Hamilton Khaki King Scuba

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki King Scuba

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 21:22

Resim
Genel Özellikler :
Eta 2834-2 Mekanizma
Tarih,Gün Gösterge
Safir Cam
Metal Kordonlu Ağırlık 180 gr. Deri kordon taktırdım şuan 95 gr.
Mekanizmayı gösteren arka kapak dizaynı.
100 mt su geçirmezlik.
Akrep,yelkovan fosforlu.
Dönen Bezel.
41 mm çap.

Sunum :

Sunum genel olarak başarılı. Saat şık bir kutu, uluslararası garanti kartı ve kullanıcı klavuzu ile birlikte geliyor.

Bezel :

Bezel iyon kaplanmış. Dolayısıyla metalin direk olarak sıvılarla olan teması engellenmiş.
Her bir dönüşte çıkan tık sesi oldukça stabil. Ayrıca bezel oldukça sert yapılmış. İstem dışı dönmesi çok zor

İç tasarım :

İç tasarım olarak klasik bir çizginin yanında sportif bir havada katılmış. Günü tam gösteren pencere saati almamdaki büyük etkenlerden bir tanesi idi. Sonuç olarak klasik ve sportif aynı zamanda günü tam gösteren penceresi ile başarılı bir iç tasarıma sahip diyebilirim.

Tarih gösterici biraz küçük olmuş. İlk bakışta çift haneli günlerin tak diye okunması için güçlü bir göze sahip olunmalı.

Arka kapakta mekanizmayı gösteren safir cam kullanılmış. Çok havalı bir mekanizma olmasa da mekanizmanın çalışmasını ara ara izlemek keyifli.

Metal Kordon :

Açıkçası metal kordonu beğenmedim. Belki bir ara fotoğraflarını paylaşırım. Aslında görünüş olarak güzel fakat biraz hantal ve ağır. Zaten deri kordon ile değiştirmemdeki en büyük etkende bu hantallık oldu. Deri kordon taktıktan sonra saat 85 gram hafifledi. Şuan 95 gram.

Hassasiyet:

Beklentilerimin çok üstünde bir hassasiyete sahip. Atom saatine göre 2 günde 1 saniye ileri sapıyor.

Genel yorumum :

Günlük kullanım için uygun, hassas çalışan darbelere ve çizilmelere karşı korunaklı deyim yerindeyse taş gibi bir saat.

Resim

Resim

Resim
En son kemalcan tarafından 08 Ara 2011, 23:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kemalcan

Re: Hamilton Scuba

Mesaj asymptote » 07 Ara 2011, 21:31

Hoşgeldin kemelcan :champ: Saatin hayırlı olsun :champ: Biraz daha yakın çekim fotoğraf hakediyor bence bu saat.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj drk » 07 Ara 2011, 21:33

Hoşgeldiniz, iyi günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Clk » 07 Ara 2011, 21:36

Ben bu forumun delisi olarak bir soru sormak istiyorum. Ismi Scuba olan bir saate neden deri kayis taktin?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Hamilton Scuba

Mesaj someone » 07 Ara 2011, 21:47

Sorum mantiksizsa bu konuda ki cahilligime verin, scuba bir saat nasil 100M WR oluyor, yoksa uyarlama bir saat mi bu?
Kullanıcı avatarı
someone

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 21:52

Bkz. ISO 6425
En son kemalcan tarafından 09 Ara 2011, 01:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kemalcan

Mesaj asymptote » 07 Ara 2011, 21:53

Ben de forumun bir başka delisi olarak Clk ya sorayım: Sen Sub la dalış yapıyor musun? Eski konularda görmüştüm, bir tatilde bileğindekine kıyamamış gidip bir Seiko diver almıştın, yanlışsam düzelt hocam :D
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Clk » 07 Ara 2011, 22:06

Asymptote, yanilmak ne demek dostum. Sen diyorsan dogrudur :D Sadece düzeltilmesi gereken nokta o saat date-just idi. Saate kiyip kiymamaktan cok saati korumaya yönelikti. Ben tatillerde saati kolumdan cikartmam. Deniz ve kumsal problem degil ama olayin icine su parki girince olay degisiyor. Duvarlar ve cepheler ile olan sürtünmeler saatlere zarar veriyor ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners