Seiko SNZF17K1 Sea Urchin

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Seiko SNZF17K1 Sea Urchin

Mesaj monster99 » 19 Ağu 2010, 23:07

Mekanizma: 7S36 (23 Jewels)
Cam: Hardlex crystal
Tek yönde dönebilen bezel
100m WR
Kordon genişliği : 22mm
Şeffaf arka kapak
Çap : 41,5mm (tepe dahil 44,5mm)
Kalınlık : 13mm

Merhaba;
Forumda bir arkadaşımızın bu saat hakkında bilgi istediğini ve almayı düşündüğünü okuyunca sorduğu modelin aynısı bende olduğu için ufak bir inceleme yapmak istedim,

Saati 3 ay önce ebaydan açık arttırmada 92 dolar + 25 dolar kargoyla satın aldım
benim tavsiyem bu tür saatlerde açık arttırmaları takip etmeniz saat 100 metre wr ancak tepe vidalı değil o yüzden dalış için kullanılamaz yinede 100wr günlük kullanımda avantaj sağlıyor misal; kolumda 30 metre wr li bir saat varken saat olduğu gibi bir kova suyun içine girse tedirgin olurum her nekadar 30 metre yazsada sizinde bildiğiniz gibi bu gerçek bir değer değil ancak seaurchinde böyle bir durumda içim rahat olur.

Bezel saat yönünün tersinde tek yöne doğru dönüyor ve hiç boşluk hissi vermiyor gayet oturaklı mekanizma 7s36 23 jewel ilk günlerde günde 11 saniye olan sapma şu anda 8 saniye zamanla dahada düşeceğini düşünüyorum. Bu fiyat aralığında bir saat için sapma oranı gayet makul bilezik kasa ile uyumlu ve kolda cok rahat kadranda hem gün hemde tarih göstergeleri mevcut isterseniz gün göstergesini roma rakamlarına çevirebiliyorsunuz ,ben yazı yerine roma rakamlarını kullanıyorum kadran sade ve göz yormuyor,kullanılan fosfor başarılı 3-4 saat rahat bir görüş sağlayabiliyor. Saat günlük kullanım için gayet uygun bir fiyat performans ürünü verilen paranın hakkını fazlasıyla karşılıyor.

Bir kaç tanede amatör resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
monster99

Re: Seiko SNZF17K1 - Sea Urchin

Mesaj Clk » 19 Ağu 2010, 23:14

Gösterdigin ilgi ve alaka icin tesekkürler. Yardimlasma diye buna denir :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 20 Ağu 2010, 00:04

Faydali oluyor bu Seiko incelemeleri :) Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj sosyalcan » 20 Ağu 2010, 14:27

Evet incelemenin gerçekten faydalı olacağına inanıyorum.Elinize sağlık.Saatinizde gerçekten hoş duruyor güle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj Bond » 20 Ağu 2010, 15:09

Forumda yardımlaşma çok güzel. Bu saat hakkında birçok kişi ayrı başlıklarda yardımcı oldu bilgi verdi. İnceleme ve fotolar için teşekkürler Monster99, eline sağlık.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Redliner » 20 Ağu 2010, 16:04

Bu arada son bir bilgi ekleyim buraya. Bu saat için ben kullanırken 24 saat olarak kolumda tutuyorum ve çıkarıp kutusuna da koyduğum 3-4 kere içinde konuşuyorum hepsindede hesapladım 44 saat sonra saat duruyor yani pratikte bu saatin 44 saat rezervi var diyebiliriz....
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj mlm » 22 Ağu 2010, 21:26

@Monster 99 yaptığın incelemeyi yeni farkettim eline emeğine sağlık özellikle benim için çok faydalı oldu. Saatin kolda duruşu hakikaten çok güzel. Bond ve Clk arkadaşlarımın da yardımlarıyla bu saatin mavi kadranlısı olan SNZF13J1 modelini sipariş ettik. Ama şimdi canlı canlı kolunda siyah bezel ve kadranı görünce acaba siyah mı alsaymışım diye kendime sormadan edemedim. :D Şu an kullandığım saatin siyah kadran ve bezelli olması beni mavi renge yönlendirdi ama yaptığım renk seçiminden de gayet memnunum. Saatin pratikte rezerv süresi de önemli bir bilgiydi @Redliner size de çok teşekkürler sanırım sizde bu saatin mavi kadranlısı vardı sizden de şöyle canlı fotoğraflar bekleriz eğer mümkün ise. Monster99 yaptığın inceleme hakikaten çok faydalı olmuş sapması da hakikaten gayet makul, belki daha sonra farklı açı ve yakınlıklardan birkaç resim daha yükleyebilirsin. Çok teşekkürler. :)
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj monster99 » 26 Ağu 2010, 20:17

mlm ozaman senin için bir kaç foto daha

Resim

Resim

Resim

Resim
En son monster99 tarafından 26 Ağu 2010, 23:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
monster99

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 35 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners