Tissot Visodate 1957

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot Visodate 1957

Mesaj nickynick » 30 Eki 2010, 13:48

Saati ilk gördüğüm günden beri gerçekten çok beğenmiştim. Türkiye'ye gelmesi, uygun vakit bulup incelemem derken nihayet Visodate 1957'yi aldım.
Zaten bilen arkadaşlar bilir, bu saat beni gıdıklıyor diyordum bir süredir :) Siyah kadran, beyaz kadran arasında kararsız kalmama rağmen, beyaz kadranın saatin modelini daha iyi gösterdiği düşüncesi ile beyaz kadranı tercih ettim. Dün akşam,bir arkadaşımız -pavese olabilir- Tissot bu modelinde malzeme kalitesinden ödün mü vermiş diye bir soru sormuştu. Daha önce Tissot kullanmıştım, çelik bilezikli bir modeldi ve gayet memnundum. Açıkçası bu saatte daha ince,daha kaliteli bir işçilik, finishing gözüme çarptı.
Böylesine klasik bir saatte deployant mı yoksa normal toka mı kullanılmalı o tartışılır. İlerleyen günlerde normal Tissot tokası ile kullanabilirim. Zira saat deployant klips ile geliyor. Çok açık söylemek gerekirse kordon kalitesi beni çok fazla memnun etmedi. Beyaz kadran ile uyuma harika, ama çok yumuşak bir kordon değil.
Mekanizma ETA 2836-2, ve arka kapak cam. Zaman tutmasını henüz ölçemedim, ölçünce onu da paylaşacağım. Tarih ve gün göstegesi var, ayrıca, kullanmak isterseniz ayrıca günün yanında o günün haftanın kaçıncı günü olduğunu belirten rakam seçeneği de var.Ben düz kullanmayı tercih ediyorum
Saatin logosunun, eski Tissot logosu olması çok hoşuma giden ayrı bir unsur.Yeni modern logosunu beğenmiyorum zaten.
Ne derece doğrudur bilmiyorum ama, saati inceledigim bir kaç mağazada, bundan sonra Visodate'lerin limitli üretileceğini belirttiler.
Son olarak saatin fiyatı: 720 CHF
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Tissot Visodate 1957

Mesaj nickynick » 30 Eki 2010, 13:49

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj nickynick » 30 Eki 2010, 13:51

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Jazz » 30 Eki 2010, 13:55

Güle güle kullanın çok şık bir saat..bir süredir ben de alıp almama konusunu düşünüyorum. Şimdi ayrıntılı fotoları görünce iyice kurtlandım :)
Kullanıcı avatarı
Jazz

Mesaj nickynick » 30 Eki 2010, 13:56

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj herofb » 30 Eki 2010, 14:16

gerçekten çok bir klasik , güle güle kullan Nicky
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj gphoton » 30 Eki 2010, 14:30

Iyi günlerde kullan Nicky, muhtesem bir yapit. Bayildim saate, nazar degmesin :D cidden harikulade, süper bir secim yapmissin. Hassasiyetinide ileride bizimle paylasirsan cok sevinirim. Elle kurma özelligi varmiydi saatin onuda cok merak ettim.
Kullanıcı avatarı
gphoton

Mesaj mlm » 30 Eki 2010, 16:07

Nicky, tekrar hayırlı olsun diyorum, saat bir harika, güle güle kullan. İyi ki seni gıdıklayan bu saat olmuş, çok isabetli bir seçim yapmışsın. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners