Kutu a癟覺l覺覺 var- Victorinox I.N.O.X. mechanical blue 241834

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Kutu a癟覺l覺覺 var- Victorinox I.N.O.X. mechanical blue 241834

Mesaj Ycg » 13 Ara 2019, 19:54

Merhaba arkadalar,
Biraz gecikmeli de olsa ilk saat incelememi elimden geldiince sizlerle paylaan istiyorum.
Haftalarca arat覺rma ve karars覺zl覺k anlar覺m覺n bu saati g繹rmemle son bulduunu belirtmem modeli g繹rsel olarak ne kadar beendiimi belirtmeme yeter san覺r覺m :)
ResimResimResim

K覺s覺m k覺s覺m incelemeye ge癟ecek olursam;

Kadran canl覺 mavi rengi ve alt覺nda p羹r羹zl羹 desenli zeminiyle kendini 癟ok g羹zel g繹steriyor. Incelediim quartz modellerine g繹re bu 繹zellii bence bir art覺 sal覺yor. Ayr覺ca komplikasyonlar覺n覺n az olmas覺 ve i癟eriinin de sade olmas覺 benim i癟in art覺 bir 繹zellik oldu.

Firma farkl覺 sekt繹rlerdeki 癟elik tecr羹besini kasadaki salam ve 覺k sunumuyla hissettiriyor.

Anti reflective繹zellikli safir cam覺n kasan覺n her iki taraf覺nda da bulunmas覺 benim gibi otomatik saatle yeni tan覺an biri i癟in g羹zel bir ayr覺nt覺.

ETA2824-2 mekanizma her ne kadar kendini kan覺tlam覺 salam bir mekanizma olsa da 40 saatlik rezerv benim i癟in yetersiz geldi fakat sapma oran覺 beklediimin 癟ok alt覺nda. Ikinci g羹n yapt覺覺m 繹l癟羹mde 24 saatte sadece -1,3 saniye sapma kaydettim.

Saat ebat olarak 43mm 癟ap覺nda. Her ne kadar k羹癟羹k bir saat olmasa da benim gibi bilei ince birinde dahi duruu s覺r覺tmad覺. Kal覺nl覺覺 ise 13mm.

Bir diver model olarak 200m su ge癟irmezlik 繹zellii ise fazlas覺yla yeterli diye d羹羹n羹yorum.

Salaml覺k konusunda saati hen羹z pek s覺namasam da internette bol aksiyonlu bir 癟ok video mevcut. Bu konuda da r羹t羹n羹 ispatlam覺 bir 羹r羹n. Fakat quartz modeller kadar da zorlamamakta fayda var :)

Kordonunun ahap olmas覺 ise saate ayr覺 bir g羹zellik katm覺 ve fazlas覺yla dikkat 癟ekiyor. stelik tahmin ettiimin aksine konforda da bir eksiklik yaratm覺yor. Beraberinde bir de 癟elik klips mevcut.

Yan覺nda verdikleri koruyucu aparat覺 ise gereksiz ve 癟irkin buldum. Onun yerine yedek bir kordon koysalar daha mutlu olabilirdim :)

Saat kurma kolu ise vidal覺 ve standart 癟ift aamal覺. Ulamas覺 癟ok kolay deil ama bu benim gibi sakar insanlar i癟in bir art覺 diyebilirim.

Ibrelerdeki gece 覺覺k yayma 繹zellii (繹zel ad覺n覺 bilmiyorum:) ise bana yetersiz geldi, 癟abuk s繹n羹yor. Hen羹z yeterli g羹n 覺覺覺 g繹rmediimden de olabilir tabi, bunu da kulland覺k癟a tecr羹be edeceim.

Fotoraflara ge癟ecek olursak;

ResimResim
ResimResimResimResim

Bilekte duruuna gelince;

ResimResimResimResimResim

Resim
En son Ycg taraf覺ndan 15 Ara 2019, 13:39 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 7 kere d羹zenlendi.
''Fark覺ndal覺k hastal覺kt覺r.''
Kullan覺c覺 avatar覺
Ycg

Ya: 33
Kay覺t: 20 Kas 2019, 12:33

Re: Kutu a癟覺l覺覺 var

Mesaj Reczebb » 13 Ara 2019, 21:44

Sizinle kargo muhabbeti de yaptigimiz icin su an yazmamak icin zor tutuyorum kendimi[emoji846]

SM-M205F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Saatin kendisi mek璽n, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Reczebb

Kay覺t: 27 May 2018, 17:46

Mesaj ekdellal » 13 Ara 2019, 21:46

Longines diyeyim, ahap kutulu [emoji849]
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj sieger » 13 Ara 2019, 21:47

e hocam bakmamak da cok zor, bari ipucu verin bi heyecan yapalim, ama hadi bakmadan tahmin edeyim, hatta kutu ufak gibi ve kimse cartier tahmin hic etmediginden forumda, direk cartier dicem :geek:
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj debra » 13 Ara 2019, 21:55

Omega

SNE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
debra

Kay覺t: 16 Nis 2018, 21:43

Mesaj Ycg » 13 Ara 2019, 22:02

Ilk otomatik saatim olduu i癟in l羹ks kategoride bir marka deil :)
Bir ipucu da ben vereyim o zaman saat ben isvi癟reliyim diye ba覺r覺yor :)

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
''Fark覺ndal覺k hastal覺kt覺r.''
Kullan覺c覺 avatar覺
Ycg

Ya: 33
Kay覺t: 20 Kas 2019, 12:33

Mesaj dkmbismarck » 13 Ara 2019, 22:05

Neyse bari bunu bileyim ,victorinox inoxx :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
dkmbismarck

Ya: 38
Kay覺t: 23 Nis 2011, 18:37

Mesaj Ankthas » 13 Ara 2019, 22:05

Maurice Lacroix
Deniz
Kullan覺c覺 avatar覺
Ankthas

Ya: 34
Kay覺t: 09 May 2017, 19:29

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners