Omega Speedmaster Racing Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Speedmaster Racing Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj muratcan87 » 06 Eki 2022, 00:31

Merhabalar,

Koleksiyonum birka癟 istisna d覺覺nda (baba yadigar覺 iki adet Seiko 5'lerim ve ilk saatim olan Swatch Irony) tamamen dresswatch modellerden olumakta. Hala da en sevdiim saatler dresswatch modeller.

elik bileklikli diver, havac覺l覺k ya da spor saatleri ise hem daha dayan覺kl覺 ve uzun 繹m羹rl羹 hem de kay覺覺 gerei s覺cak ya da soukta daha rahat kullan覺lacak saatler. Dezavantajlar覺 ise a覺rl覺k ve kabal覺klar覺 elbette. Bu nedenle hem koleksiyonumun tekd羹zeliini k覺rmak hem de g羹nl羹k kullan覺ma daha yatk覺n bu tarz bir model bakmaya balam覺t覺m. 襤癟ime ekil olarak en 癟ok IWC Pilot Chronograph ve Omega Speedmaster sinmiti. Ka覺t 羹st羹nde IWC'ye 癟ok daha yatk覺n olsam da bileklerim ince olduundan IWC kolumda devasa g繹r羹nd羹 ve 癟ok kaba buldum. Bu nedenle iyice Speedmaster'a bakmaya balad覺m. 38 ve 42mm t羹rl羹 versiyonlar覺 denedim. 38 k羹癟羹k 42 ise b羹y羹k kald覺. Sonra 羹retimi birka癟 y覺l 繹nce biten ancak hala baz覺 butiklerde tek t羹k kalan 40mm Racing modelleri g繹z羹me 癟arpt覺. zellikle sar覺 siyah olan覺 beendim. Hem bu kez daha farkl覺 bir ey almaya niyetlendiim i癟in d羹md羹z siyah almak istemedim. Bu nedenle Moonwatch ya da Rolex Submariner gibi modeller s覺k覺c覺 g繹r羹nd羹 g繹z羹me.

Bu sar覺 siyah modelde her ne kadar ETA/Valjoux 7750 tabanl覺 bir mekanizma olsa da Omega taraf覺ndan yap覺lan iyiletirmelerle Co-Axial Chronometer sertifikas覺 alm覺. Bu mekanizmay覺 bu nedenle saat tutmas覺 s覺kl覺kla eletirilen 3861'e g繹re ka覺t 羹st羹nde daha mant覺kl覺 buldum. hem 7750 癟ok bilindik ve tamiri nispeten kolay bir makine hem de zaman tutuu ekstra iyi. Bunun yan覺 s覺ra Omega'n覺n 癟ok 繹v羹nd羹羹 Si14 silikon kullan覺lmas覺, cam覺n safir ve 癟ift tarafl覺 antireflektif olmas覺, renk kombinasyonunun 癟ok houma gitmesi ve ayr覺ca bir g羹n g繹stergesi olmas覺 sebebiyle bu saatte karar k覺ld覺m. 襤svi癟re'den anlat覺覺m bir butikten bug羹n gittim ald覺m. ok heyecanl覺 bir al覺veri oldu benim i癟in :)

ncelikle kutu klasik Omega kutusu. Bu kutu ve sunum bence Omega'n覺n en iyi yapt覺覺 ilerden. ok daha pahal覺 saatlerde bu kadar g羹zel sunum bulamad覺覺m覺z 癟ok oluyor. Kutudan sertifika ve garantinin 癟覺kt覺覺 kartl覺klar, ta覺ma kesesi ve tarih ayar覺n覺 yapmak i癟in basmam覺z gereken butona kolay basmay覺 salayan siyah bir par癟a 癟覺k覺yor. Ayr覺ca tabii kullan覺m k覺lavuzu da bulunuyor. Kutunun ahab覺, menteesi, logosu, derisi vs. hepsi ayr覺 g羹zel ve ince detaylar. 襤nsan覺 覺martan cinsten bu anlamda. Umar覺m g羹zel g羹nlerime elik eden bir saat olur.

Bir hay覺rl覺 olsununuzu al覺r sorular覺n覺z olursa beklerim :)

Resim
En son muratcan87 taraf覺ndan 06 Eki 2022, 09:22 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

Re: Omega Speedmaster Racing Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj muratcan87 » 06 Eki 2022, 00:37

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
muratcan87

Kay覺t: 17 Tem 2017, 14:20

Mesaj azizkaya » 06 Eki 2022, 00:46

Tebrikler, hay覺rl覺 olsun.

SM-N960F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Al覺nca ya da sat覺nca piman olmad覺覺m bir saat olmad覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
azizkaya

Kay覺t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Meng » 06 Eki 2022, 07:27

Hay覺rl覺 olsun g羹zel zamanlar g繹stersin.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Meng

Kay覺t: 18 Ara 2019, 18:22

Mesaj beratd » 06 Eki 2022, 07:39

G羹le g羹le kullan覺n,hay覺rl覺 olsun [emoji4]

SM-N975F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
beratd

Kay覺t: 19 Kas 2017, 11:15

Mesaj Fatih28 » 06 Eki 2022, 08:32

Hay覺rl覺 olsun, g羹zel g羹nlerde kullan覺n

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Fatih28

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2016, 01:39

Mesaj MehmetKarat羹rk » 06 Eki 2022, 08:37

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n :champ:
Olmad覺 diye 羹z羹ld羹羹n dua'ya, g羹n gelir sevinirsin
Kullan覺c覺 avatar覺
MehmetKarat羹rk

Ya: 41
Kay覺t: 16 Au 2017, 20:57

Mesaj vysaknc » 06 Eki 2022, 08:49

Hay覺rl覺 olsun,癟ok 覺k bir saat..

Redmi Note 7 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
H覺rs sebebi hasarettir..
Kullan覺c覺 avatar覺
vysaknc

Ya: 51
Kay覺t: 07 Mar 2017, 17:01

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners