Rolex 16610 vs Tudor BB58

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex 16610 vs Tudor BB58

Mesaj görkemk » 14 Ağu 2019, 11:27

Ankthas yazdı:Hüseyin başkan bu iki güzel saate yakışan bir karşılaştırma olmuş :champ: benim Tudor sevgim zaten malum benim için bu karşılaştırmada bir adım önde. Belki karşısında bir 14060 two line olsa işler değişebilirdi ama BB58'in günümüzde "submariner" özünü daha çok yansıttığını düşünüyorum. Can hocamın "Tudor dan Rolex in gucunu cikardiginizda da geriye pek bir sey kalmiyor" yorumuna ise katılmıyorum. 3750 dolar civarında bir sıfır fiyatı var. Bu fiyata şu zamanda in-house, kronometre sertifikalı, 70 saat güç rezervli bir İsviçre saati bulmak imkansız. Ben kullanma veya deneme şerefine nail olamadım ama bilezik, bezel, kadran ve genel işçilik gibi alanlarda Rolex'e yakın puanlar vermişsiniz bu da muadili İsviçrelilere göre parasının karşılığını fevkalade verdiğini gösteriyor. Marka değerindeki yükselişi de zaman gösterecek, ancak şimdilik emin adımlarla ilerlediğini 2. el değerini korumasıyla kanıtlıyor. Saatler tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanılsın, ilerde Rolex ağır basar da BB58'den sıkılırsan bana verebilirsin :lol:

aslında ball markası in house 80 saat güç rezervli cosc saatleri 2500 dolar civarında sunuyor bende de bir adet var , üzerine tritium lume ve çok kaliteli kasa ve bilezik sunuyor.
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj Ankthas » 14 Ağu 2019, 23:24

görkemk yazdı:
Ankthas yazdı:Hüseyin başkan bu iki güzel saate yakışan bir karşılaştırma olmuş :champ: benim Tudor sevgim zaten malum benim için bu karşılaştırmada bir adım önde. Belki karşısında bir 14060 two line olsa işler değişebilirdi ama BB58'in günümüzde "submariner" özünü daha çok yansıttığını düşünüyorum. Can hocamın "Tudor dan Rolex in gucunu cikardiginizda da geriye pek bir sey kalmiyor" yorumuna ise katılmıyorum. 3750 dolar civarında bir sıfır fiyatı var. Bu fiyata şu zamanda in-house, kronometre sertifikalı, 70 saat güç rezervli bir İsviçre saati bulmak imkansız. Ben kullanma veya deneme şerefine nail olamadım ama bilezik, bezel, kadran ve genel işçilik gibi alanlarda Rolex'e yakın puanlar vermişsiniz bu da muadili İsviçrelilere göre parasının karşılığını fevkalade verdiğini gösteriyor. Marka değerindeki yükselişi de zaman gösterecek, ancak şimdilik emin adımlarla ilerlediğini 2. el değerini korumasıyla kanıtlıyor. Saatler tekrar hayırlı olsun, güzel günlerde kullanılsın, ilerde Rolex ağır basar da BB58'den sıkılırsan bana verebilirsin :lol:

aslında ball markası in house 80 saat güç rezervli cosc saatleri 2500 dolar civarında sunuyor bende de bir adet var , üzerine tritium lume ve çok kaliteli kasa ve bilezik sunuyor.

Frederique Constant falan da var daha düşük fiyatlara satan ama ne kadar inhouse tartışılır bu saatler.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj hakanefe » 15 Ağu 2019, 14:40

Sn Sieger çok güzel bir inceleme ve karşılaştırma olmuş, elinize sağlık. 16610 benim de en sevdiğim kasa yapısına sahip. Bileziğinin dışında bir çok deri kayış ve nato kayışla da çok uyumlu olabilen bir saat. BB58' de aynı şekilde harika görünüyor. Eski arkadaşlar hatırlar, 2015 yılında bir çok kişinin tercih etmediği zamanlarda İzmir Külahçıoğlu' na gidip sıfır bir mavi bezelli Black Bay satın alıp günlük olarak uzun bir süre kullanmıştım. Tudor Black Bay her modeli ile benim çok sevdiğim ve ileride belki de tekrar alabileceğim modeller. Ancak Black Bay serisi ile ilgili benim düşüncem maalesef özgün olmadığı noktasında kalıyor. Neresinden bakarsanız bakın bu saat bir Submariner tasarımı. Kasa yapısından, bileziğine, bir çok detaylarda bunu görüyorsunuz. Rolex bizlere bence bu seri ile, çok iyi üretilmiş bir Submariner alternatifi sunuyor. Kötü mü yapıyor, hayır bence çok da iyi yapıyor. Her iki saatinizi de güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :champ:
Kullanıcı avatarı
hakanefe

Mesaj sieger » 15 Ağu 2019, 14:45

hakanefe yazdı:Sn Sieger çok güzel bir inceleme ve karşılaştırma olmuş, elinize sağlık. 16610 benim de en sevdiğim kasa yapısına sahip. Bileziğinin dışında bir çok deri kayış ve nato kayışla da çok uyumlu olabilen bir saat. BB58' de aynı şekilde harika görünüyor. Eski arkadaşlar hatırlar, 2015 yılında bir çok kişinin tercih etmediği zamanlarda İzmir Külahçıoğlu' na gidip sıfır bir mavi bezelli Black Bay satın alıp günlük olarak uzun bir süre kullanmıştım. Tudor Black Bay her modeli ile benim çok sevdiğim ve ileride belki de tekrar alabileceğim modeller. Ancak Black Bay serisi ile ilgili benim düşüncem maalesef özgün olmadığı noktasında kalıyor. Neresinden bakarsanız bakın bu saat bir Submariner tasarımı. Kasa yapısından, bileziğine, bir çok detaylarda bunu görüyorsunuz. Rolex bizlere bence bu seri ile, çok iyi üretilmiş bir Submariner alternatifi sunuyor. Kötü mü yapıyor, hayır bence çok da iyi yapıyor. Her iki saatinizi de güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :champ:

Tabii ki hocam, bunu zaten inkar da etmiyorlar hatta ismi bile oyle, 1958 tudor submarinera gonderme adindaki 58. O da zaten rolexin o zamanlarki sub inin neredeyse birebir aynisi. https://www.bobswatches.com/rolex-blog/ ... -miss.html buradan da bakabilirsiniz. Kisisel kanaatim olarak rolexe hic bir olumsuz etkisi olacagini dusunmuyorum, hele ki sub baya baya cehre degistirmisken.
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

Mesaj copycat » 15 Ağu 2019, 22:30

Merak ettiğimden soruyorum. Forumda Tudor bb'ye büyük ilgi varken pelagos'un adı bile geçmiyor. Özel bir sebebi var mıdır?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj ÜmitYüksel » 15 Ağu 2019, 22:32

copycat yazdı:Merak ettiğimden soruyorum. Forumda Tudor bb'ye büyük ilgi varken pelagos'un adı bile geçmiyor. Özel bir sebebi var mıdır?

Forum olarak Birinin alıp foruma heyecan katmasını bekliyoruz . :lol:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj cemmt » 15 Ağu 2019, 22:53

asuspc yazdı:
copycat yazdı:Merak ettiğimden soruyorum. Forumda Tudor bb'ye büyük ilgi varken pelagos'un adı bile geçmiyor. Özel bir sebebi var mıdır?

Forum olarak Birinin alıp foruma heyecan katmasını bekliyoruz . :lol:

Pelagos titanyum olduğu için olabilir, şahsen ben titanyumun görüntüsü ve hissinden hoşlanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj ÜmitYüksel » 15 Ağu 2019, 23:30

cemmt yazdı:
asuspc yazdı:

Forum olarak Birinin alıp foruma heyecan katmasını bekliyoruz . [emoji38]

Pelagos titanyum olduğu için olabilir, şahsen ben titanyumun görüntüsü ve hissinden hoşlanmıyorum.
Aynen mat bir görüntüsü var ama çokta mat değil pelagosun ki

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners