Orient - Power Reserve

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Orient - Power Reserve

Mesaj Egunns » 02 Ara 2009, 01:12

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Commander Chronograph,Mido
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:49

Re: Orient - Power reserve

Mesaj krytime » 02 Ara 2009, 01:15

Egunns, saatiniz ├žok g├╝zel. Arka kapa─č─▒ cam m─▒?
krytime

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 10 Kas 2009, 22:26

Mesaj Egunns » 02 Ara 2009, 01:42

Arkada┼člar bu orient benim ilk otomatik saatim, biraz g├Ârsel ve objektif olarak art─▒lar─▒n─▒ ve eksilerini anlatmaya ├žal─▒┼č─▒cam;
saati tesad├╝fen pendikte bir d├╝kkanda g├Ârd├╝m, vitrinden ├žok be─čendim i├žeri girip denedim, sade kadran g├Âz├╝ yormayan detaylar, b├╝y├╝k ama estetik akrep yelkovan ve ├Âzellikle saniyenin b├╝y├╝k zeminde akmas─▒ beni baya─č─▒ etkiledi, 580 tl liste fiyat─▒n─▒ duyunca i├žimden ├žok para dedim ve d├╝kkandan ├ž─▒kt─▒m , biraz internette ara┼čt─▒rmaya koyuldum, yabanc─▒ sitelerde ort. fiyat 150 dolar civar─▒yd─▒ belkide daha ucuzdu, DH deki arkada┼č sayesinde tr m├╝messilini buldum, saat├žiye gittim, detayl─▒ olarak inceledim ve 320 tl cash paraya saati ald─▒m

G├Ârsel olarak saat bana g├Âre ├žok ┼č─▒k, i├žindeki numarat├Ârlerin metal kesitleri gayet kaliteli, ├žap 42 mm civar─▒, a─č─▒rl─▒k 150 gr dan fazlad─▒r, beni rahats─▒z aden en b├╝y├╝k fakt├Âr,,saati uzun zaman tak─▒nca s─▒k─▒yo, ve malesef deri kay─▒┼čta tak─▒lam─▒yor, kasay─▒ delip deriyi tak─▒n dedim, malesef risk alt─▒na alamad─▒lar , kal─▒nl─▒k 8 mm civar─▒d─▒r, internette ara┼čt─▒rd─▒─č─▒m kadar─▒yla bir ├žok yerde metal bilezi─činin ├╝st├╝n kalitede oldu─čunu yaz─▒yor, benim yorumum bir 316 L olmasada casio ve genel orient bileziklerinden daha kaliteli ama beni yeterince tatmin etmiyor ; saat cam─▒ cam ama safir olmad─▒─č─▒ a┼čikar, biraz paralel kadrana bak─▒nca malesef g├Âr├╝nt├╝de s─▒k─▒nt─▒ var, birazda kubbe cam, belki ondand─▒r diye kendimi avutuyim :), cam kalitesine 10 ├╝zerinden 6,5 veriyorum ; ├žap sanki benim koluma biraz b├╝y├╝k gibi, ama ├žok b├╝y├╝k bir ┼čevkle ald─▒─č─▒m i├žin bu negatifli─či g├Ârmezden gelmi┼čim,, deri tak─▒labilseydi belki daha k├╝├ž├╝k durabilirdi
Kadran ├žok koyu f├╝me, siyah de─čil, birde beyaz-krem olan─▒da var, kadran geni┼č, kasa ├žemberi ince (├žok sevdi─čim detay), ├žap─▒ otomatikmen daha b├╝y├╝k g├Âsteriyor, power reserve kesiti ├žok estetik ve dp─čru ├žal─▒┼č─▒yor, kadranda hi├žbir karga┼ča ve kalabal─▒k s├Âzkonusu de─čil, kadran─▒n orta kesninde dantal g├Âr├╝n├╝ml├╝ i┼čleme mevcut, bu detay saate biraz zenginlik kat─▒yor,, kadran en u├ž b├Âlgesinde s├╝s ama├žl─▒ chronometer ve chronagraph detaylar─▒ mevcut, marka amblemi kadran─▒n yukars─▒nda karga┼ča ya┼čatmad─▒n diye alt b├Âl├╝me al─▒nm─▒┼č,

Bu saati tsf bulu┼čmas─▒na getirmi┼čtim, saati g├Ârmeyenler i├žin 300 tl lerede olduk├ža d├╝zg├╝n saatlerinde oldu─čunu dile getirmek i├žin i├žimden gelenleri yazd─▒m,, bu saati upgrade etmek istedi─čimde hedefimdeki saat certina ds1...daha hafif ve daha kaliteli ├želik ala┼č─▒m....
birde akl─▒ma gelen detay bu orientin kasa polished ├želik bilezik brushed,, bilezi─čin tasar─▒ma saatin en savdi─čim yerlerinden ve bana g├Âre en g├╝zel bilezik tasar─▒m─▒ (rolex submarine tarz─▒)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Egunns » 02 Ara 2009, 01:47

yok kry cam de─čil arkas─▒

krytime yazd─▒:Egunns, saatiniz ├žok g├╝zel. Arka kapa─č─▒ cam m─▒?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Egunns » 02 Ara 2009, 01:50

ama baz─▒ orientstar larda cam galiba, orientstar orientin prestij serisi olarak tan─▒mlan─▒yor ama bana hi├žte ├Âyle 2-3 misli fazla paray─▒ hakedecek bir kondisyon tadamad─▒m modellerde
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Bond » 02 Ara 2009, 08:32

egunns yazd─▒:birde akl─▒ma gelen detay bu orientin kasa polished ├želik bilezik brushed,, bilezi─čin tasar─▒ma saatin en savdi─čim yerlerinden ve bana g├Âre en g├╝zel bilezik tasar─▒m─▒ (rolex submarine tarz─▒)

─░yi g├╝nlerde kullanman─▒ dilerim. Bilezik bakla modeli ve brushed olmas─▒ ├žok g├╝zel. Benimde en be─čendi─čim bracelet tasar─▒m─▒ bu ve yak─▒n olanlar. Rolex, Tag ve Omega'n─▒n baz─▒ serilerinde de farkl─▒ finishing kalitelerinde benzer tasar─▒mlar var.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj everywhere » 02 Ara 2009, 20:29

hocam saatin hay─▒rl─▒ olsun g├╝leg├╝le kullan.mekanizma olarak ne var acaba bu saatte?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 15:40

Mesaj Egunns » 03 Ara 2009, 01:30

sa─čol, mekanizma standart orient makinas─▒d─▒r heralde, seiko 5 ayar─▒nda bi┼čeydir...ama ba┼čar─▒l─▒ ├žal─▒┼č─▒yor sorun yok
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Egunns » 08 Ara 2009, 00:59

evet beyler,saatim deri kordona kavu┼čtu, yeni saat heyecan─▒ var, bile─čim a─č─▒rl─▒ktan kurtuldu :)
yabl─▒z tam bir karars─▒z kaz─▒ml─▒k ya┼čad─▒m, ald─▒─č─▒m kordon ac─▒ kahve kroko g├Âr├╝n├╝ml├╝ ger├žek deri, birde ayn─▒ renk kroko deseni olmayan vard─▒,,onu da ├žok ├žok d├╝┼č├╝nd├╝m ├ž├╝nk├╝ saatte birazda sportiflik var, her zamanki gibi bu tarz kay─▒┼č a─č─▒r bast─▒, neyse ilerde olmad─▒ de─či┼čtitiririz

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Egunns » 08 Ara 2009, 01:26

En ├Ânemli noktay─▒ belirtmemi┼čim,, bug├╝n saati ald─▒─č─▒mda saati siyah kay─▒┼čl─▒ g├Ârd├╝m- dedim bu nerden ├ž─▒kt─▒ ├ž─▒kart─▒n; kordonu ├ž─▒kard─▒lar (bu arada kasa delindi) bakt─▒m kay─▒┼č─▒n tak─▒ld─▒─č─▒ pimler tam ortas─▒ndan e─čilmi┼č..ulaan dedim acaba ├žokmu dipten deldiler, sanki kay─▒┼č tak─▒lm─▒┼čta pimler bel vermi┼č gibiydi; neyse kay─▒┼č├ž─▒ya gittim, dedim b├Âyle b├Âyle heralde yanl─▒┼č delmi┼čler pimler e─čik, yok dedi adamlarda pim e─čici alet yok direk kay─▒┼č─▒ uydurmak i├žin b─▒├žakla ortadan b├╝km├╝┼čler dedi,, dedim abi bunu ├žok sa─člam tak sakat, pimleri de─či┼čtirdi, kendi ├Âzel pim e─čici alrtiyle ├žok hafif pimi e─čdi ve cuk diye oturdu s─▒f─▒r bo┼čluk; bakal─▒m asl─▒nda zamanla anla┼č─▒lacak bir problem olursa; asl─▒nda anla┼č─▒lmaz bir problem varsa heralde bi bakar─▒m kolda saat yok :) d├╝┼čm├╝┼č;..umar─▒m b├Âyle bi┼čeyle kar┼č─▒la┼čmam..sa─člam duruyor
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Solestar » 08 Ara 2009, 16:39

├çok g├╝zel olmu┼č /00S-043
Bir kordon saati ne kadar de─či┼čtiriyor...
G├╝zel bir deri kordon ├žo─ču zaman saati so─čuk bir ├želik y─▒─č─▒n─▒ olmaktan ├ž─▒kar─▒p s─▒cak ve estetik bir obje haline getiriyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 20 Eki 2009, 22:34

Mesaj TimeKeeper » 14 Ara 2009, 22:50

Orient Power Reserve modelini ger├žekten ├žok begendim. Bence ├žok seksi bir saat. Tam benim begendigim tarz, ince ve geni┼č ve boyle yayvan. Ilk mekanik saatim olabilir mi acaba ? Ne dersiniz. Adaylar aras─▒na bunu da al─▒yorum ama tek s─▒k─▒ml─▒k kursunum oldugundan kime ate┼č edecegimi ├žok iyi se├žmeliyim.
Tell me what your watch is, I'll tell you who you are..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
TimeKeeper

Kay─▒t: 14 Ara 2009, 14:59

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners