Seiko Moonphase ( 7F39- 6030 )

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Moonphase ( 7F39- 6030 )

Mesaj gphoton » 30 Oca 2011, 02:34

Selamlar arkadaslar,

size 80'li yillarin sonlarindan mehtap göstergeli bir nostalji gecesi yasatmak istedim. Tanitacagim saat yine bir SEIKO :D 7F39 kalibreli quartz moonphase saatim bugün geldi.

Resim

1989 ocak yapimi olan saat tertemiz neredeyse hicbir eskilik emaresi yok. Boyutlari oldukca kücük 34.5mm x 38.5mm x 7.4mm. Celik kayisi orijinal ve neredeyse yepyeni fakat yakin zamanda siyah renk bir deri kayis almayi dusunuyorum.

Resim

Saat 2 tac ve 1 butona sahip (terminoloji kusurum icin affiniza siginiyorum). Sag üstteki buton mehtap göstergesini ayarliyor. Sagdaki tac 1. cekiste ve yukari sekilde döndürüldügünde günleri, asagiya döndürüldügünde tarihi ve 2. cekiste dakika kolunu, soldaki ise 24 saatlik zaman dilimini ayarliyor. Bu modelde, arabik degilde romen rakamlari tercih edilmis. Bana göre saate cok ayri bir hava katmis. Bilhassa akrep ve yelkovanin dizayni cok asil, inanilmaz şık! Saatin her pozisyondaki durusu, dress watch oldugunu gösteriyor ;)

Resim

Saati ebay'den 20 €'nun altinda bir fiyata almam tümüyle benim sansim diye düsünüyorum. Hayallerimdeki nadir quartz saatlerden biriydi. Suya karsi direncini test edip risk almak istemedim. Koleksiyonumun nadide bir parcasi olucak kendisi :thumbup:

Resim
Kullanıcı avatarı
gphoton

Re: Seiko Moonphase ( 7F39- 6030 )

Mesaj nickynick » 30 Oca 2011, 03:07

:arrow: http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=157&t=4534#axzz1CS2IjiF2

Bu saatten değil mi o? Birkaç gün önce baktım, gerçekten çok beğenmiştim. İnceleme için teşekkürler, çok güzel bir saat.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj nickynick » 30 Oca 2011, 03:08

Değilmiş :D Ama yakın görüntü itibari ile.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj gphoton » 30 Oca 2011, 03:13

Sagolarin NickyNick. Evet chronograph modelini tercih etmedim, ama 2 adette ondan vardi acik artirmada. Fiyatlari normalde 90 $'i asmiyor diyorlar. Tabii temizligine göre fiyat degisiyordu. Benimkisi daha sade ve romen rakamli, tam istedigim modeldi zaten.
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj Frax » 30 Oca 2011, 03:15

Farklı bir saat iyi günlerde kullanın sayın gphoton :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj gphoton » 30 Oca 2011, 03:16

Sagolasin Frax1, tesekkür ederim ;)
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj nickynick » 30 Oca 2011, 03:18

gphoton yazdı:Sagolarin NickyNick. Evet chronograph modelini tercih etmedim, ama 2 adette ondan vardi acik artirmada. Fiyatlari normalde 90 $'i asmiyor diyorlar. Tabii temizligine göre fiyat degisiyordu. Benimkisi daha sade ve romen rakamli, tam istedigim modeldi zaten.

Chronograph seçmemen yerinde olmuş, geçende ilk defa kullandım chronoyu, makarna yaparken,cidden :D
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj gphoton » 30 Oca 2011, 03:34

Benim ilk seiko saatim chronograph modeldi :D Saatci babamin o kadar diretmesine ragmen yillarca casio databank modellerini taktim. Bir keresinde dedem bana kurmali mekanik saat vermisti, al bak bu saatte pil sorunuda yok demisti. Kücüktüm inanmistim :D saat her gun 1 dkya yakin ileri gitmis olmaliki, 2 ay gecmeden geri verip yerine dükkanimizdan baska solar casio modelini almistim. Güzel günlerdi vesselam :D
Kullanıcı avatarı
gphoton

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 142 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners