Oris TT2 Williams F1 Day/Date

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris TT2 Williams F1 Day/Date

Mesaj punk » 18 Oca 2011, 15:46

Arkadaşlar merhabalar. İlk saat incelememle sizlerleyim. Bu aralar seri saat incelemeleri yapacağım çünkü fotoğraf makinem çalındığından bu yana ilk kez bir fotoğraf makinesine sahibim. Kuzenim sağolsun ödünç verdi ama en kısa zamanda yenisini almam lazım :D

Fotoğraflar başarısız olabilir, bu konuda çok yetenekli ve bilgili değilim; şimdiden özür diliyorum.

Resim

Kutu tasarımı hayli ilginç. Formula 1 takipçileri farkedeceklerdir. Oluklu yağmur lastiklerinden ilham alınmış ve böyle bir kutu tasarlanmış. Benim oldukça hoşuma gitti:

Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin çapı 41.5 mm. Diğer Oris tasarımları gibi kadranı büyük olsa da kolda küçük duranlardan değil. Çünkü zaten "bubble" tarzı değil, düz ve kalın bir kasaya sahip. Kadran ise beyaz karbon. Diallar parlak gri. Luminova adına pek birşey olduğunu söyleyemeyeceğim. Bu yüzden fotoğraf çekme gereği dahi duymadım.

Aşağıdaki fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere Oris'in meşhur kırmızı Rotor'u ile saat çok çekici görünüyor. Kalibre ETA 2836-2 temelli Oris 635. 38 saat güç rezervi var. Hem otomatik hem de manuel olarak kurulabiliyor. Safir kristal cama sahip.

Saatin ağırlığına gelirsek, Rubber kayışa sahip olmasına rağmen -bu arada Rubber kayış da çok hoş kokuyor gerçekten- kolda ağırlığını hissettiriyor. Ağırlığı 115 gr. Bu yüzden ne çok ağır ne de çok hafif denebilir.

Özellikle saatin kayışını hep çok dar ayarlamama rağmen bunda biraz genişlik bıraktım sebebi bu da olabilir. Bu tip kayışlar bileği terletebiliyor çünkü.

Resim
Resim
Resim

Bu fotoğraf da Beşiktaş doslarına gelsin :D

Resim

Resim

Resim

Oris Camp Nou'da :D

Resim
Resim
Resim

Saatin kayışı da, kutusu gibi 4 oluklu yağmur lastiği tasarımına sahip. Kordon bu kadar küçük değil ve elle ayarlanamıyor boyu. Kayışı bileğinize göre kesip, ayarlamanız gerekli. Ben bunu yaptırmak için dün Pırlant'a tekrar uğradım ve sağolsunlar hemen hallettiler. Bu tarz kayışların pek kullanışlı olduğunu düşünmesem de, bir şekilde bileğime uygun hale getirmiş olmak güzel.
En son punk tarafından 18 Oca 2011, 16:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
punk

Re: Oris TT2 Williams F1 Day/Date

Mesaj Bond » 18 Oca 2011, 15:53

Fotoğraflar başarısız olabilir, bu konuda çok yetenekli ve bilgili değilim; şimdiden özür diliyorum.

Dalga geçiyorsun herhalde :D Fotolar bence gayet yaratıcı ve kalitesi yeterli bir inceleme konusu için. Daha iyisine gerek yok. Eline sağlık çok güzel bir inceleme konusu olmuş. Saatin bence öncelikle renk opsiyonu olarak çok tatlı duruyor, sade ve aynı zamanda çok şık. İyi günlerde zevkle kullan Punk. Tebrikler :champ: İntermediate wet desen lastikli kutusuda hoş!

Bu saati almanda benim farklı yönden tavsiye niteliğinde ufak bir katkım var ama senin haberin yok :) Bu yüzden ayrıca sevindim, sonra yazarım sana. 8-)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Wwtr » 18 Oca 2011, 16:00

Bu kadar büyük badireler sonrası bizleri de mutlu eden bir inceleme.
Punk hayırlı olsun güle güle kullan,inceleme ve fotoğraflar için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj punk » 18 Oca 2011, 16:03

@Bond,

Yorumların için gerçekten teşekkürler. Ne konuda, kime tavsiye yaptığını tahmin edebiliyorum. O yüzden de ayrıca teşekkürler :) Ama sen bilahare kısa bir açıklama yaparsan müteşekkir olurum :)

Bu arada şimdi dikkatimi çekti; saatin kayışı da dört oluklu intermediate lastik tasarımına sahip. Bunu şimdi farketmem ise ayrıca komik. Zaten çoğu konuda pek dikkatli biri olduğum söylenemez.

@wwtr

Ben teşekkür ederim. Forum ahalisinin de epey başını ağrıttım sanırım :D
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj drk » 18 Oca 2011, 16:07

Fotoğraflar harika, inceleme harika, saat daha da harika. :) Teşekkürler Punk, iyi günlerde kullan.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj Wwtr » 18 Oca 2011, 16:07

Ne demek punk,tam tersine biz senin mücadelene değer verdik,zevkle okuduk.Gökten düşen bir Oris ile de mutlu sonu görünce değme keyfimize :)
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj herofb » 18 Oca 2011, 16:27

tekrar hayırlı uğurlu olsun,hem saat hem de inceleme süper
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Certus » 18 Oca 2011, 17:21

Bence Oris'in ürettiği en güzel saatlerden birisi... Ne yazık ki durdurdular bu modelin üretimini. Bunun yerine gelen yeni seriyi sevemedim nedense bir türlü.. güle güle kullan punk...
Operari sequitur esse
Certus

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners