Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Citizen BN0070-09E ( Bir Rolex Submariner Katili Mi? :D )

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Citizen BN0070-09E ( Bir Rolex Submariner Katili Mi? :D )

Mesaj winterdrops » 03 Mar 2011, 17:59

Merhaba arkada┼člar. Bu benim forumdaki 2. incelemem olacak, yine bir Citizen saati incelemeye ├žal─▒┼čaca─č─▒m. Asl─▒nda s─▒k─▒ bir Citizen tarafatar─▒ oldu─čum i├žin almad─▒m bu saati, bilakis ├žok be─čendi─čim i├žin ald─▒m. Ve bu saatle anlad─▒mki asl─▒nda Diver saatler biraz daha ilgimi ├žekiyormu┼č. Neyse ┼čimdi incelemeye ba┼člayal─▒m.
├ľncelikle ┼čunu belirtmeliyimki foruma bir seneden fazlad─▒r ├╝yeyim ve forum sayesinde ├žok fazla saati tan─▒ma f─▒rsat─▒m oldu. ├ťst seviye mekanik bir saat almadan ├Ânce g├╝nl├╝k olarak kullanaca─č─▒m optik olarak isteklerimi kar┼č─▒layacak bir saat ar─▒yordum ve bu saate karar verdim. ─░nceleme ba┼čl─▒─č─▒ son g├╝nlerde internette s─▒k s─▒k g├Ârd├╝─č├╝m├╝z iphone katili mi gibi ba┼čl─▒klara ithafen ve y├╝z├╝n├╝zde bir tebess├╝m olu┼čturmas─▒ amac─▒yla yaz─▒lm─▒┼čt─▒r.
Resim

├ľzellikler:
Case material: All Stainless Steel
Case diameter: 44mm
Dial color: Black
Strap: Black rubber strap
Screw-back case and screw-down crown
One-way rotating elapsed-time bezel
Water resistant to 999 ft. (300m)
Never needs a battery
Maximum power reserve at full charge: 180 Days
Low charge warning: 4 Days

Kadran:
Bu saati almamdaki en ├Ânemli etken kadran─▒yd─▒. Al─▒┼č─▒lagelmi┼č bir diver kadrana sahip olan kadran─▒n g├Âr├╝n├╝m├╝ ve kalitesi fiyat/performans oran─▒na g├Âre olduk├ža iyi bana g├Âre. ─░stedi─čim gibi sade bir saat ve okunulabilirli─či ├╝st seviyede. Luminoval─▒ indeksler b├╝y├╝k tasarlanm─▒┼č ve finishing de fiyat─▒na g├Âre ba┼čar─▒l─▒ denebilir. Unutmadan ekleyeyim, ─▒┼č─▒k alt─▒nda g├Âsterdi─či renk de─či┼čimlerini dikkate alarak cam─▒n tek tarafl─▒ AR Coating ├Âzellikli oldu─čunu tahmin ediyorum ama emin de─čilim. Saatte mineral cam─▒n kullan─▒lmas─▒ da eksilerinden birisi olmu┼č. Ke┼čke biraz daha fiyat─▒ y├╝kseltip safir kristal cam kullansalarm─▒┼č. Akrep ve yelkovan kollar─▒ bence g├╝zel bir dizayna sahip. ├ľzellikle Omega PO'nun ok ba┼čl─▒ akrep yelkovan kollar─▒n─▒ ├žok be─čenen biri olarak bu saatin benim i├žin bir teselli oldu─čunu s├Âyleyebilirim :D
Resim

Kasa:
Bu saatin kasa dizayn─▒ ger├žekten ├žok ho┼čuma gitti. Bezel ile iyi bir uyum yakalam─▒┼č bence. Kasada ├želik f─▒r├žalanm─▒┼č iken bezel parlak ├želik olarak ├╝retilmi┼č. Pek ayr─▒nt─▒l─▒ ara┼čt─▒rmad─▒─č─▒m ve benim i├žin ├žok ├Ânemli olmad─▒─č─▒ i├žin ├želi─čin t├╝r├╝n├╝ ├Â─črenemedim.

Resim

Ayar kolunun tepesi siyah plastikten imal edilmi┼č san─▒r─▒m. Bence bu dizayn─▒ bozan bir ayr─▒nt─▒ olmu┼č. Saat bir tool watch oldu─ču i├žin genellikle tak─▒m elbise ile kullan─▒lan saatlerde uygulanan bu estetik ayr─▒nt─▒, saati basitle┼čtirmi┼č bana g├Âre. Ayr─▒ca saati devaml─▒ elime dayal─▒ olarak kullanmay─▒ seven birisi olarak ayar kolunun beni olduk├ža rahats─▒z etti─čini belirtmeliyim. Buradan yola ├ž─▒karak ayar kolu a├ž─▒l─▒ olarak tasarlanan diver ve di─čer t├╝r saatlerin ne kadar yerinde bir ayr─▒nt─▒ sunduklar─▒n─▒ anlam─▒┼č bulunmaktay─▒m. Hakikaten ho┼č bir ayr─▒nt─▒ ve konforunu tahmin edebiliyorum.

Resim

Kay─▒┼č:
Resimlerden g├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi saat plastik kay─▒┼ča sahip. Olduk├ža uzun ve kal─▒n olarak sunulmu┼č. ├çocuklu─čumuzun saatlerinden Casio F serisinden beri (Ki nispeten ince bir kay─▒┼č─▒ vard─▒ onlar─▒n) plastik kay─▒┼č kullanmad─▒─č─▒mdan ve g├╝nl├╝k olarak Casio G-Shock serisinden ├želik bileklikli bir saat kullanm─▒┼č birisi olarak bu kay─▒┼č─▒ tak─▒p ├ž─▒kartman─▒n resmen bir i┼čkence oldu─čunu s├Âylesem inan─▒n abartm─▒┼č olmam. Kola takt─▒ktan sonra konfor olarak ├žok b├╝y├╝k bir olumsuzlu─čunu hissetmedim ama ├želik bilezikli saatler bence konfor ve pratiklik konusunda rakipsiz.

Resim

Resim

Mekanizma:
Mekanizma hakk─▒nda s├Âylenecek fazla bir┼čey yok. Citizenin herkes taraf─▒ndan bilinen ve ─▒┼č─▒k enerjisi ile ├žal─▒┼čan quartz bir mekanizmaya sahip . Ama ke┼čke optik olarak ├žok ho┼čuma giden bu saatin mekanizmas─▒ mekanik olsaym─▒┼č herhalde tad─▒ndan yenmezmi┼č :D

Resim

Luminova:
Saat hakk─▒nda internette bilgi toplarken gece ├žekimlerini g├Ârm├╝┼čt├╝m ve luminovas─▒n─▒n rengi ve g├╝c├╝ ├žok ho┼čuma gitmi┼čti. Fakat birka├ž g├╝nl├╝k tecr├╝belerime binaen b├Âyle olmad─▒─č─▒na ┼čahit oldum. G├╝ne┼čli bir g├╝nde g├Ârev gere─či arazide bulundu─čum bir g├╝n├╝n ak┼čam─▒ bile o kadar g├╝├žl├╝ bir parlakl─▒k elde edemedim. Sonra bir fener ile birka├ž dakka ayd─▒nlatt─▒ktan sonra ancak g├Ârd├╝─č├╝m parlakl─▒─č─▒ bende elde edebildim fakat bu parlakl─▒k ancak bir iki dakika devam edebiliyor sonra normal seviye iniyor. Normal seviyesindeki luminovas─▒ zifiri karanl─▒kta yeterli okunabilirlik sunuyor fakat ├╝st seviye luminovalar gibi olmad─▒─č─▒ a├ž─▒k.

Resim

Resim

Son olarak:
Saatin konforu ile ilgili yukarda gerekli bilgiler var san─▒rsam ayr─▒ca bir ba┼čl─▒k a├žmaya gerek duymad─▒m. ├ľnizlemeye bak─▒nca fazlada uzatmak istemedim incelemeyi. Sonu├ž olarak konforu, fiyat─▒, ├Âzellikleri ve bilhassa dizayn─▒ ile Citizen ba┼čar─▒l─▒ bir ├╝r├╝n ortaya koymu┼č bence.
Umar─▒m ho┼čunuza gider bu inceleme. Hatalar─▒m─▒z olduysa affola. Sayg─▒lar─▒mla...
(Haa unutmadan peki BN0070 bir Rolex Submariner katili mi? Rolex'in, bu modelin piyasaya ├ž─▒kart─▒ld─▒─č─▒n─▒ ve ba┼čar─▒s─▒n─▒ g├Âr├╝nce acil olarak y├Ânetim kurulunu toplad─▒─č─▒ gelen bilgiler aras─▒nda. ─░smini a├ž─▒klamak istemeyen bir y├Âneticiden al─▒nan habere g├Âre, ┼čirkette b├╝y├╝k bir panik havas─▒ varm─▒┼č :D :D :D :D )
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Kay─▒t: 12 Nis 2010, 15:43

Re: Citizen BN0070-09E ( Bir Rolex Submariner Katili Mi? :D )

Mesaj Ahbob » 03 Mar 2011, 18:11

ellerine saglik inceleme icin.iyi gunlerde kullan.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahbob

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj Frax » 03 Mar 2011, 18:17

Saatin indeksleri ve kadran─▒ olduk├ža farkl─▒. Bence g├╝zel bir tasar─▒m olmu┼č. ─░yi g├╝nlerde kullan winterdrops inceleme i├žin te┼čekk├╝rler :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj Emre » 03 Mar 2011, 18:29

Gule gule kullan winterdrops :champ:

Saati ben de begendim. Inceleme de guzel olmus. Yazida gozden kacirmadiysam bezeldeki lumeye deginmemissiniz, bu da diver saatlerde olmasi gereken onemli bi ozellik bence. Hatta Lum-Tec'lerin bazi modellerinde bezeldeki butun rakamlar veya isaretler luminova oluyor :) Citizen atlamamis yani bunu da :)
En son Emre taraf─▒ndan 03 Mar 2011, 18:35 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj razz » 03 Mar 2011, 18:33

├çok ┼č─▒k ve kaliteli bir daily driver winterdrops, iyi g├╝nlerde kullan.. :champ:
G├╝zel inceleme ve ├Âzenli fotolar i├žin de te┼čekk├╝rler.. :thumbup:
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj drk » 03 Mar 2011, 18:40

─░yi g├╝nlerde kullan─▒n winterdrops :) ─░nceleme ve foto─čraflar i├žin te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj winterdrops » 03 Mar 2011, 19:01

Te┼čekk├╝r ederim arkada┼člar. Emre dedi─čin konuda hakl─▒s─▒n fakat bezelde l├╝mesi olmayan bir├žok diver saati de var. Bencede olsa ├žok daha g├╝zel olurdu ama maalesef, ne kadar ekmek o kadar k├Âfte.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Mesaj Emre » 03 Mar 2011, 19:04

winterdrops yazd─▒:Te┼čekk├╝r ederim arkada┼člar. Emre dedi─čin konuda hakl─▒s─▒n fakat bezelde l├╝mesi olmayan bir├žok diver saati de var. Bencede olsa ├žok daha g├╝zel olurdu ama maalesef, ne kadar ekmek o kadar k├Âfte.

Lume var ya iste winterdrops :) Saat 12 hizasinda, bezelde 60 yerinde :) Bicok diver saatte bu atlaniyor malesef 8-)
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj mlm » 03 Mar 2011, 20:45

Winterdrops yeni saatin hayirli olsun, iyi gunlerde kullan. Saat cok guzel gorunuyor, zevkli bir secim.. Inceleme de cok guzel olmus eline saglik..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj Bond » 03 Mar 2011, 22:45

Gayet ┼č─▒k bir model ve ├žokta iyi bir inceleme yapm─▒┼čs─▒n bence winterdrops. Te┼čekk├╝rler. :thumbup:

Lume dedi─čin gibi zay─▒f olabilir ama mavi tonu ├žok ho┼č bence. G├╝zel g├╝nlerde kullanman─▒ dilerim. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj Thevenin » 03 Mar 2011, 23:23

Hocam inceleme icin tesekkurler :champ:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj winterdrops » 04 Mar 2011, 02:42

Rica ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners