Rolex 16610 vs Tudor BB58

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex 16610 vs Tudor BB58

Mesaj cemmt » 15 Ağu 2019, 22:53

asuspc yazdı:
copycat yazdı:Merak ettiğimden soruyorum. Forumda Tudor bb'ye büyük ilgi varken pelagos'un adı bile geçmiyor. Özel bir sebebi var mıdır?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum olarak Birinin alıp foruma heyecan katmasını bekliyoruz . :lol:

Pelagos titanyum olduğu için olabilir, şahsen ben titanyumun görüntüsü ve hissinden hoşlanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj ÜmitYüksel » 15 Ağu 2019, 23:30

cemmt yazdı:
asuspc yazdı:
copycat yazdı:Merak ettiğimden soruyorum. Forumda Tudor bb'ye büyük ilgi varken pelagos'un adı bile geçmiyor. Özel bir sebebi var mıdır?

Forum olarak Birinin alıp foruma heyecan katmasını bekliyoruz . [emoji38]

Pelagos titanyum olduğu için olabilir, şahsen ben titanyumun görüntüsü ve hissinden hoşlanmıyorum.
Aynen mat bir görüntüsü var ama çokta mat değil pelagosun ki

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj gokhangirgin » 16 Ağu 2019, 00:24

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
gokhangirgin

Mesaj Althor » 16 Ağu 2019, 02:49

Pelagos'u ben de çok beğeniyorum. Özellikle, (dominant elimin sağ olmasına rağmen) pelagos left hand drive'ın hastasıyım. Krem rengine yakın olan indisler saate bir sıcaklık katmış.
Bu arada çok güzel bir inceleme/karşılaştırma olmuş keyifle okudum, teşekkürler.
SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Althor

Mesaj Masterport » 16 Ağu 2019, 12:57

asuspc yazdı:

Forum olarak Birinin alıp foruma heyecan katmasını bekliyoruz . :lol:

İlk otomatik saatim olarak almıştım, forum da daha önce kullanan var anlamında, halen değerli bir üyemizde, titanyum olması, fazla tool olması satmam da başlıca etken oldu. Arşivden paylaşayım Resim
Kullanıcı avatarı
Masterport

Mesaj Mlozturk » 24 Ağu 2019, 18:01

Bazı markalar yolu açar bazılarıda o açılmış yoldan daha hızlı ivme kazanarak ilerler. Çok değil 20 yıl öncesinde araba markalarının arasındaki farklar dağlar kadarken şimdi minör farklarla , daha iyi işçilik öncü teknolojik özellikler vb. , araçları değerlendirir olduk.
Bugün benzer bir durum büyük saat markaları ile daha alt seviyelerdeki markalar arasında da geçerli. Rolex in ne olup ne olmadığı konusunda yorum yapmak biraz zorlama bir iş olur ama Tudor un artık onunla bir karşılaştırmaya girebilmesi hatta bazı alanlarda üstün gelmesi ( subjektif olarak) saat markalarının artık daha yakın şartlarda mücadele ettiğini gösteriyor.

Benim yeni model incelemelerinden anlayabildiğim kadarıyla çoğu üst sınıf üretici markanın ihtiyacı olan lüks imajı korumak adına yeni serilerini ekseri limited edition olarak piyasaya sürerek yüksek fiyat seviyesini korumaya çalışıyor sanki.
Yoksa ,çok nadir ve üstün mekanizmalar içeren modeller hariç, pek çok marka sapma konusunda iddialı ve kaliteli modeller üretebiliyor.
Benim düşüncem her ne kadar bir Rolex veya Zenith gibi tarihi olmasada çoğu midrange üreticisi önümüzdeki yıllarda lüks segmenti de domine edebilecek saat Pantheon unun Tanrı’ları ise yeni mekanizma yorumları ve limited edition lara ağırlık vererek lüks saat segmentinde daha az ürünle faaliyet gösterecekler.
Belki yanılıyorumdur yine de bundan 30 yıl sonra sub bugün neyse o zaman aynı anlamı ifade etmiyor olabilir diye düşünüyorum.

Bu güzel karşılaştırma için teşekkür ediyorum. Yazının sonuna kaldığı için kusuruma bakmayın.

Kullanıcı avatarı
Mlozturk

Mesaj Ankthas » 26 Ağu 2019, 20:56

Bir şey soracağım yav, herkes çok beğeniyor herkes çok övüyor ama alan herkes de bir ay dolmadan elinden çıkarıyor, forumda çok fazla üst üste ilan düştü, var mı bunun hususi bir nedeni yoksa tesadüf müdür acaba?

Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Mandos » 26 Ağu 2019, 21:08

Ankthas yazdı:Bir şey soracağım yav, herkes çok beğeniyor herkes çok övüyor ama alan herkes de bir ay dolmadan elinden çıkarıyor, forumda çok fazla üst üste ilan düştü, var mı bunun hususi bir nedeni yoksa tesadüf müdür acaba?

Bence denk geldi. Bir ara her gün 1-2 tane Oris TSF ilanı açılıyordu. Ne olduğunu anlamamıştım almak istediğim bir saatti soru işaretleri olmuştu. Şimdi hiç ilan görmedim uzun zamandır galiba 1 tane var :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Mandos

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 181 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners