Mido Multifort Pulsometer

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mido Multifort Pulsometer

Mesaj Egunns » 17 Ara 2009, 01:09

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kadran ├žok karman ├žorman g├Âz├╝k├╝yor dimi!; inan─▒n hi├ž de─čil, ├ž├╝nk├╝ kadranda kabartma yok; saate bakt─▒─č─▒n─▒zda g├Âz├╝n├╝z direk saatin belirdi─či ├žer├ževede; geride kalanlarsa sanki ├žok ince u├žlu kalemlerle ├žizilmi┼č milimetrik ve simetrik detaylar edas─▒nda.
Kad─▒k├Âye gitti─čimde benim saat├žiye bak─▒yim dedi, bizim kay─▒┼člar unutuldu, daha orisimizi bile takamad─▒k; bir bakt─▒m vitrine yeni mido lar taze taze, daha bug├╝n gelmi┼č :)..ortalama 650 chf fiyat vard─▒ (tam hat─▒rlayamad─▒m); ├žok ├žok iyi bir indirimle ald─▒m, zaten fazla para vermezdim.
├žap 39; kal─▒nl─▒k 8-9, cam safir, eta,kadran krem,kadran i├žindeki t├╝m detaylar lacivert ve mavi,akrep sn tak─▒m─▒ ┼ču ana kadar sahip olduklar─▒m saatler aras─▒nda en estetik olan─▒, kay─▒┼č:m├╝thi┼č bir taba-├Âzel tasar─▒m kay─▒┼č(ama ben siyah yedek ald─▒m)
Saatin ta┼č─▒mas─▒ abartmiyim m├╝thi┼č rahat; abartm─▒y─▒m dedim ├ž├╝nk├╝ titanium momentusuma ay─▒p etmi┼č olurum; ama onun kadar rahat...asl─▒nda kafamda daha bir pilot veya aqua saatleri vard─▒;ama k─▒smet,neyse bu pulsometer, ne alakaysa :)..(internetten ara ara bakard─▒m buna)..Mido fan─▒ olduk ├ž─▒kt─▒k anlamad─▒m :)

Kasa, bezel komple polished, yanl─▒z bezelin oturdu─ču kasan─▒n ├╝st├╝nde kalan k─▒sm─▒ brushed, bunu ancak dikkatli g├Âzler anlar, ve bu ├Âzellikten dolay─▒ birazda sandwichimsi kasa imaj─▒da verebiliyor;
Cam bombe de─čil malesef, ke┼čke bombeli olsaym─▒┼č
Luminova olay─▒ bu kadarm─▒ ince d├╝┼č├╝n├╝l├╝r, ben ba┼čta yok sanm─▒┼čt─▒m, evde bir ─▒┼č─▒klar─▒ bir kapatt─▒m saatinnumarat├Ârleri komple luminova, karanl─▒kta sanki ufak bir kadran beliriyor; ve g├╝n ─▒┼č─▒─č─▒nda bunun fosfot oldu─ču belli olmuyor, bu incelik ├žok ho┼čuma gitti.
Commander Chronograph,Mido
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:49

Re: Mido Multifort Pulsometer - Al─▒nd─▒

Mesaj Clk » 17 Ara 2009, 02:31

Ben kadrani cok begendim. G├╝nd├╝z g├Âz├╝ ile resim cekebilirsen kasa ve boynuzlar ile ilgili daha acik bir fikrimiz olabilir. G├╝le g├╝le kullan, kolda da g├╝zel duruyor.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj Bond » 17 Ara 2009, 03:02

Kadran renk tonu ve numarat├Ârlerin fontu ├žok ho┼č bence. Bahsetti─čin brushed k─▒s─▒m 2. resimde belli, e─čer yanl─▒┼č tahmin etmediysem. ─░yi g├╝nlerde kullanman─▒ diliyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Certus » 17 Ara 2009, 09:55

Allah─▒m ┼čaka gibi :) Egunns vallahi art─▒k dayanam─▒yaca─č─▒m, sen bir Mido daha al─▒rsan ani bir operasyonla evine bir vurgun yap─▒p bende erece─čim murad─▒ma... Sen Mido'nun T├╝rkiye reklam y├╝z├╝ oldun resmen. Bu arada muhte┼čem bir saat alm─▒┼čs─▒n. Doktor saati diye bilinir bu Pulsometer Multifort. ├ľl├ž bakal─▒m nab─▒z at─▒┼člar─▒n─▒:) Saat koleksiyonluk bir par├ža olmu┼č, ├ž├╝nk├╝ bu model art─▒k ├╝retilmiyor. Fiyat─▒ da ├žok uygun. ─░├žindeki mekanizma ETA 2824'├╝n en ├╝st seviyesi. G├╝zel g├╝nlerde kullan bu Mido'yu da.
Operari sequitur esse
Certus

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:05

Mesaj everywhere » 17 Ara 2009, 10:26

hay─▒rl─▒ olsun hocam.forumdaki ki┼čilerin sahip oldu─ču saat ├že┼čitlili─či g├╝n ge├žtik├že art─▒yor ve buda bizlerin bilgi sahibi olmas─▒n─▒ ve ilerde tercih yapmas─▒n─▒ daha da kolayla┼čt─▒r─▒yor.bu arada egunns hocam bu saati internet ├╝zerinden mi ald─▒n yoksa turkiyeye getiren bir firma varda d├╝kkandan m─▒ ald─▒n?g├╝zel g├╝nlerde kullanman─▒z dile─či ile...
En son everywhere taraf─▒ndan 17 Ara 2009, 10:30 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 15:40

Mesaj everywhere » 17 Ara 2009, 10:27

bi soru daha; saatin isminde ge├žen pulsometer ne i┼če yar─▒yor acaba ?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Mesaj Certus » 17 Ara 2009, 11:07

@everywhere

Pulsometer, nab─▒z at─▒┼člar─▒n─▒ ├Âl├žmek i├žin kullan─▒l─▒r, e─čer yanl─▒┼č bilmiyorsam. O y├╝zden zaten bu saatin lakab─▒ "doktor saati"dir.
Operari sequitur esse
Certus

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:05

Mesaj everywhere » 17 Ara 2009, 11:11

h─▒mm di─čer bir ba┼čl─▒kta da fahri payla┼čm─▒┼č isee watch die. me─čer saatlerin zaman─▒ ├Âl├žmek ve ├že┼čitli komplikasyonlar─▒ yan─▒nda bamba┼čka ├Âzellikleri daha varm─▒┼č.ve bu saat seven biri olan beni saatlere daha da ba─čl─▒yor..bilgi i├žin te┼čekk├╝rler certus.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Mesaj Egunns » 17 Ara 2009, 11:28

certus ; hi├ž g├╝lece─čim yoktu :), gel tak─▒l─▒r─▒z midolarla..
Renault megane sw ─▒n reklam─▒ var :
-bu arabay─▒ neden istiyorsun?
-bilmiyorum
bende ├Âyle i┼čte
-bu saati neden ald─▒n?
-bilmiyorum.
Asl─▒nda saat├žiye giderken kafamda Louis Erard'─▒n bir modeline bakmak vard─▒,ama k─▒smet, yine Mido; fiyat/kalite oran─▒ ├žok adil.
ya bu pulsometer olay─▒n─▒ tam anlayamad─▒m, bilen varsa anlat─▒rsa sevinirim.
asl─▒nda bende bazen ├žarp─▒nt─▒ olur; neyse ├Âl├žeriz bari i┼če yarar :)
├žok t┼čk arkada┼člar daha iyileri sizlerin olsun
Commander Chronograph,Mido
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:49

Mesaj TimeKeeper » 17 Ara 2009, 13:22

Selam, ├žok guzel saat. Fiyat─▒ ne kadar acaba ?
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
TimeKeeper

Kay─▒t: 14 Ara 2009, 14:59

Mesaj Bond » 17 Ara 2009, 14:01

Egunns, Pulsometer i├žin Tissot websitesi ve Saat Glossary'sinden ingilizce bilgi ekliyorum. Tissot, Swatch, Mido, Ball ve Kobold markalar─▒nda var daha ├žok Pulsometer Doctor's watch olan modeller.

The pulsometer is a doctor's and nurse's watch whose dial gives direct reading of the number of heart pulsations per minute, usually based on a count of 15 or 30 pulsations which is marked on the dial.

The counting of the pulsations is started when the center second hand passes the 0 second marker and stopped at the 15th or 30th pulsation, not counting the pulsation during which the chronograph was started.

The reading on the pulsometer is the number of pulsations per minute.

Pulsometer: Scale on the dial or bezel of a watch which - in conjunction with the second hand of the chronograph - may be used to measure the pulse rate. A pulsometer is always marked with a reference number. For example, if it is marked "gradu├ę pour 15 pulsations" then an operator counts 15 beats of a pulse. At the last beat of the pulse, the seconds hand shows on the pulsometer scale what the pulse rate is in beats per minute. See uses of a chronograph in the Instructions section of this web-site for an example.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj everywhere » 17 Ara 2009, 14:13

o zaman vervitonunda bu saatden bi tane kesin almas─▒ laz─▒m:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners