Longines Master Collection Moon Phase

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Master Collection Moon Phase

Mesaj DHLadam » 22 Eyl 2011 21:53

Herkese tekrar merhaba...

Bu saati bundan 2 ya da 3 sene once babamla saatcileri gezerken gormustum, kendisi de begenmisti ancak o zamanlar uzak geliyordu maddi acidan...

Sonrasinda baska saatlere yonelmem dolayisiyla biraz arka plana itmistim. Son zamanlarda biraz klasik bir saat istiyordum kendime ve tekrardan bu saati istemeyi basladim..

Turkiye'de isvicre franginin yukselmesiyle, 0 saat almak zorlasti.. Pesin olarak buyuk indirimler alsam da ABD'den almak daha cekici geliyor her zaman.

Turkiye'de 2. el bir kac tane buldum ancak biraz titiz oldugumdan dolayi (kendi kaprisim olsa gerek), herhangi bir kutu icerigi eksigi olan ya da bir kac sene once alinmis olduklarindan dolayi istedigimi bulamadim malesef.

Sonrasinda ABD'de yasayan bir arkadasimla birlikte orayi arastirmaya basladik ve asagidaki saati bulduk.. ilk sahibi cok az kullanmis, kutu icerigi tam, Alligator Deployment'i olan, cizigi bulunmayan, %99 seviyesinde bir saati satin aldik. 2011 subat ayinda satin alinmis saat ve saati taktigi zamanlar birkac seferi gecmedigini iletmisti ve saati elime aldigimda bu iddaasinin gercek oldugunu anladim.

Ve o her zamanki gergin ve heyecanli bekleyis basladi... Satan kisi arkadasima postaladi.. ilk once onun bekleyisi.. ondan sonra ABD'den gelecek birini bekledik, sansimiza 2 gun icinde bir tanidigin geldigini ogrendigimde heyecanim iyice artti. Sonuc olarak dun aksam bulustuk ve kutuyu teslim etti bana getiren kisi..

Gece cekimi oldugu icin fotolar cok guzel degiller, saati taniyorsunuz zaten ancak yine de eklemek istedim. ekstradan deployment'i olmasi benim icin arti oldu...

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bundan sonrasi artik IWC olacak insallah :)

iyi geceler herkese.

Tesekkurler.
Vesper Lynd: Rolex?
James Bond: Omega.
Vesper Lynd: Beautiful.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
DHLadam

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 31 A─ču 2011 14:05

Re: Yeni saatim *** Longines Master Collection Moon Phase

Mesaj mlm » 22 Eyl 2011 22:00

DHLadam tam onikiden vurmu┼čsun, harika bir saat, zevkli se├žim, kutlar─▒m.. :champ:
Fiyat─▒ merak etmedim desem yalan olur, s├Âylemende bir sak─▒nca var m─▒?
Benim de ├žok be─čendi─čim bir saat, tekrar tebrikler.. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 03 A─ču 2010 02:59

Mesaj msturan » 22 Eyl 2011 22:06

DHLadam tebrikler, ├žok ho┼č bir saat :champ: ├ľzellikle kadrandaki baklava i┼člemeleri :super:
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 12 Mar 2011 02:03

Mesaj asymptote » 22 Eyl 2011 22:06

Hay─▒rl─▒ olsun, iyi g├╝nlerde kullan─▒n, ├žok g├╝zel saat. :champ: Sonraki saat i├žin IWC nin hangi serisinden bir model d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Re: Yeni Saatim Longines Master Collection Moon Phase

Mesaj drk » 22 Eyl 2011 22:12

─░yi g├╝nlerde kullan─▒n, ger├žekten ├žok ┼č─▒k bir saat :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj Jazz » 22 Eyl 2011 22:51

├žok ┼č─▒k, iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Jazz

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 07 A─ču 2010 15:35

Mesaj Thevenin » 22 Eyl 2011 23:30

Hayirli olsun :champ:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj herofb » 23 Eyl 2011 09:18

hay─▒rl─▒ olsun , ┼čahsen Longines'in en be─čendi─čim modeli , ├╝stelik bir ┼čekilde uygun alman─▒z da i┼čin kremas─▒ olmu┼č

g├╝le g├╝le kullan─▒n─▒z
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj sedir » 23 Eyl 2011 09:28

G├╝le g├╝le kullan─▒n.
Bu saati ben de ├žok be─čeniyorum. Arkada┼člar bilirler, epey bir incelemi┼č ve sonunda saati bilekte denedi─čimde ├žok kal─▒n oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝m. Saatin kal─▒nl─▒─č─▒ ve bile─činizde duru┼ču hakk─▒nda sizin fikirleriniz nas─▒l? Bile─činizde de resimler misiniz?
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 55
Kay─▒t: 07 Nis 2010 21:03

Mesaj deccoali » 23 Eyl 2011 10:16

├žok g├╝zel, g├╝le g├╝le tak─▒n :champ:
edit : kendi sorumun cevab─▒n─▒ ├Â─črendim :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
deccoali

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 01 Mar 2011 11:39

Mesaj Eterna » 23 Eyl 2011 10:33

├çok kaliteli ve g├╝zel bir saat alm─▒┼čs─▒n─▒z. ─░stedi─činiz ┼čartlarda bulup i├žinize sinerek alman─▒z daha da g├╝zel olmu┼č.

Hay─▒rl─▒ u─čurlu olsun.

Sevgiler,
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 28 May 2010 13:44

Mesaj DHLadam » 23 Eyl 2011 14:39

Herkese merhaba tekrardan,

@mlm, cok tesekkur ederim mesajin icin, pm atarim fiyati :)

@sedir, asagida bilegimde duran fotolari ekliyorum. Cok kalin bir bilegim yok ancak saat 40 mm olunca kendimde sirittigini dusunmuyorum.

@asymptote , iwc'nin istedigim modeli : IWC Pilot's Chronograph Automatic IW371701 . Buna artik 30lu yaslarda sahip olurum herhalde :)

Herkese cok tesekkurler, icime gercekten cok sindi.. 2. el gibi degil. Longines'in rotor'u kus gibi, biraz hareket ettirin rotorun donusunu izlemek cok keyif veriyor, kulagima dayadigimda makinenin sesi de harika..

Cok iyilerine hepimiz sahip olalim insallah ileride :)

Resim
Resim
Vesper Lynd: Rolex?
James Bond: Omega.
Vesper Lynd: Beautiful.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
DHLadam

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 31 A─ču 2011 14:05

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners