Chopard 1000 Miglia Gmt Chrono

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Chopard 1000 Miglia Gmt Chrono

Mesaj pavese » 21 Eki 2010, 13:52

@ Bond,

Acaba dizaynı dışında malzeme olarak da Dunlop lastikte kullanılan aynı malzemeden yapılmış mıdır acaba saatin kayışı?
Kullanıcı avatarı
pavese

Mesaj Bond » 21 Eki 2010, 14:19

Hiç zannetmiyorum Pavese, lastiklerde kullanılan compoundlar istenilen son ürün yapısına göre bir çok bileşiğin karıştırılması ile oluşturulur. İçerisinde insan sağlığına tenle sürekli temas halinde zarar verebilecek kimyasallarda bulunabilir. Bazı ürünlerde canlı bakteri dahi bulunmaktadır. Hemde tread denilen desenin bulunduğu dış yüzey çok sert bir malzemedir. Normal kaliteli bir saat kayışında kullanılan uygun plastik malzeme bu desen ile kullanılmıştır sadece.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mavisakal86 » 21 Eki 2010, 14:26

Vay be demek lastigin modeli bile bu yarislarla baglantiliymis, bunu bende yeni orendim...
Ama kagucuk icin sunu soyleyebilirim normal saatlerde kullanilan kaliteli bir kagucuk...
Daha bugun kasamdan cikartip da takiyorum, saat gercekten cok rahat, hafif olmasinin buyuk avantaji var... Ama acayip tedirginim biyere furucamda cizicem diye...:)))
Kullanıcı avatarı
mavisakal86

Mesaj 2fast4u » 21 Eki 2010, 14:57

Arkadaslar gercekten buradaki herkes ben dahil ariza yani bir lastik esprisi yaptim bir baktim bond abartmis resmen 65 model lastigi cikarip koymus yaw motorspor forumlarini gectiniz kardesim durun yavas olun biraz :)ordan clk almanca lastikleri cikarmis kis profili falan.....
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Chopard 1000 Miglia Gmt Chrono

Mesaj pavese » 21 Eki 2010, 15:54

Bond yazdı:Hiç zannetmiyorum Pavese, lastiklerde kullanılan compoundlar istenilen son ürün yapısına göre bir çok bileşiğin karıştırılması ile oluşturulur. İçerisinde insan sağlığına tenle sürekli temas halinde zarar verebilecek kimyasallarda bulunabilir. Bazı ürünlerde canlı bakteri dahi bulunmaktadır. Hemde tread denilen desenin bulunduğu dış yüzey çok sert bir malzemedir. Normal kaliteli bir saat kayışında kullanılan uygun plastik malzeme bu desen ile kullanılmıştır sadece.

Yani birebir olmaz tabii zaten o zaman çok sert olur, benim dediğim kayışın kauçuk malzemesi içindi ama düzgün soramadım tabii...
Bu arada kayış plastik değil de kauçuk olmalı diye düşünüyorum :idea: Tabii her ne kadar o da plastiğin ayrı bir formu olsa da plastik ve kauçuk özellikle saat kayışında ayrılıyor öyle değil mi?
Kullanıcı avatarı
pavese

Mesaj Bond » 21 Eki 2010, 16:40

Pavese plastiği daha rahat anlaşılsın diye lastik yerine rubber manasında kullandım genelleme olarak. Kauçuk zaten doğal bir lif, sentetik kauçuk ise birçok ürüne karıştırılarak endüstride kullanılıyor. Chopardda kullanılan kayış lateks / ham kauçukmu bilemiyorum, yada sentetik lateks ile işlenmiş bir plastik/lastik malzemede olabilir. Chopard sitesinde tam specleri yazıyor olabilir bakmamız lazım. :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mlm » 21 Eki 2010, 17:10

@Pavese merak etme, hebisinü not alıyorum.. :D
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Frax » 21 Eki 2010, 20:10

2fast4u yazdı:Arkadaslar gercekten buradaki herkes ben dahil ariza yani bir lastik esprisi yaptim bir baktim bond abartmis resmen 65 model lastigi cikarip koymus yaw motorspor forumlarini gectiniz kardesim durun yavas olun biraz :)ordan clk almanca lastikleri cikarmis kis profili falan.....

Ahhahahahaahah :lol:

Herkesin arıza olduğunun dile getirilmesi çok anlamlı olmuş. :)
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 273 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners