Flik Flak FTB008 ─░ncelemesi

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Flik Flak FTB008 ─░ncelemesi

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 15:44

Evet arkada┼člar, bug├╝n can─▒m ├žok s─▒k─▒lmas─▒ndan m├╝tevellit ge├žen sene 10 ya┼č─▒ndaki k─▒z karde┼čime hediye ald─▒─č─▒m Flik Flak(Swiss Made) saati incelemeye karar verdim. (: ├ľncelikle saatin T├╝rkiye'den bir linkini koyuyorum : http://www.swatchsaat.com/urun.asp?id=11567&urun=Flik+Flak+FTB008

Saatin temel ├Âzelliklerine gelirsek;

Swiss Made ETA quartz mekanizma,
Suya dayan─▒kl─▒ ; Du┼č almak, y├╝zmek i├žin uygun yaz─▒yor. Tabi ├žocuklar─▒n y├╝zece─či derinlikleri d├╝┼č├╝n├╝n. (0-1 metre?)
┼×oka dayan─▒kl─▒ ; ├çocuklar ├žarp─▒p duraca─č─▒ i├žin saati bunu da belirtmi┼čler ├Âzellikle.
Makinede y─▒kanabilir.

Evet saat 40 derecede makine de y─▒kanabiliyor! Ben bunu daha bug├╝n ├Â─črendim. Bir y─▒ld─▒r haberimiz yoktu. Sitesinde ├Ârnek olarak ├žama┼č─▒rlar─▒ y─▒karken bir ├žorab─▒n i├žine koyup y─▒kayabilirsiniz diyor. ├çama┼č─▒rlar─▒ y─▒karken nas─▒l renklilerle beyazlar─▒ ay─▒r─▒yorsak Flik Flak saatler i├žin de ayn─▒ ┼čeyleri yapmam─▒z gerekti─či de belirtiliyor. (: Orijinal a├ž─▒klama ┼č├Âyle ;

Machine washable

Flik Flak follows children everywhere in life ÔÇô even when this means getting dirty sometimes, like their clothes. To get them all clean again, you put the kids in a warm bath and the clothes in the washing machineÔÇŽ and the Flik Flak watch? That can go in the machine too!

Flik Flak is the only watch that can be washed with clothes in the washing machine at 40┬░C. How? Put the watch in a sock and add it to your normal 40┬░C wash!

Note: as you separate your whites from your coloured clothes ÔÇô just do the same with the Flik Flak watch. Flik Flak is machine-washable provided, if it has not been damaged and has been checked for water resistance after battery change.

┼×imdi foto─čraflara ge├želim.

Saat a┼ča─č─▒daki gibi bir hediye kutusu i├žinde geliyor.
Resim

Hediye kutusunu a├žt─▒─č─▒m─▒zda; saatin kendi kutusu, garanti belgesi ve kullan─▒m k─▒lavuzu ve saatin kart─▒ ├ž─▒k─▒yor.
Resim

Baz─▒ Flik Flak saatlerini k├╝├ž├╝k dikd├Ârtgen bir kutuda veriyorlar ve fiyatlar─▒ buna g├Âre daha uygun. Ama bir k─▒z ├žocu─ču i├žin bu kutu san─▒r─▒m hediyeyi daha da g├╝zel yapan bir etken.
Resim

Kutunun alt taraf─▒ndaki k├╝├ž├╝k ├žekmeceyi a├ž─▒nca saatin genel konseptinde de olan "tav┼čanc─▒k" ve kalpli bir kolye ve bir y├╝z├╝k var. Tav┼čan─▒n ├╝st├╝ndeki parlak ta┼č(buradan itibaren elmas diyece─čim) saatin ├╝zerindeki 12 adet elmas ile ayn─▒.
Resim
Resim

┼×imde gelelim saatin kendi foto─čraflar─▒na. Saatin kasas─▒ aluminyum ve tepe hari├ž 29mm. Akrep ve yelkovan da markaya ad─▒n─▒ veren Flik ve Flak asl─▒nda. Yelkovan─▒n ismi Flik, akrep ise k├╝├ž├╝k k─▒z karde┼či Flak. Farketti─činiz gibi saniye yok saatte. Foto─čraflardan belli olur mu bilmiyorum ama bahsetti─čim 12 adet elmas kadran─▒n ├╝zerinde de─čil cam─▒n i├ž k─▒sm─▒na yap─▒┼č─▒k durumda. Bu arada cam da mineral kristal.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kordon bir ├žocu─čun kolunu rahats─▒z etmiyecek cinsten. Bu saat bir y─▒ll─▒k oldu─ču i├žin biraz y─▒pranm─▒┼č durumda tabiki.
Resim
Resim

Saatin arka kapa─č─▒ son derece basit. Pil de─či┼čtirmek i├žin oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m siyah "t─▒pa" olmasayd─▒ daha g├╝zel olurdu ama olsun...
Resim

B├╝y├╝kl├╝─č├╝n├╝(k├╝├ž├╝kl├╝─č├╝n├╝ m├╝ desem) g├Âstermek i├žin 39mm Le Locle yan─▒nda bir foto─čraf─▒.
Resim

Gelelim wristshot'a... Karde┼čim utan─▒p ├žektirmedi─či i├žin kendi kolumda ├žektim :D Saat bile─čimi sarmad─▒─č─▒ i├žin di─čer elimle arkadan tutmak zorunda kald─▒m. Foto─čraf makinesini nas─▒l tuttu─čum ise bir muamma olarak kals─▒n...
Resim

Bir adet de Lume Shot ├žektim karanl─▒kta;
Resim
Farkedece─činiz gibi saatte lume nam─▒na bir┼čey yok.

Karde┼čim ayn─▒ zamanda hat─▒r─▒ say─▒l─▒r bir Barbie koleksiyonun da sahibi. Clk i├žin Rolex ne ise onun i├žin de Barbie o. Koleksiyonun en son ├╝yesi 2010 Barbie Holiday Doll ile saatin foto─čraflar─▒;
Resim
Resim

─░stek ├╝zerine direksiyon ba┼č─▒nda bir WristShot da ekliyorum;
Resim
En son Archezia taraf─▒ndan 21 Kas 2010, 01:13 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Kay─▒t: 20 Haz 2010, 22:41

Re: Flik Flak FTB008

Mesaj nickynick » 20 Kas 2010, 16:00

─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler Archezia, bilekte ├žekti─čin foto ger├žekten muamma(bir tahminim var ama :D ), bir de, lume shot'a bay─▒ld─▒m ger├žekten :lol:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 16:29

NickyNick yazd─▒:...bilekte ├žekti─čin foto ger├žekten muamma(bir tahminim var ama :D )...

Makine b├╝y├╝k bir┼čey ama, tahminleri ona g├Âre alay─▒m (:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Mesaj Clk » 20 Kas 2010, 16:57

Bence s├╝per bir hediye olmus. G├╝le g├╝le kullansin kardesin. Kesin mutlu olmustur :) Inceleme icin ayrica tesekk├╝rler.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj nickynick » 20 Kas 2010, 17:07

Archezia yazd─▒:
NickyNick yazd─▒:...bilekte ├žekti─čin foto ger├žekten muamma(bir tahminim var ama :D )...

Makine b├╝y├╝k bir┼čey ama, tahminleri ona g├Âre alay─▒m (:

L├╝tfen tripodla ├žekti─čini s├Âyle, di─čer se├žene─či, hay─▒r hay─▒r.. :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 17:13

clk yazd─▒:Bence s├╝per bir hediye olmus. G├╝le g├╝le kullansin kardesin. Kesin mutlu olmustur :) Inceleme icin ayrica tesekk├╝rler.

├ľnemli de─čil, incelemek g├Ârevimiz (: ─░yi dilekleriniz i├žin de sa─čolun. Bayan saatleri falan var ama ├žocuk saatleri yok forumda diye d├╝┼č├╝nd├╝m. Bayaa mutlu olmu┼čtu saati g├Âr├╝nce. Ben bile mutlu olmu┼čtum yani Barbie d─▒┼č─▒nda bir hediye alm─▒┼čt─▒m sonunda...

Tripod konusunda bir┼čey demiyorum. Muamma kalsa daha iyi (:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Mesaj punk » 20 Kas 2010, 17:33

Bu forumun -inceledi─čim k─▒sm─▒nda- herhalde en efsane ba┼čl─▒─č─▒ budur :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
punk

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 25 Eki 2010, 09:58

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 17:51

punk yazd─▒:Bu forumun -inceledi─čim k─▒sm─▒nda- herhalde en efsane ba┼čl─▒─č─▒ budur :D

Esta─čfurullah, daha ne ba┼čl─▒klar vard─▒r forumda kimbilir. Sa─čolun...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Mesaj Thevenin » 20 Kas 2010, 19:06

Farkedece─činiz gibi saatte lume nam─▒na bir┼čey yok.
:lol:

Bir de direksiyon basinda, yahut otobus/metroda bir wristshot bekliyorum hocam.
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Archezia » 20 Kas 2010, 19:14

Tamamd─▒r ├žekeyim birazdan (:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archezia

Mesaj Frax » 20 Kas 2010, 19:57

punk yazd─▒:Bu forumun -inceledi─čim k─▒sm─▒nda- herhalde en efsane ba┼čl─▒─č─▒ budur :D

Kesinlikle kat─▒l─▒yorum :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj nickynick » 21 Kas 2010, 00:19

Archezia yazd─▒:
clk yazd─▒:Bence s├╝per bir hediye olmus. G├╝le g├╝le kullansin kardesin. Kesin mutlu olmustur :) Inceleme icin ayrica tesekk├╝rler.

├ľnemli de─čil, incelemek g├Ârevimiz (: ─░yi dilekleriniz i├žin de sa─čolun. Bayan saatleri falan var ama ├žocuk saatleri yok forumda diye d├╝┼č├╝nd├╝m. Bayaa mutlu olmu┼čtu saati g├Âr├╝nce. Ben bile mutlu olmu┼čtum yani Barbie d─▒┼č─▒nda bir hediye alm─▒┼čt─▒m sonunda...

Tripod konusunda bir┼čey demiyorum. Muamma kalsa daha iyi (:

─░lla if┼ča et diyosun yani :lol: :lol:
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners