Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esintisi

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esintisi

Mesaj burak1978 » 14 Tem 2011, 14:40

Herkese Merhaba,

├ľncelikle tasla─č─▒ kaydetmemem nedeniyle yazd─▒klar─▒m─▒n silinmesi sonucu ayn─▒ ┼čeyleri ikinci kez yazmaya ├žal─▒┼čmak eziyet oluyormu┼č. Ama pes etmek yok ;)

Forumu birka├ž g├╝nd├╝r takip edenler zaten ge├žen g├╝n elime ge├žen Magrette Moana Pasific Diver modelini farketmi┼čtir. Yakla┼č─▒k 1 haftad─▒r kolumda olan bu saati bilgisayardan uzak kalmam sebebiyle ancak bug├╝n sizlerle payla┼čabiliyorum.
Konuyu en ba┼č─▒ndan alacak olursam, yaz─▒n gelmesiyle ve avu├žlar─▒m─▒n yeni bir saat diye ka┼č─▒nmas─▒yla birlikte kendime bir diver modeli almak i├žin ara┼čt─▒rmalara ba┼člad─▒m. Son d├Ânemlerde uzun uzun yapt─▒─č─▒m ara┼čt─▒rmalar sonucunda b├╝t├žesi ┼čimdilik beni ├žok yormayacak 1000 TL seviyesinde kalabilecek ve ayn─▒ zamanda paras─▒n─▒n kar┼č─▒l─▒─č─▒n─▒ fazlas─▒yla verebilecek marka/model ara┼čt─▒rmas─▒na ba┼člad─▒m. En nihayetinde elimde olu┼čan liste ise ┼ču ┼čekildeydi. Marka olarak Almanya'dan Stowa, Schaumburg, Sinn, Amerika'dan Benarus ve Yeni Zellanda'dan Magrette.
Ki┼čisel g├Âr├╝┼č├╝m, bu markalar─▒n hepsi ├žok g├╝zel ve fiyat-kalite oran─▒ gayet ba┼čar─▒l─▒ ve olduk├ža ┼č─▒k saatler ├╝retiyorlar. Zaten forumlar─▒ takip edenler i├žin bu markalar tan─▒d─▒k geliyordur. Y├Ân├╝m├╝ Magrette'den yana ├ževirmemdeki en ├Ânemli neden asl─▒nda fiyat-kalite oranlar─▒n─▒n ├žok iyi oldu─ču sonucuna varmam ve dizayn olarak Moana Pasific'i be─čenmem geliyor diyebilirim. Ayr─▒ca benim i├žin olduk├ža egzotik g├Âr├╝nen Yeni Zellanda'da ├╝retiliyor olmas─▒ da ayr─▒ bir husus...
Bir miktar ─░svi├žre ve Alman saatleri taraf─▒ndan domine edilmi┼č foruma de─či┼čik bir tat getirecektir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum bu inceleme :D

Karar verme a┼čamas─▒ndan sonra sipari┼čimi verip ├Âdememi yapt─▒─č─▒mda birka├ž saat i├žinde Magrette'nin sahibi olan Dion'dan mail ald─▒m. Bu noktada ├Âncelikle k├╝├ž├╝k ├Âl├žekli ┼čirketlerle al─▒┼čveri┼č yapma f─▒rsat─▒n─▒z oldu─čunda ve e─čer ┼čirket m├╝┼čteri memnuniyetine ├Ânem veriyorsa, al─▒┼čveri┼č yapman─▒n ne kadar keyifli oldu─čunu belirtmek istiyorum. Olduk├ža samimi ve ilgili olan Dion, t├╝m soru ve isteklerime zaman─▒nda ve
elinden geldi─čince de yap─▒c─▒ oldu─čunu s├Âylemeliyim. Sipari┼čimi verdikten tam 12 i┼čg├╝n├╝ sonra saat ofisimde masam─▒n ├╝st├╝nde beni bekliyordu ;) . Bu noktada akl─▒n─▒za g├╝mr├╝k i┼člemi noldu? diye gelebilir. O k─▒sm─▒n─▒ kutuyu a├ž─▒p irsaliyeye bakana kadar bende bilmiyordum ├ž├╝nk├╝ bende g├╝mr├╝k ├Âdemeye haz─▒rlam─▒┼č ve masraflar─▒ kenara ay─▒rm─▒┼č olarak bekliyordum. Anla┼č─▒lan kendisinden b├Âyle bir talepde bulunmama ra─čmen Dion, bizim g├╝mr├╝k limitlerimizin alt─▒nda kalacak bir bedel deklare ederek saatin bana g├╝mr├╝ks├╝z ula┼čmas─▒n─▒ sa─člam─▒┼č yani bi nevi k─▒yak yapm─▒┼č. (Bende bunun ├╝zerine kendisine bu k─▒ya─č─▒na kar┼č─▒l─▒k kendisi i├žin bo─čazda rak─▒-bal─▒k yapaca─č─▒m─▒ s├Âyledim :))

Geyik fazla uzamas─▒n bundan sonras─▒nda da foto─čraflar ├╝zerinden birebir ilk izlenimlerimizi yazal─▒m art─▒k....

Resim

Gayet iyi paketlenmi┼č bir ┼čekilde elime ula┼čan kutuyu a├žt─▒─č─▒mda i├žinden Yeni Zellanda'ya ├Âzg├╝ bir a─ča├ž t├╝r├╝nden yap─▒lma oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m ah┼čap bir kutu ├ž─▒kt─▒ kar┼č─▒ma(bu konuda emin de─čil sanki bi yerde okumu┼čtum), kutunun i├žinde saatin ve yedek silikon kay─▒┼č─▒n─▒n da bulundu─ču bez bir ├žanta mevcut. Ayr─▒ca garanti belgesi ve limited edition olan modelin seri numaras─▒ yaz─▒yor.

Resim
Resim

Saati kutusundan ├ž─▒kard─▒─č─▒mda ├╝zerinde k─▒rm─▒z─▒ diki┼čleri olan ve ├╝st taraf─▒ siyah alt taraf─▒ k─▒rm─▒z─▒ deri bir kay─▒┼č vard─▒. Olduk├ža yumu┼čak olan bu deri kay─▒┼č─▒ ilk takt─▒─č─▒mda bile di─čer saatlerimin kay─▒┼člar─▒nda ya┼čad─▒─č─▒m sertlik sorununu ya┼čamad─▒m. Bile─či tamamen kavrayan ve olduk├ža yumu┼čak dokusu olan bu kay─▒┼č, k─▒rm─▒z─▒ ├žizgileri ile de saat ile gayet uyumlu duruyor. Farkl─▒ a├ž─▒lardan bu kay─▒┼č ile ├žekilmi┼č foto─čraflar─▒ da yorumsuz a┼ča─č─▒da koyuyorum.

Resim
Resim
Resim

Az ├Ânce hassas terazide yapt─▒─č─▒m ├Âl├ž├╝me g├Âre silikon kay─▒┼č ile saat 100 gr, deri kay─▒┼č ile 110 gr geliyor. Bu fazla bir a─č─▒rl─▒k gibi gelmedi bana zaten koldada saati ├žok fazla hissetti─čimi s├Âyleyemem. Saatin g├Ârsel durumundan ve ├Âzelliklerinden bahsetmek gerekirse 44mm ├žapa sahip saat yuvarlak-karemsi g├Âr├╝nt├╝s├╝yle panerai modellerini and─▒r─▒yor. Ancak ufak dokunu┼člar ve farkl─▒l─▒klar MagretteÔÇÖyi biraz daha kendine ├Âzel bir dizayn olarak tutuyor gibi. Okunmas─▒ olduk├ža y├╝ksek bir saat, en dar a├ž─▒dan bile bak─▒yor olsan─▒z dahi, safir kristal cam─▒ sayesinde g├Âr├╝nt├╝ gayet net ve hi├žbir renklenme mevcut de─čil. Kasan─▒n ├╝st k─▒sm─▒, yani saatinize bakt─▒─č─▒n─▒z anda g├Ârd├╝─č├╝n├╝z bezel, kasan─▒n ├╝st k─▒sm─▒ ve luglar─▒n ├╝st k─▒s─▒mlar─▒ cilalanm─▒┼č iken, kasan─▒n geri kalan─▒ mat olarak b─▒rak─▒lm─▒┼č. Bu parlak k─▒s─▒mlar ├Âzellikle kadran─▒ daha bir ├Ân plana ta┼č─▒yor. K─▒sa lugÔÇÖlar sayesinde kasa kolda ├žok rahat ve uyumlu duruyor.

Resim
Resim

Kadrana daha da yakla┼čt─▒─č─▒m─▒zda 03/06/09/12 ┼čeklinde indekslendi─čini ve saatin sportif havas─▒n─▒ tamamlad─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝yorsunuz. Ayr─▒ca bu indekslerin olmad─▒─č─▒ noktalarda k─▒rm─▒z─▒ ile k├╝├ž├╝k 24 saatlik dilimler yer al─▒yor. ─░ndeksler ve kollar ├╝zerindeki lumeÔÇÖlar olduk├ža temiz ├žal─▒┼č─▒lm─▒┼č ve hi├žbir ta┼čma ├ž─▒plak g├Âze ├žarpm─▒yor. Bezel ├╝zerindeki indekslerin sadece parlak sar─▒ya sahip bir rengi oldu─čunu ancak s─▒f─▒r noktas─▒ d─▒┼č─▒nda lumeÔÇÖa sahip olmad─▒klar─▒n─▒ s├Âyleyebilirim. Kadranda tam 6ÔÇÖn─▒n ├╝zerinde model ve su ge├žirmezlik seviyesi belirtilmi┼č. Kadran benim g├Âz├╝me t├╝m bunlara ra─čmen hi├ž karma┼č─▒k ve yorucu g├Âr├╝nmedi. 120 turluk tek y├Ânl├╝ d├Ânebilen bezel ise ne ├žok sert ne de ├žok yumu┼čak, tam olmas─▒ gerekti─či gibi.

Kadran ├╝zerindeki ana indeksler ile birlikte, akrep yelkovan ve tek y├Ân d├Ânebilen bezelin s─▒f─▒r noktas─▒ da karanl─▒kta kendini g├Âsterecek ┼čekilde lumeÔÇÖa sahip

Resim

Otomatik mekanizmaya sahip saatin kurma kolu ve kay─▒┼č tokas─▒ ├╝zerinde MagretteÔÇÖnin amblemi i┼členmi┼č. Tam kapal─▒ halinde kurma kolunun ├╝zerindeki amlemin d├╝zg├╝n bir g├Âr├╝nt├╝ vermesi, markan─▒n detaylara verdi─či ├Ânemi g├Âsteriyor....

Resim
Resim

Tam anlam─▒yla foto─čraf ├žekimi yapamad─▒m ama ┼ču ana kadar sahip oldu─čum Laco ve SteinhartÔÇÖtan daha iyi bir ayd─▒nlatma kapasitesi oldu─čunu rahatl─▒kla s├Âyleyebilirim. Hafif titrek de olsa fikir verebilmesi a├ž─▒s─▒ndan a┼ča─č─▒daki foto─čraf─▒ koyuyorum.

Resim

Saatin teknik ├Âzelliklerine de─činecek olursam, i├žerisinde Miyota 8215 otomatik (non-hacking) mekanizma bulunduran saatin kasas─▒ 500 mt su ge├žirmezli─če sahip. Bu mekanizman─▒n teknik ├Âzelliklerini ayr─▒nt─▒lar─▒yla bilmiyorum ancak giri┼č s─▒n─▒─▒f─▒ otomatik makinalar i├žerisinde kullan─▒m a├ž─▒s─▒ndan ETA 2824-2 d─▒┼č─▒nda san─▒r─▒m en ├žok talep g├Âren japon makinalar─▒n─▒n ba┼č─▒nda geliyor. ┼×u ana kadar sapmalar─▒yla ilgili g├Âzlem yapmad─▒m ancak tahminim 1 hafta i├žerisinde 1-1.5 dakika kadar bir ileri gitme s├Âz konusu ve saati kulland─▒k├ža da bu s├╝re daha azalacakt─▒r.

Son olarak s├Âyleyebilece─čim de saat Magrette taraf─▒ndan 500 adet limitli olarak ├╝retilmi┼č durumda ve firma b├╝t├╝n modellerini limited edition olarak ├╝retiyor. Bana 330 noÔÇÖlu modeli geldi. MagretteÔÇÖnin internet sitesinden verdi─čim sipari┼č sonucunda ise 485 USD + 30 USD (shipping) ile birlikte bu saat bana 515 USDÔÇÖye maloldu.
Herkesin hayalindeki saate birg├╝n sahip almas─▒ dile─čiyle....

Burak
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
burak1978

Kay─▒t: 14 Nis 2010, 12:55

Re: Forumda Yeni Zellanda Esintisi - MAGRETTE

Mesaj asymptote » 14 Tem 2011, 14:52

Harika bir inceleme! Doyurucu bilgiler ve g├╝zel foto─čralar i├žin te┼čekk├╝rler. Saatini iyi g├╝nlerde kullan. :champ:
Not: Saatin saklama/ta┼č─▒ma kutusu ├žok ho┼čuma gitti, g├╝vercin tuza─č─▒n─▒ and─▒rsa da gayet ekenomik ve i┼člevsel. :thumbup:
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj msturan » 14 Tem 2011, 15:02

├çok ┼č─▒k bir saate ├žok ho┼č ve ayr─▒nt─▒l─▒ bir inceleme, hay─▒rl─▒ olsun burak1978, iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:

Bu arada, ba┼čta verdi─činiz Alman, Amerikan ve Yeni Zelanda markalar─▒n─▒n hi├ž birini(Magrette dahil) daha ├Ânce duymam─▒┼čt─▒m; ufkum a├ž─▒ld─▒ te┼čekk├╝rler :thumbup:
E─čer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art─▒k ├Âlebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
msturan

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj cenk » 14 Tem 2011, 15:40

g├╝zel se├žim iyi g├╝nlerde kazas─▒z belas─▒z kullan─▒rs─▒n─▒z in┼čallah :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010, 21:14

Mesaj drk » 14 Tem 2011, 16:06

Tekrardan g├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: Marka ayr─▒m─▒ yapmaks─▒z─▒n bu tip kasalar─▒ ├žok be─čeniyorum, inceleme i├žin te┼čekk├╝rler :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj Archezia » 14 Tem 2011, 16:11

G├╝le g├╝le kullan─▒n ger├žekten g├╝zel bir saat. :champ: Kutusunu da ayr─▒ca be─čendim :)
drk yazd─▒:...Marka ayr─▒m─▒ yapmaks─▒z─▒n bu tip kasalar─▒ ├žok be─čeniyorum...

Peki ya Parnis? :lol:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Kay─▒t: 20 Haz 2010, 22:41

Mesaj drk » 14 Tem 2011, 16:19

O tamamen akl─▒mdan gitmi┼č, bahsetti─čim panerai, magrette, jean richard, vc quai de l'ile ve biraz oris bc4't├╝ :D (muhtemelen unuttu─čum birka├ž tane daha vard─▒r)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj sadice83 » 14 Tem 2011, 16:34

├žok ┼č─▒k ve g├╝zel bi saat magrette benim de steinhart triton 1000 atm den sonra almak istedi─čim modelleri var.hay─▒rl─▒ g├╝nlerde kullan─▒n ve 1 ay onra kulland─▒k├ža ne gibi de─či┼čimler ve rahatl─▒kla ilgili bilgilerinizi bekliyoruz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sadice83

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 14 Kas 2010, 03:26

Re: Forumda Yeni Zellanda Esintisi - Magrette

Mesaj avsu07 » 14 Tem 2011, 17:54

Hay─▒rl─▒ olsun, ├žok ┼č─▒k bir saat al─▒m─▒┼čs─▒n─▒z. Umar─▒m g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒rs─▒n─▒z. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
avsu07
Limited Edition Club

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 25 Mar 2011, 15:02

Re: Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esin

Mesaj Frax » 14 Tem 2011, 18:21

Hay─▒rl─▒ olsun. Esinti de─čil f─▒rt─▒na olmu┼č ├žok ┼č─▒k saat :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj razz » 14 Tem 2011, 18:28

├çok ┼č─▒k bir saat.. Saate yak─▒┼č─▒r bir inceleme.. Tebrikler :champ:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj nickynick » 14 Tem 2011, 19:30

├çok s─▒rad─▒┼č─▒ ve ba┼čar─▒l─▒ bir se├žim olmu┼č, tebrikler :champ:

Ayr─▒ca g├╝zel inceleme ve harika foto─čraflar i├žin te┼čekk├╝rler :thumbup:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners