Meistersinger Perigraph / TENO Dyron Chronograph 2002

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Meistersinger Perigraph / TENO Dyron Chronograph 2002

Mesaj Clk » 09 Ara 2009, 21:36

Merhaba,

Yeni Submariner'i görmeden GMT Master II almayacağıma gore, koleksiyonu ( viewtopic.php?f=12&t=453 ) baska ürünler ile büyütelim dedim. 2009 neredeyse bitti. Yeni projeleri 2010 a saklayalım...

Her ne kadar bazı kişiler bu saati kalabalik bulsa da benim Meistersinger koleksiyonundaki favorim PERIGRAPH. O yüzden almadan olmazdi...

İnanilmaz hos bir saat, mekanizmasi SW200 (Replika ETA diye de anabiliriz) 43 mm'lik capina ragmen 82-83 gr lik agirligi ile kolda hissedilmeyen bir saat. Safir cam bircok Meistersinger modelinde opsiyon olmak ile beraber Perigraph da standart olarak sunulmakta. Ilk etapta saati okumakta insan zorluk yasiyor ama cok kisa surede göz alisiyor ve inanılmaz bir hız ile saati okumaya başlıyorsunuz.
Siyah, beyaz ve kırmızı renkleri ile Beşiktaş'ı animsattığı icin bana ayrica guzel gelen bir saat. 1198 Euro Almanya liste fiyati aldigim yer ile iliskilerim iyi oldugu icin 1000 Euro`ya aldim saati.

Alisverise gitmisken birde baska saat almadan donmek olmaz. TENO markasini duyudunuz mu bilmiyorum ama 40 mm çaplı bir makineyi 51 Gr agirlik ile uretmisler (Dyron Chronograph 2002) ve kolda birakin saati hissetmeyi saat yokmuş gibi geliyor. Nikel icermeyen paslanmaz çelik malzeme ile alerji ve kaşıntı problemlerinin onune gecilmis. Safir cam ve kronometre diger ozellikleri. İsvicre Quartz Mekanizma kullanıyor. Saatin fiyati biraz yuksek ama gülü seven dikenine katlanir. http://teno.com/89-2002.html TENO ile ilgili bilgi alabileceginiz site.

Resimler aşağıda:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Saygılarımla
CLK
En son Clk tarafından 10 Ara 2009, 16:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Koleksiyonun Yeni Üyeleri

Mesaj tagci34 » 09 Ara 2009, 22:41

Meistersingere bayıldım gerçekten ... Her iki saatide iyi günlerde kullanmanız dileğiyle ..
Zamana paha biçemeyiz ...
Kullanıcı avatarı
tagci34

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 09:03

Mesitersinger'i sadece dizayni icin aldim, SW200 den hicbir beklentim yok. Saniyesi olmayan bir saatin sapmasini ölcme islemini sizler gibi makanik saatlere gönül vermis insanlar daha dogru yapar diye dusunuyorum. ;)

Meistersinger'in neredeyse her modelinin 38 mm'leri de var. Fiyatina göre güzel saatler.

18 ile 25 Mart 2010 tarihlerinden birinde Sub icin mutlaka Basel'dayim. Resimleri paylasacagim. :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj everywhere » 10 Ara 2009, 10:16

Hayırlı olsun yeni saatiniz. Cidden hoş ve farklı bi' seçim.
Kullanıcı avatarı
everywhere

Mesaj Bond » 10 Ara 2009, 10:20

Clk saatleri iyi günlerde kullanmanı diliyorum. Meistersinger'lerin tasarımları bana basınç göstergelerini anımsatıyor. Her an buhar püskürebilirmiş gibi bir havası var. Çok farklı duruyor.Tenolarada baktım verdiğin linkten, birçok modeli varmış. Senin modelde arka kapak camlımı? Dial içindeki dış çerçeve kısmı eğimlimi yoksa göz yanılmasımı tam anlayamadım, 8 mm kalınlık içerisinde baya derinlik hissi verilmiş sanırım hafif bir eğimle.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 11:04

@Bond

Öncelikle fikrimi degistirdigimi belirtmek isterim. Mesaj atacagim bir ara.

TENO arka kapak kapali. Ic cerceve egimli ve cok ilginc bir havasi var. Benim bu saati almamin nedeni zaten dizayn olarak sade olmasina karsin, derinlik hissinin saate guzel yansitilmis olmasi. Golf oynarken takmak icin aldim. Kolda agir saat spor yaparken ciddi rahatsizlik veriyor.

Saygilarimla
CLK
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 10 Ara 2009, 12:04

Gercek bir golf saati satin almayi isterdim ama 7600 Euro ile baslayan fiyatlari sadece spor yapmak icin bir saate verilir mi? Linkini vereyim ilginizi cekecegine eminim.

http://www.jaermann-stuebi.com/de/collection.html

Dedigim gibi tek amac kolda ki hafifligi idi. Onu da veriyor saat. Yoksa bende ilk mesajimda yazdigim gibi fiyati pahali buluyorum ama yapacak birsey yok :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 10 Ara 2009, 12:18

Linkteki Jaermann & Stübi saatlerin tasarım ve renk kombinasyonları gayet güzel. Fakat kullanılan automatic mekanizma ile bilgi bulamadım orada. Tüm modellermi o fiyat civarındadır henüz bakamadım. Stroke Play serisinden Black Iron çok hoş duruyor.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners