Flik Flak FTB008 İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Flik Flak FTB008 İncelemesi

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 15:44

Evet arkadaşlar, bugün canım çok sıkılmasından mütevellit geçen sene 10 yaşındaki kız kardeşime hediye aldığım Flik Flak(Swiss Made) saati incelemeye karar verdim. (: Öncelikle saatin Türkiye'den bir linkini koyuyorum : http://www.swatchsaat.com/urun.asp?id=11567&urun=Flik+Flak+FTB008

Saatin temel özelliklerine gelirsek;

Swiss Made ETA quartz mekanizma,
Suya dayanıklı ; Duş almak, yüzmek için uygun yazıyor. Tabi çocukların yüzeceği derinlikleri düşünün. (0-1 metre?)
Şoka dayanıklı ; Çocuklar çarpıp duracağı için saati bunu da belirtmişler özellikle.
Makinede yıkanabilir.

Evet saat 40 derecede makine de yıkanabiliyor! Ben bunu daha bugün öğrendim. Bir yıldır haberimiz yoktu. Sitesinde örnek olarak çamaşırları yıkarken bir çorabın içine koyup yıkayabilirsiniz diyor. Çamaşırları yıkarken nasıl renklilerle beyazları ayırıyorsak Flik Flak saatler için de aynı şeyleri yapmamız gerektiği de belirtiliyor. (: Orijinal açıklama şöyle ;

Machine washable

Flik Flak follows children everywhere in life – even when this means getting dirty sometimes, like their clothes. To get them all clean again, you put the kids in a warm bath and the clothes in the washing machine… and the Flik Flak watch? That can go in the machine too!

Flik Flak is the only watch that can be washed with clothes in the washing machine at 40°C. How? Put the watch in a sock and add it to your normal 40°C wash!

Note: as you separate your whites from your coloured clothes – just do the same with the Flik Flak watch. Flik Flak is machine-washable provided, if it has not been damaged and has been checked for water resistance after battery change.

Şimdi fotoğraflara geçelim.

Saat aşağıdaki gibi bir hediye kutusu içinde geliyor.
Resim

Hediye kutusunu açtığımızda; saatin kendi kutusu, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu ve saatin kartı çıkıyor.
Resim

Bazı Flik Flak saatlerini küçük dikdörtgen bir kutuda veriyorlar ve fiyatları buna göre daha uygun. Ama bir kız çocuğu için bu kutu sanırım hediyeyi daha da güzel yapan bir etken.
Resim

Kutunun alt tarafındaki küçük çekmeceyi açınca saatin genel konseptinde de olan "tavşancık" ve kalpli bir kolye ve bir yüzük var. Tavşanın üstündeki parlak taş(buradan itibaren elmas diyeceğim) saatin üzerindeki 12 adet elmas ile aynı.
Resim
Resim

Şimde gelelim saatin kendi fotoğraflarına. Saatin kasası aluminyum ve tepe hariç 29mm. Akrep ve yelkovan da markaya adını veren Flik ve Flak aslında. Yelkovanın ismi Flik, akrep ise küçük kız kardeşi Flak. Farkettiğiniz gibi saniye yok saatte. Fotoğraflardan belli olur mu bilmiyorum ama bahsettiğim 12 adet elmas kadranın üzerinde değil camın iç kısmına yapışık durumda. Bu arada cam da mineral kristal.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kordon bir çocuğun kolunu rahatsız etmiyecek cinsten. Bu saat bir yıllık olduğu için biraz yıpranmış durumda tabiki.
Resim
Resim

Saatin arka kapağı son derece basit. Pil değiştirmek için olduğunu düşündüğüm siyah "tıpa" olmasaydı daha güzel olurdu ama olsun...
Resim

Büyüklüğünü(küçüklüğünü mü desem) göstermek için 39mm Le Locle yanında bir fotoğrafı.
Resim

Gelelim wristshot'a... Kardeşim utanıp çektirmediği için kendi kolumda çektim :D Saat bileğimi sarmadığı için diğer elimle arkadan tutmak zorunda kaldım. Fotoğraf makinesini nasıl tuttuğum ise bir muamma olarak kalsın...
Resim

Bir adet de Lume Shot çektim karanlıkta;
Resim
Farkedeceğiniz gibi saatte lume namına birşey yok.

Kardeşim aynı zamanda hatırı sayılır bir Barbie koleksiyonun da sahibi. Clk için Rolex ne ise onun için de Barbie o. Koleksiyonun en son üyesi 2010 Barbie Holiday Doll ile saatin fotoğrafları;
Resim
Resim

İstek üzerine direksiyon başında bir WristShot da ekliyorum;
Resim
En son Archezia tarafından 21 Kas 2010, 01:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Re: Flik Flak FTB008

Mesaj nickynick » 20 Kas 2010, 16:00

İnceleme için teşekkürler Archezia, bilekte çektiğin foto gerçekten muamma(bir tahminim var ama :D ), bir de, lume shot'a bayıldım gerçekten :lol:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 16:29

NickyNick yazdı:...bilekte çektiğin foto gerçekten muamma(bir tahminim var ama :D )...

Makine büyük birşey ama, tahminleri ona göre alayım (:
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Clk » 20 Kas 2010, 16:57

Bence süper bir hediye olmus. Güle güle kullansin kardesin. Kesin mutlu olmustur :) Inceleme icin ayrica tesekkürler.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj nickynick » 20 Kas 2010, 17:07

Archezia yazdı:
NickyNick yazdı:...bilekte çektiğin foto gerçekten muamma(bir tahminim var ama :D )...

Makine büyük birşey ama, tahminleri ona göre alayım (:

Lütfen tripodla çektiğini söyle, diğer seçeneği, hayır hayır.. :lol:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 17:13

clk yazdı:Bence süper bir hediye olmus. Güle güle kullansin kardesin. Kesin mutlu olmustur :) Inceleme icin ayrica tesekkürler.

Önemli değil, incelemek görevimiz (: İyi dilekleriniz için de sağolun. Bayan saatleri falan var ama çocuk saatleri yok forumda diye düşündüm. Bayaa mutlu olmuştu saati görünce. Ben bile mutlu olmuştum yani Barbie dışında bir hediye almıştım sonunda...

Tripod konusunda birşey demiyorum. Muamma kalsa daha iyi (:
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj punk » 20 Kas 2010, 17:33

Bu forumun -incelediğim kısmında- herhalde en efsane başlığı budur :D
Kullanıcı avatarı
punk

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 17:51

punk yazdı:Bu forumun -incelediğim kısmında- herhalde en efsane başlığı budur :D

Estağfurullah, daha ne başlıklar vardır forumda kimbilir. Sağolun...
Kullanıcı avatarı
Archezia

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners