TSF'de Bir İlk Swiss Military Hanowa 6-5136

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TSF'de Bir İlk Swiss Military Hanowa 6-5136

Mesaj Clk » 14 Eyl 2010, 22:14

Arkadaslar merhaba,

arkadaslarimdan bir tanesi internette 319 Euroluk bu saati 78 Euro'ya bulunca hemen almis. Toplam maliyeti 85 Euro olan bu saati inceleme firsatim oldu. Sizler ile paylasmak istedim.

Saatin kutusu Seiko klasmaninda 319 Euro fiyat ile satilan bir saat icin kabul edilebilir, 78 Euro icin ise gayet iyi denebilir :)

Resim

Kutuyu acinca karsilastiginiz ilk görüntü gayet tatminkar. Saatin güzel bir dizayni var. Özellikle kasa gibi PVD ile kaplanmis siyah bezel üzerinde ki kirmizi detaylar saate degisik ve sportif bir hava kazandiriyor.

Resim

Tarih ve gün göstergesi ile krono fonksiyonu saatin kullanisliligini arttiran özellikleri. Kadran temiz calisilmis ve kalite izlenimi yüksek. Kasa gercekten güzel ve herhangi bir keskin köse/kenar bulundurmuyor. Kolda gayet rahat ve tasimasi sorunsuz bir saat.

Resim

Saatin baklalari halen bilezik üzerinde tam olarak bulundugu icin düzgün bir fotograf cekme sansi yakalayamadim. Bende saati sag koluma taktim :)

Resim

Kadran üzerinde gözünüzün alismasi gereken 2 nokta var. Birincisi krono göstergelerinin biribirine yakinligi; ikincisi ise bu göstergelerin cerceve kalinligi. Her zevke hitap etmeyebilir.

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: TSF'de bir ilk Swiss Military Hanowa 6-5136

Mesaj Clk » 14 Eyl 2010, 22:21

Saatte derin bir sekilde elestirilecek 2 nokta var. Bunlardan ilki arka kapak. Asagida ki fotografta da gördügünüz gibi arka kapak saatin genelinin tersine celikten yapilmis ve sanki baska bir saate aitmis izlenimi veriyor. Ilk etapta askeri saat oldugu gerekcesi ile böyle bir karar verdiklerini düsünsem de nedeni hakkinda kesin bir fikrim yok.

Resim

Ikinci ve benim icin saatte ki en büyük handikap ise bilezik malzeme ve kaplama kalitesi. 319 Euro fiyat tasiyan bir saatte olmamasi gereken bir bilezik ve hicbir saatte olmamasi gereken bir kaplama kalitesi. Tende ki hissi cok kötü ve ele aldiginizda sanki bakalit bir parcaya dokunuyormussunuz izlenimi veriyor. Kilit mekanizmasi basarili olsada (Jacques Le Mans bu kilit tarzini bir cok spor saatinde kullaniyor) bilezik icin genel notum 1 olur :( Tahminimce saatin bu kadar indirim´li satilmasinin nedeni de bu...

Resim

Alternatif bir marka ve askeri bir saat arayan arkadaslara tavsiye edebilecegim bir saat. Tek yapmaniz gereken bileziki cikartip cöpe atmak ve deri yada nato band ile kullanmak. Umarim paylasim fikir vermesi acisindan yardimci olmustur...
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj herofb » 14 Eyl 2010, 23:05

gerçekten bu fiyata göre süper dediğiniz gibi nato kayışlı çok güzel durabilir.Keşke bir tane daha düşse de alsam
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Bond » 15 Eyl 2010, 14:10

Clk eline sağlık, çok güzel bir inceleme olmuş. Optik olarakta gayet şık duruyor bencede. Hanowa için alıcılara çok faydalı olacaktır. Bu fiyat seviyesinde quartz chrono model arayanlar için önemli bir alternatif model.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj mlm » 15 Eyl 2010, 15:04

Her ne kadar bazı eksileri olsa da bir Swiss Quartz Chrono için çok iyi fiyat, alınabilir bence. Casionun benzer chronolu modelleri bile 200 TL'den başlıyor. Clk'nın dediği gibi kayış değiştirilirse çok daha kullanışlı olur. Ben saati optik olarak oldukça beğendim. Başarılı veriyorum.. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj 2fast4u » 15 Eyl 2010, 23:12

aynı markanın dıver chrono modelı mevcuttur 2 kere kullanılmıs olup etıketın yarısına satılır.Tabıı yınede 85 avro etmıyor:) bu arada sızın saat sıyah kasası ve fıyatıyla goz dolduruyor.Ben kuz optıkten 3 sene once durup dururken 600 tl ye almıstım.:)
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Frax » 16 Eyl 2010, 20:08

mlm yazdı:Her ne kadar bazı eksileri olsa da bir Swiss Quartz Chrono için çok iyi fiyat, alınabilir bence. Casionun benzer chronolu modelleri bile 200 TL'den başlıyor

Fiyatına göre oldukça şık duran bir model kesinlikle bu paraya alınabilir. Mlm üstada katılıyorum :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj herofb » 17 Eyl 2010, 00:51

clk arkadaşınız bu fiyata nereden bulmuş eğer stokta daha varsa bir tane de ben edinmek isterim
Kullanıcı avatarı
herofb

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners