Tag Heuer SLR Calibre-S Ilk Izlenimler

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tag Heuer SLR Calibre-S Ilk Izlenimler

Mesaj rec0n » 13 Ara 2010, 23:03

Merhaba

Biraz ugrastirmis da olsa nihayet saatime bu sabah itibariyle kavustum. 2 saat uykuyla yaklasik 5 saati havaalaninda gecirip (Delta Airlines 'i saygiyla selamliyorum!) akabinde ofiste toplanti serisine girdigim icin fotograflari ikinci planda gonderip, bu yaziyi sadece ilk izlenimlerime ayirmak istiyorum.

Oncelikle Tag Heuer 'in urun tanitimlarinda kullandigi fotograflari su ana kadar basarili bulmus bir adam olarak SLR Calibre-S de tam anlamiyla cuvalladiklarini soyleyebilirim. Fotograflarda kayis acik tutuldugu icin saatin hatlari hatiri sayilir seviyede deforme olmus gozukuyor ancak bilekte takili konumda saatin kivrimlariyla rubber band birbirlerini gercekten cok iyi bir sekilde tamamladiklarindan ana hatlariyla akiskan ve maskulen bir gorunum sunuyor SLR Calbre-S.

Hafif bir saat olmadigini soyleyebilirim. Bu anlamda karsilastirma yapabilecek tecruben olmadigi icin maalesef ornekleyemiyorum ama soyle diyelim; bileginizde oldugunu her an hissediyor, ancak agirligindan rahatsiz olmuyorsunuz...

Iscilik noktasinda gercekten cok iyi is cikartilmis. Ust kismin brushed, kenarlarin ise parlak birakilmis olmasi farkli isik seviyelerinde oldukca etkileyici kontrastlar yakalamaniza olanak sagliyor.

Saat 47 mm capiyla Tag Heuer 'in en buyuk saatlerinden biri. Orta incelikte bileklerin olmasina ragmen yukarida bahsettigim akiskan gorunum, yani kayisla saat cizgilerinin koordinasyonu, bu noktada gercekten faydali oldu zira gerek ben, gerekse arkadaslarim saatin gayet dengeli gozuktugu konusunda ayni fikirdeydik. Metal bir kayisla durum daha farkli olabilir zira -kendi saatim icin konusuyorum- rubber band 'in saat ile birlestigi noktalarin sabit olmasi bu noktada farki yaratan etkenlerin basinda geliyor. Gordugum kadariyla metal kayisli modelde boyle bir durum soz konusu degil.

Kadran gorunum anlaminda benim gibi bir "bakan kor" acisindan bile yeterince okunakli. Kadrani dikey olarak boydan boya kaplayan cizgilerin ve chrono sayaclarinin icerisindeki radial dokunun isikla temasinda ortaya cikan yansimalar da hemen dikkat cekiyor.

Isin ozeti gunun sonunda ilk `Luxury Class" saatim icin iyi bir tercih yaptigimi dusunuyorum. "Acaba bilegimde buyuk kalir mi" ya da "Rubber Band dogru tercih mi" gibi sorularimin tamami tarihe karisti. Fotograflari ilk firsatta eklemeyi dusunuyorum, simdi biraz uyumam lazim.. =)

Sevgiler

Emre
Kullanıcı avatarı
rec0n

Re: Tag Heuer SLR Calibre-S Ilk Izlenimler

Mesaj Wwtr » 13 Ara 2010, 23:30

İnceleme için teşekkürler,merakla fotoğrafları bekliyoruz :)
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj drk » 14 Ara 2010, 00:22

rec0n, yeni saatiniz hayırlı olsun, inceleme için teşekkür ederiz. :) Kauçuk kayış bence bu saat için metale göre çok daha iyi bir seçenek, spor havasını artırıyor.
Kullanıcı avatarı
drk

Mesaj rec0n » 14 Ara 2010, 20:41

Merhaba

Isik probleminden dolayi cep telefonuyla cekmek zorunda kaldim o yuzden genel fotograf kalitesi icin kusura bakmayin, en kisa zamanda daha duzgun fotograflarla guncelleyecegim...
1
Resim
2
Resim
3
Resim
4
Resim
Kullanıcı avatarı
rec0n

Mesaj rec0n » 14 Ara 2010, 20:47

drk yazdı:rec0n, yeni saatiniz hayırlı olsun, inceleme için teşekkür ederiz. :) Kauçuk kayış bence bu saat için metale göre çok daha iyi bir seçenek, spor havasını artırıyor.

Ayni fikirdeyim. Goruntuyu tamamiyle degistiriyor metal kayisli modelle kiyaslandiginda kaucuk kayis. Bir de acikcasi hali hazirda yeterince agir bir saat, metal kayisla bu anlamda fazladan problem de yaratabilir bazi kullanicilar acisindan....
Kullanıcı avatarı
rec0n

Mesaj sedir » 14 Ara 2010, 21:09

Çok güzel.
Güle güle kullanın.
Benim tercihim yine de metal bilezik olurdu.
İş üç nal ile bir ata kalmış darısı bir SLR'ye inşallah ;)
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Clk » 14 Ara 2010, 21:11

Saati aldik simdi sira Mercedes SLR'de :D

Güle güle kullan Emre. Cok güzel bir saat. Kalite olarak en üst seviyede oldugundan süphem yok.

Solda taraftaki tepenin fonksiyonlari ne?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj rec0n » 14 Ara 2010, 21:27

clk yazdı:Saati aldik simdi sira Mercedes SLR'de :D

Güle güle kullan Emre. Cok güzel bir saat. Kalite olarak en üst seviyede oldugundan süphem yok.

Solda taraftaki tepenin fonksiyonlari ne?

Cok tesekkurler =)

Mercedes SLR incelemesi icin bir sure daha (baya bir sure =) beklemeniz gerekecek, ote yandan yaza dogru bir HD fourty-eight incelemesi gelebilir; kismet... =)

Sol taraftaki crown kadranin ic tarafini kaplayan carki ayarlamak icin kullaniliyor. Acikcasi nasil kullanilacagindan ben de emin degildim ancak asagidaki yaziyi buldum sonradan:

"Crown at 9 o'clock: This crown rotates the inner flange at the edge of the dial and is used to measure total race time (i.e. the total of all the laps). Simply rotate the crown until the the little start trinagle on the flange is aligned with the minute hand. This way, the total elapsed time can be read at any time, similarly to how a rotating bezel works."

Saatle ilgili ilk izlenimler gercekten olumlu, ote yandan simdiden bir otomatik saat daha planlamaya basladim... Hayirlisi... =)
En son rec0n tarafından 14 Ara 2010, 21:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
rec0n

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners