Meistersinger Perigraph / TENO Dyron Chronograph 2002

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Meistersinger Perigraph / TENO Dyron Chronograph 2002

Mesaj Clk » 09 Ara 2009, 21:36

Merhaba,

Yeni Submariner'i g├Ârmeden GMT Master II almayaca─č─▒ma gore, koleksiyonu ( viewtopic.php?f=12&t=453 ) baska ├╝r├╝nler ile b├╝y├╝telim dedim. 2009 neredeyse bitti. Yeni projeleri 2010 a saklayal─▒m...

Her ne kadar baz─▒ ki┼čiler bu saati kalabalik bulsa da benim Meistersinger koleksiyonundaki favorim PERIGRAPH. O y├╝zden almadan olmazdi...

─░nanilmaz hos bir saat, mekanizmasi SW200 (Replika ETA diye de anabiliriz) 43 mm'lik capina ragmen 82-83 gr lik agirligi ile kolda hissedilmeyen bir saat. Safir cam bircok Meistersinger modelinde opsiyon olmak ile beraber Perigraph da standart olarak sunulmakta. Ilk etapta saati okumakta insan zorluk yasiyor ama cok kisa surede g├Âz alisiyor ve inan─▒lmaz bir h─▒z ile saati okumaya ba┼čl─▒yorsunuz.
Siyah, beyaz ve k─▒rm─▒z─▒ renkleri ile Be┼čikta┼č'─▒ animsatt─▒─č─▒ icin bana ayrica guzel gelen bir saat. 1198 Euro Almanya liste fiyati aldigim yer ile iliskilerim iyi oldugu icin 1000 Euro`ya aldim saati.

Alisverise gitmisken birde baska saat almadan donmek olmaz. TENO markasini duyudunuz mu bilmiyorum ama 40 mm ├žapl─▒ bir makineyi 51 Gr agirlik ile uretmisler (Dyron Chronograph 2002) ve kolda birakin saati hissetmeyi saat yokmu┼č gibi geliyor. Nikel icermeyen paslanmaz ├želik malzeme ile alerji ve ka┼č─▒nt─▒ problemlerinin onune gecilmis. Safir cam ve kronometre diger ozellikleri. ─░svicre Quartz Mekanizma kullan─▒yor. Saatin fiyati biraz yuksek ama g├╝l├╝ seven dikenine katlanir. http://teno.com/89-2002.html TENO ile ilgili bilgi alabileceginiz site.

Resimler a┼ča─č─▒da:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sayg─▒lar─▒mla
CLK
En son Clk taraf─▒ndan 10 Ara 2009, 16:29 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Re: Koleksiyonun Yeni ├ťyeleri

Mesaj tagci34 » 09 Ara 2009, 22:41

Meistersingere bay─▒ld─▒m ger├žekten ... Her iki saatide iyi g├╝nlerde kullanman─▒z dile─čiyle ..
Zamana paha bi├žemeyiz ...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tagci34

Kay─▒t: 15 Kas 2009, 00:48

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 09:03

Mesitersinger'i sadece dizayni icin aldim, SW200 den hicbir beklentim yok. Saniyesi olmayan bir saatin sapmasini ├Âlcme islemini sizler gibi makanik saatlere g├Ân├╝l vermis insanlar daha dogru yapar diye dusunuyorum. ;)

Meistersinger'in neredeyse her modelinin 38 mm'leri de var. Fiyatina g├Âre g├╝zel saatler.

18 ile 25 Mart 2010 tarihlerinden birinde Sub icin mutlaka Basel'dayim. Resimleri paylasacagim. :)
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj everywhere » 10 Ara 2009, 10:16

Hay─▒rl─▒ olsun yeni saatiniz. Cidden ho┼č ve farkl─▒ bi' se├žim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 15:40

Mesaj Bond » 10 Ara 2009, 10:20

Clk saatleri iyi g├╝nlerde kullanman─▒ diliyorum. Meistersinger'lerin tasar─▒mlar─▒ bana bas─▒n├ž g├Âstergelerini an─▒msat─▒yor. Her an buhar p├╝sk├╝rebilirmi┼č gibi bir havas─▒ var. ├çok farkl─▒ duruyor.Tenolarada bakt─▒m verdi─čin linkten, bir├žok modeli varm─▒┼č. Senin modelde arka kapak caml─▒m─▒? Dial i├žindeki d─▒┼č ├žer├ževe k─▒sm─▒ e─čimlimi yoksa g├Âz yan─▒lmas─▒m─▒ tam anlayamad─▒m, 8 mm kal─▒nl─▒k i├žerisinde baya derinlik hissi verilmi┼č san─▒r─▒m hafif bir e─čimle.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 11:04

@Bond

├ľncelikle fikrimi degistirdigimi belirtmek isterim. Mesaj atacagim bir ara.

TENO arka kapak kapali. Ic cerceve egimli ve cok ilginc bir havasi var. Benim bu saati almamin nedeni zaten dizayn olarak sade olmasina karsin, derinlik hissinin saate guzel yansitilmis olmasi. Golf oynarken takmak icin aldim. Kolda agir saat spor yaparken ciddi rahatsizlik veriyor.

Saygilarimla
CLK
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 12:04

Gercek bir golf saati satin almayi isterdim ama 7600 Euro ile baslayan fiyatlari sadece spor yapmak icin bir saate verilir mi? Linkini vereyim ilginizi cekecegine eminim.

http://www.jaermann-stuebi.com/de/collection.html

Dedigim gibi tek amac kolda ki hafifligi idi. Onu da veriyor saat. Yoksa bende ilk mesajimda yazdigim gibi fiyati pahali buluyorum ama yapacak birsey yok :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Bond » 10 Ara 2009, 12:18

Linkteki Jaermann & St├╝bi saatlerin tasar─▒m ve renk kombinasyonlar─▒ gayet g├╝zel. Fakat kullan─▒lan automatic mekanizma ile bilgi bulamad─▒m orada. T├╝m modellermi o fiyat civar─▒ndad─▒r hen├╝z bakamad─▒m. Stroke Play serisinden Black Iron ├žok ho┼č duruyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 12:28

Kullanilan makine A10 kendi gelistirdikleri bir makine, 25 tasli 28.800 salinimli, 42 saat reservli bir makine. Tabiki Golf icin olmaz ise olmaz Schok Absorber mevcut. Kronometre sinifinda bir makine.

Makine ve fonksyonlari ile ilgili daha fazla bilgi (animasyonlu)

http://www.jaermann-stuebi.com/en/funktionen.html
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Re: Meistersinger Perigraph / TENO Dyron Chronograph 2002

Mesaj vervito » 11 Ara 2009, 00:34

say─▒n clk, saatlerinizi g├╝le g├╝le kullan─▒n.
┼čimdi, golf oynamad─▒─č─▒m i├žin bilmiyorum, golf'un hangi ├Âzelli─či mekanik saatlere ters geliyor ki bu ┼čekilde bir amortis├Ârl├╝ sistem geli┼čtirilmi┼č?
vervito

Mesaj Clk » 11 Ara 2009, 09:43

@vervito

Turkcelerini bilmedigim icin aciklamalar garip kacabilir... Golf sopasinin (ingilizce Iron, Almanca Eisen) top ile bulusma hizi; kullanmis oldugunuz sopanin numarasina ve kisiden kisiye degismek ile beraber cok yuksektir. 80 mil/saat ile 120 mil/saat arasinda kabul edilebilir . Top ile bulusma ani tamamen darbeden olusmakta ve bu darbe ozellikle kolda hissedilmektedir. Bu nedenledir ki shock absorber ├Âzellikle golf saatleri icin vazgecilmezdir. En ├Ânemlisi, sopanin 100% top ile bulusmamasi durumunda zemin ile temas aninda grafit sopa bile ciddi sekilde bel vermektedir ki bunun kolda yarattigi reaksiyonu ve saate neden zararli olabilecegini siz dusunun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj bizantolog » 11 Ara 2009, 14:02

Saatler g├╝zel, hay─▒rl─▒ olsun.

MeisterSinger'de benim tercihim model No1. olurdu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bizantolog

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 23 Eki 2009, 11:11

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners