Hamilton Khaki King Scuba

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki King Scuba

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 21:22

Resim
Genel ├ľzellikler :
Eta 2834-2 Mekanizma
Tarih,G├╝n G├Âsterge
Safir Cam
Metal Kordonlu A─č─▒rl─▒k 180 gr. Deri kordon takt─▒rd─▒m ┼čuan 95 gr.
Mekanizmay─▒ g├Âsteren arka kapak dizayn─▒.
100 mt su ge├žirmezlik.
Akrep,yelkovan fosforlu.
D├Ânen Bezel.
41 mm ├žap.

Sunum :

Sunum genel olarak ba┼čar─▒l─▒. Saat ┼č─▒k bir kutu, uluslararas─▒ garanti kart─▒ ve kullan─▒c─▒ klavuzu ile birlikte geliyor.

Bezel :

Bezel iyon kaplanm─▒┼č. Dolay─▒s─▒yla metalin direk olarak s─▒v─▒larla olan temas─▒ engellenmi┼č.
Her bir d├Ân├╝┼čte ├ž─▒kan t─▒k sesi olduk├ža stabil. Ayr─▒ca bezel olduk├ža sert yap─▒lm─▒┼č. ─░stem d─▒┼č─▒ d├Ânmesi ├žok zor

─░├ž tasar─▒m :

─░├ž tasar─▒m olarak klasik bir ├žizginin yan─▒nda sportif bir havada kat─▒lm─▒┼č. G├╝n├╝ tam g├Âsteren pencere saati almamdaki b├╝y├╝k etkenlerden bir tanesi idi. Sonu├ž olarak klasik ve sportif ayn─▒ zamanda g├╝n├╝ tam g├Âsteren penceresi ile ba┼čar─▒l─▒ bir i├ž tasar─▒ma sahip diyebilirim.

Tarih g├Âsterici biraz k├╝├ž├╝k olmu┼č. ─░lk bak─▒┼čta ├žift haneli g├╝nlerin tak diye okunmas─▒ i├žin g├╝├žl├╝ bir g├Âze sahip olunmal─▒.

Arka kapakta mekanizmay─▒ g├Âsteren safir cam kullan─▒lm─▒┼č. ├çok haval─▒ bir mekanizma olmasa da mekanizman─▒n ├žal─▒┼čmas─▒n─▒ ara ara izlemek keyifli.

Metal Kordon :

A├ž─▒k├žas─▒ metal kordonu be─čenmedim. Belki bir ara foto─čraflar─▒n─▒ payla┼č─▒r─▒m. Asl─▒nda g├Âr├╝n├╝┼č olarak g├╝zel fakat biraz hantal ve a─č─▒r. Zaten deri kordon ile de─či┼čtirmemdeki en b├╝y├╝k etkende bu hantall─▒k oldu. Deri kordon takt─▒ktan sonra saat 85 gram hafifledi. ┼×uan 95 gram.

Hassasiyet:

Beklentilerimin ├žok ├╝st├╝nde bir hassasiyete sahip. Atom saatine g├Âre 2 g├╝nde 1 saniye ileri sap─▒yor.

Genel yorumum :

G├╝nl├╝k kullan─▒m i├žin uygun, hassas ├žal─▒┼čan darbelere ve ├žizilmelere kar┼č─▒ korunakl─▒ deyim yerindeyse ta┼č gibi bir saat.

Resim

Resim

Resim
En son kemalcan taraf─▒ndan 08 Ara 2011, 23:36 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 5 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kemalcan

Kay─▒t: 17 Kas 2011, 00:59

Re: Hamilton Scuba

Mesaj asymptote » 07 Ara 2011, 21:31

Ho┼čgeldin kemelcan :champ: Saatin hay─▒rl─▒ olsun :champ: Biraz daha yak─▒n ├žekim foto─čraf hakediyor bence bu saat.. ;)
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj drk » 07 Ara 2011, 21:33

Ho┼čgeldiniz, iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj Clk » 07 Ara 2011, 21:36

Ben bu forumun delisi olarak bir soru sormak istiyorum. Ismi Scuba olan bir saate neden deri kayis taktin?
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Hamilton Scuba

Mesaj someone » 07 Ara 2011, 21:47

Sorum mantiksizsa bu konuda ki cahilligime verin, scuba bir saat nasil 100M WR oluyor, yoksa uyarlama bir saat mi bu?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
someone

Kay─▒t: 03 A─ču 2011, 15:37

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 21:52

Bkz. ISO 6425
En son kemalcan taraf─▒ndan 09 Ara 2011, 01:37 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kemalcan

Mesaj asymptote » 07 Ara 2011, 21:53

Ben de forumun bir ba┼čka delisi olarak Clk ya soray─▒m: Sen Sub la dal─▒┼č yap─▒yor musun? Eski konularda g├Ârm├╝┼čt├╝m, bir tatilde bile─čindekine k─▒yamam─▒┼č gidip bir Seiko diver alm─▒┼čt─▒n, yanl─▒┼čsam d├╝zelt hocam :D
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Clk » 07 Ara 2011, 22:06

Asymptote, yanilmak ne demek dostum. Sen diyorsan dogrudur :D Sadece d├╝zeltilmesi gereken nokta o saat date-just idi. Saate kiyip kiymamaktan cok saati korumaya y├Ânelikti. Ben tatillerde saati kolumdan cikartmam. Deniz ve kumsal problem degil ama olayin icine su parki girince olay degisiyor. Duvarlar ve cepheler ile olan s├╝rt├╝nmeler saatlere zarar veriyor ;)
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 22:12

Clk yazd─▒:Ben bu forumun delisi olarak bir soru sormak istiyorum. Ismi Scuba olan bir saate neden deri kayis taktin?

Hocam fazla gelen a─č─▒rl─▒klar─▒ atmak istedim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kemalcan

Mesaj msturan » 07 Ara 2011, 23:15

Saati yak─▒ndan g├Ârmek isteyenlerden biri de benim, ho┼čgeldin ve te┼čekk├╝rler kemalcan :champ:
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj kemalcan » 07 Ara 2011, 23:22

msturan yazd─▒:Saati yak─▒ndan g├Ârmek isteyenlerden biri de benim, ho┼čgeldin ve te┼čekk├╝rler kemalcan :champ:

te┼čekk├╝rler , en yak─▒n zamanda payla┼č─▒r─▒m hocam
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kemalcan

Mesaj Bond » 07 Ara 2011, 23:32

TSF'ye ho┼čgeldin Kemalcan. :champ:

Saatin tam modeli Hamilton Khaki King Scuba olmal─▒. ─░nceleme konuna detay ve ekstra foto─čraflar eklemeni rica ediyorum. Di─čer konulara g├Âz atarsan saat incelemeleri TSF'de genelde bu ┼čekilde olmuyor. Kendi ki┼čisel kullan─▒m d├╝┼č├╝ncelerini ekleyerek tan─▒t─▒m ve ├Ân inceleme yada detayl─▒ foto ile foto inceleme olabilir. Eklemen halinde di─čer ├╝yeler ad─▒na daha faydal─▒ olacakt─▒r. :thumbup:

Saatin model isminde Scuba ge├žti─čine g├Âre ISO 6425 Standard─▒nda olmas─▒ b├╝y├╝k ihtimal. 100m WR standard─▒ genelde ├žok eski saatlerde kullan─▒lan bir de─čer. Art─▒k ├╝reticiler pro diver i├žin minimum ISO 6425 200m WR kullan─▒yorlar. Su ge├žirmezlik ile ilgili yazd─▒─č─▒n bilgilerde baz─▒ eksik k─▒s─▒mlar mevcut. Biraz kar─▒┼č─▒k bir konu olmas─▒na ve halen baz─▒ anla┼č─▒lmaz b├Âl├╝mler bulunmas─▒na ra─čmen ISO standartlar─▒ ve bas─▒n├ž de─čerleri ile ilgili detayl─▒ bilgiler i├žin linki ekliyorum. Konu ile ilgileniyorsan okuman ek bilgi sa─člayabilir.

ISO 2281 Horology WR ve ISO 6425 Diver WR Standard─▒ :arrow: viewtopic.php?f=12&t=2963&p=31612&hilit=bas%C4%B1n%C3%A7#p31599

Silikon bir kay─▒┼čta ho┼č durabilir bu modelde ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners