Longines Master Collection Power Reserve

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Longines Master Collection Power Reserve

Mesaj tagci34 » 23 Kas 2009, 23:14

Sn. Cowboy yanlis anlamayin ama bu kadar degerli bir saatin kordonunu degistirmeye ben karsiyim :) Farkli kombinasyonlari daha degeri dusuk bir saatte denemeyi tercih ederdim ben olsam :) Tabiiki sizin tercihinize saygi duyaraktan iyi gunlerde kullanin diyorum :)
Zamana paha biçemeyiz ...
Kullanıcı avatarı
tagci34

Mesaj cowboy » 23 Kas 2009, 23:27

Teşekkürler tag_ci_34...Saatin orijinal kordonlarının fiyatı yeni bir saat fiyatı kadar olduğu için onlara şimdilik para vermeyi düşünmüyorum :) Yabancı forumlarda biraz dolaştığınızda Rolex ve Omegalara 20 TL lik Nato kayışların takıldığını görürsünüz(Bence çok yakışıyorlar) :) İlk başta bende düşündüm biraz alsam mı acaba diye ama yeni bir saat almış gibi oluyorsunuz kordon değiştirdiğinizde :) hevesimi alırım sonra eskisini takarım daha sonra başka alternatifler çıkar onları denerim :) Hem orijinal kordonu daha uzun süre eskimeden kullanmış olurum...
Kullanıcı avatarı
cowboy

Mesaj yolgezer_7k » 24 Kas 2009, 00:06

Cowboy yazdı:Senin sayende gaza geldim yani sana bu konuda ayrıca teşekkür ederim :) kordonun birleştiği yerler oval değil evet...Galeria Kuz saatten aldım orada maalesef oval yoktu bunu taktık çok hoşuma gitti ve aldım :) oval olanlarını da buldum internetten onlardan da alıcam daha sonra :) Aslında yeri gelmişken söyleyeyim internetten bulduğum fiyatlarda benim aldığım fiyatlar gibi yani mağazada deneyerek almak daha doğru...Merak eden olursa kordonun fiyatı 67 TL ...

Rica ederim. ;) İnternetteki fiyatları bilmiyorum ama çok yüksek bir fiyat değil bence o kayış için. Uzun süre rahatlıkla kullanırsın.Üstelik saatin çehresini öylesine değiştiriyor ki bazı kayışlar; farklı saatler takıyormuşsun gibi oluyor. Yani saat alamayınca kayış al, tatmin et kendini gibi.Pahalı saatlerde kayış değiştirme konusunda ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Bazen orijinal kayıştan daha çok yakışan kayışlar bulunabiliyor. Böyle olunca da orijinal olması düşünülmüyor kayışın.Bence önemli olan senin saatini nasıl görmek istediğin.Kayış değiştirerek klasik tarzda olan bir saati spor ya da spor tarzda olan bir saati daha klasik bir havaya bürümek mümkün. O Nato kayış fotoğraflarında adamlar Rolex'e Nato takmışlar bence çok da güzel olmuş.Bir de insan bir yerden sonra farklı olmak isteyebilir. Yani kayış takarken siz zevkinizi de ortaya koymuş oluyorsunuz.Saatinize kendi ruhunuzdan bir şey de katmış oluyorsunuz yani. Aldığınız gibi kullanırken bu zevk yok bence. Benim düşüncelerim bu yönde.
"saatin kendisi mekan,yürüyüşü zaman,ayarı insandır.bu da gösterir ki, zaman ve mekan,insanla mevcuttur"(Saatleri Ayarlama Enstitüsü)
Kullanıcı avatarı
yolgezer_7k

Mesaj cowboy » 24 Kas 2009, 08:39

yolgezer_7k yazdı:
Cowboy yazdı:Senin sayende gaza geldim yani sana bu konuda ayrıca teşekkür ederim :) kordonun birleştiği yerler oval değil evet...Galeria Kuz saatten aldım orada maalesef oval yoktu bunu taktık çok hoşuma gitti ve aldım :) oval olanlarını da buldum internetten onlardan da alıcam daha sonra :) Aslında yeri gelmişken söyleyeyim internetten bulduğum fiyatlarda benim aldığım fiyatlar gibi yani mağazada deneyerek almak daha doğru...Merak eden olursa kordonun fiyatı 67 TL ...

Rica ederim. ;) İnternetteki fiyatları bilmiyorum ama çok yüksek bir fiyat değil bence o kayış için. Uzun süre rahatlıkla kullanırsın.Üstelik saatin çehresini öylesine değiştiriyor ki bazı kayışlar; farklı saatler takıyormuşsun gibi oluyor. Yani saat alamayınca kayış al, tatmin et kendini gibi.Pahalı saatlerde kayış değiştirme konusunda ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Bazen orijinal kayıştan daha çok yakışan kayışlar bulunabiliyor. Böyle olunca da orijinal olması düşünülmüyor kayışın.Bence önemli olan senin saatini nasıl görmek istediğin.Kayış değiştirerek klasik tarzda olan bir saati spor ya da spor tarzda olan bir saati daha klasik bir havaya bürümek mümkün. O Nato kayış fotoğraflarında adamlar Rolex'e Nato takmışlar bence çok da güzel olmuş.Bir de insan bir yerden sonra farklı olmak isteyebilir. Yani kayış takarken siz zevkinizi de ortaya koymuş oluyorsunuz.Saatinize kendi ruhunuzdan bir şey de katmış oluyorsunuz yani. Aldığınız gibi kullanırken bu zevk yok bence. Benim düşüncelerim bu yönde.

Bütün dediklerine aynen katılıyorum /00S-043
Kullanıcı avatarı
cowboy

Mesaj Egunns » 04 Ara 2009, 00:36

cowboy bu saati bayağı bir indirimli almış ama bence bu master collection serisinin ortalama 2800 chf ve üstü fiyatları tuzlu
Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj yeşilevlerdeki » 04 Ara 2009, 23:12

çook tatlı bir saat ya..hayrılı olsun arkadaşım.. bende böyle birşey arıyorum daha çok görüntü ile alakalı tabi kalitede o şekilde ama bu saate bayıldım..tabi ki çokda pahalı..şöyle 1000tl olsaymış. neyse mido ya devam heralde..tekrar hayırlı olsun..
Kullanıcı avatarı
yeşilevlerdeki

Mesaj cowboy » 05 Ara 2009, 22:48

yeşilevlerdeki yazdı:çook tatlı bir saat ya..hayrılı olsun arkadaşım.. bende böyle birşey arıyorum daha çok görüntü ile alakalı tabi kalitede o şekilde ama bu saate bayıldım..tabi ki çokda pahalı..şöyle 1000tl olsaymış. neyse mido ya devam heralde..tekrar hayırlı olsun..

Teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
cowboy

Mesaj Terasus » 11 Eki 2010, 10:15

Saat çok şık, çok beğendim. Hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Terasus

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 163 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners