Montblanc 4810 Orbis Terrarum Kutu a癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Montblanc 4810 Orbis Terrarum Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj Umutt » 24 Kas 2019, 02:10

Umutt yazd覺:Deerli arkadalar,

Nice zaman sonra, beni heyecanland覺ran bir yeni g羹zel i癟in a癟覺l覺 yapmak istiyorum.

Kendisini size takdim etmeden 繹nce, diyorum ki ;

O bir Avrupal覺,
O bir d羹nya vatanda覺,
O bir 癟ok geni ailenin 羹yesi,
O bir macerac覺 ve kaif,
O bir kalem efendisi,
O bir frapan,
O bir salon salomaj adam覺,
O bir dadan ehire inen,
O bir beyefendi,
O bir ciddi businessman,
O bir elenceli ve 癟ok renkli karakter..

襤sminin ba harfi.. k覺vam覺ndaki, bu abart覺l覺 ipu癟lar覺ndan sonra, yine de us羹len tahminlerinizi bekliyorum.. C羹mleten iyi pazarlar..

AILI [emoji6]

Saatimiz, 2016 Baselworld de tan覺t覺lan Montblanc 4810 Orbis Terrarum. Horoloji alemindeki az say覺da wolrldtimer modelinden biri. Modelle ger癟ek anlamdaki ilk tan覺mam, sn. 襤hsansmrks ile birlikte 癟覺kt覺覺m覺z bir horoloji turunda ger癟ekleti [emoji6] 襤stinye Park Quadran'da, farkl覺 bir versiyonunu koluma takt覺覺m ilk anda, sahip olmak i癟in 癟ok g羹癟l羹 bir istek duydum ve s覺k覺 bir kovalamacan覺n ard覺ndan yurtd覺覺ndan temiz bir ikinci el modeli koleksiyona katmay覺 baard覺m.

Saat hakk覺nda, inceleme deil ama 繹zet bir bilgilendirme yapmak isterim,

Modeli fazlas覺yla karakterize eden kadran覺n detaylar覺na gelmeden 繹nce , genel i癟ilii ve estetii ile y羹ksek bir deneyim sunduunu belirtmeliyim. Safir diskler 羹zerinde resmedilen g繹rsel, canl覺 renkleri ve detaylar覺 ile ger癟ekten g繹z al覺c覺 ve g羹n i癟inde s覺kl覺kla kendimi, istemsizce kadran覺 seyrederken buluyorum.

zerinde k覺talar覺n resmesildii ve ehir isimlerinin s覺raland覺覺 kadran, birbirleri ile 羹st羹ste konumlanm覺 iki ayr覺 safir diskten oluuyor.Bunlardan biri, k覺talar覺 ve ehirleri g繹steren merkezdeki b羹y羹k disk, dieri ise g羹nd羹z gece g繹stergesi ilevi g繹ren ve yar覺s覺 mavi yar覺s覺 beyaz olan kenardaki ince disk.

Lokal zaman ayar覺, her saatte olduu gibi, tepe yoluyla akrep - yelkovan posizyonu ile yap覺l覺rken, ehir deitirmek i癟in saat 8 y繹n羹ndeki buton kullan覺l覺yor. Bu butona bas覺ld覺覺nda, k覺ta - ehir ve gece g羹nd羹z diskleri ayn覺 anda d繹nerek hareket ediyor. Seyahat edilecek lokasyon, saat 6 y繹n羹ne getirilene kadar butona bas覺larak, istenilen zaman dilimi ayarlan覺yor. Tabi bu arada diskteki yaz覺l覺 ehir isimleri ve buna tekab羹l eden 24 saatlik zaman dilimi yard覺m覺 ile 24 ayr覺 ehirdeki zaman bilgisi kadranda ezamanl覺 olarak g繹r羹lebiliyor.

Okunabilirlii art覺rmak ad覺na, kollar rodyum kaplama 癟al覺覺lm覺 ve bu sayede, renkli ve kar覺覺k kadran 羹zerinde anlaml覺 bir ayr覺ma salanm覺. Saatin 繹n cam覺, kubbeli ve tahmin edilecei 羹zere antirefle safir. Bezel ve kasa polished 癟al覺覺lm覺. Kasa bir 繹nceki versiyonda 41 mm iken, 43 mm' e y羹kseltilmi. Kasan覺n y羹kseklii 11.87 mm. Luglar k覺sa ve bir 繹nceki versiyonda curved iken bu sefer rounded olarak revize edilmi, bu da kasa 癟ap覺ndaki b羹y羹menin efektini, kan覺mca nispeten s覺n覺rlam覺.

Modelde kullan覺lan MB 29.20 referans no lu mekanizma, Sellita Sw300 based olmakla birlikte, mekanizman覺n 羹zerine bina edilen wolrldtimer mod羹l羹, markan覺n kendi inhouse 羹retimi. Bununla birlikte, profesyonel incelemelerde, mekanizman覺n anlaml覺 bir revizyon g繹rd羹羹 de belirtiliyor.

Bu 繹zet ve derleme bilgilerden sonra, sizi amat繹r resimlerle babaa b覺rak覺yorum. T羹m saatsever forum dostlar覺n覺n, g繹nl羹ndeki saatlere en k覺sa s羹rede kavumas覺 dileiyle..

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
En son Umutt taraf覺ndan 24 Kas 2019, 22:04 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Re: Kutu a癟覺l覺覺

Mesaj Maradona » 24 Kas 2019, 02:32

Montblanc? [emoji848]

Kalem falan deyince o akl覺ma geldi... [emoji39]
Kullan覺c覺 avatar覺
Maradona

Ya: 47
Kay覺t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj ekdellal » 24 Kas 2019, 07:13

Bu olmas覺 癟ok y羹ksek bir ihtimal zann覺mca [emoji41]
Kutudan her ne 癟覺karsa 癟ok g羹zel ve farkl覺 bir se癟im olaca覺na eminim. Hay覺rl覺 olsun imdiden Umut Bey.Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj drcca » 24 Kas 2019, 08:39

Hay覺rl覺 olsun Umut bey, m羹kemmel bir se癟im olaca覺n覺 d羹羹n羹yorum. Tahminim glass羹tte sixties[emoji16][emoji16]

ANE-LX1 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
drcca

Kay覺t: 03 ub 2017, 19:19

Mesaj morningstar » 24 Kas 2019, 09:36

Maradona yazd覺:Montblanc? [emoji848]

Kalem falan deyince o akl覺ma geldi... [emoji39]
Kesinlikle Montblanc+1

SM-N950F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
morningstar

Ya: 28
Kay覺t: 25 Au 2018, 23:45

Mesaj anywhere » 24 Kas 2019, 09:39

Bu mu yoksa ?
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
anywhere

Ya: 34
Kay覺t: 31 Oca 2016, 23:19

Mesaj tt59 » 24 Kas 2019, 10:48

Ben de Montblanc diyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
tt59

Ya: 42
Kay覺t: 30 Au 2015, 17:43

Mesaj cash » 24 Kas 2019, 12:02

anywhere yazd覺:Bu mu yoksa ?
Resim

+1
Kullan覺c覺 avatar覺
cash

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2015, 18:11

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 270 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners