Oris Chronoris

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Chronoris

Mesaj nickynick » 30 Kas 2009, 03:25

Bizim forumda Oris sevgisi bir hayli fazla malumunuz :) Son zamanlarda ben de be─čenmeye ba┼čl─▒yorum, ba┼člad─▒m derken kendimi P─▒rlant ma─čazas─▒nda buldum :) P─▒rlant m├╝┼čteri memnuniyetini her zaman en ├╝st d├╝zeyde tutan bir ma─čazalar zinciri, girince kahve i├žmeden b─▒rakm─▒yorlar zaten. ─░zmir'deki Forum Bornova ma─čazas─▒n─▒ ziyaret ettim P─▒rlant'─▒n. Sat─▒┼č sorumlusu Kubilay Bey'e o s─▒cak kar┼č─▒lamas─▒ ve misafirperverli─či dolay─▒s─▒yla te┼čekk├╝r ediyorum bu arada. Kendisi ger├žekten s─▒cakkanl─▒ bir insan. Ma─čazaya girmemdeki en b├╝y├╝k sebep vitrinde Oris Chronoris'in iki modelini de g├Ârmem oldu. Oris Chronoris Grand Prix '70 Limited Edition ve Oris Chronoris.

├ľnce Grand Prix '70 Limited Edition' dan ba┼člayal─▒m. Saat kesinlikle hayranl─▒k verici. M├╝thi┼č bir kasa, harika bir kadran ve kelimenin tam anlam─▒yla "cool" bir delikli racing kordon. Saat 1970 adetle s─▒n─▒rl─▒. Benim inceledi─čim 678.si idi. Ayr─▒ca saat ├Âzel bir kutuya sahip. Kutudan deri bir yar─▒┼č eldiveni ├ž─▒kmas─▒ da surat─▒n─▒zda ho┼č bir g├╝l├╝msemeye sebep oluyor :) Saat tasar─▒m olarak kesinlikle tatmin edici d├╝zeyde.B├╝t├╝n muhabbet boyunca kolumdan ├ž─▒karamad─▒─č─▒m─▒ itiraf etmeliyim.

Tamamen ├želik olan saat, 42.50mm ├žap─▒yla ne ├žok b├╝y├╝k, ne de ├žok k├╝├ž├╝k; tam olmas─▒ gerekti─či gibi. Saatin ├Ân├╝nde safir cam kullan─▒lm─▒┼č ve ayr─▒ca anti-refle ├Âzelli─čine sahip. Arkas─▒nda ise mineral cam kullan─▒lm─▒┼č. Saatin su ge├žirmezli─či 50 metre, yani suyla aras─▒ pek iyi de─čil :)

Bu g├╝zel saatin makinesinden bahsedecek olursak; ETA 7754 tabanl─▒ Oris 677. 42 saat g├╝├ž rezervine sahip olan bu makine 25 ta┼čl─▒ ve saatte 28ÔÇÖ800 titre┼čim yap─▒yor. Makinede saat, saniye, 12 saat ve 30 dakika sayarl─▒ kronograf,tarih g├Âstergesi ve 24 saat g├Âstergesi bulunuyor. Ve tabiki Oris'e ├Âzg├╝ k─▒rm─▒z─▒ renkte rotora sahip.

Foto─čraflar telefon kameras─▒yla ├žekildi─či i├žin ├žok sa─čl─▒kl─▒ de─čil, ama yine de fikir vermesi a├ž─▒s─▒ndan ekliyorum:

Resim

Resim

Resim

Resim

S├Âz konusu deri yar─▒┼č eldiveni :)

Resim

Limited Edition ├Âzel kutusu

Resim

Kubilay Bey, Oris Chronoris Grand Prix '70 Limited Edition ile gururla poz veriyor :)

Resim

┼×imdide Oris Chronoris:

Limited Edition olana g├Âre biraz daha sade bir saat Oris Chronoris. Kasa di─čerinde oldu─ču gibi bu modelde de ├želik. Siyah kadrana sahip olan saat, delikli yar─▒┼č kordonu ve ├želik kordon olmak ├╝zere iki kordonla geliyor. Saatin ├žap─▒ 40mm. Yine ├Ânde safir ve anti-refle cam kullan─▒lm─▒┼č. Arkada ise mekanizmay─▒ g├Âr├╝n├╝r k─▒lan mineral cam kullan─▒lm─▒┼č. Di─čerinde oldu─ču gibi, bu modelin de suyla pek aras─▒ iyi de─čil, su ge├žirmezli─či 50metre.Ayr─▒ca ┼č─▒k deri bir kutusu var saatin. Deri kordonun yan─▒nda, ├želik kordon ve kordon de─či┼čtirme aparat─▒ da kutudan ├ž─▒kanlar aras─▒nda.

Saatin mekanizmas─▒ndan bahsedecek olursak; ETA 7750 tabanl─▒ Oris 672. Bu makinede saat, dakika, tarih g├Âstergesi ve 30 dakika sayarl─▒ kronograf ├Âzellikleri mevcut. 25 ta┼čl─▒ olan makine,Limited Edition modelinde oldu─ču gibi 42 saat g├╝├ž rezervine sahip ve saatte 28ÔÇÖ800 titre┼čim yap─▒yor. Ve tabiki k─▒rm─▒z─▒ rotor bu modelde de var. Saatin saniye g├Âstergesinin olmamas─▒, b├Âylesine sportif bir saat i├žin eksi bir puana sebep oluyor.

Sonu├ž olarak; Limited Edition modeline g├Âre sade bir saat olsa da, son derece "├žekici" bir saat Oris Chronoris.
Ayr─▒ca P─▒rlant, baz─▒ saatleri i├žin %25 lik bir indirim kampanyas─▒ d├╝zenlemi┼č, i┼čin g├╝zel taraf─▒, Oris Chronoris' te bu saatler aras─▒nda :) Tabi pazarl─▒k kabiliyetinize g├Âre belki ufak bir indirim daha alabilirsiniz san─▒yorum ;)

Resim

Resim

Resim

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Re: Oris Chronoris

Mesaj cowboy » 30 Kas 2009, 10:12

├žok g├╝zel bir inceleme olmu┼č eline sa─čl─▒k :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cowboy

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 08:42

Mesaj cowboy » 30 Kas 2009, 10:32

Liste fiyatlar─▒ L.E. 3900 CHF , Turuncu olan─▒ ise 2900 CHF diye biliyorum :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cowboy

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 08:42

Mesaj krytime » 30 Kas 2009, 14:17

Bu g├╝zel inceleme i├žin te┼čekk├╝r ederiz. ─░kiside ├žok g├╝zel ve hi├ž de─čeri yok olmayacak tarzda makinalar. Ama Limited Edition ├žok ├Âzel bir saat.
krytime

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 10 Kas 2009, 22:26

Mesaj kcabjk » 01 Ara 2009, 13:55

inceleme ├žok g├╝zel olmus saat de iyi olunca dad─▒ndan yinmez :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kcabjk

Kay─▒t: 01 Ara 2009, 09:33

Mesaj everywhere » 02 Ara 2009, 10:37

Ge├ženlerde saat├žide ben de g├Ârd├╝m bu saati cidden ├žok g├╝zel. Acaba diyorum ETA di─čer ├╝reticilere makina satmay─▒ b─▒rakmadan ├Ânce ┼č├Âyle 7750'li bir chrono alsak m─▒ Oris'ten? :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
everywhere

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 15:40

Mesaj erolkutlu » 10 ┼×ub 2010, 18:29

Incelemeyi yapan arkada┼ča te┼čekk├╝r ederim. Ben bu saaten 2006 senesinde Kanyon P─▒rlant Ma─čazas─▒ndan ald─▒m (Oris Chronoris). ├çok severek kulland─▒─č─▒m bir saat. Saniye g├Âstergesinin olmamas─▒ ele┼čtirisine kat─▒lm─▒yorum aksine ├žok sade ve ┼č─▒k durmas─▒na neden oluyor. Saatin tek kusuru kasan─▒n ├žabuk ├žizilmesidir. hele benim gibi saatini fazlas─▒yla ├Âzenle kullanamayan birisi i├žin ├Âzellikle duvara s├╝rtmelerde ├žekil kasada belirgin izler kal─▒yor! Cam safir oldu─čundan ├žizilmiyor ancak Kasa maalesef hemen ├žizildi─či gibi bunlar─▒ yans─▒t─▒yor ve bu konuda tak─▒nt─▒l─▒ birisi olaak beni rahats─▒z ediyor :))
Saatin sevdi─čim-sevmedi─čim bir ├Âzelli─či de : ┼×u me┼čhur k─▒rm─▒z─▒ renkli Rotor :)) hareket an─▒nda muazzam bir h─▒sla d├Ân├╝yor ki bir├žok ba┼čka saatin rotoruna g├Âre heyecan verici, kolunuzdayken rotorun d├Ân├╝┼člerini hissediyorsunuz, kusuru ise SES yapmas─▒d─▒r, daha sessiz ortamlarda bunu hissediyorsunuz.
Yeri gelmi┼čken Oris Web sayfas─▒ndan da bahsedeyim, g├╝zel bir sayfa haz─▒rlam─▒┼člar ve bu sayfaya saatinizi seri numaras─▒yla kaysedebiliyorsunuz. Ayr─▒ca sayfada ilginizi ├žeken modelleri favori model olarak ekleyebilir veya ├ž─▒karabilirsiniz.
Belirtmeliyim ki P─▒rlant─▒n m├╝┼čterisi oldu─čumdan m─▒ nedendir? katalog talep etmemle g├Ânderilmesi veya isvi├žreye mail att─▒─č─▒mda baz─▒ teknik hususlarda dakikalar sonra Bursa'daki merkezden aranmam ├žok ba┼čar─▒l─▒ bir M├╝┼čteri Yakla┼č─▒m─▒. Bunun i├žin Oris'i de T├╝rkiyedeki partnerleri olan P─▒rlant─▒ da tebrike diyorum.
Bu yaz─▒mdan ┼čimdi birileri Reklam yapt─▒─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nebilir, yeri gelmi┼čken a├ž─▒klay─▒m... K─▒yaslamay─▒ Sofya Bulgaristandaki Oris Bayisiyle yap─▒yorum, zaten oradaki ilgisiz arkada┼člar sayesinde P─▒rlant!a y├Âneldim iyi de ettim! ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
erolkutlu

Kay─▒t: 09 ┼×ub 2010, 21:56

Mesaj Clk » 10 ┼×ub 2010, 18:41

Foruma hosgeldiniz. Neden reklam olsun ki, olumlu yada olumsuz t├╝m d├╝s├╝ncelerimizi paylasalim ki sonucunda yeni adresler ├Âgrenelim yada nerede dikkatli olmamiz gerektigini anlayalim.

Yasamis oldugunuz tecr├╝beleri paylastiginiz ve saat ile ilgili fikirlerinizi belirttiginiz icin tesekk├╝rler.

Sizden ricamiz forumun renklenmesi acisindan sahip oldugunuz saatin (eger m├╝mk├╝n ise) kolda cekilmis resimlerini y├╝klemeniz.

Iyi forumlar
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj nickynick » 10 ┼×ub 2010, 18:49

├ľncelikle ho┼čgeldiniz, ├žok ho┼č bir inceleme yaz─▒s─▒ olmu┼č diyebilirim. P─▒rlant konusunda ise, P─▒rlant ├žal─▒┼čanlar─▒n─▒n g├╝lery├╝z├╝n├╝ ve o me┼čhur kahvelerini bilmeyen yoktur san─▒r─▒m saat camias─▒nda :)

Bu arada, ├╝yelerimiz-tan─▒┼čma b├Âl├╝m├╝nde kendinizi tan─▒t─▒rsan─▒z ├žok seviniriz.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj 2fast4u » 13 ┼×ub 2010, 17:52

kaliteli durusu biraz vintage gorunumlu olmasi ve tabiiki oris'in kendine has farkli cizgileri ile hayat bulmus.Oris umarim cizgileri gibi kalite anlayisini ve de ulkemizdeki temsilcisini kaybetmez .Bu cizgi yakin gelecekte markayi cok farkli yerlere goturecek.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
2fast4u

Kay─▒t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj Clk » 18 ┼×ub 2010, 09:27

Benimde Oris'ten beklentilerim y├╝ksek. Dizayn anlaminda da ciddi gelismeler g├Âsterde yakin gecmiste. Red Dot Design Award kazanmasi da buna g├╝zel bir ├Ârnek. ├ľzellikle diver modellerde Sub ve pilot modellerde Breitling yada IWC kopyasindan uzak durmasida g├╝zel gelismeler.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Google [Bot] ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners