Omega Planet Ocean

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Planet Ocean

Mesaj polemik » 15 Kas 2009, 22:34

Geçenlerde incelediğim PO hakkında bir başlık açmak istedim.

Saati tanımayanlar için bir fotoğraf ile başlıyorum.

Resim

Saatin bir de kronograflı versiyonu var ama incelemedim, bu yüzden sadece düz model hakkında bir şeyler karalayacağım.

Saatte Omega'nın Co-Axial 2500 adını verdiği, satış temsilcilerinin ısrarla in house dediği, ama gerçekte ETA 2892 temelli makine kullanılıyor.

Saatin iki versiyonu var, 42 mm ve 45.5 mm. İki model arasında sadece boyut farkı var. İki saat de dalgıç saatlerine uygun olarak 600 m WR, dönen bezel ve helyum vanasına sahip.

Bence saat oldukça şık. Takım elbise giyilmediği sürece her türlü kıyafete uyum sağlayabileceğini düşünüyorum. Tek sorun saatin ebatları.

Küçük versiyon bile 42 mm çapında olduğu için saatin ebatları herkes için uygun değil. Çapın dışında, saatin kalınlığı da fazla olduğu için ince bilekli birisine uygun değil.

Saat kolda oldukça konforlu, ama tek kusuru var: Saat çok ağır. Öyle böyle değil, gerçekten ağır. Hele Casio F91 gibi bir saatten buna geçiş yaparsanız gerçekten kullanmanız mümkün olmaz.

Bunun dışında bezel, kasa, kordon, kadran ve klips çok şık ve uyumlu. Turuncu renk çok iddialı olsa da bence çok güzel.

Saatin luminovası oldukça güçlü. Gece inceleme fırsatım olmadı ama elimle şöyle bir kapattığımda saniye dahi oldukça net görünüyordu.

Saatin bir kusuru da yine boyutlarla ilgili. Saat oldukça kalın. 42 mm lik versiyon çok şişman duruyor. 45.5 mm lik versiyonun da gömlekle kullanımı zor olacaktır. Bu konuda altın oranı yakalayamamış Omega.

Ama bu sorunlar, PO'nun en çok beğendiğim saatlerden biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

:)
Kullanıcı avatarı
polemik

Re: Omega Planet Ocean - İnceleme

Mesaj tagci34 » 20 Kas 2009, 18:35

Okudugum incelemelerdeki en şık saat modellerinden biri. Bana gore kronograflı modelden de daha güzel görüntüsü.
Zamana paha biçemeyiz ...
Kullanıcı avatarı
tagci34

Mesaj Solestar » 20 Kas 2009, 19:18

Bunun rakamları turuncu olanını görmüştüm, gerçekten çoook şık bir saat. Saat kola yakışmasa bile evde seyretmek için alınabilir. (Abartmış olabilirim ama olsun:))
Kullanıcı avatarı
Solestar

Mesaj krytime » 28 Kas 2009, 22:06

Açıkcası ben bu saati takım elbise ile kullanmaktan hiç çekinmem. Bence her giyim tarzında harika bir saat
krytime

Mesaj Egunns » 29 Kas 2009, 14:42

omeganın en güzel modellerinden; en küçüğünün 42 mm olması ilginç,
saatin ağırlığı beninim için çok önemli, 150 gr ve üstü saatleri taşımak çok zahmetli, insan daralıyo, hatırladığım kadarıyla bir karşılaştırmada okumuştum çok net bilgi olmayabilir ama PO 175 gr, submariner 135-140 gr;
ama güzel saat

onur senin tarzına gider bu saat, ağırlığı rahatsız etmeyecekse

birde ONUR....sana ne zamandır söyliyecektim fırsatım olmadı; kadıköyde Baylan pastanesinin yanında çok da aktif olmayan bir saatiçi var, Kadloo diye bir marka var, bu tip saatlere çok benziyor ve oldukça kaliteli duruyor (automatic), ben bilekte denedim bana büyük oldu ; 600 eur liste fiyatı, biraz şişirme bir fiyat indirilir, bir göz atmanı tavsiye ederim ; mavi yanar döner kadranlısı var, rolex teki gibi yaşil bezellisi var vs..
Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj polemik » 30 Kas 2009, 01:53

O saatçiyi biliyorum abi, hatta geçenlerde Baylan Pastanesi'nde Gup Griye yedikten sonra oraya da baktım.

Dediğin gibi görüntü olarak fena saatler değiller, ama ben markaların kült modellerinin başkaca markalarca benzerlerinin yapılmasına karşıyım, bu yüzden pek tercih etmeyi düşünmem.

Ama ilgin için çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
polemik

Mesaj Egunns » 30 Kas 2009, 23:35

düşüncende haklısın, ama yinede bu fikir bana replika mantığından daha olağan geliyor

Polemik yazdı:O saatçiyi biliyorum abi, hatta geçenlerde Baylan Pastanesi'nde Gup Griye yedikten sonra oraya da baktım.

Dediğin gibi görüntü olarak fena saatler değiller, ama ben markaların kült modellerinin başkaca markalarca benzerlerinin yapılmasına karşıyım, bu yüzden pek tercih etmeyi düşünmem.

Ama ilgin için çok teşekkür ederim.

Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj kcabjk » 01 Ara 2009, 10:24

cok şık bir saat
Kullanıcı avatarı
kcabjk

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners