Seiko SNAD87P1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko SNAD87P1

Mesaj ahmetcan44 » 07 Mar 2011, 18:51

ResimResimResim
ResimResimResim
ResimResimResim
ResimResimResim
ResimResimResim
ResimResimResim
Resim

Saatle ilgili ilk izlenimlerim ise beklentilerimin çok çok üstünde bir model olduğu. Biraz hafif kalacak diye düşünüyordum çelik modellere oranla ama gayet oturaklı. Taktığımda şaşkınlığımı gizleyemedim. Duruşu çok çok iyi, daha sportif bir görüntü olamazdı sanırım benim hayal ettiğimle kıyaslandığında. Hardlex camın herhangi bir rahatsızlığını görmedim, tüm açılardan rahat bir görüş sağlıyor. Bezel yarı mat. Ben onu da mat olarak düşünmüştüm, böyle beklediğimden de şık bir görüntü oluşturmuş durumda. Saatin fonksiyonlarını pek kurcalamadım. En kısa zamanda kılavuzu kurcalamayı düşünüyorum. Üstteki düğmeye bastığımda 0,2 saniye aralıklarla çalışmaya başlıyor kronometre. Aynı düğmeyle durdurup alttaki düğmeye bastığınızda saniye sıfırlanıyor. O sırada kronolar normal saat görevini görmeye devam ediyor. Alttaki krono alarm ve aynı zamanda akrep görevi görüyor. Üstteki ise yelkovan olarak konumlandırılmış. Diğer fonksiyonlar çalışırken, bu şekilde saatin işleyişini görebiliyorsunuz.

Metal kısımlar iyon kaplama oluyor bildiğim kadarıyla ve çok çok şık. Kronoları metalik gri olan ve metal kısımları çelik görünümlü bir ikizi vardı bu saatin, onu da düşünmüştüm ama iyi ki almamışım diyorum çünkü şu haliyle gördüğüm en sportif duruşlu saatlerden biri. Fosforu da kendimce test ettim. LED fener vardı, 15-20 saniye tuttuktan sonra karanlık bir odaya gittim. Uçuk yeşil renklerde ve şu ana kadar gördüklerim içinde vasatın biraz altında diyebilirim. Tabi net biçimde seçiliyor saatin kaç olduğu. Bu açıdan da hiçbir şikayetim yok. Beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

Saat araştırmaya ilk başladığım dönemlerde kauçuk kordonlara karşı önyargılıydım. Küçükken kullandığım kauçuk kordonlar her ay kopar, yırtılırlardı. Gerçek bir saatte bu kadar endişelenmeye gerek olmadığını gördüm. Takarken ister istemez büküyorsunuz ama bükerken endişe etmedim (: Birkaç bükmeyle şeklinin değişmeyeceği belliydi. Kayışın kasaya yakın kısımlarının dörtgen şeklillerle bezenmesi de saatin spor duruşunun tamamlayıcı unsurlarının başında geliyor. İyon kaplama olmayan tek kısım arka kapak. Ters şekilde takılmıştı. 10 Bar Stainless Steel ve Movement Japan 7T62-0KG0 ibareleri mevcut. Hemen üstüne de seri numarası konumlandırılmış.

Ölçme fırsatım olmadı ama kasanın kalınlığı tahminimce 11-12 milimetre. Alt taraftaki 6-7 milimetrelik kısım iyon kaplama paslanmaz çelik ve yukarıda kalan kısım sert kauçuk. Düğmeler de iyon kaplama. Üstteki düğmedeki tıklama hissiyatı belirgin. Alttaki biraz daha yumuşak. Tepe düğmesi ise üç farklı konuma sahip olabiliyor. Normal konum, ilk tık ve ikinci tık şeklinde. İlk tıkta tarih, ikinci tıkta ise saati ayarlayabiliyorsunuz. Kullanımında bir rahatsızlık görmedim. Ayarlar rahatça yapılabiliyor. Takimetreyi denemedim. Şimdilik değinmiyorum.

Telefonumdan daha ağır. 110-120 gramlık bir ağırlık diye tahmin ediyorum. Sadece tahmin tabi. Ölçme şansım yok şimdilik. Kitapçığın içinde de görmedim. Bu arada kitapçıkları da gördünüz, iki adet; garanti ve kılavuz. Kılavuzun en arkasında küçük bir cüzdan içinde garanti kartı var. Fashion-Jewelery-Watches-online.com'un kaşesi mevcut. Gerekli kısımlar doldurulmuş.

Paketleme ise olumsuz tek noktaydı. Kutu haliyle ezilmiş. Tabii ki ezilecek ama ince bir kutuydu. Açtığımda içinden bir kutu daha çıksın diye bekledim ama saatin 2-3 kat kuşe kağıda sarılmış olduğunu gördüm. Yanında da kitapçıklar vardı. 5 dolar daha verip hediye kutusu ile alabiliyorsunuz ama ben kendi kutusu yeterli diye düşündüğümden tercih etmemiştim. Sanırım 5 dolar daha verip o kutuyu almak en iyisi. Saat sapasağlam elime ulaştı ama PTT görevlilerini düşününce şanslı olduğumu da hissetmedim değil (:

İlk açtığımda konuya cevap yazan arkadaşlar bilirler; Chronotech ve birkaç markadan bahsetmiştim. Şimdi düşünüyorum da, o saatlerden birini alsaydım, büyük ihtimalle böyle keyif duymazdım. İstediğimden fazlası oldu. Artık imkanım olduğunda Seiko Sportura serisinden bir saat almayı düşünüyorum. Aklımdaki model SNA481P1 idi ama SRG005P2'yi görünce direkt olarak ona yöneldim. Umarım istediğim saate geçiş yaparım.

Saati www.skywatches.com.sg üzerinden sipariş ettim. Saat İsveç üzerinden gönderildi ve 1 haftada Türkiye'ye giriş yaptı. 3-4 gün sonra da elime ulaştı. Takipli kargo ile tam olarak 189 dolara mal oldu. O zamanki kurla 300 lira ediyordu. Siteyi herkese tavsiye ederim. PayPal ile ödeme seçeneği var. Aynı satıcının (Adrian Low) 3 farklı rumuzla (saatlerin sınıflarına göre; Speedwatches, watches59 ve skynet_sg) Ebay üzerinden de satış yaptığını ekleyeyim. Komisyon ödemek istemiyorsanız kendi sitesini seçmek en mantıklı seçenek.

Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım arkadaşlar.
En son ahmetcan44 tarafından 12 Mar 2011, 15:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ahmetcan44

Re: Seiko SNAD87P1

Mesaj Bond » 08 Mar 2011, 09:32

Ahmetcan inceleme için teşekkürler. Gayet açıklayıcı bir konu olmuş. Birçok ayrıntıya değinmişsin, almayı düşünenler içinde çok faydalı olacaktır açıklamaların. Tekrardan güle güle kullan. :champ:

Video ve yeni fotoğrafları çekersen ilk mesajına ekleyebilirsin daha sonra. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 08 Mar 2011, 09:42

Ben bu basligi görmemistim. Incelem icin tesekkürler. gayet doyurucu ve güzel olmus.

Yeni saatini iyi günlerde kullanman dilegi ile...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj drk » 08 Mar 2011, 10:19

Ahmetcan tebrikler, çok güzel bir inceleme, güle güle kullan yeni saatini.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Frax » 08 Mar 2011, 11:37

Ayrıntılı bir inceleme olmuş. Saatini iyi günlerde kullan :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Emre » 08 Mar 2011, 13:05

Guzel bi inceleme olmus. Firsat buldugunda resimleri de yenileriyle degistirirsen daha guzel olur :)

Saatini guzel gunlerde kullan :thumbup:
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj tristeza17 » 08 Mar 2011, 14:46

Peki sorum şu yurtdışından geldiği için gümrük ödemedin mi?
Kullanıcı avatarı
tristeza17

Mesaj Clk » 08 Mar 2011, 16:32

189 USD 150 Euro limitinin altinda kaldigi icin vergisiz olarak yurda giriyor. 150 Euro üzeri olan her ürün bu gümrük vergisine gebe. Gözden kacan ürünler (istisnalar) kaideyi bozmaz tabii ki.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: soner231 ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners