Seiko Sportura SNAE65P İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Sportura SNAE65P İnceleme

Mesaj Ahbob » 09 Kas 2011, 22:13

Herkese merhabalar, hayirli aksamlar.
Bu aksam, foruma kayit oldugum gunden bu yana en hayirli isimi yapmaya calisacagim.Yeni saatim Seiko Sportura SNAE65P'in incelemesini yapmaya caliscagim.Cok uzun zamandir aklimda olan bu saate kavusmanin verdigi mutlulugun yaninda, "acaba iyi mi yaptim?" endisesi de bol miktarda mevcut.Aklimda bu modelin beyaz kadranlisi vardi.Ne zamanki saatciye girip beyaz kadranli modelini elime aldigimda, oradaki gorevli bana "bu modellerin bileziklerini degistirebiliyoruz, bir de su var" diyip bu modeli gosterince asik oldum.Bu modele deri kayis nedeniyle sicak bakmazken celik bilezik cok hosuma gitti ve beyaz kadrani aklimdan siliverdi.Neyse lafi fazla uzatmayayim.Fotograflar 3Gs urunu oldugundan dolayi kalitesi pek tatmin edici degil.Bir kusurum varsa affola diyerek basliyoruz...

Resim

En dista kartondan bir kutu bulunuyor.Bu kutuyu kaldirinca icerisinden daha kucuk bir kutu karsimiza cikiyor.

Resim

Kapagi kaldirdigimizda da karsimiza saatimiz cikiyor.

Resim

Resim

Saate gelince...Saatimiz siyah kadrana sahip.Kronograf saniyesi ve dakikasi kirmizi renkte.Saatimizin minik kadranlari, biraz derinde ve parlak cerceveli olarak tasarlanmis.Bunun saati biraz daha sportif bir havaya soktugu dusuncesindeyim.Kronograf dugmeleri sekil itibariyle saatin spor havasini destekler nitelikte.Saatimizde vidali tepe kullanimis, bu da su gecirmezligi 10 ATM'ye cikarmis.Saatimiz arabic kadrana sahip.Saatimizin kadraninda on iki adet prizma seklinde tas bulunuyor.Bu taslarin ust bolumlerinde ve akrep, yelkovan uclarinda lumeler mevcut.Saatimizin date'si arabic kadran kullanimindan dolayi biraz kayarak saat 4.30'da konumlandirilmis diyebiliriz.Saatimizin 6 yonundeki minik kadranini ister ikinci bir saat dilimi, istersek de alarm olarak kullanabiliyoruz.Alarmi ses seviyesi olarak zayif olsa da bir kol saati icin tatmin edici diyebiliriz.

Resim

Saatimizin cami safir kristal ve caminda AR kaplama mevcut.Bu yogun isikta bile yansima yapmamasi ve okunabilirligi cok guzel.

Resim

Saatimizin arka kapagi cok hafif bombeli sekilde tasarlanmis.Kapagin ortasina Seiko Sportura, etrafinda ise ozellikleri yazilmis(Steinless Stell, Water Resistance...).Saatimizin lug'lari sayesinde bilegi (en azindan benim bilegimi) tam saran bir yapiya sahip.Hic rahatsizlik hissi vermiyor.

Resim

Saatin bilezigi oldukc agir ve saglam bir gorunume sahip.Orta siradaki baklalarin kenarlari polisajli.Az ve kullanildigi yerler bakimindan bilezik benim hosuma gitti.

Resim

Kilit sistemi katlamali, iki taraftan basilarak aciliyor.

Resim

Bu da saatimizin lumeleri...Fotograf tam olarak lumelerin kalitesini yansitmasa da yanma sureleri haric begendigimi soyleyebilirim.

Resim

Bu da saatimizin kutusu uzerindeki yakin cekimden bir fotografi.

Sonuc olarak saat icime sindi.Yuksek fiyatli ilk saatim olmasi nedeniyle de benim icin ayri bir mana tasiyor.Bu fiyat araligindaki kronografli saatlerden kalite olarak bence bir adim onde.Saatim kronografli, spor olsun, otomatik olmasa da olur diyenlere siddetle tavsiye ederim.Daha onceleri inceledigim Tissot'lara (prc ve prs serisi) gore kalite hissinin daha belirgin hissedildigi dusuncesindeyim.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Re: Seiko Sportura SNAE65P

Mesaj Thevenin » 09 Kas 2011, 22:20

ahbop guzel secim, gule gule kullan :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj SeRxx » 09 Kas 2011, 22:22

Saat parasının hakkını kesinlikle veriyor :thumbup: ve mükemmel bir başlangıç olmuş iyi günlerde kullan :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj drk » 09 Kas 2011, 22:27

Ahbob, tebrikler, iyi günlerde kullan :champ: Bence saat ve kadran rengi oldukça iyi seçimler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Re: Seiko Sportura SNAE65P İnceleme

Mesaj Ahbob » 09 Kas 2011, 22:32

Cok tesekkur ederim arkadaslar, agabeyler.Duzeltilen linkler icin de tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj razz » 09 Kas 2011, 22:51

ahbob; Gayet şık bir model tercih etmişsin , tebrik eder ve iyi günlerde kullanmanı temenni ederim.. :champ: Özellikle bilezik işçiliği konusunda incelemende belirttiğin Tissot'ların oldukça ötesinde kaliteye sahip bir saat aldığını da eklemek isterim olduğunu
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj herofb » 09 Kas 2011, 22:58

Ahbob; hayirli olsun gercekten cok iyi secim , omurluk tank gibi saat daha ne olsun
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj msturan » 09 Kas 2011, 23:09

ahbop hayırlı olsun, inceleme için teşekkürler :champ:
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners