Citizen Eco Drive Promaster BJ 2010 / 2000

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Citizen Eco Drive Promaster BJ 2010 / 2000

Mesaj tanermetin » 19 Mar 2011, 16:49

Merhabalar bu sitedeki ilk saat incelemem olacak, inceleyeceğim saat ise yeni aldığım Citizen Promaster Dalgıç saati. Umarım bu tür bir saat almak isteyenlere yararlı olur.

Saat bir Eco Drive watch, yani güneş yada herhangi bir ışık kaynağından enerjiyi kadranı vasıtası ile emerek, içinde bulunan bataryayı şarj ederek çalışıyor. Saat dolayısıyla, quartz harekete sahip sapmasını ölçmedim ancak 1 haftalık bir kullanım için iyi bir makinası olduğunu söyleyebilirim. Saatin diğer bir önemli özelliği ise dalış yapıldığında, dalınan derinliği gösteren bir ibresinin olmas., Bu ibre , sensörün su ile temas etmesiyle harekete geçiyor.

Saatin camında mineral Cam kullanılmış, forumlardan takip edebildiğim kadarıyla bu cam çizilmelere karşı oldukça dayanıklı.

Resim

Saatin hem, kauçuk hem de çelik kayışlı modeli mevcut ben çelik kayışı tercih ettim, ve bu tercihten de oldukça memnunum çelik kayış ta oldukça komforlu.

Resim

Gelelim eksilerine, saatte sevemediğim özelliklerden biri ise saniye göstergesi gibi duran, turuncu şarj / derinlik göstergesi, saatin çapı küçük olduğu için (40 mm bu bazıları için küçük olsa da, ince bilekli olduğum için çok da dert etmiyorum)bu ibre saatin içini karmaşık gösterdiği bazen kafa karıştırıcı olabiliyor.

Son olarak oldukça sert bir bezeli var, sahip olduğum seiko monsterın bezeli ile karşılaştırdığımda döndürmenin oldukça zor olduğunu fark ettim. Ancak lume özelliğininde aşağı yukarı monstera yakın olduğunu söyleyebilirim.

Resim

Sonuç olarak, saat, eco drive teknolojiye ve dalış sensörüne sahip, ortalama bir diver saatin sunabileceği şeylerden fazlasına sahip olduğunu düşünüyorum.

Ancak Citizen'in zannediyorum bu model için detaylarda alması gereken uzun mesafeler var.

Resim
En son tanermetin tarafından 19 Mar 2011, 17:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
tanermetin

Re: Citizen Eco Drive Promaster BJ 2010 / 2000

Mesaj punk » 19 Mar 2011, 16:54

İncelemeniz hoş olmuş, elinize sağlık fakat Citizen'in alması gereken uzun yollardan kastettiğiniz tam olarak nedir acaba? :)
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj drk » 19 Mar 2011, 17:06

İnceleme için teşekkürler tanermetin, güle güle kullanın. Monster ıda bekliyoruz. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj cenk » 19 Mar 2011, 17:24

Güle güle kullanın drk ninde dediği gibi monsteri da bekliyoruz. :D
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj Emre » 19 Mar 2011, 17:27

Guzel bi inceleme tanermetin, guzel gunlerde kullanin :)

Sarj gostergesi dediginiz gibi gozu yorabilir ama alisirsiniz zamanla, dert edilecek bisey degil bence. Hic olmadi iptal ettiririz onu, boyatiriz sokeriz kirariz :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj tanermetin » 19 Mar 2011, 17:31

@punk: Son cümleyi editledim çünkü, sizin de belirttiğiniz gibi sanki Citizen' in tüm modelleri için bu yorumu yapıyormuşum kanısı ortaya çıkıyor, bu görüşüm aslında sadece sahip olduğum modelle alakalı daha iyi bir dönen bezel, daha geniş bir kadran çapı ve daha iyi bir arka kapak çalışması bu saat için daha hoş olabilirdi diye düşünüyorum, yol alınması detaylardan kastım bu. ;)
Kullanıcı avatarı
tanermetin

Mesaj Frax » 19 Mar 2011, 17:34

İnceleme için teşekkürler sayın tanermetin :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Bond » 19 Mar 2011, 22:57

Güle güle kullan tanermetin, tebrikler :champ: Elbette bu seriden modeller almak isteyenler için çok faydalı olacaktır. İnceleme ve fotoğraflar için teşekkürler, özellikle akvaryumlu foto çok güzel. :thumbup:

Bu seride benimde çok beğendiğim bir model var ama ebat çok büyük, yoksa design olarak ilgimi çekmişti. 2 yakın versiyonda modeli bulunuyor, alta ekliyorum. Birde satıldığı pazara göre derinliği metre veya feet olarak ölçen farklı versiyonda üretiliyorlar. Promaster ve Aqualand serileride kutularda bir hayli ilginç olabiliyor, bu modelin kutusu standart mı yoksa scuba tank şeklinde veya metal büyük kutu mu?

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners