Oris Big Crown Pointer Date

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Big Crown Pointer Date

Mesaj Egunns » 24 Kas 2009, 01:12

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Commander Chronograph,Mido
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:49

Re: ORIS- Big Crown Pointer Date- Al─▒nd─▒

Mesaj Certus » 24 Kas 2009, 01:25

Ma┼čallah egunns bu ne h─▒z b├Âyle, valla daha Mido'nun ┼čokunu atlatamadan ┼čimdi de bir Oris mi katt─▒n koleksiyona, vay ne diyeyim hay─▒rl─▒ olsun, bizleri k─▒skan├žl─▒ktan ├žatlatmaya devam ediyorsun :) g├╝le g├╝le kullan bu oris'i de, tam bir klasik alm─▒┼čs─▒n kutlar─▒m...
Operari sequitur esse
Certus

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:05

Mesaj forbidden » 24 Kas 2009, 01:34

┼×imdi bu olmad─▒ sn.egunns, bizantolog ve vervito g├Ârmesinler buray─▒. Oris a┼č─▒klar─▒na bu yap─▒l─▒r m─▒yd─▒ hi├ž, bi dahaki bulu┼čmaya gelme sebebimiz de belli oldu gibi. yine m├╝kemmel bir se├žim olmu┼č, g├╝le g├╝le kullan─▒n─▒z.
en iyi saat, hen├╝z benim olmayand─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
forbidden

Kay─▒t: 20 Eki 2009, 23:01

Mesaj yolgezer_7k » 24 Kas 2009, 01:36

Abi hay─▒rl─▒ olsun saatiniz, g├╝le g├╝le kullan─▒n. ├çok g├╝zel bir saat alm─▒┼čs─▒n─▒z. Saatin tarihi g├Âsterme bi├žimi ho┼čuma gitti. Mido'yu da ├žok be─čenmi┼čtim ben. Di─čer bulu┼čmada bu saati de g├Ârmek isteriz.
"saatin kendisi mekan,y├╝r├╝y├╝┼č├╝ zaman,ayar─▒ insand─▒r.bu da g├Âsterir ki, zaman ve mekan,insanla mevcuttur"(Saatleri Ayarlama Enstit├╝s├╝)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
yolgezer_7k

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 30 Eki 2009, 19:54

Mesaj Bond » 24 Kas 2009, 02:31

Zarif bir model tercihi. Kadran i├ž ├žer├ževede ├žoklu tarih dial rahats─▒z edici ve okunabilirli─či k─▒s─▒tlay─▒c─▒ de─čil. Oda uyumlu olarak zarif.

─░yi g├╝nlerde kullan─▒lmas─▒ dile─či ile.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Egunns » 24 Kas 2009, 02:40

├çok te┼čekk├╝rler arkada┼člar ├žok daha iyileri sizlerin olsun.
Asl─▒nda bu saate netten ara ara gizli gizli kendime bile ├žakt─▒rmadan g├Âz at─▒yodum ama nedeninide biliyordum, Tag Heuer Targa Florio sevdam─▒ burada bilenler bilir, bezel t─▒rt─▒kl─▒ klasik bir hava, ama 4000 i ge├žen fiyat, belki de ├žakt─▒rmadan kendimce Targa n─▒n muadilini ar─▒yordum, amaa birincil hedef Mido Chronograph tarz─▒yd─▒ (Mido'm benim olmazsa olmaz─▒m oldu, fena ─▒s─▒nd─▒m:)... Mido'yu ald─▒─č─▒m yerde yukar─▒daki Oris'in rose gold g├Âr├╝n├╝m bezeli vard─▒, Kad─▒k├Ây'e yolum d├╝┼čerse ara ara vitrinde bu rose gold g├Âr├╝n├╝m bezel de vitrine bakmakta listemin aras─▒ndayd─▒; ulan derdim bu ke┼čke metal bezel olsaym─▒┼č, hi├ž s─▒k─▒l─▒nmayacak model olurmu┼č diye de akl─▒mdan ge├žirirdim; derken nette bakarken farkettim ki metal t─▒rt─▒kl─▒ bezellisi de varm─▒┼č ve bir s├╝r├╝ ├žap versiyonlar─▒yla; en b├╝y├╝─č├╝ 40mm.

Hatta tsf bulu┼čmas─▒nda Vervito'nun katolu─čundan farkedip arkada┼člara ortalama fiyat─▒n─▒ sormu┼čtum, benim de tahmin etti─čim gibi 2000 civar─▒d─▒r dediler; bulu┼čmadan eve d├Ânerken Kad─▒k├Ây'den gidiyim dedim hem benim Mido'nun taba kay─▒┼č─▒ gelmi┼č mi diye de merak ediyodum, vitrinden Tufan'a bir bakt─▒m be─čendi─čim Oris gelmi┼č (metal bezel)... Vaay dedim, girdim i├žeri Aytekin Abi'yi beklerken, "┼×u modeli ├ž─▒kart─▒ m─▒s─▒n─▒z?" dedim, bir bakt─▒m 1000 chf; ulaan dedim bu aralar ├žok a├ž─▒ld─▒k ama fiyat da umdu─čumdan ├žok d├╝┼č├╝k, bir de tabi bana yapacaklar─▒ ayr─▒ indirim de kafamda dolanm─▒yor de─čil :).. Rose bezellisini de ├ž─▒katt─▒rd─▒m, su yoluna akmaya ba┼člad─▒ bir kere, kay─▒┼č─▒m gelmi┼č mi diye girdi─čim d├╝kkandan metali mi rose'u mu olsun karars─▒zl─▒─č─▒nda buldum bir anda kendimi :)

Bu arada saatlerin kay─▒┼člar─▒n─▒ de─či┼čtirtiyorum, metal bilezi─čini ├Âb├╝r├╝ne tak diyorum, onlarca kombinasyon denettim ve ├žo─ču temsilci kesinlikle rose u al derken benim akl─▒m metal bezelde, tamam zengin duruyodu ama rose dan s─▒k─▒labilirim ve bununda d├Ân├╝┼č├╝ olmaz diye i├žimden ge├žiyodu....rose bezelli olan─▒n kadran─▒ daha bir krem olmas─▒na ra─čmen abi metal dedim yapacak bi┼čey yok :)

┼×u an saatte metal bilezik var yar─▒ mat ├žo─ču parlak, klazik bilezik Rolex tarz─▒, ama ben bu bilezi─či sadece ileriye d├Ân├╝k d├╝┼č├╝nce sebebiyle ald─▒m ┼ču an kesinlikle kullanmayaca─č─▒m, saate metal kay─▒┼č istedi─čimde bu kay─▒┼č─▒ ya bulamam ya da 300 tl den az fiyata da alamayaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nd├╝m, orijinal koyu taba Oris kay─▒┼č─▒m da 15 g├╝n i├žinde ─░svi├žre'den gelecek (bu arada saat metal bilezikle bile ├žok a─č─▒r de─čil kolu yormuyor; benim Orient'te s─▒rf bu a─č─▒rl─▒k y├╝z├╝nden saatten so─čudum ve kasa da deri takmaya m├╝sait de─čil.

Saat hakk─▒nda g├Ârsel yorumuma gelirsem, kadran rengi yine krem g├╝zelli─činde; asl─▒nda siyah kadranl─▒s─▒nada netten bakm─▒┼čt─▒m ama bunun kadran daha bir dantel gibi i┼členmi┼č, numarat├Ârler rose g├Âr├╝n├╝m klasik-spor tarz─▒ bir uygulama, tarih g├Âstergesi zaten bir ┼č├Âlen, t─▒rt─▒kl─▒ bezel zaten sebebim olma nedeni, veee saatimin en sevdi─čim y├Ânlerinden biri ├žok ├žok estetik durmasa bile kurma kolu saat ├žap─▒na oranla daha b├╝y├╝k ve bu ├Âzellik saatteki klasik havay─▒ bir anda sporlu─ča d├Ân├╝┼čt├╝rebiliyor, ├žap 40 mm y├╝kseklik 10 mm civar─▒d─▒r, arka transparan, ┼ču an hangi etay─▒ kulland─▒─č─▒ hat─▒rlayamad─▒m, yazaca─č─▒m bak─▒p, camda tatl─▒ bir kubbelik var, hesalit, yaln─▒z hesalit kalitesi Mido'da 10 puan veriyorsam buna 8 puan, midonun cam─▒ g├Ârsel ┼č├Âlen, 4 g├Âzle deri kay─▒┼č─▒m─▒n gelmesini bekliyorum, koyu taba sipari┼č ettim ama biliyorum kendisi belli bir zaman sonra siyaha d├Ân├╝┼čecek o :), ┼čimdilik bu kadar arkada┼člar akl─▒ma gelecek olursa payla┼č─▒r─▒m.

Evet certus bu aralar 0-100 km yi baya─č─▒ bir h─▒zl─▒ katettik, freni k├Âklemenin zaman─▒ :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj nickynick » 24 Kas 2009, 03:09

Bende diyorum neden egunns bulu┼čmada Oris katalo─čunu elden b─▒rakmad─▒ :) sebebi anla┼č─▒ld─▒... G├╝le g├╝le kullan, ├žok ┼č─▒k bir saat ger├žekten
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Egunns » 24 Kas 2009, 03:21

t┼čkler
birdahaki bulu┼čmaya katologlara uzak tarafa oturucam bu ne be canm─▒ dayan─▒r 8-)

Nicky Nick yazd─▒:Bende diyorum neden egunns bulu┼čmada Oris katalo─čunu elden b─▒rakmad─▒ :) sebebi anla┼č─▒ld─▒... G├╝le g├╝le kullan, ├žok ┼č─▒k bir saat ger├žekten
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Mesaj Haspirin » 24 Kas 2009, 10:44

Ger├žekten ├žok g├╝zel bir saat g├╝le g├╝le kullan─▒n.
metal kordonlar─▒n genelde saati g├╝zel g├Âstermedi─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum, taba kordonuyla ┼čahane duracakt─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Haspirin

Kay─▒t: 09 Kas 2009, 12:25

Mesaj polemik » 24 Kas 2009, 11:03

Bu ne h─▒z abi...

G├╝le g├╝le kullan, ├žok g├╝zel bir se├žim olmu┼č. Hay─▒rl─▒ olsun.

:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
polemik

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 00:22

Mesaj donjohnson » 24 Kas 2009, 12:12

Oris Oris Oris !!

Kesinlikle ├žok iyi bir marka. Model ├že┼čidi ve esteti─či olarak TAG'─▒ ge├žiyor bence. (BENCE DED─░K!! :lol: :lol: )
donjohnson

Mesaj Solestar » 24 Kas 2009, 16:38

Egunns, hay─▒rl─▒ olsun yeni saatiniz.G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n. Ben de kadran─▒n tasar─▒m─▒na ve g├╝n g├Âstergesine bay─▒ld─▒m. Saatin ad─▒n─▒ "g├╝zelllik" koymu┼čtunuz, dedi─činiz kadar varm─▒┼č yani.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 20 Eki 2009, 22:34

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners