Back to Tradition... Frederique Constant

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Back to Tradition... Frederique Constant

Mesaj Clk » 16 Eki 2010, 15:25

Arkadaslar merhaba,

Pilot saatleri disinda 42 mm benim icin maksimum cap. Herkes koleksiyonumda ki Datejust, Breitling, Seiko tarzi saatlerin caplarinin ufak oldugunu iddia etmisti. Bakalim buna ne diyeceksiniz :D

Resim

Resim

Resim

Devami ........ Isler bittikten sonra ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Back to Tradition... Frederique Constant

Mesaj nickynick » 16 Eki 2010, 15:47

Bayram şekeri gibi :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj ceo35 » 16 Eki 2010, 15:48

FC sever olarak merakla bekliyorum
Kullanıcı avatarı
ceo35

Mesaj submariner » 16 Eki 2010, 23:17

Eğer "Back to Tradition..." ı "hint"kabul eder isek ben kutudan art deco çıkar diyorum
How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Kullanıcı avatarı
submariner

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 15:13

Union'u aldigim saat saticisi ayni zamanda Frederique Constant, Tag Heuer, Montblanc, Fortis, Maurice Lacroix, Eterna gibi saat markalarini da satiyor.

Vitrinde gördügüm ve begendigim modelin aslinda Frederique Constant kullanan babalarin ogullari icin üretilmis bir saat oldugunu bilmiyordum. Saat saticisi ile yapmis oldugumuz konusma üzerine ortak düsüncemiz günümüzde yüksek kaliteli markalarinda modanin pesinde kosmak durumunda kaldigi ve 38 mm'lik capin bile artik demode olarak görüldügü yönünde oldu. Ben yine de bir gün saat endüstrisinin kücük caplara geri dönecegini düsünüyorum.

Dönelim konumuza. 1 sene kadar önce golf oynarken takmak icin aldigim TENO marka cirkin saati ne yalan söyleyeyim 1 kere bile takmadim :D Kolda cok hafif ve konforlu olsa da dizayn beni saatten sogutmaya yetti. Alternatif arayislarimin sonucunda bu asagida ki saati buldum. Cocuk saatini!!!!!!!

Resim

Saat 38 mm capinda ve kola iyi oturan bir dizayna sahip. Agirlik yok denecek kadar az ve kullanim konforu yeterli. Saatin yüksekliginin bu konforu arttirmada ki payi büyük. Cok ince bir yapiya sahip olan saat uc kisimlarinda kivrimli olan luglar sayesinde kolu sararak tam oturmasina yardimci oluyor.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 15:21

Fotograf cekmeden önce saatin camini temizlemeyi unutmusum. O yüzden özellikle tarih göstergesinin üzeri cok kötü gözüküyor ama idare edin.

Saatin liste fiyati 550 Euro. 1100 TL. Tahminimce nakit ödeme ile 950 TL'ye alinabilir. Böyle bir saat icin kasa, kadran, index v.s. saat üzerinde ki tüm ayrintilar cok detayli calisilmis. Saat üzerinde hosuma gitmeyen iki nokta arka kapak ve deri kayis kalitesi.

Resim

Arka kapak üzerinde bulunan kücük pencere sayesinde mekanizmaya görsel erisim saglanmis. Rotor altin rengi ve üzerinde Frederique Contsant islemesi bulunmakta. 6 Bar su gecirmezlige sahip saat, klasik saat severlerin sorunsuzca ve zevkle takabilecegi bir formatta piyasaya sürülmüs. Luminova kalitesi yeterli olan saati geceleri okumak cok büyük bir sorun degil.

Resim
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 15:28

Asagida ki fotografta da görülecegi üzere kolda cok ta kücük durmayan bu saati neden cocuk saati olarak nitelendirdiklerini anlamakta mümkün degil. 1000 TL bütce ile 40 mm alti klasik saat arayanlara güzel bir alternatif.

Resim

Not: Submariner, ben Back to Tradition'i iki farkli anlamda kullanmistim. Yukarida yazdigim gibi gercek bir klasik saat ölcüsü olan 38 mm nasil oluyorda günümüzde cocuk saati olarak satiliyor anlamak mümkün degil. Birinci neden bu...

Ikinci neden ise, büyüklerimizde gelenek olan kol yada cep saatlerini genc nesillere iletmek bu saat sayesinde alternatiflendirilmis. Genc nesillere mekanik saat kavramini sevdirmek adina önemli...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Bond » 17 Eki 2010, 17:00

Clk güle güle kullan, detaylı inceleme için teşekkürler. Bu tarz modelleri sevenler için sade ve tatmin edici bir dizayna sahip bence. 38mm Junior serisi ise ilginç hakikaten, arka kapak yapısı websitesinde ilk etapta çekici gelmişti ama buradaki fotolarda dediğin gibi pek özgün durmuyor. 6 ATM'de pek çok saatte olmayan farklı bir WR seviyesi. Ne amaçla 5 değillde 6 ATM kullanılmış acaba? Sadece farklı olma adına belkide.

Buna alternatif olarak sanki oldukça benzer model bir Raymond Weil vardı diye hatırladım, forumdada kullanıcı fotosu ve kısa izlenimleri olması lazım. Frax'ta bu saati sevecektir sanırım :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners