Baba Yadigar─▒ Bir Citizen

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Baba Yadigar─▒ Bir Citizen

Mesaj winterdrops » 05 A─ču 2010 00:02

Merhabalar. Daha ├Ânce bir sohbet s─▒ras─▒nda Bizantolog ile paylaym─▒┼čt─▒m bu saatin varl─▒─č─▒n─▒. Fakat incelemesini yapmak bug├╝ne k─▒smet oldu. Ger├ži bu forumdaki b├╝y├╝k ├╝statlar─▒n yapt─▒─č─▒ incelemeleri okuyunca bunun bir inceleme olmad─▒─č─▒n─▒ anlayacaks─▒n─▒z ama saat yinede g├Ârmeye de─čer.

Saati babam ben do─čmadan bir sene ├Ânce 1980 y─▒l─▒nda sat─▒n alm─▒┼č. Fiyat─▒n─▒ sordu─čumda bir maa┼č─▒m kadard─▒ demi┼čti. ┼×imdi 2000 TL civar─▒ alan bir memur oldu─čuna g├Âre o zamanlar 1250-1500 $ seviyelerinde oldu─čunu tahmin ediyorum. Yakla┼č─▒k 30 ya┼č─▒nda ve t─▒k─▒r t─▒k─▒r ├žal─▒┼č─▒yor.
Yine babamdan pil ├Âmr├╝n├╝n 3 sene kadar gitti─čini ├Â─črendim. A─č─▒rl─▒─č─▒ 100 gr civar─▒nda. Kasas─▒ 40 mm civar─▒nda, sadece kadran─▒ ise 30 mm civar─▒nda olan bir saat. Kal─▒nl─▒─č─▒ ise 5 mm kadar. Saatin arkas─▒nda ┼čunlar yaz─▒yor: Citizen Watch Co. 4 - 797981 TA, 0120940, 43 - 9037, GN-7W-S, JAPAN. Modeli ile ilgili bu bilgilerin baz─▒lar─▒n─▒ google ile aratt─▒m fakat bir bilgiye ula┼čamad─▒m. Belki ├╝statlar─▒n bu konuda yard─▒mlar─▒ olabilir.

Saat bu g├╝ne kadar asla bir bak─▒m falan g├Ârmemi┼č fakat durumu gayet iyi. Babam maalesef cep telefonu ├ž─▒kt─▒ktan sonra saat kullan─▒m─▒n─▒ b─▒rakan insanlardan birisi. Birka├žkez ona saat sevgisi a┼č─▒lamaya ├žal─▒┼čt─▒msada ba┼čar─▒l─▒ olamad─▒m. Ger├ži bu benim i┼čime yarad─▒ ve saati ben ald─▒m.

Saatin klipsi takmas─▒ zor olan fakat kolda ├žok rahat olan bir dizayna sahip. Yadigar oldu─ču i├žin de─čil ama kadran dizayn─▒ falan k├╝├ž├╝kl├╝─č├╝mden bu yana beni hep etkilemi┼čtir. ├ľzellikle kordonu ├žok ┼č─▒k bir saat. Gerek forumumuzda, gerek yurtd─▒┼č─▒ forumlarda ├žok dola┼čan bir saatsever olarak bu kadar ┼č─▒k bir kordona sahip bir saat daha ├Ânce g├Ârmedim. Zannediyorum bu t├╝r kordonlara ├Ârme kordon deniyor ama ne deniyorsa densin acayip g├╝zel bir kordon. Tabi bunlar benim d├╝┼č├╝ncelerim.

Evet arkada┼člar b├Âylelikle ilk incelememi yaparak biraz daha kendimi iyi hissediyorum. Umar─▒m be─čenirsiniz. Sayg─▒lar─▒mla...

Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Kay─▒t: 12 Nis 2010 15:43

Re: Baba Yadigar─▒ Bir Citizen

Mesaj bizantolog » 05 A─ču 2010 01:00

En g├╝zel saatler manevi de─čeri olanlard─▒r.

Nice y─▒llara.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bizantolog

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 23 Eki 2009 11:11

Mesaj nickynick » 05 A─ču 2010 01:30

─░nceleme i├žin ├žok te┼čekk├╝rler, ger├žekten ┼č─▒k bir saat. Her┼čeyden ├Âte manevi de─čeridir bu saati farkl─▒ k─▒lan.
Bu arada foto─čraflar harika!! Te┼čekk├╝rler
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009 22:44

Mesaj Redliner » 05 A─ču 2010 19:37

Saat g├╝zel y─▒llanm─▒┼č :) hele o bal─▒ks─▒rt─▒ gibi olan mesh kay─▒┼č─▒ ger├žekten daha ┼č─▒k yap─▒yor saati. Sizde g├╝le g├╝le kullan─▒rs─▒n─▒z in┼čallah...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Redliner

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 20 Nis 2010 22:51

Mesaj winterdrops » 05 A─ču 2010 20:13

Te┼čekk├╝r ederim dostlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Mesaj sedir » 06 A─ču 2010 05:37

Olduk├ža zarif bir saat. O zamanlarda saatin kasas─▒ ile beraber de─či┼čmeden devam eden metal bilezikler reva├žtayd─▒. Bu ├žok ince di┼čli ├Ârg├╝ bilezik de onlara bir ├Ârnek. On sene pil ├Âmr├╝ bana ilgi ├žekici geldi. Uzun y─▒llar birlikteli─činizin devam─▒n─▒ dilerim.
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 55
Kay─▒t: 07 Nis 2010 21:03

Mesaj winterdrops » 07 A─ču 2010 11:44

├ľz├╝r dilerim pil ├Âmr├╝n├╝ yanl─▒┼č yazm─▒┼č─▒m. 3 sene olacakt─▒. ─░leti de nas─▒l de─či┼čtircemi bulamad─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Mesaj Bond » 16 A─ču 2010 16:54

─░letiyi ben d├╝zelttim winterdrops. ─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler, bence gayet samimi ve g├╝zel bir yaz─▒ olmu┼č. Belli bir d├Ânem olduk├ža s─▒k kullan─▒lan tarzda bilezi─če sahip bir model. ├çok zarif ve g├╝zel oldu─čuna bende kat─▒l─▒yorum. G├╝le g├╝le daha nice y─▒llar kullanman─▒ dilerim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Clk » 16 A─ču 2010 16:58

Ben bu iletiyi g├Ârmemistim. Yillar dolusu hatira ve maneviyati ile cok degerli bir saat. Kordonda belirttigin gibi cok g├╝zel.

Artik bu saati bir sonraki nesile tasimak sana kalmis.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Mesaj Frax » 16 A─ču 2010 17:00

Bir sorum olacakt─▒. Eski saatlerin pil mekanizmalar─▒ ┼čimdikilerle ayn─▒ m─▒? Yani kolayca pil bulunabiliyor mu?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj polemik » 16 A─ču 2010 19:02

Bunun bir benzeri babamda vard─▒, ama kim bilir nerededir ┼čimdi. :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
polemik

Kay─▒t: 21 Eki 2009 00:22

Mesaj winterdrops » 17 A─ču 2010 10:36

Daha yeni de─či┼čtirdim. Kolayl─▒kla bulunabiliyor Frax.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
winterdrops

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners