Seiko Premier Retrograde Day Indicator SRL021P1

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko Premier Retrograde Day Indicator SRL021P1

Mesaj function » 16 Eki 2010, 02:29

SEIKO Sistesinde
http://www.seikowatches.com/baselworld/2010/products/premier/SRL021P1.html
Youtube görüntüleyemeyenler için;
http://vimeo.com/15887415

Saat bir hafta önce kadar elime geçti, ebay den aldım, seçerken epey zorlanmıştım ama içime sindi gelen ürün.

PTT ile yaşadığım sorundan da bahsedeyim, tecrübe oldu;
Şu ana kadar ebay'de ki çeşitli satıcılardan ıvır zıvır 40 dan fazla ürün paketi aldım, hepsi 10-100$ arası idi ve bir tanesi bile adresi şaşırmadan ulaştı. İlk kez bu saatin paketi kaybolma tehlikesi atlattı. Bu tip nispeten daha pahalı sevkiyatlarda -adres bulunamadı- gibi bahanelerle uğraşmamak için Çırağan sarayını adres olarak veriyorum, bir arkadaşım orada çalışıyor.

Olay şöyle;
Tracking no ile bu ürünü sürekli takip ettim, ürün hava yoluyla 1 günde istanbula geldi, istanbul dağıtım merkezinde görünüyordu, buradan çıkışını 25 gün bekledim, bir hareket olmadı ve sonunda 10 civarı PTT personeli ile yaptığım telefon görüşmesinden sonra, paketin ilçe PTT sinde beklediğini öğrendim, oraya telefon ettim, bir iki kişiyle görüştüm yok böyle bir paket deniyordu. Sonuç olarak ptt şubesine gittim.
Bu paket neden adresine ulaştırılmadı diye sordum,
Adres bulunamamış, dedi personel.
Size 300 m mesafedeki Çırağan sarayını nasıl bulamadınız diye sorunca, sinirli biçimde gidin bilmem nereye şikayet edin dediler.
Neyse, nerede bu paket dedim, burada iki kişiyle görüştüm yok dediniz, ama ana sistemden bakan başka bir ptt personeli burada olduğunu söyledi?
Yüzüme bile bakmadan kendi aralarında konuşmaya başladılar, nerede bu paket buralardaydı vs. gibi konuşmalara şahit oldum, daha sonra 2-3 tane personel arkada odaya geçti güya paketi arıyorlar, fakat seslerini duyuyorum, "ahmet, hani sen mi alacan ben mi alacam diye konuştuğumuz paket var ya o nerde olm, sahibi geldi" gibi konuşmalar geçiyor, yarım saat sonra bir yerlerden çıktı paket. Zaman aşımına 1-2 gün kalmış, artık zaman aşımı olsaydı o pakete ne olacaktı bilemiyorum.
Not: Paketin üzerinde yazılı adres, bulunma kolaylığını sizlerinde bilmesi açısından: X kişisi ÇIRAĞAN Sarayı, Beşiktaş/İstanbul/Türkiye

Buradan çıkaracağımız sonuç, benzer bir alış veriş yaparsanız kargonuzu mutlaka takip edin, takip nosu ile kargolatın. Bana açıkça birileri bu paketi iç etmeye çalıştı gibi göründü. Ama ülkemizde sağı solu şikayet etmekten çok mesai kaybına uğradığım için artık fazla uğraşmıyorum bu tip saçmalıklarla.

Muhabbetle
Kullanıcı avatarı
function

Re: Seiko Premier Retrograde Day Indicator SRL021P1

Mesaj Bond » 16 Eki 2010, 07:35

Function çektiğin videolar için teşekkürler. Saati kolda ve detayları ile gayet güzel göstermişsin. PTT durumu için ise üzücü tabii ama o tarz kanunsuz bir durum olacağını sanmam kasıtlı olarak. Çok daha değerli paketler geliyor merak etme kimse oradan senin saatini almaz kasti olarak. Tüm paketlerin girdisi kayıt olur, öyle birşey binde bir olursada suç teşkil eder gereği yapılır zaten. Tabii takip nosu ile göndertmek herzaman daha avantajlıdır.

Bu arada saattende biraz bahsedersen kullanıcı yorumların olarak sanırım videoyu destekleyici bir unsur olur diğer üyeler içinde. Güle güle kullan yeni Seiko Premier saatini. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Frax » 16 Eki 2010, 10:03

Fikir güzel herkes videoya çeksin artık saatlerini :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj mlm » 16 Eki 2010, 15:04

Saatiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj function » 16 Eki 2010, 23:08

Teşekkürler :)

Ptt konusu karışık ama pek iç açıcı değil. Özellikle o kadar paketten sonra, en pahalı paketin Çırağan sarayını bulamaması ve diyaloglar ilginç geldi bana.

Saati daha önce başka bir saat aldığım ak merkez de ki fahri kuz a gösterdim, sanırım ilgilenen kişi de Fahri bey di. Orjinal dendi ve beğendiler. Uzun süre araştırdıktan sonra aldım, birkaç arkadaş biraz yaşlı işi dediler ama spor modeller bence gereğinden fazla popüler olduğu için genel olarak böyle bir yaklaşım var.
Kullanıcı avatarı
function

Mesaj cnytyrn » 17 Ara 2010, 02:31

bu saati kullanan herkese güle güle kullanmalarını diliyorum. bende bu saati yeni aldım. iki tane casio deneyimimden sonra ilk gerçek saatim sayılır. umarım uzun yıllar kullanırım. video için sağolun.
Kullanıcı avatarı
cnytyrn

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners