DeWitt Academia Mustafa Kemal ATAT├ťRK ├ľzel ├ťretim

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

DeWitt Academia Mustafa Kemal ATAT├ťRK ├ľzel ├ťretim

Mesaj drk » 28 Kas 2011 21:48

Bug├╝n ├žok ├Âzel bir saat incelemesiyle kar┼č─▒n─▒zday─▒m. Bir├žo─čunuz DeWitt'in Mustafa Kemal Atat├╝rk an─▒s─▒na yapt─▒rd─▒─č─▒ ├Âzel saati bas─▒nda g├Ârm├╝┼č olmal─▒s─▒n─▒z. DeWitt firmas─▒n─▒n CEO'su Kont Jerome DeWitt(Napoleon'un 5. ku┼čak torunu ayn─▒ zamanda) tam bir Atat├╝rk hayran─▒ ve ├žok ├Âzel bir saat firmas─▒n─▒ y├Ânetiyor. Greenwich Saat'in sahibi Emin Ayka├ž ile ortakla┼ča ba┼člat─▒lan proje sonucunda ortaya bu sanat eserleri ├ž─▒k─▒yor.

Bir├žok tasar─▒m ├žal─▒┼čmas─▒ sonucu ├╝retilen saat ger├žekten g├Âz kama┼čt─▒r─▒c─▒. Kasan─▒n detaylar─▒nda An─▒tkabir'in mimarisine bolca g├Ânderme yap─▒lm─▒┼č. Sedef kadran ├╝zerindeki Atat├╝rk r├Âlyefi ve imzas─▒ saatin en ├Ânemli tasar─▒m unsurlar─▒. Seriden toplam 99 adet ├╝retilmi┼č. Bunun 81 adeti erkek, 18 adeti ise kad─▒n modeli olarak tasarlanm─▒┼č. Kad─▒n modelinde kasada p─▒rlantalar bulunuyor. Kasalar 18 ayar pembe alt─▒ndan imal edilmi┼č. Fazla s├Âze gerek yok, kaliteyi duru┼čuyla ve i┼č├žili─čiyle sonuna kadar belli eden ├žok ├Âzel bir saat.

Not: Saati almad─▒m, sadece inceledim ;)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Re: DeWitt Academia Mustafa Kemal ATAT├ťRK ├ľzel ├ťretim

Mesaj Thevenin » 28 Kas 2011 22:19

Hem yurekte hem bilekte beyler :champ: :thumbup:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj herofb » 28 Kas 2011 23:17

─░nceleme icin cok tesekkurler Doruk , nedense bu tarz hareketleri hep ticari bulurum o yuzden de cok ─▒s─▒namam heralde ben art─▒k cok ├Ânyarg─▒l─▒ oldum keske g├Ân├╝lden yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ bilsemde cok cok sevinebilsem
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj drk » 28 Kas 2011 23:21

Herojd, hakl─▒s─▒n, sonu├žta bu ┼čirketin de as─▒l amac─▒ sat─▒┼č yap─▒p para kazanmak. Atat├╝rk gibi y├╝ce bir insan─▒n bu ┼čekilde an─▒lmas─▒ biz saat merakl─▒lar─▒ i├žin g├╝zel bir olay bence, her ne kadar saatlerin liste fiyatlar─▒ olduk├ža y├╝ksek olsada.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Mesaj herofb » 28 Kas 2011 23:31

A├ž─▒kcas─▒ bende kar─▒┼č─▒k duygular i├žindeyim bir seviyorum bir sevmiyorum yani LeBron , Sinatra falan OK ama bu tarz degerlere de dokunulmasa m─▒ acaba :roll: :?:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj Frax » 28 Kas 2011 23:56

Drk inceleme i├žin te┼čekk├╝rler, merakl─▒s─▒ i├žin oldu├ža ├Âzel bir par├ža :thumbup:

herojd11 yazd─▒:A├ž─▒kcas─▒ bende kar─▒┼č─▒k duygular i├žindeyim bir seviyorum bir sevmiyorum yani LeBron , Sinatra falan OK ama bu tarz degerlere de dokunulmasa m─▒ acaba :roll: :?:

┼×u saate yorum yapmama sebebim buydu. Kat─▒l─▒yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj nickynick » 29 Kas 2011 00:11

Doruk inceleme i├žin te┼čekk├╝rler. Harkulade foto─čraflar :thumbup: Fiyat─▒ nedir?
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009 22:44

Mesaj drk » 29 Kas 2011 00:16

P─▒rlantas─▒z versiyon liste fiyat─▒: 35,000chf
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Mesaj asymptote » 29 Kas 2011 01:01

├ľzel bir par├ža ama g├╝zel bir par├ža de─čil bence. Ben be─čenmedim saati, bu mudur yani?.. ├ľnemli ki┼čiler an─▒s─▒na yap─▒lan saatlerin o ki┼čilerin zevkini, be─čenisini ve tercihini yans─▒tmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum, bu saat kesinlikle yans─▒tm─▒yor!

Edit: Doruk payla┼č─▒m i├žin ├žok te┼čekk├╝rler :thumbup:
En son asymptote taraf─▒ndan 29 Kas 2011 01:14 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj cenk » 29 Kas 2011 01:02

drk foto─čraflar i├žin te┼čekk├╝rler :champ: bende herojda kat─▒l─▒yorum ama bu konuda
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj sadice83 » 29 Kas 2011 01:06

Asymptote kat─▒l─▒yor ve ekliyorum saat berbat kadrandaki r├Âlyefin Mustafa Kemale mi ait oldu─ču yoksa bi k─▒ta sahanl─▒─č─▒m─▒ oldu─ču belli diil daha g├╝zel ├žal─▒┼čalabilirdi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sadice83

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 14 Kas 2010 03:26

Mesaj Clk » 29 Kas 2011 08:14

├ľzellikle Anitkabir mimarisini yansitan kasasi muhtesem :champ: Kalite sonuna kadar ben buradayim diyor. Mother of Pearl kadran yine g├╝zel ama kadran saate oran ile zayif kaliyor.

Kutu ise :super:
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners