Back to Tradition... Frederique Constant

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Back to Tradition... Frederique Constant

Mesaj Clk » 16 Eki 2010, 15:25

Arkadaslar merhaba,

Pilot saatleri disinda 42 mm benim icin maksimum cap. Herkes koleksiyonumda ki Datejust, Breitling, Seiko tarzi saatlerin caplarinin ufak oldugunu iddia etmisti. Bakalim buna ne diyeceksiniz :D

Resim

Resim

Resim

Devami ........ Isler bittikten sonra ;)
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Re: Back to Tradition... Frederique Constant

Mesaj nickynick » 16 Eki 2010, 15:47

Bayram ┼čekeri gibi :)
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj ceo35 » 16 Eki 2010, 15:48

FC sever olarak merakla bekliyorum
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ceo35

Kay─▒t: 24 Nis 2010, 16:16

Mesaj submariner » 16 Eki 2010, 23:17

E─čer "Back to Tradition..." ─▒ "hint"kabul eder isek ben kutudan art deco ├ž─▒kar diyorum
How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
submariner

Kay─▒t: 05 A─ču 2010, 23:07

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 15:13

Union'u aldigim saat saticisi ayni zamanda Frederique Constant, Tag Heuer, Montblanc, Fortis, Maurice Lacroix, Eterna gibi saat markalarini da satiyor.

Vitrinde g├Ârd├╝g├╝m ve begendigim modelin aslinda Frederique Constant kullanan babalarin ogullari icin ├╝retilmis bir saat oldugunu bilmiyordum. Saat saticisi ile yapmis oldugumuz konusma ├╝zerine ortak d├╝s├╝ncemiz g├╝n├╝m├╝zde y├╝ksek kaliteli markalarinda modanin pesinde kosmak durumunda kaldigi ve 38 mm'lik capin bile artik demode olarak g├Âr├╝ld├╝g├╝ y├Ân├╝nde oldu. Ben yine de bir g├╝n saat end├╝strisinin k├╝c├╝k caplara geri d├Ânecegini d├╝s├╝n├╝yorum.

D├Ânelim konumuza. 1 sene kadar ├Ânce golf oynarken takmak icin aldigim TENO marka cirkin saati ne yalan s├Âyleyeyim 1 kere bile takmadim :D Kolda cok hafif ve konforlu olsa da dizayn beni saatten sogutmaya yetti. Alternatif arayislarimin sonucunda bu asagida ki saati buldum. Cocuk saatini!!!!!!!

Resim

Saat 38 mm capinda ve kola iyi oturan bir dizayna sahip. Agirlik yok denecek kadar az ve kullanim konforu yeterli. Saatin y├╝ksekliginin bu konforu arttirmada ki payi b├╝y├╝k. Cok ince bir yapiya sahip olan saat uc kisimlarinda kivrimli olan luglar sayesinde kolu sararak tam oturmasina yardimci oluyor.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 15:21

Fotograf cekmeden ├Ânce saatin camini temizlemeyi unutmusum. O y├╝zden ├Âzellikle tarih g├Âstergesinin ├╝zeri cok k├Ât├╝ g├Âz├╝k├╝yor ama idare edin.

Saatin liste fiyati 550 Euro. 1100 TL. Tahminimce nakit ├Âdeme ile 950 TL'ye alinabilir. B├Âyle bir saat icin kasa, kadran, index v.s. saat ├╝zerinde ki t├╝m ayrintilar cok detayli calisilmis. Saat ├╝zerinde hosuma gitmeyen iki nokta arka kapak ve deri kayis kalitesi.

Resim

Arka kapak ├╝zerinde bulunan k├╝c├╝k pencere sayesinde mekanizmaya g├Ârsel erisim saglanmis. Rotor altin rengi ve ├╝zerinde Frederique Contsant islemesi bulunmakta. 6 Bar su gecirmezlige sahip saat, klasik saat severlerin sorunsuzca ve zevkle takabilecegi bir formatta piyasaya s├╝r├╝lm├╝s. Luminova kalitesi yeterli olan saati geceleri okumak cok b├╝y├╝k bir sorun degil.

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Clk » 17 Eki 2010, 15:28

Asagida ki fotografta da g├Âr├╝lecegi ├╝zere kolda cok ta k├╝c├╝k durmayan bu saati neden cocuk saati olarak nitelendirdiklerini anlamakta m├╝mk├╝n degil. 1000 TL b├╝tce ile 40 mm alti klasik saat arayanlara g├╝zel bir alternatif.

Resim

Not: Submariner, ben Back to Tradition'i iki farkli anlamda kullanmistim. Yukarida yazdigim gibi gercek bir klasik saat ├Âlc├╝s├╝ olan 38 mm nasil oluyorda g├╝n├╝m├╝zde cocuk saati olarak satiliyor anlamak m├╝mk├╝n degil. Birinci neden bu...

Ikinci neden ise, b├╝y├╝klerimizde gelenek olan kol yada cep saatlerini genc nesillere iletmek bu saat sayesinde alternatiflendirilmis. Genc nesillere mekanik saat kavramini sevdirmek adina ├Ânemli...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Bond » 17 Eki 2010, 17:00

Clk g├╝le g├╝le kullan, detayl─▒ inceleme i├žin te┼čekk├╝rler. Bu tarz modelleri sevenler i├žin sade ve tatmin edici bir dizayna sahip bence. 38mm Junior serisi ise ilgin├ž hakikaten, arka kapak yap─▒s─▒ websitesinde ilk etapta ├žekici gelmi┼čti ama buradaki fotolarda dedi─čin gibi pek ├Âzg├╝n durmuyor. 6 ATM'de pek ├žok saatte olmayan farkl─▒ bir WR seviyesi. Ne ama├žla 5 de─čillde 6 ATM kullan─▒lm─▒┼č acaba? Sadece farkl─▒ olma ad─▒na belkide.

Buna alternatif olarak sanki olduk├ža benzer model bir Raymond Weil vard─▒ diye hat─▒rlad─▒m, forumdada kullan─▒c─▒ fotosu ve k─▒sa izlenimleri olmas─▒ laz─▒m. Frax'ta bu saati sevecektir san─▒r─▒m :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj mlm » 17 Eki 2010, 20:05

Clk inceleme i├žin te┼čekk├╝rler, her ne kadar junior watch olsa da fiyat─▒ ve ├žok da k├╝├ž├╝k olmayan ├žap─▒yla (kolda duru┼ču ├žap─▒n─▒n daha b├╝y├╝k oldu─ču izlenimini verdi bana) yeti┼čkinler i├žin giri┼č seviyesi ─░svi├žre saatlerine g├╝zel bir alternatif olabilir. Bunu da g├╝le g├╝le kullan, yeni saatlere sahip olman bizleri mutlu ediyor, g├╝zel incelemelerin e┼čli─činde de─či┼čik saatleri ├žok daha yak─▒ndan tan─▒yoruz. :)Hay─▒rl─▒ olsun, g├╝zel g├╝nlerde takars─▒n in┼čallah..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Mesaj Frax » 17 Eki 2010, 20:16

─░yi g├╝nlerde kullan a─čabey :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj mrhero » 17 Eki 2010, 20:36

hay─▒rl─▒ olsun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mrhero

Kay─▒t: 06 ┼×ub 2010, 22:19

Mesaj mech16 » 18 Eki 2010, 10:20

hay─▒rl─▒ olsun clk...
takip etti─čim ve be─čendi─čim Frederique Constant isimini
ba┼čl─▒kta g├Âr├╝nce acaba favori modellerimden biri mi diye heyecanland─▒m ama olmad─▒ :)
o─člumla birlikte kullanmak i├žin patek alamayaca─č─▒m─▒za g├Âre (en az─▒ndan ┼ču anda:))
gelecekte marka de─čerini de h─▒zla artt─▒racak FC g├╝zel bir se├žim olacak bence...
p─▒rlnatta canl─▒ canl─▒ g├Âr├╝p bitti─čim saat:
http://www.frederique-constant.com/en/watch_FC-700MS5MZ9.htm
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mech16

Kay─▒t: 03 ┼×ub 2010, 12:24

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners