Nacar 290361

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Nacar 290361

Mesaj yaman20 » 04 Ara 2011, 22:36

Değerli arkadaşlar tarafıma hediye edilen Nacar 290361 model saat.ben sizler kadar saaten fazla malesef anlamıyorum ancak kendimi ilerletmek için okuyorum.hatta hediye edilen saatin mekanizmasını bile bilmiyorum.zannedersem nacar ın korede ürettiği modellerden.araştırdığım kadarıyla 2008 koleksiyonunda ilk görücüye çıkmış ancak hala çok talep olduğu için 2011 koleksiyonunda da yer vermişler..saat işçilik olarak çok iyi değil.Hatta sahip olduğum Fossil blue daha çok beğeniyorum.Fotolarda birde 1950 yıllara ait Hıslon kurmalı var.Nacar ı derin bilgilerinizle analiz ederseniz memnun olurum.saygılar.

Resim
Resim
Resim
Resim
En son yaman20 tarafından 04 Ara 2011, 22:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İyiyi ara, doğruyu ara, güzeli ara fakat kusuru arama.
Kullanıcı avatarı
yaman20

Re: NACAR 290361 ...

Mesaj yaman20 » 04 Ara 2011, 22:39

Kadran Rengi
Beyaz
Kordon Cinsi
Deri
Kordon Rengi
Siyah
Kasa Cinsi
Çelik
Kasa Çapı
40 mm
Cam Cinsi
Mineral Cam
Su Geçirmezlik
5 ATM
Takvim
Kronograf
Saatin özellikleri..
Kullanıcı avatarı
yaman20

Re: Nacar 290361

Mesaj asymptote » 04 Ara 2011, 22:57

Nacar eski Nacar değil netekim..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj yaman20 » 04 Ara 2011, 23:03

asymptote yazdı:Nacar eski Nacar değil netekim..

Sayın asyntote acaba mekanizma isviçremi yoksa kore veya başka bşr uzak doğu ülkesimidir .Fikriniz var mı?Saygılar.
Kullanıcı avatarı
yaman20

Mesaj Frax » 04 Ara 2011, 23:13

İyi günlerde kullanın :champ:

Nacar saatlerle ilgili farklı başlıklarda bilgiler var o başlıklara bakabilirsiniz, saatinizle ilgili benim bilgim yok ne yazık ki :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj yaman20 » 05 Ara 2011, 10:59

Frax yazdı:İyi günlerde kullanın :champ:

Nacar saatlerle ilgili farklı başlıklarda bilgiler var o başlıklara bakabilirsiniz, saatinizle ilgili benim bilgim yok ne yazık ki :)

teşekkürler sn frax..

Nacar ismi geçen mesajları aratıp okudum.Mod lar görüyordur ancak markalar bazında bile Nacar topiçi açılmamış bende bilgim yeterli olmadığı için hem sizinle saati paylaştım hemde bilgi almak istedim..
Kullanıcı avatarı
yaman20

Mesaj Clk » 05 Ara 2011, 21:13

Eski Nacar, Buser Freres & Co S.A. sirketi (kurulus 19/05/1944) tarafindan Isvicre'nin Niederdorf denen bölgesinde üretilmis ve Türkiye'de Nacaroglu tarafindan pazarlamasi yapilmis bir marka.

Günümüzün trendlerine ve genis müsteri kitlesinin maddi beklentilerine cevap verebilmek icin saatler Isvicre yerine uzak doguda üretildigini tahmin ediyorum. Belli serilerde Isvicre üretimi modelleri de mevcut. Üzerinde "swiss made" yazan ve yetkili saticidan alinmis her Nacar saati Isvicre yapimidir.

Saatinin Kronograf özelligi olmasindan yola cikarak mekanizmanin pilli oldugunu tahmin ediyorum. Ama markanin bugün ki durumu ile ilgili daha fazla bir bilgim yok ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj yaman20 » 05 Ara 2011, 23:33

Clk yazdı:Eski Nacar, Buser Freres & Co S.A. sirketi (kurulus 19/05/1944) tarafindan Isvicre'nin Niederdorf denen bölgesinde üretilmis ve Türkiye'de Nacaroglu tarafindan pazarlamasi yapilmis bir marka.

Günümüzün trendlerine ve genis müsteri kitlesinin maddi beklentilerine cevap verebilmek icin saatler Isvicre yerine uzak doguda üretildigini tahmin ediyorum. Belli serilerde Isvicre üretimi modelleri de mevcut. Üzerinde "swiss made" yazan ve yetkili saticidan alinmis her Nacar saati Isvicre yapimidir.

Saatinin Kronograf özelligi olmasindan yola cikarak mekanizmanin pilli oldugunu tahmin ediyorum. Ama markanin bugün ki durumu ile ilgili daha fazla bir bilgim yok ;)

Sn. clk sizin mesajdan sonra saateime baktım herhangibir swiss made yazısı yok..Dediğiniz gibi 300-400 lük dilimleri sanırım uzak doğuda yaptırıyorlar.Ayrıca saat pilli bir saat ama hangi kod mekanızma var bilmiyorum tabiki.Forumdaki arkadaşlardan öğreneceğiz artık..
Kullanıcı avatarı
yaman20

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners