Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Citizen Eco Drive Promaster BJ 2010 / 2000

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Citizen Eco Drive Promaster BJ 2010 / 2000

Mesaj tanermetin » 19 Mar 2011 16:49

Merhabalar bu sitedeki ilk saat incelemem olacak, inceleyece─čim saat ise yeni ald─▒─č─▒m Citizen Promaster Dalg─▒├ž saati. Umar─▒m bu t├╝r bir saat almak isteyenlere yararl─▒ olur.

Saat bir Eco Drive watch, yani g├╝ne┼č yada herhangi bir ─▒┼č─▒k kayna─č─▒ndan enerjiyi kadran─▒ vas─▒tas─▒ ile emerek, i├žinde bulunan bataryay─▒ ┼čarj ederek ├žal─▒┼č─▒yor. Saat dolay─▒s─▒yla, quartz harekete sahip sapmas─▒n─▒ ├Âl├žmedim ancak 1 haftal─▒k bir kullan─▒m i├žin iyi bir makinas─▒ oldu─čunu s├Âyleyebilirim. Saatin di─čer bir ├Ânemli ├Âzelli─či ise dal─▒┼č yap─▒ld─▒─č─▒nda, dal─▒nan derinli─či g├Âsteren bir ibresinin olmas., Bu ibre , sens├Âr├╝n su ile temas etmesiyle harekete ge├žiyor.

Saatin cam─▒nda mineral Cam kullan─▒lm─▒┼č, forumlardan takip edebildi─čim kadar─▒yla bu cam ├žizilmelere kar┼č─▒ olduk├ža dayan─▒kl─▒.

Resim

Saatin hem, kau├žuk hem de ├želik kay─▒┼čl─▒ modeli mevcut ben ├želik kay─▒┼č─▒ tercih ettim, ve bu tercihten de olduk├ža memnunum ├želik kay─▒┼č ta olduk├ža komforlu.

Resim

Gelelim eksilerine, saatte sevemedi─čim ├Âzelliklerden biri ise saniye g├Âstergesi gibi duran, turuncu ┼čarj / derinlik g├Âstergesi, saatin ├žap─▒ k├╝├ž├╝k oldu─ču i├žin (40 mm bu baz─▒lar─▒ i├žin k├╝├ž├╝k olsa da, ince bilekli oldu─čum i├žin ├žok da dert etmiyorum)bu ibre saatin i├žini karma┼č─▒k g├Âsterdi─či bazen kafa kar─▒┼čt─▒r─▒c─▒ olabiliyor.

Son olarak olduk├ža sert bir bezeli var, sahip oldu─čum seiko monster─▒n bezeli ile kar┼č─▒la┼čt─▒rd─▒─č─▒mda d├Ând├╝rmenin olduk├ža zor oldu─čunu fark ettim. Ancak lume ├Âzelli─čininde a┼ča─č─▒ yukar─▒ monstera yak─▒n oldu─čunu s├Âyleyebilirim.

Resim

Sonu├ž olarak, saat, eco drive teknolojiye ve dal─▒┼č sens├Âr├╝ne sahip, ortalama bir diver saatin sunabilece─či ┼čeylerden fazlas─▒na sahip oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Ancak Citizen'in zannediyorum bu model i├žin detaylarda almas─▒ gereken uzun mesafeler var.

Resim
En son tanermetin taraf─▒ndan 19 Mar 2011 17:09 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 3 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tanermetin

Kay─▒t: 28 Oca 2011 12:53

Re: Citizen Eco Drive Promaster BJ 2010 / 2000

Mesaj punk » 19 Mar 2011 16:54

─░ncelemeniz ho┼č olmu┼č, elinize sa─čl─▒k fakat Citizen'in almas─▒ gereken uzun yollardan kastetti─činiz tam olarak nedir acaba? :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
punk

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 25 Eki 2010 09:58

Mesaj drk » 19 Mar 2011 17:06

─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler tanermetin, g├╝le g├╝le kullan─▒n. Monster ─▒da bekliyoruz. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj cenk » 19 Mar 2011 17:24

G├╝le g├╝le kullan─▒n drk ninde dedi─či gibi monsteri da bekliyoruz. :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj Emre » 19 Mar 2011 17:27

Guzel bi inceleme tanermetin, guzel gunlerde kullanin :)

Sarj gostergesi dediginiz gibi gozu yorabilir ama alisirsiniz zamanla, dert edilecek bisey degil bence. Hic olmadi iptal ettiririz onu, boyatiriz sokeriz kirariz :)
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010 10:20

Mesaj tanermetin » 19 Mar 2011 17:31

@punk: Son c├╝mleyi editledim ├ž├╝nk├╝, sizin de belirtti─činiz gibi sanki Citizen' in t├╝m modelleri i├žin bu yorumu yap─▒yormu┼čum kan─▒s─▒ ortaya ├ž─▒k─▒yor, bu g├Âr├╝┼č├╝m asl─▒nda sadece sahip oldu─čum modelle alakal─▒ daha iyi bir d├Ânen bezel, daha geni┼č bir kadran ├žap─▒ ve daha iyi bir arka kapak ├žal─▒┼čmas─▒ bu saat i├žin daha ho┼č olabilirdi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, yol al─▒nmas─▒ detaylardan kast─▒m bu. ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tanermetin

Mesaj Frax » 19 Mar 2011 17:34

─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler say─▒n tanermetin :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj Bond » 19 Mar 2011 22:57

G├╝le g├╝le kullan tanermetin, tebrikler :champ: Elbette bu seriden modeller almak isteyenler i├žin ├žok faydal─▒ olacakt─▒r. ─░nceleme ve foto─čraflar i├žin te┼čekk├╝rler, ├Âzellikle akvaryumlu foto ├žok g├╝zel. :thumbup:

Bu seride benimde ├žok be─čendi─čim bir model var ama ebat ├žok b├╝y├╝k, yoksa design olarak ilgimi ├žekmi┼čti. 2 yak─▒n versiyonda modeli bulunuyor, alta ekliyorum. Birde sat─▒ld─▒─č─▒ pazara g├Âre derinli─či metre veya feet olarak ├Âl├žen farkl─▒ versiyonda ├╝retiliyorlar. Promaster ve Aqualand serileride kutularda bir hayli ilgin├ž olabiliyor, bu modelin kutusu standart m─▒ yoksa scuba tank ┼čeklinde veya metal b├╝y├╝k kutu mu?

Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Thevenin » 19 Mar 2011 23:02

Inceleme icin tesekkurler hocam, gule gule kullanin :champ:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010 04:30

Mesaj herofb » 19 Mar 2011 23:16

te┼čekk├╝rler,g├╝le g├╝le kullan─▒n─▒z
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj tanermetin » 20 Mar 2011 14:06

Promaster ve Aqualand serileride kutularda bir hayli ilgin├ž olabiliyor, bu modelin kutusu standart m─▒ yoksa scuba tank ┼čeklinde veya metal b├╝y├╝k kutu mu?

Evet, ben de scuba tank─▒ ┼čeklindeki kutular─▒ ben de internette g├Ârd├╝m Amazondaki fotolar─▒nda ├╝r├╝n├╝n├╝n kutusu scuba tankl─▒ http://www.amazon.com/Citizen-BJ2000-09E-Eco-Drive-Aqualand-Stainless/dp/B000EQR6TS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=sporting-goods&qid=1300618645&sr=8-1 ancak benim internet ├╝zerinden ald─▒─č─▒m sat─▒c─▒ normal kutusu ile g├Ânderdi . :(
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tanermetin

Mesaj karakule57 » 08 Tem 2011 23:20

hocam harika olmu┼č hay─▒rl─▒ olsun bende de B740-H16731 var san─▒r─▒m ayn─▒ model resimle ayn─▒ zaten ama benim saatimde derinli─čig├Âstermesi gereken turuncu ibre cok geride dal─▒p denemedim fakat s─▒f─▒rlanmas─▒n─▒ biliyorsan─▒z ve yard─▒mc─▒ olursan─▒z sevinirim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
karakule57

Kay─▒t: 08 Tem 2011 22:56

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 30 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners