Kutu a癟覺l覺覺 Hamilton khaki expedition 41mm

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kutu a癟覺l覺覺 Hamilton khaki expedition 41mm

Mesaj Heesh » 16 Oca 2024, 23:15

Resim
Resim
Resim
Resim

Merhabalar
Forum da ki ilk kutu a癟覺l覺覺m ve k覺sa kullan覺m deneyimim ile burada sizlerleyim.
Saatimiz Hamilton Khaki field expedition 41 mm siyah kadran 癟elik bezel.
Uzunca s羹ren saat aray覺覺m sonunda g羹ndelik ve her ortamda tabiri caiz ise tank gibi salam bir saat olabileceini d羹羹nd羹羹m expedition modelini ald覺m k覺sa k覺sa 繹zellik ve kullan覺m tecr羹belerimi aktaray覺m.

Kasa ve Bilezik; 41 mm kasa almama ramen 37 mm e de g繹z羹m 癟ok gitti ama 17 cm in az 羹st羹 d羹z geni ama kal覺nl覺k olarak ince bileimde fazla k羹癟羹k kald覺覺n覺 d羹羹nd羹m. Kasa mat ve g羹zel f覺r癟alanm覺 癟elik ve dolgunluk hissi ho, 覺覺k ge癟ileri g羹zel, ak覺kanl覺k olarak gayet tatmin edici uzaktan bak覺ld覺覺nda da dikkat 癟ekiyor. Bilezik 20 mm den 18 e daral覺yor son baklalar normale yar覺m daha k羹癟羹k ve per癟inli 1 er adet sal覺 sollu bakladan oluuyor ki 4,5 bakla 癟覺karma ayar覺n覺 bu sayede salad覺m. Genel kullan覺mda bir sorun yaamad覺m 1 haftada. ok nadiren arada metal g覺c覺rt覺s覺 ald覺覺m oldu bilezikten onun d覺覺nda hafif bol kullanmamdan dolay覺 dolu 癟eliin tok sallant覺s覺 var.
Mekanizma; bilindik powermatic 80 olmas覺na ramen zaman tutmas覺 gayet g羹zel fazla anlatmaya gerek yok ki arada dikkat 癟eken baz覺 eyleri yazaca覺m. ou incelemede normal powermatic aksine rado cook kalitesinde bir makine kullan覺ld覺覺 bahsi var ki ben normal Hamilton ve prx kullanan biri olarak expeditionun kurma sesinin hepsinden daha fazla tiz bir mekanik saat kurar gibi geldiini fark ettim ve normalden biraz daha ge癟ileri yumuak. Captain cook kalibresinde bir powermatic 80 kullan覺lm覺 olmas覺 muhtemel.kurarken insan kulaklar覺 bayram ediyor.

Kadran fosfor-safir cam; kadran 癟ok ho sade bir tasar覺ma sahipken bir o kadar da okunakl覺 g繹ze askeri tema hissini veren bir havada. Patine rengi houma gidiyor. K羹癟羹k bir siyah g繹sterii olmayan takvim aram覺yorum deil. Fosforlar覺 eski khakilere g繹re 1-2 t覺k g羹癟lenmi fakat bir diver deil 覺覺k ile temasta h覺zl覺 parlama ve arlanma olay覺 var okunurluu eskiye g繹re y羹ksek. Geceleri bakt覺覺mda saati zorlanmadan g繹r羹yorum. Ama g羹ncel ara癟 kullan覺rken az 覺覺k almas覺 sebebi ile birka癟 yerde saati okuyamad覺m. Genel olarak g羹ncellenmi diye bilirim kabul edilir seviyede.
Safir cam ise eskiye g繹re anti refle si gayet iyi 繹zellikle yans覺ma sebebi ile almad覺覺m Hamiltonlara nazaran okuyamad覺覺m durum olmad覺 ki mat zemin kadranda etkili bu durum da. Arada cam 羹st k覺s覺mda kaplama olmamas覺 ile bir nebze parmak izi g繹sterdii oluyor ama matl覺k gibi tam olarak parmak izi gibi deil. Ek olarak bana biraz uzun gibi gelen saniye kolu garip ekilde ho geliyor ve 癟ok belirgin saatin yaad覺覺n hissettiriyor ve g繹r羹n羹rl羹羹 de y羹ksek.

Bezel ve vidal覺 kurma kolu; bezelin d繹n羹 hissi ho ve 60 klik kaymadan sallanmadan ilerliyor ben bezeli daha 癟ok normal bezel gibi N harfini referans al覺p zaman tutmada g羹nl羹k kullan覺yorum 2 y繹nde hareketi resetlemek i癟in gayet g羹zel. Bezel bata g繹ze kaba ve b羹y羹k gibi gelsede birka癟 deneme ve bak覺 sonras覺 gayet ince ve g羹zel geliyor ki sade 癟elik ile saatin kalan覺na kat覺lmas覺n覺n bunda pay覺 b羹y羹k. Bezelde dikkatimi 癟eken 2 ey var biraz pusula ana y繹n harflerinden E harfi kurma kolunu tam ortadan kesmiyor gibi simetri olarak. Dier konu ise bu harflerin k繹eli k覺s覺mlar覺 癟evirme esnas覺nda keskin hatl覺 kalm覺 sanki bir el kesecek hissi veriyor ama faal kesme yok sadece k繹eler keskin hatl覺 ve u癟lar batar gibi ama dokunmada bir unsuru yok sadece o hissi veriyor.
Kurma kolu ise ho bir pop sesi gibi bir atma yaparak serbest pozisyona d羹羹yor bu ses duyulur ve ho bir ses kurulum sesi yukar覺da bahsettiim gibi normalinden daha g羹zel bir yumuak hisse ve kaliteli bir sese sahip. Kolun geri s覺k覺lmas覺 ise basit ve salam oynamas覺 hi癟 yok boyu ,tutmas覺 癟evirmesi 癟ok kolay. Bilee batma yapm覺yor.

Toparlamak gerekir ise salam kaliteli bilezii g羹zel nato kay覺 ve deri kay覺 kullan覺m覺na 癟ok a癟覺k g羹nl羹k korkmadan vura k覺ra kaliteli kullan覺lacak bir saat ki 癟覺karmadan kolumda ac覺madan kullan覺yorum. Boyut olarak 40 ve 38 mm olmas覺n覺 ve tarih penceresi ufak yuvarlak rakam olan tercih edebilirdim. Ama ad覺 gibi kolumuza takip d羹羹nmeden her yerlere gidilecek yal覺n, 覺k, saati g繹steren bir macera arkada覺 olmu. Fiyat覺na yorumum yok: D

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

Re: Kutu a癟覺l覺覺 Hamilton khaki expedition 41mm

Mesaj JLocke » 17 Oca 2024, 02:12

G羹zel zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin iyi g羹nlerde kullan覺n.

Ben bu saati genel hatlar覺yla beendim ama Hamilton bir saat tan覺tacak 繹zel lansman var d羹nyan覺n her yerinden saat edit繹rleri YouTuberlar 癟a覺r覺ld覺 vs gibi bir hava oluunca ben 癟ok iddial覺 bir model beklentisine girmitim. O y繹nden bir hayal k覺r覺kl覺覺 olmutu. Normal bir tan覺t覺m olsa belki de saat daha 繹n plana 癟覺kabilirdi.

Tarih penceresini simetriyi bozmak suretiyle yap覺nca eletiri al覺yor. Simetriyi bozmadan saat 4-5 y繹n羹ne koyunca ayr覺 bir eletiri oluyor. Bence olmamas覺 da ayr覺 bir avantaj. Belki olsa beyaz arka plan kullan覺lacakt覺 ve saatin g繹r羹nt羹s羹n羹 bozacakt覺.

Kullan覺c覺 avatar覺
JLocke

Kay覺t: 20 Nis 2022, 20:48

Mesaj azizkaya » 17 Oca 2024, 04:27

Hamiltonun kendi tasar覺m dilinde, g羹zel bir saat. G羹zel g羹nlerde, keyifle kullan覺n.

Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj prx » 17 Oca 2024, 08:48

ok g羹zel saat :champ: iyi g羹nlerde s覺k s覺k bakman dileiyle[emoji846]anlat覺m覺n da 癟ok iyi faydaland覺m[emoji106]

SM-J610F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj Eterna » 17 Oca 2024, 09:15

Ben bu seriyi beendim. 37mm olan覺n覺 bayide incelemitim. G羹zel g羹nlerde kullan覺n inallah.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj mecako52 » 17 Oca 2024, 10:10

ok g羹zel bi model bence. Khaki field'覺 veya murph'羹 deitirmeye gerek olmaz ama s覺f覺rdan al覺nacaksa kesinlikle bu model al覺nmal覺. G羹zel zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin.

SM-S906U1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
mecako52

Ya: 30
Kay覺t: 31 Au 2022, 10:13

Mesaj Heesh » 17 Oca 2024, 10:14

Genel mana da lansman evet abart覺 kald覺 biraz ama orta segmentten b繹yle at覺l覺mlar g繹rmek g羹zle yine de
Saat Hamilton geneline g繹re bence 癟ok iyi ki ald覺m takt覺m sonunda ar kaplama okunurluk fosfor ve kullan覺m olarak
37 mm boyu da beendim sadece bir t覺k k羹癟羹k geldi hala k羹癟羹k saat al覺kanl覺覺m yok

襤ncelemeye ek olarak saat 癟ok a覺r deil bilek yormuyor
Siyah haricinde baka renk 癟elik bilezik i癟inde ben al覺rken 4600 tl para isteniyordu akl覺n覺zda olsun :)

Kullan覺c覺 avatar覺
Heesh

Kay覺t: 30 Eki 2015, 16:00

Mesaj slhgzl » 17 Oca 2024, 10:20

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: doukan1997 ve 398 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners