Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer H76205530 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bayraml覺k Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj cbmad » 21 Nis 2023, 20:01

Hay覺rl覺 uurlu olsun g羹zel g羹nlerde , can s覺kmaya demez :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cbmad

Ya: 45
Kay覺t: 16 Au 2012, 13:47

Mesaj Bahas » 21 Nis 2023, 20:05

G羹zel g羹nlerde kullan覺n [emoji122]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Bahas

Ya: 36
Kay覺t: 22 Tem 2011, 18:29

Mesaj recepergun » 22 Nis 2023, 13:28

MrPand羹l yazd覺:KHAK襤 AV襤AT襤ON P襤LOT P襤ONEER olabilir mi ? :) g羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ:
Modelimizi bilen @MrPand羹l oldu.

Bu saati s覺f覺r gibi kullanm覺 ve bana devreden arkada覺m覺z @mecako52'ye de ayr覺ca teekk羹r ederim.

CPH1951 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
recepergun

Kay覺t: 10 Oca 2020, 23:36

Mesaj recepergun » 22 Nis 2023, 13:33

Saatimiz Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer H76205530

Online olarak sat覺lan 38 mm Murph'羹 g繹r羹p sat覺n alma umudu ile maazalar覺n kap覺s覺n覺 a覺nd覺r覺rken, daha 繹nceden de radar覺mda olan bu model i癟in forumumuzun tabiri ile tetii 癟ektim :)

Hamilton'覺n ifadesi ile k覺saca saatin ge癟miinden bahsedecek olursak; 2. D羹nya sava覺 s覺ras覺nda Amerikan askerleri taraf覺ndan kullan覺lm覺 olan Model 23 kronograf cep saatinden esinlenilerek 羹retilmi 3 modelden biridir. Elbette Pilot model diye ge癟en bir saat olsada g繹r羹n羹mde dal覺 saatini de and覺rm覺yor deil. Hamilton'覺n direkt kronoraf bir reissue yerine yeni ve eski notalar覺 i癟eren ortak bir model 癟覺karmas覺 houma gitti.

AR yans覺ma 繹nleyici safir kristal, mat dokulu siyah kadran ve katedral kollar i癟eren bu model kendine 癟eken bir g繹r羹n羹m veriyor. Dier Khaki modelleri gibi 癟ok fazla yans覺ma yapm覺yor ve sade, karma覺k olmayan dokulu kadran kolay okuma sal覺yor.

Kadranda ve kollarda fosfor uygulanm覺 ve a癟覺k癟as覺 saati ald覺覺mda bu konuda hi癟 bir beklentim yoktu. Dal覺 saatine benzer, iyi 覺覺ma yapan fosfora sahip olduunu da rahatl覺kla s繹yleyebilirim. Ayr覺ca 癟izilmez mineral cama sahip 癟ift y繹ne 癟evrilebilir 60 klikli bezel kullan覺lm覺.

Deri kordon ile 癟ok fazla su temas覺na uygun olmasada 100 metre dayan覺kl覺l覺a sahip bu modelde Hamilton logolu Pilot tarz覺 vidas覺z tepe kullan覺lm覺. Model 23'te kullan覺lan tepeye benzer olan bu tepe dier Khaki'lerde bulunan tepeler gibi orant覺s覺z durmuyor ve saatle b羹t羹nleip bir yap覺 oluturmu.

Saat 80 saat g羹癟 rezervine ve anti-manyetik nivachrona sahip olan H-10 otomatik mekanizma bar覺nd覺r覺yor, ayr覺ca arka kapak effaf olup mechanical versiyonu kadar albenisi olmasada mekanizman覺n izlenmesi salanm覺. 4 g羹nl羹k kullan覺mda toplam s羹rede +6 sn sapma izledim. 1. g羹n + 1 sn, 2. g羹n +3 sn, 3. g羹n +1 sn, 4. g羹n +1 sn sapmalar elde ettim, yap覺lan olumlu yorumlar覺 dorular durumda, 羹st d羹zey saat kullanma imkan覺m olmad覺 ama u ana kadar kulland覺覺m (癟ounlukla Japon) hi癟 bir saatte bu seviyeleri elde edememitim. Hen羹z tam kapasite g羹癟 rezervini 繹l癟meye vakit olmad覺 ama 繹l癟羹m sonras覺 yorumumu ekleyeceim.

Saatin son olarak boyut 繹zelliklerine gelecek olursak 38 mm kasa 癟ap覺na, 11.4 mm kal覺nl覺a, 18 mm lug aral覺覺 ve 46 mm lug to lug uzunluuna sahip. Saat i癟in olumsuz yorum yapabileceim tek ey 18 mm kordon bulamamak olacakt覺r ama san覺r覺m 20 mm olsayd覺 kasa yap覺s覺 dengesiz olacakt覺.

Bundan sonra uygun kordonlarla kombinleyerek imaj覺n覺 daha da yukar覺lara 癟覺karmak hedefindeyim.

Teknik 繹zellikleri kendi yorumlar覺m ve k覺sa deneyimimle sunmak istedim, umar覺m faydal覺 olmutur, okuyan ve kat覺lan herkese teekk羹r ederim.ResimResimResimResimResimResimResim

Kullan覺c覺 avatar覺
recepergun

Re: Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer H76205530 Kutu A癟覺

Mesaj recepergun » 22 Nis 2023, 13:40

Ayr覺 olarak tekrardan teekk羹r ederim yorumlar覺n覺z i癟in, forumlarda bulunan bu tarz a癟覺l覺lar, kullan覺c覺 deneyimleri, yorumlar ve hatta en ufak teknik detaylar覺 癟ok deerli olarak buluyorum. Bir s羹re sonra 羹retici firma 羹rettii saatin t羹m bilgilerini sitelerinden kald覺rabiliyor ama 繹zellikle forumlarda bulunan bu tarz bilgiler o saati kullanmak isteyenler i癟in 覺覺k tutabiliyor ve y覺llar sonra ele ge癟en bir saatin detaylar覺 forumlar sayesinde a癟覺a 癟覺k覺yor. Yabanc覺 forumlarda bu bilgiler 癟ok fazla ve malum T羹rk癟e kaynak az, bu tarz payla覺mlar覺m覺z覺n daha da artmas覺 dileiyle...

Kullan覺c覺 avatar覺
recepergun

Mesaj vysaknc » 22 Nis 2023, 13:57

recepergun yazd覺:Saatimiz Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer H76205530

Online olarak sat覺lan 38 mm Murph'羹 g繹r羹p sat覺n alma umudu ile maazalar覺n kap覺s覺n覺 a覺nd覺r覺rken, daha 繹nceden de radar覺mda olan bu model i癟in forumumuzun tabiri ile tetii 癟ektim :)

Hamilton'覺n ifadesi ile k覺saca saatin ge癟miinden bahsedecek olursak; 2. D羹nya sava覺 s覺ras覺nda Amerikan askerleri taraf覺ndan kullan覺lm覺 olan Model 23 kronograf cep saatinden esinlenilerek 羹retilmi 3 modelden biridir. Elbette Pilot model diye ge癟en bir saat olsada g繹r羹n羹mde dal覺 saatini de and覺rm覺yor deil. Hamilton'覺n direkt kronoraf bir reissue yerine yeni ve eski notalar覺 i癟eren ortak bir model 癟覺karmas覺 houma gitti.

AR yans覺ma 繹nleyici safir kristal, mat dokulu siyah kadran ve katedral kollar i癟eren bu model kendine 癟eken bir g繹r羹n羹m veriyor. Dier Khaki modelleri gibi 癟ok fazla yans覺ma yapm覺yor ve sade, karma覺k olmayan dokulu kadran kolay okuma sal覺yor.

Kadranda ve kollarda fosfor uygulanm覺 ve a癟覺k癟as覺 saati ald覺覺mda bu konuda hi癟 bir beklentim yoktu. Dal覺 saatine benzer, iyi 覺覺ma yapan fosfora sahip olduunu da rahatl覺kla s繹yleyebilirim. Ayr覺ca 癟izilmez mineral cama sahip 癟ift y繹ne 癟evrilebilir 60 klikli bezel kullan覺lm覺.

Deri kordon ile 癟ok fazla su temas覺na uygun olmasada 100 metre dayan覺kl覺l覺a sahip bu modelde Hamilton logolu Pilot tarz覺 vidas覺z tepe kullan覺lm覺. Model 23'te kullan覺lan tepeye benzer olan bu tepe dier Khaki'lerde bulunan tepeler gibi orant覺s覺z durmuyor ve saatle b羹t羹nleip bir yap覺 oluturmu.

Saat 80 saat g羹癟 rezervine ve anti-manyetik nivachrona sahip olan H-10 otomatik mekanizma bar覺nd覺r覺yor, ayr覺ca arka kapak effaf olup mechanical versiyonu kadar albenisi olmasada mekanizman覺n izlenmesi salanm覺. 4 g羹nl羹k kullan覺mda toplam s羹rede +6 sn sapma izledim. 1. g羹n + 1 sn, 2. g羹n +3 sn, 3. g羹n +1 sn, 4. g羹n +1 sn sapmalar elde ettim, yap覺lan olumlu yorumlar覺 dorular durumda, 羹st d羹zey saat kullanma imkan覺m olmad覺 ama u ana kadar kulland覺覺m (癟ounlukla Japon) hi癟 bir saatte bu seviyeleri elde edememitim. Hen羹z tam kapasite g羹癟 rezervini 繹l癟meye vakit olmad覺 ama 繹l癟羹m sonras覺 yorumumu ekleyeceim.

Saatin son olarak boyut 繹zelliklerine gelecek olursak 38 mm kasa 癟ap覺na, 11.4 mm kal覺nl覺a, 18 mm lug aral覺覺 ve 46 mm lug to lug uzunluuna sahip. Saat i癟in olumsuz yorum yapabileceim tek ey 18 mm kordon bulamamak olacakt覺r ama san覺r覺m 20 mm olsayd覺 kasa yap覺s覺 dengesiz olacakt覺.

Bundan sonra uygun kordonlarla kombinleyerek imaj覺n覺 daha da yukar覺lara 癟覺karmak hedefindeyim.

Teknik 繹zellikleri kendi yorumlar覺m ve k覺sa deneyimimle sunmak istedim, umar覺m faydal覺 olmutur, okuyan ve kat覺lan herkese teekk羹r ederim.ResimResimResimResimResimResimResim

Hay覺rl覺 olsun,癟ok g羹zel bir saat ve inceleme..

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 52
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Mesaj slhgzl » 22 Nis 2023, 14:00

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj uky86 » 22 Nis 2023, 14:09

Hay覺rl覺 olsun g羹zel zamanlar g繹stersin

ANE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
instagram---> @eusakessoy-@uky_co
Kullan覺c覺 avatar覺
uky86

Kay覺t: 17 Au 2022, 14:57

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners