Omega Planet Ocean İle Geçen 3 Sene

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Planet Ocean İle Geçen 3 Sene

Mesaj cash » 29 Oca 2021, 13:33

onuratamer yazdı:Hislerinizi ve tecrubelerinizi paylastiginiz icin cok tesekkurler. Ruh esinizi buldugunuzu soyleyebilir miyiz? :)

Ben de yillardir ruh esimi ariyorum ama bulamadim malesef henuz. Farkli markalardan yuzlerce saat kullanmisimdir. Marka olarak en cok icime sinen Omega olmustur genelde. Tarz olarak da diver saatler. Bu durumda Ploprof'u boyutundan dolayi gecersek geriye SMP, PO ve Seamaster 300 kaliyor.

Seamaster 300 (Master Coaxial) kullandim, cok guzel bir saatti, ancak fazla sarartilmis ibreleri ve kayisinin parlatilmis orta baklalarina alisamadim ve sattim. Bir de boyutuna gore bayagi agirdi.

SMP'in halihazirda en son modelini kullaniyorum. Eski modellerini de keyifle kullanmistim. Bu yeni model (benimki kaucuk kayisli) beni gayet tatmin ediyor. Herhalde bir sure daha keyifle kullanacagim. Ancak ruh esimde metal kayis ariyorum, ve bu modelin metal kayisini hic begenmiyorum. Yeni Seamaster'in kayisini bu saate uyarlasalar cok daha iyi olurmus bence.

PO'ya gelecek olursak. Ilk cikan modelini, sonrasinda 8500 calibreli versiyonun 2 kasasini da kullandim. Ilk kasa bence en basarili kasaydi. 42mm desk diver, 45mm tool diver olarak cok basariliydi. Ama mekanizma ve aluminyum bezel eski teknolojiydi. (yine de 2. elde fiyatini en iyi koruyan modellerden biri halihazirda)

2. versiyon saati tabiri caizse biraz sisko yapti. Ama yukardaki 2 eksigi basariyla giderdi. Sizin sahibi oldugunuz 3. versiyon ise citayi cok daha yukari tasidi. Bana kalirsa Rolex Sub'dan bile daha basarili detaylara bakinca. Ancak malesef 2. kasayla baslayan hafif kilolu dizayn bu kasada da devam ediyor. Tamamen tercih meselesi ama takim elbiseye cok yakistiramiyorum.

Benim hayalim mevcut tum iyilestirmeleri (mekanizma, seramik bezel, vidali ve ince ayarli bilezik) ilk kasaya koymalari (saatin kalinligini artirmadan). Sonucta ayni calibre Aqua Terra'da da mevcut ve hic de kalin durmuyor. (600m su gecirmezlik isini de basarir bence Omega yeni teknolojileriyle)

Sevgiler, selamlar.

Mükemmel özetlemişsiniz :thumbup: bende 2006 senesinde çıkan ilk seri po çok beğenmiştim.smp300 kullanıcısı olarakta saatten cok memnunun 5 parçalı bilezik bazen kafamda soru işareti olustursa da konforu çok üst düzeyde olduğu için sıkıntı etmiyorum.
Kullanıcı avatarı
cash

Mesaj mturann » 29 Oca 2021, 20:06

Keyifle okudum. Saatinizle nice senelere.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj McLovin » 29 Oca 2021, 22:35

Nedense po'daki 12 9 6 indeksleri beni çok rahatsız ediyor. Fakat incelemenizi büyük keyifle okudum, dediğiniz gibi saat tam anlamıyla vücudunuzun bir parçası olmuş :thumbup: Daha nice senelerde kullanmanız dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
McLovin

Mesaj Okanito » 29 Oca 2021, 23:49

Harika bir hikaye, böyle benimsenebilecek bir saat bulmak da bir o kadar zor. Şanslısınız :champ:
Kullanıcı avatarı
Okanito

Mesaj BatuhanKLC » 31 Oca 2021, 20:20

Çok güzel paylaşım olmuş. Okurken saat budur ve saat böyle kullanılır gibi bir cümle geçti içimden :thumbup: emeğinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
BatuhanKLC

Mesaj moy » 01 Şub 2021, 23:13

O zaman bu arkadaşın hakkını verdiğim bazı fotoğrafları paylaşalım :)

Resim

Resim

Resim

Resim
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj moy » 01 Şub 2021, 23:27

Resim
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj moy » 01 Şub 2021, 23:28

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
moy

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 279 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners