Steinhart TSF SE Kutu A癟覺l覺覺 ve K覺sa 襤nceleme

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Steinhart TSF SE Kutu A癟覺l覺覺 ve K覺sa 襤nceleme

Mesaj drk » 20 Eki 2011, 21:49

ok uzun s羹redir hi癟bir saat i癟in bu kadar heyecanland覺覺m覺 hat覺rlam覺yorum :) S羹reci hepimiz biliyoruz zaten ;) Fakat ben kendi g繹z羹mden farkl覺 bir ekilde anlatmak istiyorum :D

ncelikle ortaya 癟覺kan sonu癟 kar覺s覺nda ger癟ekten 癟ok mutlu olduumu belirtmek isterim. Bana g繹re s覺n覺rl覺 羹retim modellerin yeri her zaman farkl覺d覺r. stelik bu s覺n覺r覺 belirleyen bir oluumsa ve bende bu oluumun bir par癟as覺ysam bu farkl覺l覺k 癟ok daha anlaml覺 oluyor. Fikirin ortaya 癟覺k覺覺, tasar覺m aamas覺 ve sipari ard覺ndan bekleme ve mutlu son :) Elbette bu kadar kolay olmad覺 ;)

羹phesiz saat tarihindeki en klasiklemi tasar覺mlardan biri olan pilot kasa mutlaka edinmek istediim tiplerden biriydi. Bu aamada Bond'a m羹kemmel uyumlu ve kiiselletirilmi tasar覺m覺ndan dolay覺 teekk羹r ediyorum :champ: izimlerden saatin g羹zel olaca覺 zaten belliydi ama ger癟eini g繹rd羹羹mde bu kadar a覺raca覺m覺 a癟覺kcas覺 tahmin etmemitim. Sandvi癟 kadran, mavi luminova, 44mm pilot kasa, gunmetal unitas mekanizma, s覺n覺rl覺 羹retim ve arkas覺nda ad覺m yaz覺yor, daha fazla ne olabilirdi ki?

Fakat kafamda bir soru iareti vard覺, marka. lkemizde pek duyulmam覺 olan Steinhart'覺 羹yelerimizin ald覺覺 saatlerden tan覺d覺k, Clk'n覺n m羹kemmel incelemeleriyle bilgilendik, Steinhart'a farkl覺 bir g繹zle bakar olduk. Firman覺n daha 繹nceki s覺n覺rl覺 羹retimlerdeki deneyimi ve baar覺s覺, 繹zellikle d羹nyaca 羹nl羹 saat forumlar覺ndaki hakk覺nda yaz覺lan olumlu yorumlar markan覺n kalitesi hakk覺nda olduk癟a g羹zel fikirler veriyordu. Markan覺n herhangi bir modelini daha 繹nce canl覺 canl覺 hi癟 g繹rmemi olduumdan y羹zlere olumlu kullan覺c覺 yorumuna ramen akl覺m覺n bir kenar覺nda, sonradan ne kadar gereksiz olduunu anlayaca覺m, bir 羹phe vard覺. Acaba kalitesi nas覺l?

u ana kadar denediim, incelediim say覺s覺z saat modelinden sonra kafamda yerlemi markalar, segmentler ve kalite oran覺n覺 belirlerken her zaman fiyat olduk癟a belirleyici bir etkendi. Bu saat ise 繹zelliklerine oranla olduk癟a makul bir fiyatla kar覺ma 癟覺km覺t覺. Acaba beklediim kalite hissini Steinhart'ta yakalayabilecek miydim?

Bazen kendi kendime d羹羹n羹yorum, acaba fazla m覺 markac覺l覺k yap覺yorum, zekice tasarlanm覺 pazarlama stratejilerine bile bile boyun emek mant覺kl覺 m覺 diye :) 襤te tam bu sorulara evet dediim bir anda Steinhart iyice kafam覺 kar覺t覺rm覺t覺. Proje sonucu ortaya 癟覺kacak saat hereyden 繹nce T羹rkiye Saat Forumu'nun deerli 羹yelerinin ortak projesiydi. Manevi deeri, maddi deerine g繹re k覺yaslanamayacak kadar y羹ksekti, bu saati almak istiyordum. Tam bu zamanlarda Bond'la konumalar覺m覺z sonras覺 kafamdaki soru iaretlerini gidermemle nihayet projeye bende dahil olmutum. Herhalde saati g繹rd羹kten sonra saati alamam覺 olsayd覺m kafam覺 duvarlara vururdum.

u ana kadar saatle ilgili birey yazmad覺m, yukar覺dakileri anlatmam覺n sebebi Steinhart'覺n beni ne kadar yan覺ltt覺覺n覺 daha iyi vurgulayabilmem i癟indi :D Kaparolar覺n 繹denmesinin ard覺ndan bekleyi balam覺t覺.

Fazla uzatmadan saatle ilk kar覺lama an覺ma gelelim :) 襤lk g繹rd羹羹m TSF SE kendi saatim deildi. Bond'un SS versiyon saatiydi. 襤te tam o andaki beeni ve hayranl覺覺 herkesin yaamas覺 gerek ;) Fotoraflarla ger癟ek bambaka. Bay覺lm覺t覺m saate. Boyut, renk, kadran, kay覺, herey o kadar uyumluydu ki kendi saatimin i癟in iyice sab覺rs覺zlanmaya balam覺t覺m.

PTT, posta ilem merkezine 3. gidiimde(bug羹n) nihayet tamamlanm覺 evraklarla(ans覺m覺 denedim ama eksik evrakla baaramad覺m :D) saatimi almaya gittim. Tam kapanma saatine trafikte t羹rl羹 gereksiz hareketler yaparak(verdiim rahats覺zl覺ktan dolay覺 繹z羹r diliyorum) yetitikten sonra kutuyu 繹n羹me getirdiler :D ok uzatt覺m fark覺nday覺m :lol: Ve nihayet saat kar覺mdayd覺, eve gittim ve hemen fotoraf makinesine sar覺ld覺m :D

D覺 karton kutuyu a癟t覺ktan sonra bizi karton Steinhart kutusu kar覺l覺yor.
Resim

襤癟indeki ahap kutu kalite hissini vermede 癟ok baar覺l覺. Fiyat/performans oran覺 癟ok y羹ksek.
Resim

Kutu i癟erii; saat, siyah 22mm x 18mm kay覺, 18mm DLC katlan覺r toka, 22mm x 22mm kahverengi kay覺, 22mm DLC normal toka, sertifika, kullan覺m k覺lavuzu, kay覺 deitirme aparat覺, yedek arka kapak ve mikrofiber temizlik bezi. Zaten daha koyulmas覺 gereken birey kalmam覺 :)
Resim

Resim

Resim

Mekanizma hakk覺nda s繹ylenecek fazla s繹z yok, gunmetal rengiyle, 繹zellikle DLC kasayla m羹thi uyumlu duruyor.
Resim

Resim

u anda saatimin 羹zerinde daha 繹nceden sipariini verdiim siyah kot Steinhart kay覺 var. unu s繹yleyebilirim, fotoraflardan pek belli olmuyor, saat inan覺lmaz g羹zel ve fiyat覺na oranla inan覺lmaz kaliteli. Eminimki kadranda Steinhart deilde daha bilindik 羹st d羹zey bir marka olsayd覺 saatin fiyat覺 imdikinin birka癟 kat覺 olurdu. Ve evet, hakederdi de. Kendimi bu saate sahip olduum i癟in ansl覺 ve 癟ok mutlu hissediyorum ;) Fotoraflar i癟in kusura bakmay覺n, aceleyle 癟ektim, daha sonra detayl覺 fotoraflar ekleyeceim. zetlemek gerekirse Steinahart fiyat覺na g繹re m羹kemmel bir 羹r羹nle kar覺ma 癟覺kt覺 ve herkese g繹n羹l rahatl覺覺yla tavsiye edebilirim. Paran覺z覺n kar覺l覺覺n覺 fazlas覺yla al覺yorsunuz. Teekk羹rler Bond, teekk羹rler Clk, teekk羹rler TSF :champ:

Hi-fi merakl覺lar覺 i癟inde bir fotoraf ekleyelim :) (Iphone deil sadece kulakl覺k k覺sm覺 :D)
Resim

Son olarak incelememi bu anlaml覺 fotorafla bitirmek istiyorum. Huzur i癟inde yat Ata'm...
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Re: Steinhart TSF SE Kutu A癟覺l覺覺 ve K覺sa 襤nceleme

Mesaj bozok » 20 Eki 2011, 21:52

g羹le g羹le kullan覺n zaten tsf yaz覺s覺 yeter :) arka kapa覺 g繹r羹nce 繹renci olduum i癟in isyan edesim geldi :D
Kullan覺c覺 avatar覺
bozok

Kay覺t: 06 Mar 2011, 13:09

Mesaj magari » 20 Eki 2011, 22:14

Harika bir inceleme ve saat , Doruk tebrikler.
Art覺k bizde TSF SE 2 yi bekliycez.
:thumbup:
www.serkanozaydin.com
Kullan覺c覺 avatar覺
magari

Ya: 50
Kay覺t: 24 Nis 2011, 09:25

Mesaj mlm » 20 Eki 2011, 22:20

Dorukcum incelemeni zevkle okudum ve c羹mlelerin sab覺rs覺zl覺覺m覺 ve heyecan覺m覺 bir kat daha art覺rd覺.. :)
Bu arada evrak anlam覺nda tam olarak istenenler neler?
Unutmadan, hay覺rl覺 olsun, g羹le g羹le kullan abicim. :champ: Kendi koluma takm覺 kadar sevindim..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj drk » 20 Eki 2011, 22:32

Bozok, magari, mlm 癟ok teekk羹rler :champ:

Magari, bu projeden sonra bende merakla 2. projeyi bekliyorum :)

Cengiz abi, 2 adet paypal faturas覺 ve 2 adet paypalin 繹dendii k覺sm覺n kredi kart覺 ekstresi gerekiyor. Saatin faturas覺 zaten kutudan 癟覺kt覺覺 i癟in g羹mr羹k bedeli fatura 羹zerinden hesaplan覺yor :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj magari » 20 Eki 2011, 22:39

imdi ben bu saat i癟in Steinhart TSF SE aran覺yor diye konu a癟sam ans覺m varm覺 acaba ?
www.serkanozaydin.com
Kullan覺c覺 avatar覺
magari

Ya: 50
Kay覺t: 24 Nis 2011, 09:25

Mesaj razz » 20 Eki 2011, 22:46

Drk 繹zellikle beklentiler VS ilk izlenimler k覺sm覺n覺 zevkle okuduum, g羹zel bir inceleme olmu.. :thumbup:
Bond'un TSF SE'n覺 ilk g繹r羹羹mde ben de aa覺 yukar覺 ayn覺 eyleri d羹羹nd羹m diyebilirim.. ncelikle kadran kalitesi m羹kemmel, kadran覺n mat tonu ve indekslerin k覺r覺k beyaz覺 s羹per, yaz覺 karakterleri kusursuz.. Emei ge癟en herkesin gurur duyaca覺 bir proje ve 羹r羹n.. :champ:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj msturan » 20 Eki 2011, 23:20

drk inceleme i癟in teekk羹rler :champ: u saate yetimek vard覺 :( :roll:

TSF SE 2'yi bekleyeceiz art覺k :)
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners