Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Orient CEY04002B Otomatik WorldTime

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Orient CEY04002B Otomatik WorldTime

Mesaj Tolgi06 » 22 Oca 2011, 19:14

Arkada┼člar size yakla┼č─▒k 2 y─▒l ├Ânce ald─▒─č─▒m Orient CEY04002B modelini tan─▒taca─č─▒m.Bu ilk saat incelemem olacak bu y├╝zden yanl─▒┼č bir ┼čey yazmam durumunda sizden ┼čimdiden ├Âz├╝r diliyorum.
Gelelim saatimize...
Resim
Saati Ankara ulusta bir saat├žinin vitrininde g├Âr├╝p 1 hafta sonrada gidip alm─▒┼čt─▒m.Olduk├ža severek al─▒p 2 y─▒ld─▒rda severek kulland─▒─č─▒m bir saattir.├ľzellikleri ise beni tatmin edecek seviyede.K─▒saca yazarsak;

Model no:Orient CEY04002B
Safir cam
23 ta┼čl─▒ Orient Japon in-house kalibre
21600 v/h
40 saat g├╝├ž rezervi
World time
Power reserve g├Âstergesi
Vidal─▒ tepe
Saat 2 y├Ân├╝nde world time i├žin ayr─▒ ayar kolu
Skeleton arka cam kapak(Arka kapakta safir)
Kasada yer yer f─▒r├žalanm─▒┼č ve parlat─▒lm─▒┼č b├Âl├╝mler var
Kordon f─▒r├žalanm─▒┼č ve yer yer parlat─▒lm─▒┼č ├želik
A─č─▒rl─▒k tahmini 200 gr
Resim
Resim
Saati elime al─▒nca ├želik ve i┼č├žilik kalitesinden dolay─▒ y├╝z├╝mde bir tebess├╝m olu┼čuyor.Yakla┼č─▒k 500-525 dolarl─▒k etiket fiyat─▒na g├Âre olduk├ža kaliteli bir saat.Yani fiyat /performans oran─▒ olduk├ža iyi.
Kordon tasar─▒m─▒n─▒ olduk├ža be─čeniyorum a─čar bir saat olmas─▒na ra─čmen bu tasar─▒m sebebiyle kolu rahats─▒z etmiyor
Resim
├ľn ve Arka camlar safir.├çizilmeye kar┼č─▒ dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ ve her a├ž─▒dan okunabilmesi olduk├ža iyi bir avantaj

Resim
Saat kolda ├žok g├╝zel duruyor.Kadranda siyah ve bayaz renklerin bir arada bulunmas─▒ kullan─▒m a├ž─▒s─▒ndan iyi.Hem spor hemde klasik k─▒yafetlerle olduk├ža iyi uyum sa─člayan bir saat.Takvimi ayr─▒ bir kolla g├Âstermek ve split-second olduk├ža ┼č─▒k detaylar.Power reservde cabas─▒...Kadran olduk├ža ho┼č fotolarda belli olmasada kadrandaki desenler harika.
Resim
Ayar kolu ve worldtime i├žin ayar kolu ├╝zerindeki orient simgeleri ise saate ayr─▒ bir hava kat─▒yor
Kordonun a├ž─▒l─▒p kapanma sistemi ise orientin ve neredeyse her firman─▒n ├žok s─▒k kulland─▒─č─▒ bir sistem(yukar─▒daki fotolarda net olarak g├Âr├╝n├╝yor).Worldtime ─▒ hi├ž kullanmasamda oradaki ┼čehir isimlerini g├Ârmek ho┼čuma gidiyor.Arka camdan mekanizmay─▒ izlemek ise ayr─▒ bir keyif verici.
Gelelim saatin dezavantajlar─▒na...
Saat bana ilk geldi─činde sapmas─▒ olduk├ža y├╝ksekti(yakla┼č─▒k g├╝nde +15 sn) ama sonra garantisi ile TR da─č─▒t─▒c─▒s─▒ Aslan saate gidip ayarlatt─▒m ve yakla┼č─▒k 1 y─▒ld─▒r g├╝nde -5 sn sapmaya sahip ki buda normal bir de─čer.Bir di─čer dezavantaj ise worldtime ayar kolunun koldaki s├╝rt├╝nme kuvveti ile kolay d├Ân├╝yor olmas─▒.Tam ayarl─▒yorsunuz ertesi g├╝n bakt─▒─č─▒n─▒zda t├╝m ┼čehirlerin saatleri iki saat kaym─▒┼č oluyor.Yani ke┼čke worldtime ayar kolunuda vidali sistem yapsalarm─▒┼č.Bunlar─▒n d─▒┼č─▒nda saatte beni rahats─▒z eden herhangi bir ┼čey yok saatte.
Resim
Resim
Resim

Saatin kutusu Orient'in standart otomatik saat kutusu ve kutunun kalitesi Seiko'nun filan bu seviye saatlerine g├Âre olduk├ža iyi ben tatmin oldum a├ž─▒k├žas─▒
Resim

├ľzet olarak,saat giri┼č seviyesi otomatik, safir caml─▒,power reservli,worldtime l─▒,takvimli saat arayanlar i├žin bulunmaz hint kuma┼č─▒.
Bu fiyata bulabilece─činiz en iyi otomatiklerden birisi(bayisinden pazarl─▒kla 450 tl 6 taksite al─▒nabilir)
Bir sonraki incelemede g├Âr├╝┼čmek ├╝zere...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 03 Nis 2010, 23:20

Re: Orient CEY04002B Otomatik WorldTime

Mesaj mlm » 22 Oca 2011, 19:51

Eline sa─čl─▒k Tolgi g├╝zel bir inceleme olmu┼č, keyifle okudum. Saatin 2 ya┼č─▒nda oldu─čuna emin misin, yeni alm─▒┼čs─▒n gibi duruyor.. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj Tolgi06 » 22 Oca 2011, 20:47

Te┼čekk├╝rler mlm :thumbup: .yazmay─▒ unutmu┼čum resimlerin 3 ├╝ orientin kendi sitesinden al─▒nma o y├╝zden yeni gibi ├ž─▒km─▒┼č :) hangileri oldu─ču fotolardan belli zaten.Di─čer koldaki ve ayr─▒ masada ├žekilmi┼čler filan kendi ├žekimimiz.Dedi─čin gibi saat baya temiz say─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Mesaj sedir » 22 Oca 2011, 20:57

─░yi g├╝nlerde kullan.
Ben de Orienti sevmeye ba┼člad─▒m.
Japon'da ilk tercihim hep Seiko olmu┼čtur ama otomatik Seiko'lar ├╝r├╝n gam─▒n─▒n iki a┼č─▒r─▒ ucunda yer al─▒yor. Biri 80-100 dolar iken di─čeri 4-5 bin dolar─▒ buluyor. Seiko 5'ler model olarak se├žene─či az ve bol bol ├çin i┼či olunca Orient alt grupta ├Âne ge├žiyor.
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 55
Kay─▒t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj Tolgi06 » 22 Oca 2011, 21:31

Te┼čekk├╝rler sedir ;) .Tamamen sana kat─▒l─▒yorum seiko konusunda :thumbup: .Bence bu orientler seiko 5 lerden ├žok ├žok daha iyi(gerek mekanizma gerekte ├želik kalitesi olarak).
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Mesaj Thevenin » 22 Oca 2011, 22:01

Inceleme icin tesekkurler hocam :thumbup:
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Frax » 23 Oca 2011, 00:10

─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj nickynick » 23 Oca 2011, 00:26

tolgi te┼čekk├╝rler inceleme i├žin, beni de bu Orient d├╝┼č├╝nd├╝r├╝yor bug├╝nlerde ;)

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Tolgi06 » 23 Oca 2011, 00:38

├ľnemli de─čil Nickynick,frax1 ve Thevenin.
Nickynick dedi─činiz saat benimde ho┼čuma giden bir model.Klasik giyim i├žin s├╝per bir saat bence.Ayr─▒ca power reserve ├Ânemli bir ├Âzellik .Al─▒rsan pi┼čman olmazs─▒n bence nicky.B├╝t├žeyide zorlamaz hem.Bu arada 4 inceleme daha yolda :D .Hepsini yapmam 1-2 haftay─▒ bulur galiba
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Mesaj Archezia » 23 Oca 2011, 01:54

Saat de inceleme de ├žok g├╝zel tolgi, te┼čekk├╝rler. Bu g├╝nlerde bir Orient furyas─▒ var forumda zaten (:

Nicky o saatin ba┼čka foto─čraflar─▒n─▒ da g├Ârm├╝┼čt├╝m bug├╝n baba-kay─▒n peder i├žin saat bakarken. ├çok g├╝zel saat bence ama Visodate varken bence ├žok gerek yok, kollar─▒ falan da ├žok benziyor.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Kay─▒t: 20 Haz 2010, 22:41

Mesaj Emre » 23 Oca 2011, 05:47

NickyNick yazd─▒:tolgi te┼čekk├╝rler inceleme i├žin, beni de bu Orient d├╝┼č├╝nd├╝r├╝yor bug├╝nlerde ;)

Bulursan al bence NickyNick, cunku bu saat benim de aklimi cezbetmisti bi ara, belki yeterince istemedim belki de baska isler girdi araya ve sonradan baktigimda hicbi yerde bulamamistim.
T S F = P A Y L A ┼× I M
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Emre
Editor

Kay─▒t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj punk » 23 Oca 2011, 09:39

O saatin sadece alt─▒n renkli versiyonunu bulabilmi┼čtim ben de. O da Orient Watch USA'de vard─▒ yaln─▒zca :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
punk

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 25 Eki 2010, 09:58

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 25 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners