Glycine Combat Automatic Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Glycine Combat Automatic Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj punk » 01 May 2011, 23:19

Arkadalar herkese merhabalar. Bir s羹re 繹nce alm覺 bulunduum Glycine'imle kar覺n覺zday覺m. Bildiiniz 羹zere ikinci incelemem... 襤lkinde fotoraflar pek baar覺l覺 deildi ancak bunda hi癟 baar覺l覺 deil. Cep telefonuyla az 覺覺kl覺 bir ortamda 癟ekmemden dolay覺 癟ok iyi olduunu s繹yleyemeyeceim. al覺nan makinenin yerine yenisini hala koymam覺 olmam da cabas覺 :)

nce kutudan bahsedelim. Ahap kutu, beyaz Glycine logolu bir kutu i癟inde geliyor. Kutu sert ahaptan yap覺lm覺. Kutuda yedek kay覺 olduuna bakmay覺n, yedek kay覺la gelmiyor. Ben g繹r羹nt羹 g羹zel olsun diye koydum. Zaten yedek kay覺覺n覺 bulmak da hayli zor. Bunu da belirteyim...

Resim

Resim

ncelikle saatin baz覺 temel 繹zelliklerinden bahsedeyim:

Saatin genilii 44mm. Boyunu hi癟 繹l癟medim fakat 55 mm civar覺 vard覺r diye tahmin ediyorum. ETA 2824-2 makineye ve mineral kristal cama sahip. Genel olarak i癟ilik ortalaman覺n olduk癟a 羹zerinde. Zaten bir 襤svi癟re'li olmas覺 kalitesi a癟覺s覺ndan yeterli bir referanst覺r diye d羹羹n羹yorum.

Resim

Kadran siyah, sade ve detays覺z bir "24 hour". Lume shot yapmaya yine gerek duymad覺m zira pek g羹癟l羹 deil. Ancak mavi ve turuncu renkteki kollar fena g繹r羹nm羹yor karanl覺kta.

Resim

襤nce bir saat olduu s繹ylenebilir. 10mm inceliinde ve kolda hem inceliiyle hem de a覺rl覺覺yla vs. rahats覺z etmiyor. Sebebi de hayli kal覺n olan kay覺覺 (27 mm).

Resim

Resim

Resim

Haz覺r bahsetmiken, saat 羹st羹nde i癟 k覺sm覺 deri, d覺 k覺sm覺 siyah kuma bir kay覺la geliyor. Kenarlar覺nda beyaz dikili... Az 繹nce bahsettiim gibi kay覺覺n kal覺nl覺覺 27 mm fakat boynuz aral覺覺 24 mm. Bu y羹zden orijinal kay覺覺n覺 bulman覺n zor olduu gibi, "custom" kay覺 yapt覺rmak da hi癟 kolay olmayacakt覺r.

Gelelim saatin arka k覺sm覺na. G繹r羹ld羹羹 羹zere ETA 2824-2 tercih edilmi. Bu y羹zden kadranda da g繹receksiniz, tarih 繹zelliine sahip.
Arkas覺 klasik bir see-through.

Resim

Resim

Ve 襤svi癟re'li dayan覺mas覺... :D

Resim

Saatin liste fiyat覺 600-800 dolar aras覺. Fakat ben ans eseri eBay'den kargo dahil yakla覺k 250 dolar'a ald覺m. Balarda al覺覺lagelmi bir kasaya sahip olmamas覺ndan m羹tevellit pek al覺amad覺ysam da daha sonra favorim haline geldi. Sebebi ise 羹stte de yazd覺覺m gibi, pek al覺覺lagelmi bir saat deil :) Kalite a癟覺s覺ndan olduk癟a baar覺l覺 ve kolda ger癟ekten rahat. Benim gibi ince bilekli biri i癟in bile kullanmak hi癟 zor deil...

Akl覺ma gelen baka detaylar olursa mutlaka ekleyeceim. imdilik bu kadar. Herkese imdiden iyi haftalar... :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
punk

Ya: 33
Kay覺t: 25 Eki 2010, 09:58

Re: Glycine Combat Automatic

Mesaj drk » 01 May 2011, 23:32

G羹le g羹le kullan Punk :champ: 襤nceleme i癟in teekk羹rler, f覺rsat bulduunda daha iyi fotoraflar bekliyoruz ;)
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj punk » 01 May 2011, 23:34

drk yazd覺:G羹le g羹le kullan Punk :champ: 襤nceleme i癟in teekk羹rler, f覺rsat bulduunda daha iyi fotoraflar bekliyoruz ;)

O kadar k繹t羹 diyosun yani :)
Kullan覺c覺 avatar覺
punk

Mesaj Thevenin » 01 May 2011, 23:36

Eline saglik, su da senden reyiz :D Bu saati sevdigimi her zaman soylemisimdir ;)

Resim
En son Thevenin taraf覺ndan 01 May 2011, 23:48 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj drk » 01 May 2011, 23:37

Yok olur mu hi癟 繹yle ey? :D Daha iyisini yapabileceini biliyorum, ondan dedim ;)
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj punk » 01 May 2011, 23:56

Eyvallah Thevenin reiz. O fotoraf覺 koymay覺 unutmuum. Teekk羹rler. :)
Kullan覺c覺 avatar覺
punk

Mesaj Frax » 02 May 2011, 00:24

drk yazd覺:G羹le g羹le kullan Punk :champ: 襤nceleme i癟in teekk羹rler, f覺rsat bulduunda daha iyi fotoraflar bekliyoruz ;)

Bu paragrafta verilmek istenen her eye kat覺l覺yorum :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj punk » 02 May 2011, 01:57

Arkadalar makine vard覺 da biz mi 癟ekmedik. :)
Kullan覺c覺 avatar覺
punk

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 68 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners