Chopard 1000 Miglia Gmt Chrono

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Chopard 1000 Miglia Gmt Chrono

Mesaj pavese » 21 Eki 2010, 22:45

Hatırlıyorum. Zaten biraz da o yüzden kavuştunuz mu diye sordum...
Kullanıcı avatarı
pavese

Mesaj mlm » 21 Eki 2010, 22:52

Eyvallah, dediğim gibi baya azalttık günleri, bitmek üzere, kızıma ve saatime kavuşacağım yakında.. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj pavese » 21 Eki 2010, 23:11

@ Mavisakal,

Tekrar dönüp inceledim saat gerçekten çok alımlı, kolda duruşu çok güzel, kendini farkettiriyor. GMT kolunun ucundaki fosforlu üçgen kısmın saat indekslerinin dışında görünmesi de normal saatten ayrı olarak rahat okunmasını sağlayan ince bir detay. Ah bir de tarihi büyüteçsiz olsaymış. Mesela big date iyi gidermiş.

Sakıncası yoksa hediyesi ne kadar? Saati Tayland'da görerek mi aldınız, dışarıdan mı sipariş ettiniz?

Bu arada Mavisakal'da çok sevdğim bir gruptur. :thumbup: Özellikle "İki Yol"u çok severim.
Kullanıcı avatarı
pavese

Mesaj sosyalcan » 22 Eki 2010, 13:45

Saat bence çok hoş harika
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj mavisakal86 » 25 Eki 2010, 11:30

pavese yazdı:@ Mavisakal,

Tekrar dönüp inceledim saat gerçekten çok alımlı, kolda duruşu çok güzel, kendini farkettiriyor. GMT kolunun ucundaki fosforlu üçgen kısmın saat indekslerinin dışında görünmesi de normal saatten ayrı olarak rahat okunmasını sağlayan ince bir detay. Ah bir de tarihi büyüteçsiz olsaymış. Mesela big date iyi gidermiş.

Sakıncası yoksa hediyesi ne kadar? Saati Tayland'da görerek mi aldınız, dışarıdan mı sipariş ettiniz?

Bu arada Mavisakal'da çok sevdğim bir gruptur. :thumbup: Özellikle "İki Yol"u çok severim.

Gercekten ayrintilari cok hos..Ben ozellikle fosforunu cok beyendim, karanikta cok rahat okunuyor... Dorusu bende tarih buyuteclerini hic sevmem ama bu saat te enazindan camin uzerine dogru bir kabartma yok, vuyutec icerde kaliyor bu da darat okunabilir yapiyor... Rolex lerdeki gibi itici ve okumayi zorlastiran birsey deyil....
Saat i tailand da kendi mazasindan gorerek aldim.. Bu gunku kurla 3953dolara aldim, Tabi bide bunun %6 gibir oranini tekrar hava alaninda geri iade alicam....

Mavisakal gercekten bir efsane.. Hic tarzlarini bozmadan muziye devam ettiler ama cok sinirli bir kitleye hitap ediyor.... Iki yol bana gore en iyi parcalari ve en bilinir olani.. Uzun zamandir dinlemiyodum siz yazinca actim dinledim gene.... :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj nickynick » 25 Eki 2010, 14:15

İyi günlerde kullan mavisakal, harika görünüyor gerçekten saatin :thumbup:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj mavisakal86 » 25 Eki 2010, 14:43

saol nicky...
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj Clk » 25 Eki 2010, 18:13

Mavisakal, ben senin sordugun soruyu görmemisim kusura bakma.

GMT fonksyionu kadran üzerinden degil bezel üzerinden isliyor. Kiscasi senin 4 saat fark ile ayarladigin GMT göstergesi aslinda 4 saat degil. Söyle ki.

Diyelim ki saat öglenden sonra 2 (14:00) sen saati 4 saat geri ayarlamak istiyorsun ve kadran üzerinde saati 10:00 pozisyonuna getiriyorsun. Iste burada en büyük hatayi yapiyorsun cünkü ayarlamis oldugun saat 22:00. Dedigim gibi kadran üzerinden calisiyor ve ilerlemesi yine kadran üzerinden.

Bu aciklamaya dikkat ederek ayar yaparsan saatini dogru okuyabilirsin. Sunu da unutma ki saat günde 2 tur yaparken GMT göstergesi sadece 1 tur atar.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: kordonman ve 157 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners