Longines Conquest Automatic L3.655.4.56 ─░nceleme

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Conquest Automatic L3.655.4.56 ─░nceleme

Mesaj SeRxx » 13 Kas 2011 22:20

Merhabalar...
Bug├╝n size TSF'den edindi─čim bilgiler ─▒┼č─▒─č─▒nda ald─▒─č─▒m ilk otomatik saatim olan Longines Conquest'i tan─▒tmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m...
Al─▒m s├╝recinde yard─▒mlar─▒n─▒ esirgemeyen emre08 arkada┼č─▒ma da ayr─▒ca te┼čekk├╝rler...
Saatimin orjinalinde slikon ve deri kay─▒┼č bulunmakta, ben silikon kay─▒┼č─▒ ┼ču an kesmek istemedi─čim i├žin deri kay─▒┼č ald─▒m ve incelemeyi deri kay─▒┼č a─č─▒rl─▒kl─▒ yapaca─č─▒m...
Deri Kay─▒┼čl─▒ Model: L3.655.4.56.3
Silikon Kay─▒┼čl─▒ Model: L3.655.4.56.2

Resim

Saatimin ├ľzellikleri:

Cal. L.633.5 28.800 vib. ETA 2824-2 tabanl─▒ mekanizma
38 Saat G├╝├ž Rezervi
39mm - 11.5mm Boyut
300 Metre Suya Dayan─▒kl─▒l─▒k
Siyah Seramik Bezel
Çizilmez Safir Kristal Cam
Vidal─▒ Tepe

Resim

Saat Hakk─▒nda Yorumlar─▒m:
Saatin seramik bezeli ger├žekten ├žok ba┼čar─▒l─▒ ve saate ├žok iyi bir hava katm─▒┼č.
Saatin luminova's─▒n─▒n olmamas─▒ ├žok b├╝y├╝k bir eksi.
Boyutu 39mm olmas─▒na ra─čmen bile─čim ince oldu─čundan bile─čimi ├žok iyi tamamlad─▒ ilk ba┼člarda boyutunu biraz yad─▒rgasamda zamanla al─▒┼čt─▒m..
Saati inceledi─čim otomatik sattlere g├Âre baya hafif buldum.
Saat 300 metre duya dayan─▒kl─▒ ama pek diver havas─▒ yok gibi geldi bana.
Otomatik saat almadan ├Ânce sapma konusu biraz kafam─▒ kar─▒┼čt─▒rm─▒┼čt─▒ ama bu saati sapma konusunda ba┼čar─▒l─▒ buldum diyebilirim.Ne kadar do─čru olur bilmiyorum, cep telefonumun saatiyle yapt─▒─č─▒m ├Âl├ž├╝mlere g├Âre ilk 24 saat 4.5 saniye geri kald─▒ ; Saatler geri al─▒nd─▒─č─▒ndan beri cep telefonumun saatine g├Âre 30 saniye ileride seyrediyor bu aralar. Sapma konusunda bir s─▒k─▒nt─▒ var m─▒ acaba yorumlar─▒n─▒z─▒ da bekliyorum.
─░n┼č. bir ka├ž y─▒l i├žinde kendime engel olup Tag Heuer Aquaracer almazsam bundan sonra alaca─č─▒m saat Omega Planet Ocean olacak.

┼×imdi Foto─čraflar:
*Foto─čralardan birka├ž tanesi farkl─▒ zamanlarda cep telefonuyla ├žekildi─či i├žin kalite konusunda yetersiz olabilir.
*Silikon kay─▒┼čl─▒ foto─čraflar─▒n say─▒s─▒ az, ileride artt─▒raca─č─▒m

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bu incelemeyle umar─▒m foruma iyi bir katk─▒m olmu┼čtur..
Te┼čekk├╝rler TSF...
-Serkan-
En son SeRxx taraf─▒ndan 13 Kas 2011 23:26 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 01 Nis 2011 22:39

Re: Longines Conquest Automatic L3.655.4.56 ─░nceleme

Mesaj herofb » 13 Kas 2011 22:27

Saatcok guzel serxx , inceleme icin tesekkurler

Bir gun o kayisin ucundan kestirmek istersen haber ver altinimizi takalim :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj asymptote » 13 Kas 2011 22:28

Saatin tekrar hay─▒rl─▒ olsun Serxx, bol foto─črafl─▒ inceleme i├žin ayr─▒ca te┼čekk├╝rler. Longines' in en be─čendi─čim tasar─▒mlar─▒ndan birisi. G├╝le g├╝le kullan :champ:
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj msturan » 13 Kas 2011 22:34

Tekrardan iyi g├╝nlerde kullan serxx, inceleme i├žin te┼čekk├╝rler :champ:

Bu arada bir sonraki saat i├žin hedeflerin benim de i├žimi kurcalayan (her ne kadar ┼čimdilik zor olsa da) modeller :)
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 12 Mar 2011 02:03

Mesaj cenk » 13 Kas 2011 23:02

inceleme i├žim te┼ček├╝rler ├Â─čretmenim :thumbup: saat kolunuzda ├žok g├╝zel durmu┼č iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj Drg » 13 Kas 2011 23:12

├çok g├╝zel saat, sizde de ├žok ho┼č durmu┼č :thumbup: iyi g├╝nlerde, sa─čl─▒kla kullan─▒n....
Arka kapa─č─▒ndaki i┼člemeye bay─▒ld─▒m :super:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Drg

Kay─▒t: 13 Kas 2011 21:54

Mesaj drk » 13 Kas 2011 23:25

Serxx ├žok g├╝zel inceleme, elinize sa─čl─▒k :thumbup: ─░yi g├╝nlerde kullan─▒n :champ: Sapma konusunda, ustalardan do─čru bilgi gelecektir ama sanki -4.5 dan daha iyisi m├╝mk├╝n gibi geldi bana. Birde madem kay─▒┼č─▒ kesmiyoruz, daha spor bir kay─▒┼čla nas─▒l olur acaba? ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj SeRxx » 13 Kas 2011 23:36

├çok te┼čekk├╝rler Asymptote, Cvssvc :champ:
En k─▒sa zamanda kesecem in┼č. kay─▒┼č─▒ herojd ;) Hay─▒rl─▒s─▒yla ye─čenimizinkini ne zaman kesiyoruz :champ:
Msturan art─▒k bir s├╝re bekleyecez PO i├žin ne yapal─▒m :roll:
Drg foruma ho┼čgeldin. Arka kapak benim de ├žok ho┼čuma gidiyor ├Âzellikle koydum o fotoyu ;)
Te┼čekk├╝rler Drk telefonun saatiyle k─▒yaslad─▒m art─▒k ne kadar do─čru ├Âl├žm├╝┼č├╝md├╝r bilmiyorum. ─░lerleyen zamanlarda kay─▒┼č i├žin alternatiflere bakacam mutlaka ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Mesaj buTa » 14 Kas 2011 00:11

serxx, saatiniz ├žok g├╝zel g├╝le g├╝le kullan─▒n. Ge├žen g├╝n soracakt─▒m incelemesini bulamad─▒m, yapmad─▒n─▒z m─▒ diye. Saati nerden ald─▒n─▒z, yurt d─▒┼č─▒ndan m─▒, internet ├╝zerindense garantisi ve sat─▒n alma s├╝re├žleri nas─▒ld─▒ ? . (Bu arada di─čer taraftan Aquaracer 500metreye bak─▒yorum ;) )
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
buTa

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 08 Eyl 2011 23:23

Mesaj SeRxx » 14 Kas 2011 00:43

├çok te┼čekk├╝r ederim Evidence. Saati 1 ay ├Ânce falan ald─▒m da inceleme ge├ž oldu biraz :) Saati Amerika'dan gelen bir arkada┼č arac─▒l─▒─č─▒yla ald─▒m 2. el olarak. Biraz riskli bir i┼č pek tavsiye etmiyorum a├ž─▒k├žas─▒ ;)
Aquaracer 500m benim de akl─▒mda ya.. Yurtd─▒┼č─▒ndan onu da d├╝┼č├╝nd├╝m de Tr fiyat─▒na ├žok yak─▒n :?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Mesaj buTa » 14 Kas 2011 01:04

Tekrar g├╝le g├╝le kullan─▒n. Authenticwatches adl─▒ sitede Aquaracer 500m 1875 dolar, 300 m ise 1445 dolar. T├╝rkiye de ikisi aras─▒nda epey bir fark var. :(
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
buTa

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 08 Eyl 2011 23:23

Mesaj splendes » 14 Kas 2011 01:09

Saatiniz ├žok g├╝zel g├╝le g├╝le kullan─▒n luminova olsa daha da iyi olacakm─▒┼č
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
splendes

Kay─▒t: 04 Eyl 2011 15:49

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners