Seiko Premier SPB001 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Premier SPB001 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj dkmbismarck » 21 Tem 2011, 17:17

herkese merhabalar.

繹ncelikle saat k羹lt羹r羹m羹n olumas覺ndaki b羹y羹k pay覺ndan 繹t羹r羹 forum y繹neticilerine ve payla覺mlar覺yla sitenin i癟eriine katk覺lar覺ndan 繹t羹r羹 t羹m kullan覺c覺lara minnettar覺m.

seiko premier benim ilk otomatik saatim.5-6 ayl覺k arat覺rmalar覺m sonunda bu saate karar verdim.saati internet 羹zerinden k羹癟羹k bir pazarl覺k s羹reci sonunda 1100 tl ye ald覺m.ebay amazon vb. sitelerden 600-700 dolar aras覺nda bir fiyata da bulunabilir.ancak paypal ,g羹mr羹k vs. bir s羹r羹 ayr覺nt覺ya 癟ok fazla vak覺f olmad覺g覺m i癟in haz覺r t羹rkiye'de olan saati almak durumunda kald覺m.

bu model daha 繹nce mori rumuzlu say覺n 羹yemiz taraf覺ndan da forumda incelendi.o y羹zden teknik detaylar覺 kendi yaz覺s覺ndan al覺nt覺 yap覺yorum.

# PREMIER
# Kalibre No: 6R20
# elik Kasa
# Metal Kordon
# Tarih Ve G羹n G繹stergesi
# Saatte 28,800 titreim
# Tam arj durumunda 45 saatlik 癟al覺ma s羹resi
# G羹癟 rezervi g繹stergesi
# 29 tal覺
# 208 par癟al覺
# Elle de kurulabilme 繹zellii
# 襤lemeli rotor
# Safir izilmeyen Kristal cam
# Vidal覺 effaf Arka Kapak
# Vidal覺 Tepe
# Basmal覺 Kordon Kilidi
# 100 Metre Su Ge癟irmez

incelemeye kutudan balayal覺m:

seikonun nerdeyse t羹m modellerinde kulland覺覺 beyaz renkli sade kutu kullan覺lm覺.malesef ben kutuyu hi癟 beenmedim.tissot prc 200 marka saatimin kutusu 癟ok daha g羹zel.seikonun isvi癟re markalar覺yla yar覺ma iddias覺n覺 s羹rd羹rebilmesi i癟in 繹nce kutu dizayn覺n覺 g繹zden ge癟irmesi gerektiini d羹羹n羹yorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

imdi de kordon:

ben saatin en 癟ok kordonunu beendim.繹zellikle kal覺n t覺rt覺klar 癟ok g羹zel duruyo.saati ilk takt覺覺mda 癟ok a覺r geldi.san覺r覺m nedeni uzun s羹redir deri kordonuyla kulland覺覺m tissotumdu.yava yava ag覺rl覺ga al覺覺yorum.

Resim

Resim

kasa ve kadran dizayn覺:

39mm lik tissot maceras覺n覺n ard覺ndan 42 mm biraz b羹y羹k geldi.hele de t羹ys羹z bileklerimde biraz emanet gibi durdu.san覺r覺m bu saat esmer bilek 羹zerinde durmal覺 ve kordonunun aralar覺ndan k覺llar f覺k覺rmal覺 :D .kuzenin bileinde 癟ok daha g羹zel duruyodu.o y羹zden biraz hayalk覺r覺kl覺覺 ya覺yorum.tepe vidal覺 deil malesef.san覺r覺m kurma 繹zellii olduu i癟in.tissotumun tepe vidal覺yd覺.benim gibi t覺rnak yeme hastalar覺 i癟in vidal覺 tepe 癟ok kullan覺l覺 oluyo.zira parmaklar覺n t覺rnaks覺z zaman覺na denk geldimi tepeyi a癟mak i癟in keskin alet edevat aramak durumunda kal覺yoruz.bi tane parma覺 yemicez art覺k.seikoya feda olsun.

kadran siyah renk ancak resimlerdeki parlak siyah malesef 癟覺plak g繹zle farkedilmiyor.tissotumun parlak siyahi kadran覺 burda da seikonun 繹n羹nde.

tarih ve g羹n g繹stergelerine gelirsek:bence tarih ve g羹n g繹stergelerini seiko premier srh009 modelindeki gibi yapsalarm覺 癟ok daha muazzam olacakm覺 bu saat.tarih g繹stergesi saya癟,g羹n g繹stergesi retrograde olmas覺 laz覺m.onun d覺覺nda power reserve g繹stergesi san覺r覺m bu saatin kadran覺n覺 癟ekici k覺lan en 繹nemli par癟as覺.

Resim Resim

son olarak saatin kolumdaki duruu ve arkadan mekanizmas覺n覺n resimleri

Resim

Resim

Resim

makine hakk覺nda konuam覺yorum.癟ok fazla bilgim yok.29 tal覺 olmas覺 ve 45 saatlik reserve kapasitesi biraz fikir veriyor ancak sal覺kl覺 bir eletiri yapabilmek i癟in san覺r覺m yeterli deil.saat hakk覺nda merak ettikleriniz olursa bildiim kadar覺yla cevaplamaktan memnun olurum.inallah herkes hayal ettii saate bir g羹n kavuur.herkese selamlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
dkmbismarck

Ya: 38
Kay覺t: 23 Nis 2011, 18:37

Re: Seiko Premier SPB001 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj razz » 21 Tem 2011, 17:29

Gayet baar覺l覺 bir inceleme dkmbismarck :thumbup: Saat de 癟ok 覺k :champ:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj drk » 21 Tem 2011, 17:40

G羹le g羹le kullan覺n :champ: 襤nceleme i癟in teekk羹rler :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj nickynick » 21 Tem 2011, 17:42

Baar覺l覺 bir se癟im, baar覺l覺 bir inceleme. Teekk羹rler ve iyi g羹nlerde kullan覺n :thumbup:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj msturan » 21 Tem 2011, 17:51

dkmbismarck, hay覺rl覺 olsun. Bilezik 癟ok g羹zel duruyor :champ:
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj avsu07 » 21 Tem 2011, 18:02

G羹le g羹le kullan覺n, 覺k bir saat.
Kullan覺c覺 avatar覺
avsu07

Ya: 54
Kay覺t: 25 Mar 2011, 15:02

Mesaj bozok » 21 Tem 2011, 19:37

hay覺rl覺 olsun 癟ok 覺k bi saat.
Kullan覺c覺 avatar覺
bozok

Kay覺t: 06 Mar 2011, 13:09

Mesaj cenk » 21 Tem 2011, 19:51

Iyi gunlerde kullanin :champ: TSF bu aralar masallah bereketli :D
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 273 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners