Tudor Pelagos 39 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Tudor Pelagos 39 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj fbdrky » 14 Kas 2022, 16:58

Merhabalar deerli forum sakinleri,

Uzun zamand覺r forumda bir takip癟i olarak sonunda bir kutu a癟覺l覺覺 i癟in sizlerleyim. En ufak ipucuyla bile anla覺labilecek bir model olduu i癟in direk konuya giri yap覺yorum ve olduk癟a tart覺mal覺 model olan Tudor Pelagos 39 ile kar覺n覺zday覺m. Yeni bir saat olduu i癟in de sizlerle paylamak istedim.

Bir s羹redir titanyum bir saat aray覺覺ndayd覺m Zenith Defy Skeleton ile uzun git gellerimin devam覺nda kendine has tarz覺 ve g繹rece d羹羹k okunabilirlii sebebiyle bir t羹rl羹 cesaret edemedim.

Titanyum saat aray覺覺m覺n yan覺nda modern diver tutkum devam ederken Pelagos 39 癟覺kar 癟覺kmaz benim i癟in bi癟ilmi kaftan dedim. Malum art覺k saatlere ulamak olduk癟a g羹癟ken haftasonu bu ansa eritim ve pek d羹羹nmeden saatime kavutum.

ncelikle Tudorun inhouse mekanizmalar覺ndaki baar覺s覺 benim i癟in ilk 繹ncelikti. Tudor'un amirali BB58'le olduk癟a k覺yaslansa da materyallerinden tutup tarzlar覺na kadar iki ayr覺 saat olarak bak覺yorum bu modellere. Klasik olarak BB58i de olduk癟a beenmeme ramen hali haz覺rda bir Rado Captain Cook yeil kadran kullan覺c覺s覺 olarak vintage tarz覺ndaki ikinci bir diver覺n bilekte zaman bulamamas覺ndan korktum. Ayn覺 zamanda Dome kristal ve rivet bilezik de pek tercih ettiim detaylardan olmad覺覺 i癟in bu ekilde ilerledim. Ama BB58'i de bir kez daha bilekte g繹r羹nce insan hayran kalm覺yor deil :)

Gelelim bence as覺l k覺yaslanmas覺 gereken ana rakibi Pelagos 42(kar覺覺kl覺k olmamas覺 ad覺na 42 diyeyim ancak OG Pelagos tek isimle konumlan覺yor) yerine neden Pelagos 39u tercih ettiime; bir git gel yaad覺m ancak daha basit ve bilekte daha az dikkat 癟ekmesi sebebiyle 39u tercih ettim. Lakin 42 de bilekte olduk癟a 覺k ve hi癟 b羹y羹k durmuyor. Ayn覺 zamanda 39un g羹ne 覺覺覺 efektli bezeli ve g繹rece ayn覺 efektli kadran覺(olduk癟a az, 癟ok belirli a癟覺larda g繹r羹lebiliyor) tercih sebebim oldu. Pelagos 42, mat ve net bir g繹r羹nt羹ye sahip ve mavisi olduk癟a etkileyici ancak mavi d羹羹nmediim i癟in 42'ye pek yaklaamad覺m. 42den farkl覺 olarak tarih penceresinin olmamas覺 da benim i癟in olumlu bir deiiklikti.
Eksilerden biri 42de 500m olan derinlik 39da 200mye gerilemi ancak tool watch karakteristii d覺覺nda kullan覺c覺 ad覺na bir eksisi olduunu d羹羹nm羹yorum. Son olarak 42nin kusursuz denebilecek clasp覺 39da T-Fit sistemine ge癟mi, yine olduk癟a kullan覺l覺 ve bence daha bile estetik olmu. Glidelock sistemine olduk癟a benzeyen bu sistemde sahip olduum en iyi bilezik ayar覺na ulat覺m. 襤sterseniz yan覺nda gelen silikon kay覺lar覺 da kullanabilirsiniz, hen羹z denemedim ancak eminim s覺k s覺k f覺rsat vereceim. Lakin quick change gibi bir detay覺 bulunmuyor, kendiniz tecr羹beli deilseniz destek alarak deitirmek de fayda olacakt覺r.

En b羹y羹k eletirilerden biri titanyumun grade 5 yerine grade 2 olmas覺 ve 癟izilmeye g繹rece daha yatk覺n olmas覺. Kullan覺mda nas覺l bir etkisi olaca覺n覺 zamanla g繹receim, sonu癟ta hangi saatimiz p覺r覺l p覺r覺l kal覺yor yada kalmal覺 ki

Bir de Tudorun BB58 ile yayg覺nlaan Poor Mans Rolex imaj覺na daha da katk覺 sal覺yor bu saat 繹zellikle no date Suba olan benzerliiyle. Ancak nas覺l BB58 bir Sub deilse bu da asla deil ve olmayacak. Sub kullanmasam da kolumda tecr羹be etme f覺rsat覺m oldu ve k覺yas kabul etmez, bir alternatif g繹z羹yle bakacak olanlar varsa tekrar hat覺rlatmakta fayda olabilir. Klasik tabir olarak Tudor Tudordur, Rolex Rolextir.

B羹t羹n bunlar覺n d覺覺nda genel olarak bilekte yaratt覺覺 konforlu titanyum hissiyat覺, bezel dahil harika lume ve g羹venilir mekanizma ilk izlenimlerimde bana gayet keyifli anlar yaatt覺. Modern bir diver aray覺覺nda olanlar i癟in yeni ve keyifli bir soluk olacakt覺r.

Hem inceleme, hem kar覺lat覺rma, hem yorum i癟eren biraz uzun ve amat繹r bir yaz覺 oldu ama forumda Pelagos 39'un da yeri olsun istedim. Umar覺m okurken s覺k覺lmazs覺n覺z; bir yanl覺 veya eksik bilgim, s羹r癟羹lisan olduysa affola. Herkesin arzulad覺覺 saate kavumas覺 dileiyle... Amat繹r fotoraflarla kar覺n覺zday覺m :)

Resim

Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
fbdrky

Ya: 30
Kay覺t: 04 Tem 2017, 09:03

Re: Tudor Pelagos 39 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj raven » 14 Kas 2022, 17:22

G羹zel inceleme, hay覺rl覺 zamanlara... :thumbup:
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj runo34 » 14 Kas 2022, 17:26

Hay覺rl覺 olsun. G羹zel zamanlar g繹stersin [emoji1360]

2201116TG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Eer ger癟ek bir Patek Philippe sahibiyseniz,art覺k 繹lebilirsiniz demektir...
Kullan覺c覺 avatar覺
runo34

Ya: 33
Kay覺t: 12 Oca 2016, 23:12

Mesaj Archimed » 14 Kas 2022, 17:41

Saatiniz 癟ok 覺k, iyi g羹nlerde kullan覺n :champ: :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Archimed

Kay覺t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj azizkaya » 14 Kas 2022, 17:54

G羹le g羹le kullan覺n.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj haylo » 14 Kas 2022, 19:03

ok g羹zel saat. 襤yi g羹nlerde kullan覺ls覺n

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
haylo

Ya: 34
Kay覺t: 29 Au 2014, 10:47

Mesaj MrPand羹l » 14 Kas 2022, 19:30

G羹zel zamanlar g繹stersin ,39 benimde 癟ok sevdiim bir model hem daha kibar

2109119DG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
MrPand羹l

Kay覺t: 05 Tem 2015, 01:16

Mesaj muratcan87 » 14 Kas 2022, 19:32

G羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners