Rolex 16610 vs Tudor BB58

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex 16610 vs Tudor BB58

Mesaj Ankthas » 12 Ağu 2019, 13:52

canzdmr yazdı:
Ankthas yazdı:Hüseyin başkan bu iki güzel saate yakışan bir karşılaştırma olmuş :champ: benim Tudor sevgim zaten malum benim için bu karşılaştırmada bir adım önde. Belki karşısında bir 14060 two line olsa işler değişebilirdi ama BB58'in günümüzde "submariner" özünü daha çok yansıttığını düşünüyorum. Can hocamın "Tudor dan Rolex in gucunu cikardiginizda da geriye pek bir sey kalmiyor" yorumuna ise katılmıyorum. 3750 dolar civarında bir sıfır fiyatı var. Bu fiyata şu zamanda in-house, kronometre sertifikalı, 70 saat güç rezervli bir İsviçre saati bulmak imkansız. Ben kullanma veya deneme şerefine nail olamadım ama bilezik, bezel, kadran ve genel işçilik gibi alanlarda Rolex'e yakın puanlar vermişsiniz bu da muadili İsviçrelilere göre parasının karşılığını fevkalade verdiğini gösteriyor. Marka değerindeki yükselişi de zaman gösterecek, ancak şimdilik emin adımlarla ilerlediğini 2. el değerini korumasıyla kanıtlıyor. Saatler tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanılsın, ilerde Rolex ağır basar da BB58'den sıkılırsan bana verebilirsin :lol:

Denizcim,

3750 dolara in house mekanizmali 70 saatli BB58 i alirken arkasinda Rolex in yillar icerisinde gelistirdigi birikim ile aliyorsun. Yani soyle dusun, Rolex olmasaydi Tudor diye bir marka cikip bi fiyata bu mekanizmayla saat uretip satabilir miydi ? Satsa bile kac kisi alirdi ? :)
Bu arada İlk Submariner in cok benzerini ureterek ? :)
Ben Tudor a kesinlikle kotu demiyorum sadece her zaman Rolex in golgesinde kalacagini dusunuyorum. Zaten bize vintage Rolex serilerini sunuyor, sanki eski rolex modellerini ozleyen ama sifir saat almak isteyen insanlari hedefler gibi.

Bildigim kadariyla suan sifir bi Tudor almak istersem Rolex butigine gitmem gerekiyor. Bu bile basli basina dedigimi destekler nitelikte :)

Forumdaki Tudor sevgisini biliyorum. Huseyin’in konusunun altinda Tudor u kotuluyor gibi gorunmek te istemem hic, sadece dusunduklerimi soylemek istedim...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Anladım abi ben senin dediğini, Tudor'u kötülemek için söylemiyorsun, Rolex'in kanatları altında olmasa bu seviyelere gelemezdi diyorsun. Yanlış değil tabi ama şu anki durum bu ve bence istediği fiyata karşılık çok fazla şey veren saatler üretiyor, farklı tüketici ihtiyaçlarına da alternatif oluyor. Ne seviyeye geleceğini zaman gösterecek :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj sieger » 12 Ağu 2019, 14:09

Öncelikle herkese güzel yorumları için çok teşekkür ederim. :champ:

@Ufkyln Hocam tam olarak bu evet :D

@Kıvanç hocam keşke daha çok şey yazabileydim ama çok derin bir konu olamadı sanırım ama eğlenceli oldu galiba

@ekdellal Ateş ediyor tabirinin ta kendisi. piv piv 8-)

@canzdmr Aslında tam öyle diyebilir miyiz emin de olamıyorum, zira evet Tudor çok eski bir submarinerın aynısıydı zamanında, ve bu model o eski sub ın yeniden düşünülmesi tadında bir şeydi. Tudor biraz bir ailenin haylaz çocuğu gibi, farklı şeyler deneyip yine de işin içinden çıkabiliyor. Bi rolex bunu yapamazdı, eski modelini ne taklit edebilir, ne de yeniden düşünebilir, işi zor, göz önünde. Firma da güzel güzel tudora bunu yaptırıyor, meyvesini de yemek bize kalıyor. Sonuçta ikisi de kuran aynı adam, ikisinin de alt yapısı aynı.

@Umutt Hocam o zaman ben en iyi saat diye explorer anlatmayım, facia olurmuş gibi o :D

@Hellhound çok gaza geldim!

@Deniz hocam nasıl istersen ya, hepsi senin:D

@Xhantos bundan tam emin olamadım, zira şu an s63 AMG 100 TL olsa, golf 90 TL olsa, sizce hangisi fiyatta kazanır? Ben aslında sanırım tam olarak fiyat değil de, fiyat/performans bağlamında bakıyorum. Sonuçta ne olursa olsun asla satmayacak bile olsanız, bir saate 10 lira verip sonra 1 lira geri alacaksanız alasınız gelmez kanaatindeyim. Tabii ki iki saatin bütçe skalaları farklı ama yine de sonsuz paranız olsa yine de fiyatı daha iyi diye BB58 alınmaz, çok farklı denklemler işin içine girer diye düşünüyorum. Ama siz de haklısınız, bilemiyorum.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj Ufkynl » 12 Ağu 2019, 14:44

Xhantos yazdı:Elinize sağlık.

Bir tek 'fiyat' başlığına itirazım olacak. Umarım bu küçük eleştirimi yıkıcı ya da kırıcı bulmazsınız, amacım o değil.

Değerini koruma, ya da Yatırım değeri vb. başlık olsaydı, dediğinize katılırdım. Fiyat konusunda ucuz olan kazanır, ya da herşeyi fiyata göre değerlendirip bu konuyu ayrıca karşılaştırmamak lazım, ben bu şekilde düşünüyorum.

Tekrar güzel inceleme için teşekkürler, bu güzel saatler güzel günlerde kullanılsın.
Fiyat konusunda 2. Elde orantısal olarak en az değer kaybeden kazanır bence. Daha az etiket fiyatı olan değil.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj onuratamer » 12 Ağu 2019, 15:14

Sevgili Sieger, Sub hayirli olsun, guzel gunlerde kullanin. Saat tercihlerinizi cok basarili buluyorum. Kucuk bir duzeltme yapayim, M serisi 16610 sondan bir onceki seri, 2009'un sonlarina dogru bir de "random" seri 16610 cikti ki bir efsaneye gore bu seride "Parachrom" balans yayi kullanilmis. Bu bahsettigim submarineri uzun sure kullandim. Tudor BB'in de ilk cikan modelini kullanmistim.

BB58'i gectigimiz hafta elimde gorup inceledim. Sizin de yazdiginiz gibi cok guzel bir saat olmus. Ama nedense onca sadeligine ragmen kadran biraz sisko duruyor sanki, 16610'daki o zerafet yok. Bunda bombeli camin da etkisi olabilir tabi ki.
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Mesaj sieger » 12 Ağu 2019, 15:19

onuratamer yazdı:Sevgili Sieger, Sub hayirli olsun, guzel gunlerde kullanin. Saat tercihlerinizi cok basarili buluyorum. Kucuk bir duzeltme yapayim, M serisi 16610 sondan bir onceki seri, 2009'un sonlarina dogru bir de "random" seri 16610 cikti ki bir efsaneye gore bu seride "Parachrom" balans yayi kullanilmis. Bu bahsettigim submarineri uzun sure kullandim. Tudor BB'in de ilk cikan modelini kullanmistim.

BB58'i gectigimiz hafta elimde gorup inceledim. Sizin de yazdiginiz gibi cok guzel bir saat olmus. Ama nedense onca sadeligine ragmen kadran biraz sisko duruyor sanki, 16610'daki o zerafet yok. Bunda bombeli camin da etkisi olabilir tabi ki.

Aaa bilgilendirme icin cok tesekkurler hocam. Bendeki saat amerika 2009 aralikti yanilmiyorsam, random seriali bilmiyordum acikcasi, bakayim ona bir, eger oyle kullanilmissa su anki 116610 ile ayni mekanizma mi diyorsunuz? Rolex yapiyor boyle seyler sasirmam acikcasi.

Evet o zarafet konusuna da cok katiliyorum, eski 6538de var olan zarafet de yok, belki bilerek yapmislardir, zira onu da koysalardi suphesiz var olan en iyi sub olabilirdi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj onuratamer » 12 Ağu 2019, 16:17

eger oyle kullanilmissa su anki 116610 ile ayni mekanizma mi diyorsunuz?

Read more: viewtopic.php?f=13&t=31715&start=12#ixzz5wOOoZh5K

Forumlar bu konuda ikiye bolunmus durumda, ama Parachrom var ise seramik Sub'lar ile ayni mekanizma kullanilmis oluyor. Bir de random serilerde buyutecli tarih gostergesine AR kaplama uygulandigi bilgisi var. Bence bu dogru olabilir, cunku benimkinde farkli acilardan bakildiginda buyutecte AR kaplamaya ozel mavi yansimalar oluyordu.
Kullanıcı avatarı
onuratamer

Mesaj Serkanasn » 12 Ağu 2019, 18:20

Elinize sağlık, no dateyi hali hazırda kullanıyorum, bb58 ise çok benzeri olduğu için forumdan kıymetli bir arkadaşa geçti, her ikiside oldukça güzel, göz alıcı ve sağlamlığı ile ünlenmiş saatler tercih konusunda Submarineri daha yakın bulsamda gmt pepsi tudor keyifle kullandığım bir model, tekrar teşekkür ederim inceleme için, herkese iyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj MehmetKaratürk » 13 Ağu 2019, 02:00

Çok güzel inceleme olmuş Hüseyin bey, tebrikler cidden
Tudor tüm övgüleri hakeden bir saat bence özellikle Bb58 modeli
Yalnız marka algısını yükseltmek için rolex in çatısı altında sürdürmekten başka çaresi yok en azından birazdaha zamana ihtiyacı var gibi
Rolex de buna yardımcı olup şuan gelmiyor isim yazalım size dönüş yapalım gibi taktikler ile arz talep dengesini kurguluyor haklı olarak
Satış politikasını Rolex ile bir tutmakla birlikte başarısını her geçen gün arttıracağa benziyor
Başka incelemeler ve açılışlar bekliyorum :thumbup:
Olmadı diye üzüldüğün dua'ya, gün gelir sevinirsin
Kullanıcı avatarı
MehmetKaratürk

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 152 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners