Omega Planet Ocean

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Planet Ocean

Mesaj polemik » 15 Kas 2009, 22:34

Ge├ženlerde inceledi─čim PO hakk─▒nda bir ba┼čl─▒k a├žmak istedim.

Saati tan─▒mayanlar i├žin bir foto─čraf ile ba┼čl─▒yorum.

Resim

Saatin bir de kronografl─▒ versiyonu var ama incelemedim, bu y├╝zden sadece d├╝z model hakk─▒nda bir ┼čeyler karalayaca─č─▒m.

Saatte Omega'n─▒n Co-Axial 2500 ad─▒n─▒ verdi─či, sat─▒┼č temsilcilerinin ─▒srarla in house dedi─či, ama ger├žekte ETA 2892 temelli makine kullan─▒l─▒yor.

Saatin iki versiyonu var, 42 mm ve 45.5 mm. ─░ki model aras─▒nda sadece boyut fark─▒ var. ─░ki saat de dalg─▒├ž saatlerine uygun olarak 600 m WR, d├Ânen bezel ve helyum vanas─▒na sahip.

Bence saat olduk├ža ┼č─▒k. Tak─▒m elbise giyilmedi─či s├╝rece her t├╝rl├╝ k─▒yafete uyum sa─člayabilece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Tek sorun saatin ebatlar─▒.

K├╝├ž├╝k versiyon bile 42 mm ├žap─▒nda oldu─ču i├žin saatin ebatlar─▒ herkes i├žin uygun de─čil. ├çap─▒n d─▒┼č─▒nda, saatin kal─▒nl─▒─č─▒ da fazla oldu─ču i├žin ince bilekli birisine uygun de─čil.

Saat kolda olduk├ža konforlu, ama tek kusuru var: Saat ├žok a─č─▒r. ├ľyle b├Âyle de─čil, ger├žekten a─č─▒r. Hele Casio F91 gibi bir saatten buna ge├ži┼č yaparsan─▒z ger├žekten kullanman─▒z m├╝mk├╝n olmaz.

Bunun d─▒┼č─▒nda bezel, kasa, kordon, kadran ve klips ├žok ┼č─▒k ve uyumlu. Turuncu renk ├žok iddial─▒ olsa da bence ├žok g├╝zel.

Saatin luminovas─▒ olduk├ža g├╝├žl├╝. Gece inceleme f─▒rsat─▒m olmad─▒ ama elimle ┼č├Âyle bir kapatt─▒─č─▒mda saniye dahi olduk├ža net g├Âr├╝n├╝yordu.

Saatin bir kusuru da yine boyutlarla ilgili. Saat olduk├ža kal─▒n. 42 mm lik versiyon ├žok ┼či┼čman duruyor. 45.5 mm lik versiyonun da g├Âmlekle kullan─▒m─▒ zor olacakt─▒r. Bu konuda alt─▒n oran─▒ yakalayamam─▒┼č Omega.

Ama bu sorunlar, PO'nun en ├žok be─čendi─čim saatlerden biri oldu─ču ger├že─čini de─či┼čtirmiyor.

:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
polemik

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 00:22

Re: Omega Planet Ocean - ─░nceleme

Mesaj tagci34 » 20 Kas 2009, 18:35

Okudugum incelemelerdeki en ┼č─▒k saat modellerinden biri. Bana gore kronografl─▒ modelden de daha g├╝zel g├Âr├╝nt├╝s├╝.
Zamana paha bi├žemeyiz ...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tagci34

Kay─▒t: 15 Kas 2009, 00:48

Mesaj Solestar » 20 Kas 2009, 19:18

Bunun rakamlar─▒ turuncu olan─▒n─▒ g├Ârm├╝┼čt├╝m, ger├žekten ├žoook ┼č─▒k bir saat. Saat kola yak─▒┼čmasa bile evde seyretmek i├žin al─▒nabilir. (Abartm─▒┼č olabilirim ama olsun:))
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 20 Eki 2009, 22:34

Mesaj krytime » 28 Kas 2009, 22:06

A├ž─▒kcas─▒ ben bu saati tak─▒m elbise ile kullanmaktan hi├ž ├žekinmem. Bence her giyim tarz─▒nda harika bir saat
krytime

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 10 Kas 2009, 22:26

Mesaj Egunns » 29 Kas 2009, 14:42

omegan─▒n en g├╝zel modellerinden; en k├╝├ž├╝─č├╝n├╝n 42 mm olmas─▒ ilgin├ž,
saatin a─č─▒rl─▒─č─▒ beninim i├žin ├žok ├Ânemli, 150 gr ve ├╝st├╝ saatleri ta┼č─▒mak ├žok zahmetli, insan daral─▒yo, hat─▒rlad─▒─č─▒m kadar─▒yla bir kar┼č─▒la┼čt─▒rmada okumu┼čtum ├žok net bilgi olmayabilir ama PO 175 gr, submariner 135-140 gr;
ama g├╝zel saat

onur senin tarz─▒na gider bu saat, a─č─▒rl─▒─č─▒ rahats─▒z etmeyecekse

birde ONUR....sana ne zamand─▒r s├Âyliyecektim f─▒rsat─▒m olmad─▒; kad─▒k├Âyde Baylan pastanesinin yan─▒nda ├žok da aktif olmayan bir saati├ži var, Kadloo diye bir marka var, bu tip saatlere ├žok benziyor ve olduk├ža kaliteli duruyor (automatic), ben bilekte denedim bana b├╝y├╝k oldu ; 600 eur liste fiyat─▒, biraz ┼či┼čirme bir fiyat indirilir, bir g├Âz atman─▒ tavsiye ederim ; mavi yanar d├Âner kadranl─▒s─▒ var, rolex teki gibi ya┼čil bezellisi var vs..
Commander Chronograph,Mido
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:49

Mesaj polemik » 30 Kas 2009, 01:53

O saat├žiyi biliyorum abi, hatta ge├ženlerde Baylan Pastanesi'nde Gup Griye yedikten sonra oraya da bakt─▒m.

Dedi─čin gibi g├Âr├╝nt├╝ olarak fena saatler de─čiller, ama ben markalar─▒n k├╝lt modellerinin ba┼čkaca markalarca benzerlerinin yap─▒lmas─▒na kar┼č─▒y─▒m, bu y├╝zden pek tercih etmeyi d├╝┼č├╝nmem.

Ama ilgin i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
polemik

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 00:22

Mesaj Egunns » 30 Kas 2009, 23:35

d├╝┼č├╝ncende hakl─▒s─▒n, ama yinede bu fikir bana replika mant─▒─č─▒ndan daha ola─čan geliyor

Polemik yazd─▒:O saat├žiyi biliyorum abi, hatta ge├ženlerde Baylan Pastanesi'nde Gup Griye yedikten sonra oraya da bakt─▒m.

Dedi─čin gibi g├Âr├╝nt├╝ olarak fena saatler de─čiller, ama ben markalar─▒n k├╝lt modellerinin ba┼čkaca markalarca benzerlerinin yap─▒lmas─▒na kar┼č─▒y─▒m, bu y├╝zden pek tercih etmeyi d├╝┼č├╝nmem.

Ama ilgin i├žin ├žok te┼čekk├╝r ederim.

Commander Chronograph,Mido
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Egunns

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 10:49

Mesaj kcabjk » 01 Ara 2009, 10:24

cok ┼č─▒k bir saat
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kcabjk

Kay─▒t: 01 Ara 2009, 09:33

Mesaj Double0Se7en » 17 ┼×ub 2010, 23:38

Resim
45.5 PO sahibi olarak son derece kullan─▒┼čl─▒ bir saat ama bezelini ├žok k├Ât├╝ ├žizdim..
''A Crown for Every Achievement'
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Double0Se7en

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 17 ┼×ub 2010, 23:28

Mesaj nickynick » 17 ┼×ub 2010, 23:48

Ho┼čgeldin Kaan, Aston'da yak─▒yor PO' da ;)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Bond » 17 ┼×ub 2010, 23:54

Double O Seven'lar ├žo─čal─▒yor ;) Ho┼čgeldin Kaan.Tan─▒┼čma b├Âl├╝m├╝ne yazarsan bir ara ordan devam ederiz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners