Invicta Executive Swiss Unitas 6497 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Invicta Executive Swiss Unitas 6497 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj ErkGS » 18 Nis 2011, 00:42

Evet bu da Invicta Executive mekanik saat.. %100 Swiss Made
Saat benim de ilk kurmal覺 saatim oldu. Akl覺m覺 ba覺mdan ald覺 diyebilirim.
Makinas覺 Unitas 6497, 17 tal覺, elle kurmal覺. Y覺llar覺n eskitemedii ta y覺llar 繹ncesinin cep saatlerinde kullan覺lan makina.. 56 saat power reserve olduunu duymutum(edit: az 繹nce testim sona erdi 48 saat 50 dk. sonra durdu makinan覺n kalbi). Full kurdum bakal覺m test edeceiz.

Saat 42mm 癟ap覺nda. Bezel falan olmad覺覺 i癟in daha da b羹y羹k duruyor. Benim i癟in tam s覺n覺r diyebiliriz 癟羹nk羹 癟ok b羹y羹k saatleri zaten sevmiyorum.
Kasa alt覺n sar覺s覺 kaplama ve benim de sevdiim sar覺 budur. Nikah alyans覺mla tam olarak ayn覺 renk. Kaplama olmas覺 s覺k覺nt覺 ama kaliteli bir kaplama var hissi verdi bana.. Zaten som alt覺n saatlerin fiyat覺 gereksiz y羹ksek..
Genel olarak dh forumdaki arkadalar alt覺n sar覺s覺 saatleri beenmediler.. Zevk meselesi tabi ama san覺r覺m ben eski kafal覺y覺m. Tabi her saate yak覺m覺yor ama g羹zel bir executive saat alt覺n sar覺s覺 olur benim i癟in.. Yoksa Amerika''daki gangsta zencilerin k覺ro saatleri gibi 50mm kasa gold plated falan olmaz tabi :)

Kay覺 koyu kahve lizard kay覺. Bence saatin 癟izgileri ile inan覺lmaz uyumlu olmu. Kadran yine MOP yani istridye kabuu.. Deerli bir malzeme ve i癟ilik. Uzun 繹m羹rl羹 olmas覺 da cabas覺.. Arka kapak full cam.. Makina olduu gibi g繹zler 繹n羹nde..

Saatte ilk dikkatimi 癟eken makinan覺n sesi oldu. Otomatik(kol hareketiyle arj olan) swiss makinalar覺ma g繹re bu kurmal覺 efsane daha sesli.. Kula覺n覺 yaklat覺r覺nca 癟覺k 癟覺k 癟覺k 癟覺k... Seri bir ses.. Sanki i癟eride tadilat var 癟al覺ma yap覺l覺yor. Houma gitti fazlas覺yla.. Tabi kolunda saatle yatanlar i癟in gece yar覺s覺 sessizliinde belki can s覺k覺c覺 olabilir..

Saatle ilgili tek eksik bence cam覺n覺n safir olmamas覺. u an tertemiz ve 癟iziksiz durumda ama geni kadranl覺 olduu i癟in ben bunu 癟izerim gibi geliyor bana.. Sertletirilmi mineral.. Seiko'nun s覺k癟a kulland覺覺 malzemeden cam...

Genel i癟ilik saatte 癟ok baar覺l覺. Elinize al覺nca hemen bu baka biey hissi veriyor yani.. Invicta'n覺n 2006'da piyasaya 癟覺kartt覺覺 prestij serisi bu. Swiss Made ve san覺r覺m i癟ilik anlam覺nda bireyden ka癟覺nmam覺lar. u an 羹retimde olan bir model deil. S覺f覺r覺n覺 bulmak zaten m羹mk羹n olmaz ama a癟覺k癟as覺 bunun siyah覺n覺 da yakalasam al覺r覺m.. O denli sevdim yani saati..

Saati kargo 覺v覺r z覺v覺r dahil 200 usd'ye mal ettim.. Kullan覺lm覺 ama adam da benim gibi ar覺za olacak ki doru d羹r羹st takmam覺.. Zaten bana 2 Rolex, 1 Omega ve bir de Panerai'si olduunu s繹yledi.. Tabi buna s覺ra az gelir o zaman :)

Neyse fotolar覺 koyay覺m...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Eski Kullan覺c覺 Ad覺: Muhendis78
Kullan覺c覺 avatar覺
ErkGS

Kay覺t: 03 Mar 2011, 16:42

Re: Invicta Executive, Swiss Made, Unitas 6497

Mesaj drk » 18 Nis 2011, 00:52

M羹hendis78, 繹ncelikle g羹le g羹le kullan覺n, 癟ok 覺k bir se癟im yapm覺s覺n覺z :) nceki sahibi ger癟ekten 繹zenle kullanm覺 ama ben olsam kay覺覺 deitirirdim. Fiyatta 癟ok uygun unitasl覺 bir saat i癟in. Fotoraflar 癟ok g羹zel olmu, makineye bakarken kissx4'de neyin nesi dedim, 550d'ymi sonradan anlad覺m :D 襤nceleme i癟in teekk羹rler :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj Frax » 18 Nis 2011, 00:56

Hay覺rl覺 olsun m羹hendis78 :champ:

襤nceleme i癟in teekk羹rler.
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Thevenin » 18 Nis 2011, 00:57

Bunu yapan Invicta olamaz :D

Saka bir yana, salt mekanizmasi icin bile guzel secim olmus. Cizgileri de guzel. Gule gule kullanin :champ:
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Archezia » 18 Nis 2011, 01:49

Vaaay Invictaya bak :thumbup: Bu saati sahildeki mankenlerin koluna tak覺p tan覺tamazlar heralde ay覺p ederler saate :D Hay覺rl覺 olsun m羹hendis 癟ok g羹zel saat (:

Not : Yaa kafay覺 yiyecem! Nerede arkada bu kissx4 550d falan ya. Makine nereden g繹r羹n羹yor, nereden yans覺d覺 da g繹rd羹n Doruk yar覺m saattir fotoraflarda 550d ar覺yorum. 襤nsafs覺zl覺k u bana yapt覺覺n. :lol: Bi daha bakt覺m imdi yok arkada bulam覺yorum :?

Edit : Cevab覺 ipucuyla verin m羹mk羹nse. Kendim bulmak istiyorum.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullan覺c覺 avatar覺
Archezia

Kay覺t: 20 Haz 2010, 22:41

Mesaj Tolgi06 » 18 Nis 2011, 01:50

Benim en beendiim Invicta bu oldu diyebilirim.Genelde 癟ok abart覺 saatler 羹reten Invicta beni a覺rtt覺 bu saatle.Gerek mekanizma gerekse i癟ilik olarak(Unitas'l覺 bir saat i癟in fiyatta olduk癟a makul) g羹zel bir saat.
襤yi g羹nlerde kullan覺n saatinizi :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj ErkGS » 18 Nis 2011, 02:09

A癟覺k癟as覺 ben de Invicta'y覺 seven biri deilim..
A覺r覺 b羹y羹k ve Amerika'n gangsta tarz覺 saatler yap覺yorlar.. Son senelerdeki China ve miyota makina/i癟ilik zaten vasta覺n 癟ok alt覺nda..
Bu saat 2006 model. Arada yapt覺klar覺 ender Swiss Made saatlerden. Zaten o sebeple bulat覺m buna. A癟覺k癟as覺 saat elime ge癟ene kadar da 癟ok endielerim vard覺 ama u an son derece memnunum. Fiyat zaten d羹e oldu .. Yakalayabilsem ayn覺s覺n覺n bir de siyah kadran 癟elik kasa olan覺n覺 alaca覺m.. 襤癟ilik ger癟ekten 癟ok 癟ok iyi.. Macro lensim olsayd覺 daha 覺k olacakt覺 tabi :)

Foto makinas覺n覺n ne olduunu anlamak i癟in fotoyu bilgisayara indirmek ve sonra da sa t覺klay覺p "get info" demek yeterli... Tabi bu MAC i癟in b繹yle.. Windows'da da benzer bir 繹zellik olacakt覺..

X4 Kiss = T2i = 550d
Hepsi ayn覺 makina.. Japon - USA - Europe modellerine verdikleri isim.
Eski Kullan覺c覺 Ad覺: Muhendis78
Kullan覺c覺 avatar覺
ErkGS

Kay覺t: 03 Mar 2011, 16:42

Mesaj Tolgi06 » 18 Nis 2011, 02:26

Ger癟ekten iyi yakalam覺s覺n Muhendis78.Harbiden beendim belkide ilk kurmal覺 saatim bu olur ileride...
Sonu癟ta 200 dolara Unitas bulmak zor.
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners