Hamilton Khaki X-Wind Limited Edition Black PVD

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki X-Wind Limited Edition Black PVD

Mesaj msturan » 26 A─ču 2011 20:29

4n6 yazd─▒:Msturan'─▒n (nam-─▒ di─čer TSMustafa) yeni Hamilton X-Wind'i kavurma e┼čli─činde geliyor.. :D

Resim

Bu konuda, almamdan bu yana yakla┼č─▒k iki bu├žuk ay ge├žmesine ra─čmen incelemesini "geciktirdi─čim" Hamilton'umun incelemesini yapmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m ve siz ├╝stadlara ├Âz├╝rlerimle beraber kendimce bahanelerimi sunaca─č─▒m.

FAKAT; ├Âncelikle Bora Bey'den (4n6) anlay─▒┼č bekleyerek ┼čunu belirtmek isterim ki kendisinin, ba┼č─▒ma gelen durumla hi├ž alakas─▒n─▒n olmad─▒─č─▒ndan eminim. Kendisinin ad─▒n─▒ a├ž─▒k a├ž─▒k yazmam─▒n amac─▒ ise onun kimli─čini gizleyerek bir su├žlu konumuna d├╝┼č├╝rmemek. Kendisine ├žok te┼čekk├╝r ederim ki ilk saatimi edinmeme vesile oldu. E─čer bir sayg─▒s─▒zl─▒k yahut yanl─▒┼čl─▒k edersem kendisinden, s├╝r├žme ya┼čarsam t├╝m TSF'den ├Âz├╝r├╝ ┼čimdiden bor├ž bilirim. Ayr─▒ca bu kadar gecikti─či i├žin de af diliyorum.

Ayr─▒ca, burada herhangi bir ki┼čiyi su├žlamak, cezaland─▒rmaya ├žal─▒┼čmak gibi bir ama├ž g├╝tm├╝yorum. E─čer lisandan ├Ât├╝r├╝ ├Âyle bir izlenim verirsem herhangi bir ki┼činin uyar─▒s─▒yla ├Âz├╝r dileyip gerekli k─▒sm─▒ de─či┼čtirece─čim. Amac─▒m, kendimi incelemesini geciktirdi─čim saatim i├žin affettirip sizlere de bir ka├ž an─▒m─▒ aktararak daha dikkatli olunmas─▒ gereken noktalara i┼čaret etmek.

Her neyse, ├žo─ču TSF ├╝yesinin Bora Bey'in yukar─▒daki mesaj─▒yla a┼čina oldu─ču ve ├žo─čunun da incelemesini bekledi─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m Hamilton Khaki X-Wind Limited Edition saatimin arkas─▒nda doymak bilmez bir saat a┼čk─▒ yat─▒yor. Foruma kaydoldu─čumda a├žt─▒─č─▒m 2000 ve 3000 lira b├╝t├želi saat tavsiyesi konular─▒nda ger├žekten ├žok de─čerli fikirler edindim ve saat hobimin temellerini att─▒m (att─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum yani :D). O s─▒ralar ne Mido All-dialler, ne Steinhart Nav B-Uhr II'ler, ne Orisler, ne Hydroconquest'ler ├Ânerildiyse de saat malumat─▒m─▒n azl─▒─č─▒ndan, salt g├Âr├╝n├╝┼č g├╝zelli─či daha ├žok cezbediyordu beni. Tabii ki Hamilton'a kar┼č─▒ zaaf─▒m da mesajlar─▒mdan az ├žok belliydi de..

Daha ├Ânceden de bir ka├ž kez g├Âr├╝┼č├╝p ├žay, kahve i├žti─čimiz Bora Bey'le s─▒radan bir g├╝n g├Âr├╝┼čmemizde her┼čey raslant─▒sal geli┼čmi┼čti. Bora Bey'in, ismini vermeyece─čim ve bundan sonra "X Bey" diye ├ža─č─▒raca─č─▒m (X-Wind'in X'i :D) bir ki┼čiyle tan─▒┼čt─▒k. Kendisine kan─▒m ─▒s─▒nm─▒┼čt─▒ asl─▒nda, iyi birisi gibi duruyordu. Kanaat─▒m hala ayn─▒ da zaten, bir dizi hata oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum sadece. Bana elinde 2000 par├ža Limited Edition olan ve kendisinin ald─▒ktan sonra 1 yahut 2 kez takt─▒─č─▒ BNIB kondisyonda bahsi ge├žen saatinin oldu─čunu s├Âyledi. Kutusunda ve t├╝m kartlar─▒yla muhafaza etti─čini ve 1000$'a bana b─▒rakabilece─čini s├Âyledi. Ben daha ikinci c├╝mlede mest olmu┼čtum zaten ama acele etmeyerek odaya gidip ara┼čt─▒rma yapaca─č─▒m─▒ s├Âyledim. Yurt d─▒┼č─▒ sat─▒┼č fiyat─▒ (nib kondisyon i├žin) 1199$ olan bu modele bakt─▒─č─▒mda ger├žekten "Oldu bu i┼č!" dedim. Kutusunun ├Âzelli─či ve kutuda verilen model u├žak beni ayr─▒ bir cezbediyordu. ─░┼čte, uzun u─čra┼člardan sonra arad─▒─č─▒m ve beni tatmin edecek saati bulmu┼čtum. Her neyse, ertesi g├╝n ilk i┼čim 1000$'─▒n kar┼č─▒l─▒─č─▒ olan 1600 liray─▒ teslim edip saati almaya gitmek oldu. Bulu┼čtuk, para ve saat de─či┼čimi yap─▒ld─▒ fakat saat bana bir Cerruti kutusunda verilmi┼čti, garanti ka─č─▒tlar─▒ yoktu. Kutu ve ka─č─▒tlar X Bey'in bir arkada┼č─▒ndayd─▒ ve k─▒sa zamanda verecekti bana. Acelesi de yoktu zaten. Saatimi bulmu┼čtum keza. X Bey, 9 Haziran'da sahip oldu─čum saatin kutusunu ve belgelerini 25 Haziran civar─▒ (tam hat─▒rlayam─▒yorum, yalan olmas─▒n) arkada┼č─▒ndan al─▒p bana verebilece─čini s├Âyledi. O s─▒ralar Mersin'e gidece─čimi, ├Â─črenci oldu─čumu, yaz tatiline girece─čimi ve art─▒k ─░stanbul'da olmayaca─č─▒m─▒ biliyordumsa da bana pek dokunmad─▒. "Ne olacak can─▒m, kutu zaten. Hem tan─▒┼č─▒yoruz az ├žok, gereksiz yere ┼č├╝phelenmenin alemi yok." diyordum. ─░ki g├╝n sonra, 10 Haziran'da X Bey'den gelen bir mesajla Certina DS One model saatin de benim i├žin 400 lira say─▒labilece─či belirtilmi┼čti. Ben de zaten saat i├žin ay─▒rd─▒─č─▒m 2000 lira b├╝t├žeyi sonuna kadar kullan─▒p iki saat sahibi olman─▒n sak─▒ncas─▒n─▒n olmad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m. Onu da ald─▒m :D Onun kutusu tamamd─▒ (Bir certina kutusu, modelin ├Âzel kutusu var m─▒ bilmiyorum.) fakat garanti kartlar─▒ Bora Bey'deydi. Neyse, bu sorun ya┼čad─▒─č─▒m model de─čil zaten.

Saatlerimi ├žok b├╝y├╝k bir hevesle kullan─▒yordum. Onlar benim "─░lk saatlerim"di, ilgiyle her g├╝n camlar─▒n─▒ siliyordum falan. A├ž─▒k├žas─▒ Hamilton'un a─č─▒rl─▒─č─▒ ve siyah rengi bir yana Certina'n─▒n kadran─▒ ├žok ho┼čuma gidiyordu. ─░kisini de ayr─▒ seviyordum, ├žocuklar─▒m gibilerdi. Ay─▒rt edemiyordum. Ayr─▒ca Certina'n─▒n lug'lar─▒ ve bilezi─či Hamilton'unkinden ├žok daha kaliteliymi┼č hissi veriyordu, hala da veriyor. Certina'n─▒n sade b├╝t├╝nl├╝─č├╝ ve Hamilton'un komplikasyonlu ├žekicili─či birbirine tercih edilemezdi, hala da zaten :D.

Her neyse, tarih 25 Haziran oldu─čunda X Bey arkada┼č─▒na hen├╝z ula┼čamam─▒┼čt─▒. 15 Temmuz'a kadar beklememi, kendisinin beni arayaca─č─▒n─▒ s├Âylemi┼čti bana ve ben memnuniyetle kabul etmi┼čtim. 15 Temmuz'da umut dolu bir ┼čekilde tekrar X Bey'i rahats─▒z etti─čimde cevap alamad─▒m. Bir yahut iki g├╝n sonra telefonla beni arayan X Bey, arkada┼č─▒n─▒n kutuyu bulamad─▒─č─▒n─▒, bana "├çok g├╝zel bir Hamilton kutusu" bulabilece─čini, hatta ┼ču an ....... Saat├ži'de oldu─čunu, kutunun yan─▒nda oldu─čunu, hemen al─▒p g├Ânderebilece─čini.. s├Âyl├╝yordu. E ben de haliyle modelin bir LE oldu─čunu, kutunun unique oldu─čunu ve herhangi bir Hamilton kutusunu b─▒rak─▒n ayvisi kutusunun bile i┼čime yaramayaca─č─▒n─▒ belirttim. Saatlerden so─čumu┼čtum ve satarken de maddi olarak bana zarar verece─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝mden iade talep ettim. Kendisi de ┼ču s─▒ralar bir ka├ž saat i┼činden ├Ât├╝r├╝ s─▒k─▒┼č─▒k oldu─čunu fakat yaz i├žinde iki saati de iade alabilece─čini s├Âyledi. Sevinmi┼čtim, "E sonu├žta saatinin arkas─▒nda duran adam, bana bir zarar gelmeyecek." diyerek. Ondan bir hafta sonra bana Certina'y─▒ g├Ândermemi ve hemen hesab─▒ma Certina'n─▒n de─čerinin yat─▒raca─č─▒m─▒ s├Âylemi┼čti. Sevinerek solu─ču kargo merkezinde al─▒p ald─▒─č─▒m adrese g├Ânderdim saati. Saf├ža. X Bey'e saati g├Ânderdi─čimi, banka hesap numaramla beraber s├Âyledi─čimde ├Âdemeyi hemen yapaca─č─▒n─▒ s├Âyledi. O g├╝n ve m├╝teakip iki g├╝n hesab─▒ma bakma f─▒rsat─▒m olmad─▒─č─▒ndan( Ankara'ya gidiyordum) paran─▒n yatmad─▒─č─▒n─▒ anlamad─▒m. ├ť├ž g├╝n sonra mesaj att─▒─č─▒mda cevap yoktu. D├Ârt g├╝n, be┼č g├╝n.. Ne para yat─▒yor, ne bir cevap geliyor, ne geri d├Ân├╝l├╝yordu. Art─▒k giderek -seviyemi korumaya ├žal─▒┼čarak tabi, ├ž├╝nk├╝ benden olduk├ža b├╝y├╝k birisiydi- ├╝slubumu sertle┼čtiriyordum. Tam yedinci g├╝nde aldat─▒ld─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m├╝ s├Âyleyip olduk├ža s─▒k─▒ bir mesaj att─▒─č─▒mda telefonla aran─▒p bir g├╝zel azar i┼čitmi┼čtim. Her neyse, para yats─▒n da gerisi bo┼č demi┼čtim. 4 g├╝n sonra paran─▒n yine yatmad─▒─č─▒n─▒ fark edip( hesab─▒m─▒ ge├ž kontrol etmem ger├žekten imkan─▒m olmad─▒─č─▒ndan tabii :D) yine sert bir mesaj yazd─▒─č─▒mda 5-6 saat sonra X Bey aray─▒p bankada oldu─čunu, hesap numaram─▒ istedi─čini, hemen yat─▒raca─č─▒n─▒ s├Âyledi. Umutsuzca hesap numaram─▒ verdim. Yakla┼č─▒k ├╝├ž g├╝n sonra hesab─▒ kontrol etti─čimde para yatm─▒┼čt─▒.

┼×imdi ise elimde Hamilton'um ve cebimde 400 liramla agresif bir ┼čekilde saatimin iade al─▒nmas─▒n─▒ bekliyorum. Saati ald─▒─č─▒m g├╝nden bu yana dolar─▒n, euronun, alt─▒n─▒n, chfnin u├žmu┼č olmas─▒yla 1600 liram─▒n de─čerini m├╝thi┼č bir ┼čekilde kaybetti─čini, X Bey'e att─▒─č─▒m ve gittik├že uslubu sertle┼čen her mesajda bildiriyorum. Sertle┼čen baz─▒ mesajlardan sonra aran─▒p azarlanmaya da al─▒┼čt─▒m. Tabii ki sert ├╝slubu bir kez daha a├ž─▒klay─▒m. Seviyesiz de─čil. Sert, o da bir cevap alabilmek i├žin. Aksi takdirde azarlanacak bile olsa bana geri d├Ân├╝lm├╝yor.

Her neyse, sizlere tavsiyem; i┼č tamamiyle olmu┼čsa, paran─▒z─▒n kar┼č─▒l─▒─č─▒n─▒ tam olarak ald─▒ysan─▒z tam ├Âdemeyi yapman─▒z. Aksi takdirde madur olabiliyorsunuz, hi├ž bir hukuki bahaneniz olmadan. 5 ay ├Ânce hevesli bir saatseverdim, ┼čimdi paranoyak bir saatseverim. Hepsi bu.

┼×imdi ise, bu kadar kafa ├╝t├╝lemeden sonra Hamilton'un incelemesini yapmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m bir ka├ž telefon foto─čraf─▒yla. Bir ka├ž kez forumdan arkada┼člara, ├╝stadlara SLR makine bekledi─čimden incelemeyi geciktirdi─čimi s├Âylemi┼čtim. Fakat bu, "zaten bir ka├ž hafta sonra gelecek" kutuyu bekleyip gereksiz yere kirlilik yapmamak i├žindi. Ay─▒rca, bir kez de Chronometre/COSC konusunda saatin yeni oldu─čunu bildirmi┼čtim. Bu da saat ger├žekten ├žok az tak─▒lm─▒┼č oldu─čundan ve mekanizma ├žok ├žal─▒┼čmad─▒─č─▒ndan konuyla ├Ârt├╝┼č├╝yordu. Her neyse, iki yalan i├žin de sizlerden bir kez daha ├Âz├╝r dilerim.

─░ncelemeye gelecek olursak;

Resim

Saat resimdeki saat. ├ľzellikleri de princetonwatches.com'dan yaz─▒yorum:

Limited Edition of 2000
25 Jewel Swiss Made Automatic Movement (ETA 7750 Valjoux)
Black PVD Plated Stainless Steel Case and Bracelet
Unidirection Rotating Outer Bezel
Two Inner Rotating Bezels Operated by Right Side Crowns
Screw Down-Crowns
Exhibition (See-Through) Case Back
Day and Date Window at the 9 o'clock position
Luminous Hands and Markers
Cross Wind Component on Case Back (Credit-Card Sized Guide also included in instruction booklet)
Sapphire Glass Crystal
Water Resistant to 100 Meters (330 Feet)
Bracelet Features a Fold Over Clasp with Double Push Button Release
Collectible Limited Edition Hamilton Airplane Model (Approximately 3 1/2" x 4 5/8") comes boxed with this watch
Watch and Plane boxed in a keepsake black finish wooden box
44mm Case Width (Approximately 1 3/4")

Resim

├ľncelikle saatin kadran─▒n─▒n okunabilirli─či ve sadeli─či konusunda ├žo─ču forum ├╝yesine kat─▒laca─č─▒m. Ger├žekten kar─▒┼č─▒k ve okunabilirli─či fazla de─čil. Fakat bu beni saatten so─čutan bir fakt├Âr olmad─▒, aksine kolumda insanlar─▒n "oha bu ne!" dedi─či bir saat ta┼č─▒mak, belki de saatseverlik ser├╝venimin hen├╝z ba┼č─▒nda oldu─čumdan ho┼čuma gitti.. Bir dahaki saatimin(e─čer iade edebilirsem hemen, olmazsa ba┼čka bahara art─▒k :D) bu kadar komplikasyon ve unsur i├žerip i├žermeyece─čini sorarsan─▒z, kar─▒┼č─▒kl─▒─č─▒n yak─▒┼čt─▒─č─▒ bir saat bulamazsam muhtemelen sade olacak. A├ž─▒k├žas─▒ bir dalg─▒├ž saati olmad─▒─č─▒, pilot oldu─ču, g├Âstergelerin de k├╝├ž├╝k oldu─ču i├žin pek bir lume beklentim yoktu ama beklentilerime ra─čmen zay─▒f bir lume'u var. Elimdeki telefon kameras─▒ olduk├ža ba┼čar─▒s─▒z olaca─č─▒ i├žin bunu g├Âr├╝nt├╝lemeyi denemedim bile. Ayr─▒ca sa─čdaki saniye kolu da kesin zamanlamay─▒ zor k─▒l─▒yor, bunun yerine merkezden saniyeli bir model daha ho┼č olurdu gibi fakat bir kronografta bu istek abs├╝rd duracakt─▒r.

Resim

Bezel iki y├Âne de d├Ân├╝yor ama ├ž─▒ts─▒z. A├ž─▒k├žas─▒ tek y├Âne, ├ž─▒tl─▒ ve belirli derecelerde d├Ânen bir bezel olmayacaksa ├ž─▒ts─▒z bir bezel olmamas─▒n─▒ ye─člerdim. Bezel de benden olumsuz oy alan noktalardan. Bunun yan─▒nda, i├žerideki d├Ânerek uygun havalanma a├ž─▒s─▒n─▒ ayarlayan iki bezel ho┼čuma giden ayr─▒nt─▒lardan. Bunu sa─č taraftaki iki vidal─▒ tepeyle ayarl─▒yorsunuz. Hayat─▒mda hi├ž kullan-a-mayaca─č─▒m bu ├Âzellik her┼čeye ra─čmen ho┼čuma gidiyor, ├ž├╝nk├╝ o sa─čdaki iki tepe ├žok ho┼č geliyor bana. T├╝m tepelerin ├╝st├╝ndeki H logosu da ho┼č duruyor a├ž─▒k├žas─▒. Saatin left-handed olmas─▒ pek can─▒m─▒ s─▒km─▒yor ama her ayarlamak gerekti─činde saati ├ž─▒karmak uzun vadede can s─▒kacakt─▒r.

Resim

Resim

Saat kal─▒n. 16,5 mm ger├žekten kal─▒n duruyor kolunuzda olmad─▒─č─▒nda; ama kolda abart─▒l─▒ de─čil. Benim ince bile─čimde bile ne 16,5mm kal─▒nl─▒k ne de 44mm geni┼člik abs├╝rd durdu. Neden bilmiyorum, belki durmu┼čtur da ben anlamam─▒┼č─▒md─▒r :D.

Saatin bilezi─či ger├žekten kalitesiz duruyor. Daha ├Ânce de belirtti─čim gibi Certina DS One'─▒n bilezi─či ├žok daha dolgun ve k─▒vr─▒ml─▒. Daha ├žok haz veriyor. Bununki ince, baklalar aras─▒ oynama bo┼člu─ču fazla ve ┼čekilsiz gibi..

Resim

Black Pvd kaplama ise almadan ├Ânce kafam─▒ en ├žok kurcalayan konuydu. Fakat saati g├Âr├╝nce X Bey'in saati ger├žekten ├Âzenle kulland─▒─č─▒n─▒ yahut bir ka├ž kere kulland─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m. Toka d─▒┼č─▒nda hi├žbir yerde k─▒lcal dahi olsa ├žizik yoktu, tokada ise bir ka├ž tane g├Âr├╝nt├╝leyemedi─čim k─▒lcal ├žizik var. Hepsi bu. Bu manzara beni olduk├ža rahatlatm─▒┼čt─▒ al─▒rken ve saate ├Âzenle bakmama neden oldu.

Resim

Arkadaki g├╝ne┼č saati, mekanizmay─▒ yar─▒m g├Âsteren safir cam ve rotorun ├╝st├╝ndeki hamilton yaz─▒s─▒ da ho┼čuma giden detaylardan. G├Âz├╝m├╝ alam─▒yorum :D.

Son olarak bir wristshot;

Resim

Biraz acele olmu┼č olabilir yanl─▒┼čl─▒klar, hatalar i├žin ├Âz├╝r dilerim.

Edit: Kal─▒nl─▒k bilgisini ba┼čta 22 mm okumu┼čtum; ama ┼čimdi ba┼čka bir yerde 16,5 mm g├Ârd├╝m ve daha mant─▒kl─▒ geldi.
En son msturan taraf─▒ndan 27 A─ču 2011 13:06 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 3 kere d├╝zenlendi.
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 12 Mar 2011 02:03

Re: Hamilton Khaki X-Wind Limited Edition Black PVD

Mesaj Thevenin » 26 A─ču 2011 20:41

S─▒k─▒nt─▒lara uzuldum; ama incelemenin basi X bey'li falan, samimiyetten uzak, itiraf.com terk olmus sorunlar/paranoyalar gecince bir tadilat lazim buralara :D

Inceleme icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj cenk » 26 A─ču 2011 21:05

sorun ya┼čamana ├╝z├╝ld├╝m ger├žekten :(
g├╝zel bir inceleme yazm─▒┼čs─▒n :thumbup: fakat ben resimleri g├Âremiyorum :roll:
ama her┼čeye ragmen g├╝zel g├╝nlerde kullan :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj Clk » 26 A─ču 2011 21:58

Yasadiklarin hic hos olmayan seyler. Her zaman edindigim bir ilke var; para mi istiyorsun? O zaman bana malimi (eksiksiz) ver. Eksik var, hata var v.s. o zaman para yok !!!!

Bence bu konuyu c├Âzmenin diger bir y├Ântemi Hamilton distr├╝b├╝t├Âr├╝ ile g├Âr├╝s├╝p (eger saatinden memnun isen) yeni kutu ve evrak islemleri (yapabiliyorlar ise) ne kadar ├╝cret istediklerini ├Âgrenip bunu karsi tarafin ├Âdemesini talep etmen.

Gelismelerden bizleri haberdar et... Tekrar gecmis olsun :(
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Mesaj msturan » 26 A─ču 2011 22:26

Thevenin, ba┼č─▒ zaten bir hikaye, son k─▒sm─▒ inceleme.. Double pack yani :D. Ba┼č k─▒s─▒mda bir ┼čeyler oldu─čunu seziyordum, sen ad─▒n─▒ koymu┼čsun :D Ara ara bak─▒p ├╝slubun yanl─▒┼č/hatal─▒ g├Ârd├╝─č├╝m yerlerini de─či┼čtirece─čim :thumbup:

Cvssvc, iyi dileklerin i├žin te┼čekk├╝rler, san─▒r─▒m bir y├Ânetici eli de─čmi┼č ki art─▒k ben de g├Ârebiliyorum :D ─░lk ba┼čta ben de g├Âremiyordum..

Clk, ikinci c├╝mlede yazd─▒─č─▒n ilke tam olarak bu tecr├╝bede kazan─▒lacak t├╝rden, bundan sonra bunu edinmem gerekti─čini anlad─▒m.. Ayr─▒ca e─čer dedi─čin gibi bir ┼čey m├╝mk├╝nse mant─▒ks─▒z bir rakam bile isteseler kutu/belgeler i┼čine tav olabilirim asl─▒nda; ama LE'larda b├Âyle bir ┼čey m├╝mk├╝n olabilir mi, o soru kafam─▒ kar─▒┼čt─▒r─▒yor :? Yani saat&saat'in bu unique u├žakl─▒ kutuyu ve belgeleri temin edebilece─čini sanm─▒yorum ama bir ─▒┼č─▒k tuttun, bir ara soraca─č─▒m.. Te┼čekk├╝rler. Geli┼čmeleri de elbet sizlerden esirgemeyece─čim.
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Mesaj drk » 26 A─ču 2011 23:45

Msturan, ├Âncelikle inceleme i├žin te┼čekk├╝rler, markan─▒n ve modelin merakl─▒lar─▒ i├žin s├╝per bir yaz─▒ olmu┼č :champ:

Ya┼čad─▒─č─▒n t├╝m bu ┼čanss─▒zl─▒klardan ├Ât├╝r├╝ ge├žmi┼č olsun, umar─▒m en k─▒sa s├╝rede bu saatin maceras─▒ sonlan─▒r. Ve hep beraber yeni ve daha g├╝venli sularda maceralar─▒m─▒za hep beraber devam ederiz :thumbup: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj Emre » 26 A─ču 2011 23:55

msturan inceleme icin tesekkurler, gayet guzel olmus. Aciklayici bilgiler vermissin :thumbup:

Karsilastigin tatsizliktan dolayi da gecmis olsun diyorum. Anladigim kadariyla yasadiklarin seni saat hevesinden sogutmamis, bu guzel bir sey cunku bu tur olaylar kucuklu buyuklu basimiza gelebilir, belki 10 alisveristen 1'inde gelir ama ilkinde gelir, belki de sonuncuda gelir, belki de hic gelmez. Dedigin gibi senin icin de tecrube olmus bunlar, bir musibet bin nasihatten iyidir derler ;)
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010 10:20

Mesaj msturan » 27 A─ču 2011 00:00

├çok te┼čekk├╝rler iyi dileklerin i├žin drk, bu zamana kadar biriktire biriktire yapabilece─čim en iyi incelemeyi yapmaya ├žal─▒┼čt─▒m. Eksiklikler elbet olmu┼čtur, yanl─▒┼člar─▒n oldu─čundan ad─▒m kadar eminim zaten; bir kere bile g├Âzden ge├žirmedim daha :D Okumaya korkuyorum, bu gece bir kez daha okuyup d├╝zeltmeye ├žal─▒┼čaca─č─▒m :D

emre08, ├žok te┼čekk├╝rler :) Asl─▒nda ┼č├Âyle geri d├Ân├╝p bir bakt─▒m da, iyi sabredip okumu┼čsunuz.. Ben ├╝┼čeniyorum kendi yazd─▒─č─▒m yaz─▒y─▒ bir daha okumaya :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Mesaj asymptote » 27 A─ču 2011 00:09

msturan ya┼čad─▒─č─▒n bu olumsuzlu─čun ├╝zerine gard─▒n─▒ d├╝┼č├╝rmeden forum ├╝yelerini d├╝┼č├╝nerek bu g├╝zel payla┼č─▒m─▒ bizden esirgememi┼č olman olgun bir davran─▒┼č. Saat sevgisi ve saat hobisi bizleri ┼ču hayatta ancak mutlu ve me┼čgul etmeli, ba┼čka t├╝rl├╝s├╝ne izin vermememiz gerekir. Birg├╝n d├╝┼čledi─čin saate (bir Patek'e) sahip olman─▒ ve bunun da en ge├ž orta ya┼člar─▒nda olmas─▒n─▒ diliyorum. Ayn─▒ ┼čeyi sen de benim i├žin dile ├žab─▒k. :D
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj msturan » 27 A─ču 2011 00:26

├çok te┼čekk├╝rler iyi dileklerin ve tebriklerin i├žin asymptote, ger├žekten ┼čimdi bir ├╝ye gibi hissettim kendimi, payla┼č─▒m yapmadan olmuyor :D

Senin de ileride maddi de─čer olarak en a┼ča─č─▒s─▒ nautilus olan bir kolleksiyon kurman dileklerimle :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Mesaj herofb » 27 A─ču 2011 10:35

msturan , ge├žmi┼č olsun in┼čallah en k─▒sa zamanda kutuna veya parana kavu┼čursun

bu arada inceleme de son derece ba┼čar─▒l─▒ olmu┼č
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj Frax » 27 A─ču 2011 10:50

msturan hay─▒rl─▒ olsun, bundan sonraki al─▒┼čveri┼člerin kazas─▒z belas─▒z olsun :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 20 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners