Oris Carlos Coste Limited Edition Ref. 64375847154 ─░nceleme

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Carlos Coste Limited Edition Ref. 64375847154 ─░nceleme

Mesaj oldboy » 13 Eyl 2011 17:38

Herkese merhabalar. Uzun zamand─▒r severek takip ediyorum forumu ve ne zamand─▒r bir inceleme yapaca─č─▒m diyordum. Bu yaz baz─▒ p├╝r├╝zler y├╝z├╝nden sadece okuyarak kat─▒labildim aran─▒za. Bu kadar ge├ž kald─▒─č─▒m i├žin ├Âncelikle ├Âz├╝r diliyorum ve ilk incelememe sizin yard─▒mlar─▒n─▒zla ald─▒─č─▒m Oris Carlos Coste Limited Edition ile ba┼člayaca─č─▒m. Bu arada RazzÔÇÖa b─▒kmadan usanmadan sorular─▒ma cevap verdi─či i├žin tekrardan te┼čekk├╝r├╝ bor├ž bilirim. Profesyonel bir inceleme olamayaca─č─▒ i├žin e─čer hatalar─▒m olursa ┼čimdiden affola

Saati baz─▒lar─▒n─▒z─▒n da hat─▒rlayaca─č─▒ gibi ikinci el olarak ald─▒m. Kutusu, evraklar─▒, kullan─▒lmam─▒┼č kau├žuk kay─▒┼č─▒ ile beraber eksiksiz bir ┼čekilde ald─▒m. Normalde 2007 y─▒l─▒nda al─▒nm─▒┼č, 2000 limitli ├╝retim i├žerisinden 1914 noÔÇÖlu bir saat. 1976 do─čumlu VenezuellaÔÇÖl─▒ bir├žok serbest dal─▒┼č rekoru k─▒rm─▒┼č dalg─▒├ž Carlos Coste ad─▒na ├╝retilmi┼č.

Resim
D─▒┼č kutu kartondan yap─▒lm─▒┼č, rengi ve ├╝zerindeki su damlalar─▒ g├Âr├╝nt├╝s├╝ saatin temas─▒yla g├╝zel bir uyum i├žerisinde.

Resim
Karton kutuyu a├žt─▒─č─▒n─▒zda saatin size bir tool watch oldu─čunu hat─▒rlatacak bir ├žanta kar┼č─▒l─▒yor sizi.

Resim
Resim
Kutu i├žeri─či gayet yeterli: Kau├žuk kordon, t├╝pler i├žerisindeki pimler ve kordon de─či┼čtirmek i├žin tornavida bulunuyor.

Resim
Resim
Resim
Saati elinize ald─▒─č─▒n─▒zda ilk izlenim sa─člam bir saat oldu─ču y├Ân├╝nde oluyor. Saatin kadran─▒ sade ve okunakl─▒. Saat 10 hizas─▒ndaki saniye g├Âstergesi saate farkl─▒ bir hava katm─▒┼č. Saatte 6,3 mm kal─▒nl─▒─č─▒nda safir kristal cam kullan─▒lm─▒┼č. Gece okunakl─▒l─▒k konusunda da yeterli bir performans sunuyor. Ayr─▒ca arka kapaktaki mavi Coste damgas─▒ ve saatin yan─▒nda bulunan model noÔÇÖsu ├Âzel bir model oldu─čunu vurguluyor.

Resim
Resim
Resim
Resim

Saatte ETA bazl─▒ ORIS 643 kalibre mekanizma kullan─▒lmakta ve 42 saat g├╝├ž rezervi bulunmakta. Sapma de─čerini ├žok ├Ânce hesaplam─▒┼čt─▒m ama isteyen olursa tekrardan hesaplar sizinle payla┼č─▒r─▒m.

47 mmÔÇÖlik b├╝y├╝k bir saat fakat kolda rahat bir duru┼ču oldu─čunu s├Âyleyebilirim. Daha ├Ânce bu b├╝y├╝kl├╝kte kulland─▒─č─▒m bir iki saatim olmu┼čtu ve rahats─▒z oldu─čumdan satmak zorunda kalm─▒┼čt─▒m. Sadece kal─▒nl─▒─č─▒ y├╝z├╝nden saat kolunuzdayken bir yerlere ├žarpma olas─▒l─▒─č─▒n─▒z art─▒yor.

Saat titanyum oldu─čundan a─č─▒rl─▒k konusunda bir rahats─▒zl─▒k duymuyorsunuz. Kau├žuk kay─▒┼čla daha hi├ž denemedim ama titanyum bilezik olduk├ža konforlu. Saatin en can al─▒c─▒ ├Âzelli─či 2000M / 6561ft su ge├žirmezli─če sahip olmas─▒. Kitap├ž─▒─č─▒nda yazd─▒─č─▒ kadar─▒yla Alman OrdusuÔÇÖna ait bas─▒n├ž odalar─▒nda 200 barÔÇÖa kadar test edilmi┼č. B├Âyle bir saatten beklenildi─či gibi helyum vanas─▒ bulunmakta, yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam baz─▒ saatlerde otomatik fakat a├ž─▒k├žas─▒ helyum vanas─▒n─▒n bana katt─▒─č─▒ tek ┼čey ┼ču anda g├Ârsellik ve bundan da gayet memnunum (Saat sadece du┼čta ─▒sland─▒, o da kendini yad─▒rgamas─▒n, su g├Ârs├╝n diye :D ). Hem kau├žuk kay─▒┼č─▒n hem de titanyum kordonun kilit mekanizmalar─▒ gayet g├╝ven verici. Ayr─▒ca ikisinde de dalg─▒├ž elbisesi ├╝zerine rahat giyilebilmesi i├žin ek bir uzatma var.
Sonu├ž olarak eski bir Oris Star d─▒┼č─▒nda ger├žek anlamda ilk OrisÔÇÖim ve markaya kar┼č─▒ b├╝y├╝k bir sempatim olu┼čtu diyebilirim. Fiyat ve kalite oran─▒nda d├╝┼č├╝n├╝rsek saat alacaklar─▒n, ├Âzellikle diver model severlerin incelemesi gereken bir saat oldu─ču d├╝┼č├╝ncesindeyim.

Resim
─░ncelemem yararl─▒ olabildiyse ne mutlu bana
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
oldboy

Kay─▒t: 20 Nis 2010 13:59

Re: Oris Carlos Coste Limited Edition Ref. 64375847154 ─░ncel

Mesaj nickynick » 13 Eyl 2011 17:55

oldboy, keyifle okudum harika bir inceleme olmu┼č. Eme─čine sa─čl─▒k. :thumbup:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009 22:44

Mesaj serhat200 » 13 Eyl 2011 18:01

─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler. ─░yi g├╝nlerde kullanman─▒z dile─čiyle.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serhat200
Limited Edition Club

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 20 A─ču 2010 16:55

Mesaj Emre » 13 Eyl 2011 18:01

Cok guzel bi inceleme ve cok guzel bi saat oldboy, iyi ki paylasmissin bizle :thumbup:
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010 10:20

Mesaj herofb » 13 Eyl 2011 18:11

saatte inceleme de ├žok g├╝zel , g├╝le g├╝le kullan─▒n─▒z hatta derinlere dal─▒n─▒z
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj oldboy » 13 Eyl 2011 18:28

├çok te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
oldboy

Kay─▒t: 20 Nis 2010 13:59

Mesaj cenk » 13 Eyl 2011 19:03

Oldukca guzel bir inceleme ellerinize saglik. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj drk » 13 Eyl 2011 19:04

Oldboy, inceleme i├žin ├žok te┼čekk├╝rler, g├╝le g├╝le kullan saatini :champ: E─čer olurda saatinin renginden bir g├╝n s─▒k─▒l─▒rsan, 1 ├Âl├žek kosla oxi-action, 2 ├Âl├žek suyun i├žine saati at, 10 dakika bekle, sonra durula, bunu 3-4 kere tekrar et ve ├žok daha koyu renkte bir saatin olsun :D Paneristide titanyum panerailere birka├ž tane yapan g├Ârd├╝m. Asl─▒nda yap─▒lan i┼člem titanyumun ola─čan oksidasyonunu h─▒zland─▒rmaktan ibaret. Yazd─▒klar─▒na g├Âre istendi─činde saat eski haline ├ževirilebiliyormu┼č yaln─▒z onlar mat kasalarda denemi┼člerdi. Parlak titanyumda nas─▒l olur bilmiyorum. ┼×u bir ├Ârnek:

Resim

Birde dalg─▒├ž saatleri g├╝venlik i├žin ├╝zerinde belirtilen de─čerin %25 fazlas─▒na kadar test ediliyor yani 2000m yazan bir saat asl─▒nda pratikte 2500mye kadar su ge├žirmemesi gerek.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj Clk » 13 Eyl 2011 19:08

Oldboy, yetenegini bizlerden saklamani halen anlamis degilim. Gayet net fotograflar ile hazirlanmis doyurucu ve keyifli bir inceleme :thumbup:

Saat icin tek yorum 8-)

G├╝le g├╝le kullan :champ:
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Mesaj Frax » 13 Eyl 2011 19:19

Hay─▒rl─▒ olsun demi┼čtik san─▒r─▒m ├Ânceden :) ─░nceleme ├žok g├╝zel olmu┼č, iyi g├╝nlerde kullan─▒n tekrar :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj Thevenin » 13 Eyl 2011 20:18

Gule gule kullan Oldboy :champ:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj cenk » 13 Eyl 2011 20:32

forumun wr ┼čampiyon say─▒s─▒ artt─▒ art─▒k birinin rekoru eline almas─▒ laz─▒m
viewtopic.php?f=12&t=2963&hilit=forumun#axzz1Xr3AqFT2
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Bing [Bot] ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners