Longines Avigation Bigeye Titanium Petroleum Dial İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Longines Avigation Bigeye Titanium Petroleum Dial İnceleme

Mesaj scarbo » 15 Ara 2022, 20:46

Keyifli günler dilerim. Modelimiz Longines Avigation Bigeye Titanium Petroleum Dial yeni versiyon. Saatin kutusuyla başlayalım, kocaman bir kutu ile geliyor.
Resim
Resim
Resim
Saatin orjinal 1930 versiyonu bir gün Longines'in Ceo'su Walter Von Kanel'e bir koleksiyoner tarafından getiriliyor bu zamana kadar bu model ne Longines müzesinde ne başka bir yerde yok ve resmi üretim tarihi ve herhangi bir bilgide sunamıyor firma. 2017 senesinde firma tekrar bu modeli üretmeye başlıyor ve Longines mirasını yeniden oluşturmada çok başarılı bir firma ve 1930 kasasına sadık kalıyor. Bu saat vintage bir pilot saati olarak geçiyor. İlk üretimin foroğrafını aşağı bırakıyorum. Fotoğraf Hodinkee sitesinden alınmıştır. İstekleri üzerine Longines fotoğrafı temin etmiştir.
Resim

Bu saat sene 2017 de GPHG ödül kazanıyor ve oldukça ilgi çekiyor ardından daha modern bir versiyonunu çıkarmaya karar veriyorlar. 2021 senesinde petroleum adını verdikleri mavi bir kadran ve grade5 komple titanyum bir kasayla ortaya çıkıyor. Titanyum kasanın getirdiği en büyük avantaj saatin ağırlığına etkisi ve dayanıklılığı. Saatin ağırlığı 77.3 gram. Saatin çapı 41mm, kalınlık 14.50mm, suya dayanıklılık 30 metre.

Resim

Resim

Kadran merkezde mavi ve dışa doğru siyaha doğru koyulaşan fume veya degrade olarak bilinen bir kaplama sunar. Bitişleri yarı vintage stille uyumludur. Lüme açık renk değildir ama yinede Supe-Luminova kullanılmıştır. Kadranda tarih bulunmaz. Kasanın boynuzları oldukça uzundur kartal pençesi tabir edilen bir stildedir. Safir cam kubbeli ve belli bir yüksekliğe sahiptir.

Resim

Resim

Resim

Resim

Mekanizma Longines tarafından 5 sene garantilidir. Eta tarafından Longines için özel olarak üretilmiş ve manyetik alanlardan etkilenmemesi için slikon denge yayı ile yükseltilmiştir. Saatin 66 saat güç rezervi vardır. Saatte 28.800 vuruşla çalışır ve 7750 gibi mekanizmalarda kullanılan kam yerine bir kolon tekerliği ile yükseltilmiştir. Mekanizmadan bir fotoğraf, saati açmadım açan bir kişiden paylaşıyorum( youtube/ Random Bob )

Resim

Saatin şuana kadar günlük sapması kayıpsızdır, daha çok yeni olmasına rağmen saniye eşitleme yöntemi ile test ettim. Gün geçmesine rağmen eşitlediğim saniyeyi tutuyor ne bir saniye geri ne ileri. Elimdeki bazı saatler günlük 7 saniyeye kadar sapsalar da benim için büyük sorun teşkil etmezken bu müthiş birşey. Cosc sertifikalarına sahip saatlere sahip oldum ama bu saat gibi zaman tutan bir saat görmemiştim. Bana denk geldiğini düşünerek youtube'dan diğer 2021 model titanyum big eye modellerinin nasıl bir sapmaya sahip olduklarını görmek istedim, denk düştüğüm videolardan sadece bir tanesi -1 sapma gösteriyordu. Bu cosc veya benzeri bir sertifikaya sahip olmadan muazzam bir değerdir mekanizmayı ayarlamanın en güzel örneğidir biz kullanıcılar için mutlu edici bir durum. Saatin kayışı deri olmakla beraber her zaman Longines modellerinin derilerinin zayıf olduğunu düşünmüşümdür daha önce Spirit koleksiyonundan da deneyimlediğim kadarıyla çok naif kayışlara sahiptiler, bu saattede benzer bir yapı vardır ama kayışların yanı, siyah bir baskı ile desteklenmiştir ve toka titanyumdan üretilmiştir.

Resim

Resim

Güneş altında ve Lume

Resim

Resim
Değerli vaktinizi aldım teşekkürler :champ:
Gözükmeyen fotoğraflar için video link [youtube]https://youtu.be/h1jlXpv2iVg[/youtube]
Linkler düzeltildi umarım fotoğraflar gözükür.
En son scarbo tarafından 16 Ara 2022, 01:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
scarbo

Re: Longines Avigation Bigeye Titanium Petroleum Dial İncel

Mesaj Umutunal » 15 Ara 2022, 21:29

Saatiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ancak fotolar gözükmüyor.
@ugurla.kirksaat
Kullanıcı avatarı
Umutunal

Mesaj scarbo » 15 Ara 2022, 21:46

Umutunal yazdı:Saatiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ancak fotolar gözükmüyor.

Çok teşekkürler yüklediğimde kontrol ettim gözüküyordu şimdi gitmiş duruyor daha doğrusu fotoğrafları siteden çekemiyor buraya, olmadı konuyu komple silip yükleyeceğim tekrardan :champ:
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj SelAc » 15 Ara 2022, 23:05

Fotoğraflar görünüyor efenim. Saat harika. Kadran rengine bayıldım. Bigeye favori saatlerim arasında. Hayırlı olsun.
@zamankoleksiyoneri
Kullanıcı avatarı
SelAc

Mesaj Heesh » 15 Ara 2022, 23:18

Hayırlı olsun bende mavi diyeyim o renk kadranda bayıldım fosfor renginde çok hoş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Heesh

Mesaj scarbo » 15 Ara 2022, 23:37

SelAc yazdı:Fotoğraflar görünüyor efenim. Saat harika. Kadran rengine bayıldım. Bigeye favori saatlerim arasında. Hayırlı olsun.

Çok teşekkürler :champ: :champ:
Heesh yazdı:Hayırlı olsun bende mavi diyeyim o renk kadranda bayıldım fosfor renginde çok hoş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok teşekkürler :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
scarbo

Mesaj Skywalker34tr » 15 Ara 2022, 23:49

Hayırlı olsun güle güle kullanın, en dikkat çekici ve başarılı modellerden bir tanesi :champ:
Every legend has a beginning of
Kullanıcı avatarı
Skywalker34tr

Mesaj cbmad » 16 Ara 2022, 00:30

Tebrikler, çok güzel saat, güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 181 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners