Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Orient CEM75001B ─░nceleme

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Orient CEM75001B ─░nceleme

Mesaj yusufragip » 30 Eyl 2010 16:41

Merhaba en son 10 y─▒l once b─▒r saat al─▒p takm─▒st─▒m o saatimi 3 y─▒l kulland─▒m vucut buyuynce dogal olarak saat kucuk kaldi kasa capi 40 mm di . Ebay dan saat siparisi verdim ve heycanla beklemeye basladim saatin gecikmesi uzerine tekrar hevesimi giderecek bir saat aramaya basladim seiko 5 lere bakarken orient cem 75001b modelini gordum zaten rolex submariner modeline hastayd─▒m fakat onunda buyutecine gicik oldugum icin aradigim saati bulmus oldum fiyatida cok uygun eminonunden 2 yil garantili 320 lira buralarda baska magzalardada var bugun bakt─▒m ─▒steyene ozelden yard─▒mc─▒ olab─▒l─▒r─▒m ...

Resim

Uploaded with ImageShack.us
Resim

Uploaded with ImageShack.us

Saate bakt─▒mg─▒zda gayet dolu bir saat (320 l─▒ral─▒k b─▒r saat ─▒c─▒n p─▒yasada bu civara quartz lar─▒ ─▒y─▒ b─▒r pazarl─▒kla almak varken ) .Herseyden once otomatik day date var ikisinin ayar yerleri farkl─▒ ve bag─▒ms─▒z gunu farkl─▒ b─▒r dugme ─▒le ayarlarken saati ve tarihi crown la ayarl─▒yoruz bu bence cok hos . Kasa cap─▒ crown olamadan 44.5 mm bu cok guzel eger b─▒leg─▒n─▒z kal─▒nsa gayet sik duruyor . Bu saat ─▒n tek rak─▒b─▒ se─▒ko 5 ser─▒s─▒d─▒r . Se─▒ko 5 cok spor diyorsan─▒z ve dress ─▒st─▒yorsan─▒z or─▒ent s─▒ze daha cok h─▒tap edecekt─▒r . Eger bu model─▒ beyenm─▒yorsan─▒z or─▒ent mako I d─▒ye arat─▒rsan─▒z 41.5 mm kasa cap─▒ olan boyutlusuna bakab─▒l─▒rs─▒n─▒z onun tarz─▒ b─▒raz daha farkl─▒ . Suanl─▒k kullan─▒m tecrubeler─▒m ve yurt d─▒s─▒ndak─▒ s─▒telerden okuduklar─▒m─▒ aktard─▒m ─▒nsallah takt─▒kca daha cok b─▒lg─▒y─▒ update edeceg─▒m . Bond ve Clk ya tesekkur eder─▒m bu surecte cok fazla yard─▒mc─▒ oldular :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
yusufragip

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 10 Eyl 2010 23:48

Re: Orient CEM75001B

Mesaj Bond » 01 Eki 2010 16:34

Yusufrag─▒p g├╝le g├╝le yeni saatini. Kullan─▒c─▒ yorumlar─▒n ve bilgiler i├žin te┼čekk├╝rler.

Otomatik Japon diverlara gayet g├╝zel bir alternatif. :thumbup: Daha sonra f─▒rsat olursa bu konuda bir ka├ž ek fotosunuda payla┼č─▒rsan g├╝zel olur. Saatin arkas─▒ kapal─▒ san─▒r─▒m de─čil mi?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Frax » 02 Eki 2010 17:30

Hay─▒rl─▒ olsun saatiniz. ─░yi g├╝nlerde kullan─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj mlm » 02 Eki 2010 17:38

Yusuf saatin ├žok g├╝zelmi┼č, g├╝le g├╝le kullan. Daha ├Ânce ba┼čka bir modelinde de g├Ârm├╝┼čt├╝m, tarih ayar─▒ i├žin ayr─▒ bir d├╝─čmenin olmas─▒ Orient'e fark katm─▒┼č.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010 02:59

Mesaj yusufragip » 02 Eki 2010 17:43

Herkese tesekkur ederim saat seiko ayarinda fakat seikoda sanki daha bi gorsellik on planda seikonun lumisi daha parlak ve hepimizin bildigi seikoda arka taraf cam . Orientte ne yzikki lumi zayif ve arkasinda kapak var :) Sonucta 300 liraya aldigim bir saat fakat hakketen goz dolduruyor:) Saat in ileri yada gitme durumuna bakiyorum ama cok fazla bir ilerleme goremedim bana gayet tutarli geldi :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
yusufragip

Mesaj mlm » 02 Eki 2010 20:47

Saatin ├žok g├╝zel, ben ├žok be─čendim. Hem, ''Sevdi─čini bulamazsan, buldu─čunu seveceksin'' demi┼čler, keyifle kullan saatini, ├žok g├╝zel..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Mesaj yusufragip » 02 Eki 2010 20:49

Cok tesekkurler mlm senin sea urchin incelemenden sonra bende boyle bir karara vardim cunku bu iki saat hep karsilastiriliyordu simdi kendi capmizda ikimizde deneyerek artilari eksileri gorup burda paylasicaz :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
yusufragip

Mesaj mlm » 02 Eki 2010 21:02

Eyvallah Yusufcum, umar─▒m sapman benimkinden d├╝┼č├╝k olur.. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Mesaj drk » 02 Eki 2010 21:07

Yusufgarip, yeni saatinizi g├╝le g├╝le kullan─▒n, izlenimlerin eminim potansiyel al─▒c─▒lar i├žin yol g├Âsterici olacakt─▒r :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj yusufragip » 02 Eki 2010 23:06

@mlm

Abi valla ben hala bu saat isnin ozune inemedim bence hala estetik on planda ama foruma basladigimdan beri her gun saate bakiyorum ve saat halen dakka olarak ileri yada kalmis degil yarinda dk da sapma olmazsa gunde 15 den az saptigini soyleyebiliriz diye dusunuyorum :)

@drk
Tesekkur ederim . Birilerinin kendini feda etmesi lazim diye dusunuyorum :) Seiko yada Orient bu ikisinden birini tercih edenin uzulcegini yada pisman olcaigni dusunmuyorum cok ufaklar farklar disinda iki saat nerdeyse kafa kafaya :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
yusufragip

Mesaj safir » 02 Eki 2010 23:41

yusufragip yazd─▒: Seiko yada Orient bu ikisinden birini tercih edenin uzulcegini yada pisman olcaigni dusunmuyorum cok ufaklar farklar disinda iki saat nerdeyse kafa kafaya :)

kesinlikle hakl─▒s─▒n,ben de zaman─▒nda bilgi sahibi de─čilken seiko alay─▒m deyip alm─▒┼čt─▒m ama ikisi aras─▒nda farklar─▒n ├žok ├Ânemsiz oldu─čunu ara┼čt─▒rd─▒k├ža ├Â─črendim,g├Âze ├žarpan ilk fark senin de dedi─čin gibi lumenin seikoya nazaran biraz zay─▒f olmas─▒ o kadar,gerek makine gerek di─čer malzemeler bak─▒m─▒ndan asla seiko5 in gerisinde de─čil orient :thumbup:

g├╝nl├╝k sapmay─▒ kesin belirlemek istersen basit tasar─▒ml─▒ ┼ču site her seferinde zaman─▒ hatas─▒z g├Âsterdi─či i├žin benim tercihim http://tycho.usno.navy.mil/simpletime.html
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
safir

Kay─▒t: 30 Nis 2010 01:10

Mesaj yusufragip » 03 Eki 2010 00:22

Aslinda bu gunluk sapma isini galiba ben dogru hesaplamiyorum :) Bi saate bakiyorum birde cep telefonun saatine dk hep ayni ikisinde . Paylastiginiz linkten degisik saat diimlerini gordum fakat pek bi anlam veremedim ; Bir uni ogrencisi olarak kendimden utandim :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
yusufragip

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 30 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners