Omega Speedmaster Auto Michael Schumacher Series 1997

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Speedmaster Auto Michael Schumacher Series 1997

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 13:44

Herkeze merhaba;

Bulabildi─čim en iyi g├Ârsel Speedmaster aile soya─čac─▒ a┼ča─č─▒daki linkte var,

http://www.lesmala.net/jean-michel/speedmaster/history.htm

├çok ciddi bir teknik bilgi sahibi de─čilim,bu sebebten tam manas─▒yla bir incele diyemeyece─čim..
Bilgi sahibi olan arkada┼člar yard─▒mc─▒ olurlarsa sevinirim :super:

Ne biliyorum derseniz,1997'de ilk ├╝retildi─čini,modified Valjoux 7751(omega 1151) makinesi oldu─čunu, AM/PM saati ve oldu─čunu ve benimde en sevdi─čim yan─▒ ve almamda da en b├╝y├╝k etken olan seride ki en renkli ve spor kadrana sahip oldunu s├Âyleyebilirim.

Orjinal lansman foto─čraf─▒;

Resim

Biraz acele oldu, birde resize sebepli kalite kayb─▒ da oluyor,ekipman olarak canon 40d ve 50mm f2.8 MF (manuel fokus) Volna-9 1/2 makro lens kulland─▒m,benim 2000 y─▒l─▒ndan beri kulland─▒─č─▒m saatimin foto─čraflar─▒ ;

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Omega Speedmaster Auto Chronograph AM/PM Triple Calendar (MICHAEL SCHUMACHER series 1997)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Black08

Kay─▒t: 15 Eyl 2011, 10:42

Re: Omega Speedmaster Auto Michael Schumacher Series 1997

Mesaj Frax » 18 Eyl 2011, 20:43

─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler, iyi g├╝nlerde kullan─▒n saatinizi :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj drk » 18 Eyl 2011, 20:46

G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: Bu arada bence kay─▒┼č daha ├žok yak─▒┼č─▒yor bu saate ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj Clk » 18 Eyl 2011, 20:57

Inceleme icin tesekk├╝rler Black08. Saat speedy'nin en renkli kadranlarindan bir tanesine sahip.

Yalniz saat indexleri ├╝zerinde ki tritium g├╝zel patina almasina karsin akrep ve yelkovan ├╝zerinde ki tritium sanki k├╝flenmis gibi duruyor. Saat daha ├Ânce hic acildi mi? Herhangi bir nem problemi yasadin mi saat ile?
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj msturan » 18 Eyl 2011, 22:18

G├╝le g├╝le kullan─▒n schumi'nizi Black08, inceleme i├žin te┼čekk├╝rler :champ:
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 22:28

Drk yazd─▒:G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: Bu arada bence kay─▒┼č daha ├žok yak─▒┼č─▒yor bu saate ;)

Te┼čekk├╝r ederim,
Asl─▒nda orj.hali kay─▒┼čl─▒yd─▒,eskiyince ben metal kordonla de─či┼čtirdim,asl─▒nda orj. tokas─▒ duruyor, fakat yetkili sat─▒c─▒lar fiyat konusa biraz insafs─▒z olduklar─▒ i├žin (gene deri almak istedi─čimde olmayacak bir para demi┼člerdi) bende yurt d─▒┼č─▒ndan bir arkada┼č─▒m vas─▒tas─▒yla ┼ču an ├╝st├╝nde ki kordonu ald─▒rd─▒m,

Ama orj.toka daha sonradan ald─▒─č─▒m ama orj.olmayan deri kay─▒┼č duruyor..

Frax yazd─▒:─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler, iyi g├╝nlerde kullan─▒n saatinizi :champ:

Rica ederim,tam inceleme denmez ama bildiklerimi yazd─▒m,daha fazla bilgi konunum ehli olan arkada┼člardan bekliyorum..

G├╝nl├╝k kullan─▒mdan kaynakl─▒ bir iki ufak tefek ├žizikleri oldu ama,hala sorunsuz kullan─▒yorum,sadece periyodik bak─▒m maksatl─▒ servis g├Ârd├╝..

Clk yazd─▒:Inceleme icin tesekk├╝rler Black08. Saat speedy'nin en renkli kadranlarindan bir tanesine sahip.

Yalniz saat indexleri ├╝zerinde ki tritium g├╝zel patina almasina karsin akrep ve yelkovan ├╝zerinde ki tritium sanki k├╝flenmis gibi duruyor. Saat daha ├Ânce hic acildi mi? Herhangi bir nem problemi yasadin mi saat ile?

Rica ederim,sizin incelemeler yan─▒nda laf─▒ bile olmaz :super:

Dedi─činiz gibi benimde en be─čendi─čim ve ├Âzellikle arad─▒─č─▒m bir modeldi,biraz zor buldum diyebilirim :D

Evet,bu tarz bir sorun var.Asl─▒nda benim dan─▒┼čmak istedi─čim noktalardan biri buydu,sorman─▒za sevindim.

Saat servis g├Ârd├╝,fakat su veya nem maksatl─▒ bir sorundan kaynakl─▒ de─čildi,├žok fazla olmamakla bereber geri kalma sorunu vard─▒,bende bunu ayarla ├ž├Âz├╝yordum..

Bu maksatla uzun zaman ├Ânce bak─▒m g├Ârd├╝,fakat zaman i├žinde akrep yelkovan ├╝st├╝nde (├Ânceden daha belirsizdi,├╝├ž-d├Ârt ayd─▒r daha belirgin oldu)sizinde bahsetti─činiz lekeler ve AM/PM saat kadran─▒n─▒n siyah b├Âl├╝m├╝nde sanki toz gibi bir durum olu┼čtu,biraz can s─▒k─▒c─▒ bir durum :(

Saat ┼ču an sorunsuz ├žal─▒┼č─▒yor,ama bu tarz bir g├Ârsel sorun var,komple i├žinin temizlenmesi(mekanik de─čil) ve tritium yenilemesi m├╝mk├╝nm├╝d├╝r,veya komple kadran tak─▒m─▒n─▒ m─▒ (akrep yelkovan AM/PM kollar─▒ v.s) de─či┼čtirmem laz─▒m?

Komple de─či┼čim i├žin biraz ara┼čt─▒rd─▒m, komle set satan bir yer buldum,asl─▒nda fiyatta ├žok u├žuk de─čil yurt d─▒┼č─▒ kaynakl─▒ ama alabilirim,komple yenilesek bu konuda ki fikriniz ne olur,e─čer kadran tak─▒m─▒n─▒ alsam bu de─či┼čim i├žin ve temizlik i├žin ├Ânerece─činiz ehil bir usta varm─▒d─▒r?

Buldu─čum link;
http://www.ofrei.com/page765.html

Sizce bu set orjinal mi?
Omega Speedmaster Auto Chronograph AM/PM Triple Calendar (MICHAEL SCHUMACHER series 1997)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Black08

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 22:32

msturan yazd─▒:G├╝le g├╝le kullan─▒n schumi'nizi Black08, inceleme i├žin te┼čekk├╝rler :champ:

Te┼čekk├╝r ederim :champ:

Tam inceleme diyemem ama bildi─čim kadar─▒yla yazd─▒m,bir iki foto─čraf ekledim,be─čenmenize sevindim :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Black08

Mesaj Clk » 18 Eyl 2011, 22:35

Aslinda durum benim icin biraz karisik. Kadran indexleri patina almis Tritium ama kollara aynen ilk g├╝nki renginde duruyor. Kollarin luminova olma ihtimali var mi? Bir saatte kadran da tritium kollarda luminova kullanilmis olabilir mi? Bu sorularin cevaplarini bulmak lazim.

Benim sahsi fikrim saatin orijinalligini bozmadan ├╝creti neyse ├Âdenip Omega orijinal parcalari ve servisi ile calisilmasi. Saati Omega'ya verdiginiz zaman cikacak ├╝cret tabii ki y├╝ksek olacaktir ama bunun karsiliginda 100% orijinal parcalar kullanilarak saatiniz m├╝kemmel bir duruma getirilecektir.

Not: Sahsi kanim bu problemin saatin yanlis sekilde islem g├Ârmesinden kaynaklandigi y├Ân├╝nde... Nemli ortam, kirli eller ve kirli calisma ortami bu sonucu dogurabilir!!!
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj drk » 18 Eyl 2011, 22:40

Ofrei deki par├žalar da orijinal oldu─čundan ben olsam de─či┼čtirirdim kollar─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Mesaj Black08 » 18 Eyl 2011, 23:01

Clk yazd─▒:Aslinda durum benim icin biraz karisik. Kadran indexleri patina almis Tritium ama kollara aynen ilk g├╝nki renginde duruyor. Kollarin luminova olma ihtimali var mi? Bir saatte kadran da tritium kollarda luminova kullanilmis olabilir mi? Bu sorularin cevaplarini bulmak lazim.

Benim sahsi fikrim saatin orijinalligini bozmadan ├╝creti neyse ├Âdenip Omega orijinal parcalari ve servisi ile calisilmasi. Saati Omega'ya verdiginiz zaman cikacak ├╝cret tabii ki y├╝ksek olacaktir ama bunun karsiliginda 100% orijinal parcalar kullanilarak saatiniz m├╝kemmel bir duruma getirilecektir.

Not: Sahsi kanim bu problemin saatin yanlis sekilde islem g├Ârmesinden kaynaklandigi y├Ân├╝nde... Nemli ortam, kirli eller ve kirli calisma ortami bu sonucu dogurabilir!!!

H─▒zl─▒ cevap i├žin te┼čekk├╝r ederim,daha detayl─▒ bakt─▒m dedi─čiz gibi kadran indeksleri ve kollarda iki farkl─▒ malzeme kullan─▒lm─▒┼č gibi anlad─▒m,isterseniz incelemeniz i├žin tam boy bir foto─čraf size g├Ânderebilirim..

Omega yetkili servisten bu i┼čle ilgili bir fiyat almam gerekecek..

Dedi─činiz her┼čey olmu┼č olabilir, malum bak─▒m v.s i┼čler yap─▒l─▒rken yan─▒nda olamayaca─č─▒m─▒z i├žin tamamen yapan ustaya g├╝ven ├Ân plana ├ž─▒k─▒yor..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Black08

Mesaj Clk » 18 Eyl 2011, 23:09

Doruk, o takim orijinal olsa bile luminova ama Black08 arkadasin saati tritium. Yanlis is yapip parayi sokaga atmadan Omega'ya sormali bence...

Black08, saate ait diger fotograflardan g├Ârd├╝g├╝m kadari ile kollarda tritium. Bu durumda tritium malzeme ile ├╝retilmis kol bulman lazim ki g├╝n├╝n sartlarinda zor g├Âz├╝k├╝yor. Radyoaktif etkisinden dolayi ├Ârnek Rolex tritium kadran ve kol teminini durdurdu. Bu durumu yine yetkili servis ile g├Âr├╝serek aciga kavusturabilirsin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj drk » 18 Eyl 2011, 23:13

Pardon ben, ofreideki kollarda tritium var sanm─▒┼čt─▒m. O halde dedi─čin gibi en do─črusu omegayla ileti┼čime ge├žmek veya nos yada temiz 2. el set aramak.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners