Tudor Pelagos FXD Foto İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor Pelagos FXD Foto İnceleme

Mesaj manil » 24 Mar 2024, 12:01

İyi Pazarlar,

Fazla merak içinde bırakıp sonrasında abuk subuk bir açılış yapmak yerine doğrudan konuya dalıyorum. Pazar gününüz biraz daha güzel olur umarım.

Kısa girizgah sonrası genel bir konseptten başlayabilirim. Bu bağlamda, saat zevkim zaman içinde değişkenlik gösterse de diver-dalgıç saati odaklı gelişim çizgisi pek değişmedi diyebilirim. Bu eksende, saat sayısının belli bir adedi aşmamasına dikkat ettiğim bir dönemde, herşey birgün Hellhound'un 'Tudor Pelagos'u neden denemiyorsun?' diyip ilk kıvılcımı yakmasıyla başladı. Sonrasında detay fotoğraflara bakıp, YouTube videoları izleyip, çeşitli mecralardaki makaleleri okuduktan sonra bu saati denemekten zarar gelmez diye düşünüp ya nasip diyerek tetiği çektim. İtiraf edeyim, saati kutudan çıkarana kadar saati almakla iyi mi ettim kötü mü ettim diye düşünmedim değil.

Saate gelelim, Tudor Pelagos FXD. 3 harfli kısaltma 'Fixed' anlamına geliyor, yani monoblok gövdenin parçası olan luglar kayışı tutuyor. Saatin üretim amacı düşünüldüğünde bu enteresan dizayn garip kaçmıyor.

Saat Fransız Donanması için üretilen modelin olabildiğince az taviz verilerek sivil versiyon olarak üretilmiş hali. Ikonik bir tasarım dili olan bir saat. Bu kısım artık benim için bir saati seçerken önemli, zira farklı markaların ikonik modellerinden apartılmış saatler kağıt üzerinde mekanizma performansı açısından iyi dursa da bende pek bir heyecan yaratmıyor.

70 saat rezervli, COSC inhouse MT5602 mekanizma, seramik bezel ve titanyum gövde. Teknik özellikleri merak edenler için internette fratello watch, Hodinkee başta olmak üzere birçok saat sitesinde detaylı makaleler var, onlara bakabilirsiniz.

Saatin kutu içeriğinde iki tane kayış var, birisi velcro diğeri ise kumaş gibi ince ve esnek bir yapıya sahip çok özel bir silikon, şahsen çok beğendim. Bunlara ek olarak, bence deri kayışta dünya çapında iş çıkartan Emre'nin hazırladığı deri kayışla saat ayrı bir hava kazandı.

Saatin uzun süre koleksiyonumda olmasını istiyorum. Son olarak, fotoğrafları beğendiyseniz IG'da inktowatch'u takip edebilirsiniz.

Saatin ön, sağ ve sol vesikalıkları gelsin:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Saatin crown guard'ı 5512 Submariner'ın aynısı. Rolex - Tudor diverlar içinde estetik olarak en beğendiğim crown guard diyebilirim.

Resim

Resim

Gerçek bir strap monster.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

İyi günler dilerim.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Re: Tudor Pelagos FXD Foto İnceleme

Mesaj slhgzl » 24 Mar 2024, 12:24

Hayırlı olsun Anıl bey Tudor Pelagos uzun zamandır aklımda ama bu kurlarla biraz zor gibi.Lugların bu şekilde tasarlanması pimin çıkma ve saatin düşmesi gibi bir sorunu ortadan kaldırıyor ama kayışın kasa altından geçmesi ekstra bir kalınlığa neden oluyor.Herhangi bir rahatsızlık veriyor mu?
Civil Engineer
Kullanıcı avatarı
slhgzl

Mesaj manil » 24 Mar 2024, 12:26

Seçeceğiniz kayışa göre değişir, normal bir saatten daha az da olabilir. Bu açıdan bir sıkıntı yaşamadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj hfatih » 24 Mar 2024, 13:06

Guzel saat, hayırlı olsun [emoji122]
Kullanıcı avatarı
hfatih

Mesaj tt59 » 24 Mar 2024, 13:32

Hayırlı olsun Anıl hocam, güzel zamanlarınıza eşlik etsin :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj yaman20 » 24 Mar 2024, 14:31

Güzel anlarınıza eşlik etsin,tebrikler.. :thumbup:
İyiyi ara, doğruyu ara, güzeli ara fakat kusuru arama.
Kullanıcı avatarı
yaman20

Mesaj CptOz » 24 Mar 2024, 14:37

İyi günlerde kullanın, yakışıklı bir saat... [emoji106][emoji572]️

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
CptOz

Mesaj azizkaya » 24 Mar 2024, 16:00

Tebrikler, güle güle kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: doukan1997 ve 274 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners